Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

Mertax

Vstupné ve výši lístku do kina vám otevře bránu do parku, v němž se budete opravdu bavit, pokud však přistoupíte na jeho pravidla a nebudete chodit mimo označená místa – tzn. rýpat se v nedomyšlenostech, okatých náhodách nebo typizovaných postavách. ///*Spoilery* Film se dvěma scénami roku: běh na jehlových podpatcích před T-rexem a závěrečná Ultimate Fight Night: T-rex & velociraptor vs. Indominus rex, kdy jen zamrzí, že si vítězná dvojka nedala pořádného druhohorního placáka. [Kino, 2D s titulky] ()

TheDarKnig

Ano, několikrát v první polovině filmu z plátna zavanula taková nostalgie a oldschool dobrodružství, že jsem měl silnou chuť se přihlásit hned v ty momenty na csfd a hodit tam pětku. Práce s Williamsem, tričko, starý park, prostě krásné. Navíc to mělo podobně silné a sympatické protagonisty jako jednička, v některých ohledech možná i zajímavější a okouzlující zrzka Bryce znovu neudělala svému taťkovi ostudu. Christ Pratt dál buduje své image nového hrdiny bez bázně a Hana (a Indiana) bych mu hodil teď už bez váhání. Celý film je navíc jak jsem napsal, oldschool, což se projevuje i v tom, že se nebojí docela drastického zacházení s důležitými postavami a pořádnou ukázkou dinosauřího řádění. Co se týče dětského faktoru, zábavné bylo, že starší kluk byl o dost otravnější než ten mladší, jakého ze scénáristů napadlo, aby tomu staršímu dali jedinou charakteristiku očumování všeho v sukni takovým tím až nepříjemným způsobem, to fakt netuším. Bylo by možná zajímavé, kdyby tam místo toho dali klasickou variaci na kluk si najde novou lásku, i když je to otřepané. Ale dodalo by to novou dynamiku. Hlavní antagonista je naprosto dokonalý. Jak jsem měl po těch prvních děsivých zprávách o naklonovaných inteligentních dinosaurech strach, Indominus Rex byl nakonec inteligentní jen tím děsivým, ale zcela uvěřitelným způsobem. A lehce jeden z nejlepších záporáků tohoto roku. V některých scénách s ním jsem měl skoro až strach o postavy a cítil jsem se na chvíli přesně na tom místě potravinového řetězce, kde bych nechtěl být. A i ti raptoři, kterých jsem se bál snad ještě víc, byli až do 3/4 filmu použití snesitelně (jakkoliv ten důraz na ně už trochu otravuje, jo, jsou inteligentní, jo, jsou cool, popojedem?), ale v té poslední 1/4 došlo k tomu, čeho jsem se obával a to finále jsem už jen nervózně poposedával a čekal, zda se odněkud nevynoří ještě i ten King Kong nebo rovnou Godzilla. Použití dalšího ikonického dinosaura bylo samozřejmě logické, ale použití všech dohromady už ne. To mi přišlo dokonce až směšné, o tom slow-motion záběru ani nemluvě. A úplně mě to vytrhlo ze skvělého zážitku, takže proto jen 4. Jinak ale parádní, modernizované, vysoce zábavné podání dinosaurů pro novou generaci, další díl chci. PS: Kéž by, kéž by takto působilo nové Star Wars. Jako perfektně funkční směs nostalgie a nového. Jenže Disney jsou banda kreténů. ()

sportovec

I tento film přesvědčuje o jednom: kritiky, byť se tváří sebeseriózněji, nesmíme a nemůžeme brát vždy do slova. Rozvíjení tématu a převařování mnohokrát nedojedené kaše rozhodně nejsou totéž. Už první JURSKÝ PARK nepostrádal určitou společenskou reflexi. Tady je dokonce povýšena na úroveň jednoho z vůdčích motivů scénáře a zcela z něj nevyprchává ani v závěrečné části filmu, který se noří - místy až příliš - do setrvačnosti a klišé hollywooodského pojímání žánru. Síla JURSKÝCH PARKŮ - nebo SVĚTA - je dána jejich přímočarostí. Čistá fantastika (sci-fi) verneovského původu, obohacená o fascinující technické možnosti dnešních filmařů, činí téma, kterému se JURSKÝ SVĚT věnuje, až aktuálně živým. Byť genetické výzkumy, na kterých je námět postaven, jsou poněkud nejasné a v mnohém až triviální, vědomí ohraničenosti a křehkosti naší biologické existence, které s tím souvisí, je silnější. Myšlenkové poselství, jež z toho rezultuje, je závažné. A nedosahuje-li JURSKÝ SVĚT síly Trierovy MELANCHOLIE, to, co podává ve svém žánru, zůstává vážné a do duše mluvící i tak. Rozhodně se nejedná o věc mělkou a levnou. A zábavnou za každou cenu. ()

TeeAge

Nový Jurassic World je opäť ten istý skvelý materiál s velkým potenciálom, ako jeho prvé dve verzie (tretí film bol už slabší). Prostredie i zvieratá sú úchvatné, herecká garda bez problémov. Scenár nasadí odľahčenú atmosféru s funkčným vtipom a nadsádzkou vo forme úmyselne patetických a epických scén. Skvelo to funguje až do momentu, kým som zistil, že sa to takto bude odohrávať až do konca, bez vážnosti a gradácie napätia. Každá scéna, ktorá vybudovala nejakú dych zatajujúcu scénu, bola nasledovaná takou, ktorá gradáciu (či už napätia alebo emócie) úplne znemožnila. Je to škoda, pretože film mal daný všetko, čo k takejto žánrovke patrí. Zas ten prekliaty scenár... Keď už to inak nešlo, mohlo byť viac dinosauriej akcie, a menej nezmyselných kecov a záberov na epicky sa tváriace postavy... Raz to ale i takto stojí za videnie. 70% | Atlas Praha, 10.6.2015 | ()

Aluska88

Myslím, že já sama jsem rozhodně nečekala, že by se mi Jurský svět mohl až tak moc líbit. Colin Trevorrow natočil vynikající "renovaci" ve svém vlastním stylu. Jurský svět, ač je klasickým, velkolepým blockbusterem, zároveň má v sobě hnací sílu v podobě výborně vystavěného příběhu, emocí, všudypřítomné nostalgie a odkazů na Jurský park a perfektního vizuálu. A do toho nám samozřejmě hraje ta úžasná hudba z původní série. Na Spielbergův kultovní film nedám dopustit, a obdivuji tvůrce, že si dali práci na animatronických "základech" a většina dinosaurů tak byla vytvořena poctivou lidskou prací. Tím, že se vlastně jedná o skutečné a fungující stroje, vypadali dinosauři nesmírně realisticky, zvláště T-Rex byl králem. Proto jsem měla velké obavy hlavně ze CGI kabátku dinosaurů v Jurském světě. Po chvíli sledování jsem na tento fakt ani nepomyslela, protože zejména Raptoři jsou drsní borci a jejich charaktery jsou důmyslně propracovány:) Obsazení výborné, já se těšila zejména na malého Tye Simpkinse. Bryce Dallas Howard coby emancipovaná a chladná manažerka parku, je výborná. Chris Pratt je sice velmi hezký muž a do své role se hodil, ale místy jsem měla dojem, že jeho herecký projev postrádal nějaký náboj, chyběla tomu dynamika. Ale co, kdo by se staral o nějaký světoborný herecký výkon, když okolo pobíhají dinosauři, že:) Ve spoustě scén jsem měla slzy v očích a když do toho začala ještě hrát ta hudba... Oh my God:) Monumentální finále sice hraje na Hollywoodskou strunu, ale v tomto případě jsem se velmi ráda podřídila jejím tónům. A závěrečné scény ukazují, že starý, dobrý T-Rex rozhodně nepatří do starého železa a že je stále právoplatným vládcem "svého" království. "Ta stěna má přes 12 metrů, myslíte, že by ji přelezl?" - "Přijde na to." - "A na co?" - "Jakého dinosaura v té laborce uklohnili.", "To musíme dát do letáku, počítáme s tím, že někdy prostě někoho sežerou.", "Je to jako procházka lesem… před 60 miliony let." ()

sniper18

Pôvodná trilógia síce nepatrí medzi moje srdcové záležitosti, ale aj tak hlavne prvé dva diely považujem za klasiky, ktoré sa dajú pozerať opakovane a aj preto som sa na Jurský svet celkom tešil, no zbytočne. Ale v tomto prípade určite nemôžem kritizovať jeho tvorcov, že by to nezvládli, viditeľne sa snažili natočiť dokonalo neškodný blockbuster pre všetkých, ktorý by presne naplnil šablóny hlavného prúdu súčasných blockbusterov, čo sa im podarilo bezchybne, stačí sa pozrieť len na jeho tržby, ale práve preto ma to ani moc nebavilo, celé je to príliš sterilné a zúfalo opozerané. Film vlastne len kombinuje prvé dva diely, ale v podstatne vlažnejšom prevedení, takže už nielen, že očakávane nefunguje originalita jednotky, pričom ale kvôli tomu celá úvodná fáza vlastne ani nemá čím zaujať a prišlo mi to zbytočné, ale ani dynamika, napätie a akčnosť dvojky. Takže sa na to síce dá bez väčších problémov pozerať, ale v polovici som si uvedomil, že to nielen, že nemá čím predchádzajúcim dielom konkurovať, teda s výnimkou veľkoleposti, čo je ale u mňa na poslednom mieste, ale hlavne to, že ma to vlastne ani nebaví a bolo mi jedno, ako sa to skončí. O moc lepšie na tom nanešťastie nie sú ani akčné sekvencie, jedine tá prvá výrazná, pri ktorej už dôjde aj k úmrtiam ľudí sa mi skutočne páčila, toto bolo napínavé, ale inak sa ich zaujímavosť a zábavnosť celý film len znižuje a finále mi už prišlo len nechcene smiešne, to mi už štýlom pripomenulo detské animáky a to asi nie je dobré. Čo sa týka vizuálnej stránky, rozpočet je síce vidieť a pôsobí to dostatočne veľkolepo, ale mne sa tieto efekty moc nepáčili a vôbec mi to neprišlo hodnoverné. A tak najlepšie dopadlo asi obsadenie, Chris Pratt je tu ten správny sympaťák, k tomu moja obľúbenkyňa Bryce Dallas Howard a plno známych tvárí, len tá potreba multikultúrneho zloženia prakticky v každej scéne mi už prišla len smiešna, ale je mi jasné, že v podobných filmoch americkej produkcie je to samozrejmosť. A plusom je aj hudba, ktorá ale bola aj v pôvodnej sérii. Keby som Jurský svet videl v detstve a ideálne ako prvý z celej série, moje hodnotenie by bolo určite omnoho lepšie, ale takto ma to už jednoducho nebaví, tento hlavný prúd súčasných amerických blockbusterov mi príde ako strata času. 47% ()

genetique

Veľká pocta neprekonateľnému Spilebergovmu kultu, ktorá sa vydarilo na jednotku s hviezdičkou. Film sa od začiatku pocitovo a atmosférou približuje prvému dielu a vtiahne do deja úvítaním "Welcome to Jurassic World". Nový Park vyzerala úžasne, autenticky, čo ukazuje, že Hammondov sen sa konečne stal skutočnosťou. Hudba bola viac ohromujúca ako inokedy, pôvodný hudobný motív bol krásne moderne zakomponovaný, aby nám ukázal ,koľko vecí sa zmenilo za posledných 14 rokov. Hlavným lákadlom tohto filmu bol hybrid Indominus Rexa, démonický, atmosféra hustla každou minútou, príbeh nemal najmenšiu slabú chvíľku, jednoducho luxusné, dramatické divadlo s dokonalými efektami. Pôvodný T-Rex je už len takou čerešničkou na torte. Tento film priniesol neskutočne veľa spomienok a ja sa nemôžem dočkať na ten budúci. 85%. ()

Hellboy

Jako jízda na nějaké atrakci v Universal Studios. Kde to ovšem trvá jen pár minut. Což v tomto případě nevypovídá ve prospěch Jurského světa. ()

Botič

Colin Trevorrow je tak trochu zloun. Hned na začátku dostane diváka přesně tam, kde ho chce mít jenom tím, že mu hází jednu nostalgickou kost z Jurského parku za druhou a dojí tak emoce na maximum. Máloco na mě v poslední době fungovalo tímhle "vyděračským" způsobem, jako Jurassic World. Ve výsledku je mi celkem jedno, že je to brutálně sestříhané a mentálně spíš na úrovni takového Jumanji. ()

3DD!3

Velice příjemné překvapení a prozatím nejlepší pokračování původního Jurského parku. Trevorrow netlačí na pilu a představuje původní Hammondovu vizi a celá ta korporátní omáčka o zvyšování zisků skvěle funguje. Do toho dětská linie (mnohem méně otravná než by člověk myslel), pro klasický rodinný feeling. No a pak ochočování raptorů, které propálil i český plakát. Chris "Starlord" Pratt se vrátil ke své roli ze Zero Dark Thirty a jeho mariňák/ošetřovatel je velmi dobrý tahoun celého příběhu s očekávanou spoluúčastí B. D. Howard, která korporátní slupku setřese možná až příliš rychle. To pobíhání na šteklích si mohli odpustit. Dinosauří scény už nejsou tak hrozivé jako dřív a spíše jde o ryzí blockbusterovou zábavu pro všechny věkové kategorie. Druhové megabitky o největšího mastera mezi dinosaury je radost sledovat. Triky jsou většinu času v pohodě, ale občas vyruší drobnosti na kterých se dalo zapracovat. I tak jsem si Jurský svět neskutečně užil a je to jeden z těch filmů, na který se těším až si ho pustím znovu. Ne jen pár vybraných scén, ale jako pohodovou zábavu, která baví jako celek. P.S: Williamsovo téma v Giacchinově podání stále funguje. ()

Hitman_47

Jurassic World rozhodně není špatný popcorn. Je to naprosto ideální popcorn, jelikož jakmile dojde k prvnímu průseru, tak se tu pořád něco děje. Problém je v tom, že je to až moc barevné, totálně na sílu "kids friendly", postrádá to napětí (o hlavní protagonisty nemáte ani na chvíli strach, jelikož prostě víte, že to přežijí .... prostě to víte) a (což je největší problém) všichni dinosauři v poměru k lidem vypadají, jako kdyby si odskočili z renderovaného intra hry z devadesátých let. Ano, ILM opět ukazuje svou donebevolající neschopnost udělat CGI triky tak, aby nevypadaly strašně moc CGI. Člověku se chce až brečet, že digitální dinosauři z prvního Jurského parku vypadají o dost více realističtěji, než ti z toho současného. Navíc, jak jsem již zmiňoval, zdejší JP je tak odporně barevný a umělý, až se z toho naprosto svírá žaludek. Jako šablonovitý rodinný popcorn to obstojí na jedničku s hvězdičkou, jako pokračování v sérii už bohužel ne. ()

Kaka

Výborná pocta jedničce. Od úvodního panoramatu, přes přílet vrtulníku až po odkazy na excentrického milionáře. Naštěstí Jurassic World nevykrádá, nýbrž duplikuje to funkční a přidává navrh díky dvacetiletému náskoku technologie ještě dravější a hutnější porci dinosauří akce s výtečně vyobrazeným a promyšleným parkem. I herecky to funguje výborně a i když to možná není tak sebevědomé a epochální, jako bylo Spielbergovo "něco nového", tak se jedná minimálně o důstojnou betu, která neurazí ani peněženku, ani mozkové závity diváka. ()

Spiker01

Je to tu! Po x-letech se konečně do kin podívalo pokračování filmu mého dětství. Nestihl se sice symbolický dvacetiletý odstup, ovšem přecijen jsme se dočkali. Nyní už ve mě sice neproudí onen dětský entuziasmus, ovšem ačkoliv je u mě jednička dokonalost sama a figuruje v mé top 10, stále mám určitou slabost i pro dvojku a trojku a vehementně bych je i dnes bránil. Nostalgie je zkrátka silná zbraň, ovšem z dnešního pohledu už musím být přecijen trošku ráznější, samozřejmě nelze být u recenze objektivní, ale doba pokročila a jak říkají v samotném filmu...co fungovalo před 22ti lety, dnes už netáhne tolik a je třeba něco navíc. Abych byl ale férový, tak druhé shlédnutí celkový dojem o něco vylepšilo (vůbec u mě nejvíc boduje druhé shlédnutí v kinech). Zaprvé nemůžu nezmínit, že se mi líbí krok, který provedli v Universalu u režisérské stoličky a vůbec, že se tak děje v moderním Hollywoodu. Že "čtyřku" už netočil možná trošku senilní a dosluhující Steven Spielberg, ale blockbusterovský debutant, v tomto případě talentovaný Colin Trevorrow. V případě Godzilly a Garetha Evanse se třeba podobný krok neprojevil pozitivně v plné výši, ale řekl bych, že novému parku přezdívajícímu Jurský svět dravý krev prospěla. Zadruhé jednoznačně celkové obsazení a především vycházející hvězda na Hollywoodském nebi - Chris Pratt, který už si možná tak trošku trénuje na Indiana Jonese a řekl bych, že po tomhle kousku to má v kapse. Viděno v kině 2x. PS : Vincent D'Onofrio je naprostý bůh a neskutečně mě v roli vyšinutého zeleného mozka bavil. PPS : Velká, převeliká škoda, že se v miniroličce těsně před smrtí neobjevil ještě jednou původní zakladatel parku - Richard Attenborough ...90%...[10.6.2015_ČSFD projekce_Kino Atlas] ()

bestlama

Po tom, co mi byl smazán komentář plný vulgarit a nevhodně užitých slov bych se chtěl vedení omluvit za svůj výlev na adresu tohoto filmu a chtěl bych napsat: "Čůral jsem u toho, 30 procent." ()

castor

Když už bych si musel vybrat, vždycky raději sáhnu po Spielbergovi léta páně 1993. Sic k téhle látce tvůrci přistupují s poměrně pevnou rukou, sebevědomím a neunavují nás kdejakou popcornovou šíleností, i tak mi chyběla dravá a krvavá podívaná, protože dinosauři draví a nebezpeční jednoduše jsou. Monstrózní zábavní park lehce ztrácí návštěvníky, přitáhnout je má uměle vytvořené stvoření Indominus Rex, prostě ještě větší hora masa. Jenže nejnovější atrakci se podaří utéct z výběhu a na pořádný malér je zaděláno. Jedna z šéfek Bryce Dallas Howard tak v nastalém zmatku hledá dva synovce, možná najde lásku (Chris „jsem v kurzu“ Pratt) a nakonec se i bez dostatečné podpory scénáře všichni obejmou. Pro mě prostě pásová výroba, a ač má zřejmě režisér Spielbergův originál hodně rád, cítil jsem jen řemeslně slušně odvedenou práci, bez překvapení a bez opravdu šokujících scén, bez emocí a bez čehokoli, co by jen přiblížilo nějaké blockbusterové revoluci. A hlavně je šitá na míru spíš klukovi z osmé třídy. A tím už dávno nejsem. Nicméně to nadšení okolo dokážu pochopit. Slabé čtyři hvězdy!! ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Film, který rozděloval filmové fanoušky v roce 2015 nejvíc je bezpochyby Jurassic World, jedni jej milují a obhajují, druzí jej nenávidí a zatracují, a já... jsem někde uprostřed. Tohle je totiž, alespoň pro mě, dokonalá definice průměru. Dodneška si pamatuju většinu scén z prvních třech dílů (teda, když se budeme bavit a opravdu skvělých scénách tak bych měl říct spíše dvou, než třech) či jména postav/herců, kteří v těchto filmech byli. Ale tady nic. Mám rád jak Chrise Pratta, který působí jako hodně velký sympaťák a už od nějaké doby mám slabost pro Bryce Dallas Howard, ale ani tito skvělé herci mě nějak nepřesvědčili, že by tento film za něco stál (schválně, řekněte mi, jak se jmenovala postava Bryce ve filmu... přesně tak, zapomněli jste, protože tenhle film je zapomenutelný a neumí pracovat s postavami). Můj největší problém s tímto filmem byl, že na něm bylo poznat, jak je vše točené stylem "tak z téhle scény se posadí lidi na prdel, z téhle taky a z téhle se rovnou poserou!" a pokud tohle není pravda, tak mě to takhle alespoň přišlo. Vše se blýskalo, hýbalo strašně rychle, ale mě doslova KAŽDÁ postava v tomto filmu byla ukradená. Jistě, je to "jenom" letní blockbuster, ne Shakespearovské drama, v pořádku. Jenže tenhle argument já osobně nemám rád, protože existují blockbustery, které umějí pracovat s postavami a které se nemusí vézt na nostalgické vlně, aby byly skvělé. A tohle Jurassic World neumí. Docela se bojím, jak dopadne Star Wars IX pod režisérským vedením Colina Trevorrowa (stále si myslím, že byla chyba vybrat zrovna jeho, ale co já vím, že…) 55 %. ()

ClintEastwood

To dáme na letáky - počítáme s tím, že občas někoho sežerou! Jejdanánku ježkovy voči - vykradli nám Spielberga! I s Johnem Williamsem. Zábavný dobrodružný blockbuster, který vytvořil několik historických kasovních rekordů a fanoušky původního Jurského parku zasáhl silnou vlnou nostalgie. Řekl bych, že snímek z roku 1993 měl o trochu košatější příběh, který je zde prakticky kopírován, s tím, že  zatraktivnit ho má nový zmutovaný tyranosaurus, který je o něco větší, nebezpečnější a mění barvy. Dočkáme se i několika dalších příšer, jinak film nepřináší nic extra nového. Co se triků týče - zdá se mi, že je zde zbytečně používáno modré pozadí a to i ve scénách, v nichž dinosauři vůbec nejsou. JURSKÝ SVĚT je i přes pár výše zmíněných neduhů kvalitní podívanou, kde se do sebe v závěru pustí několik dávno vyhynulých druhů. V podstatě je to slastně zábavný film. ()

*CARNIFEX*

Od spracovania prvého príbehu ubehlo viac ako 20 rokov, niet sa teda čo čudovať, že po vizuálne stránka je "Jurský Svet" o niekoľko tried lepší. Čo sa však týka príbehu, nie všetko mi sadlo ako riť na šerbeľ. Obzvlášť scény gradujúce napätie, ktoré boli miestami doslovne zavraždené odľahčeným pohľadom na situáciu (opätky a pod.). Taktiež mozog umelo vyklonovaného tvora, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Christopher Hirata, mi neprišiel veľmi po chuti. Ale tak, keď si odmyslím určité nudné pasáže v úvodnej hodinke, musím priznať že som sa bavil. Spomínané negatíva sa prepáčiť dajú, veď ide predsa o sci fi, kde sa fantázii samotnému tvorcovi medze nekladú. Keď má navyše dostatočný rozpočet na realizáciu svojich myšlienok, dostaneme namiesto poloprázdneho reklamami, absolútnou čerstvosťou vďaka obalu dosiahnutého - nutella croissantu, výbornú lupačku plnú marmeládového džemu. Napriek tomu, že sa jedná o polovičný "remake", tvorcovia sa snažia ísť svojou vlastnou cestou, čo je veľkým plusom. Koniec koncov, tento "Blockbuster" s nálepkou Spielberga, nemá šancu, ani predpoklady - neuspieť. Ľudia proste milujú fantasy v "realite", a ja sa im ani nečudujem. ()

D.Moore

Zábavný, napínavý, dojemný, důstojný, skvělý. Jurský svět dopadl nejlépe jak mohl. Bez sebemenšího problému odsýpající scénář, pečlivá režie s citem pro střídání vážnějších i odlehčených momentů, spousta nostalgie, ale zase ne taková, aby se film zbaběle spoléhal jen na ni, nové nápady, vynikající sympatičtí herci, zkrátka vše je, jak má být. Navíc trailery zdaleka neukázaly vše, takže není nouze ani o překvapení (pro mě nejlepší momenty filmu). Jsem rád, že se to Colinu Trevorrowovi tak povedlo a všem pochybovačům vypálil rybník. A Michael Giacchino je také pašák, protože se na rozdíl od Dona Davise v Jurském parku 3 nesnažil napodobit Johna Williamse, nýbrž použil jeho motivy jako základní kameny své vlastní hudby, což byl ten nejlepší možný přístup.___P.S. Ovšem ty české titulky! Nevím, v jakých podmínkách je Petr Zenkl tvořil, ale aby se z triceratopsů stali "triceratoptoři a aby se ze samice indomina rexe stal samec, ač se o "něm" stále hovoří jako o "she", případně "it", to opravdu nebylo nutné.___P.P.S. Pro DVD vydání byly bohužel použity ty samé titulky bez jakýchkoliv oprav. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru