Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

MareT.

Prakticky to, co jsem ocekaval! Napeti, humor, potvory a vyskovy body count :) urcite povedene pripomeni toho, co hybalo svetem 20 roku dozadu. A hle, ono to i zlomilo vsechny rekordy:) ()

MaaaR@

Je to fajn. Je to zábava. Jsou tam dinosauři. Je to nostalgie. Ale zkrátka to není ono. Dětské obsazení mi vůbec nesedělo a ačkoliv Pratt s tetičkou jsou skvělí, je tam hrozně moc zbytečných scén, které ale nejsou vyváženou dostatečnou porcí kvalitní akce (z turistů na ostrově se rozhodně dalo vytřískat víc). Tři hvězdy dávám hrozně nerad, ale na čtyři to není...opět narážím na problém, že stupnice o pěti hvězdách nestačí. Poctivých 7/10 a rád se na to kouknu někdy znovu. ()

jakeer

Môj prvý zážitok s Imaxom. Oproti trom predošlým dielom doba pokročila a preto je technické spracovanie suverénne najlepšie. Avšak čo sa týka príbehu, koncept ostal opäť nezmenený. Ľudia obdivujú dinosaury, kvôli ľudskej spupnosti a chamtivosti sa niečo poserie, deťom sa nesmie nič stať, jedna lovestory, statočný, neomylný a charizmatický hlavný hrdina, väčšinu času hviezdia raptory, finále však patrí T-rexovi. Prvý raz to zafungovalo, avšak opakovaný vtip už nie je vtipom. Tretí diel sa aspoň na nič nehral, bolo to rádové béčko, no Jurský svet je naopak ambicióznym filmom. Preto z mojej strany priemerné hodnotenie. ()

ChrisBa

Film, ktorý zrejme bude jedným z najlepších tohto roku(vzhľadom na to, že veľa trhákov neočakávam tento rok).. Po 3 častiach muselo prísť niečo nové..a otvorený jurský park a umelo vytvorený nebezpečnejší Indominus Rex bol správnou voľbou.. Navodenie atmosféry a strachu z Indominus Rexa bolo vynikajúce... vďaka tomuto som v kine sedel s veľkým očakávaním a napätím, kedy sa začne jeho besnenie.. a nesklamal som sa.. Film je napínavý, akčný, so všetkým, čo k takémuto filmu patrí.. a to bohužiaľ znamená aj pár vecí, ktoré zamrzeli.. línia vzťahu s velociraptormi, či práve tá strata strachu z velociraptorov alebo T-rexa, ktorí boli ústrednou hrozbou v prvých filmoch.. napriek tomu sa oplatí film vidieť a zájsť naňho do kina.. herecké obsadenie mimochodom veľmi dobré a sympatické..4* ()

Milan25

Bohužel za mě obyčejný průměr. O čem to zhruba bude jsem odhadl už rok dopředu podle teaseru, takže děj filmu není vůbec nic nového. Vztahy postav nebo nějaký jejich vývoj diváka těžce mine, a já konkrétně jsem ani během filmu skoro netušil, jak se kdo jmenuje. Potěšily mě odkazy na původní Jurský park, jinak asi nic moc. Scéna s umírajícím brontosaurem by zasloužila vystřihnout, ale klobouk dolů před Bryce Dallas Howard, protože její super schopnost v běhu na jehlových podpatcích v džungli nemá konkurenci. A protože jsem onehdy viděl Daredevila, tak mi bylo hned jasné, která postava má něco nekalého za lubem :-) ()

farfalla

Čtvrtý film série je už jiná generace. Viděla jsem jenom 3D verzi v IMAX-u a z té jsem měla dobrý pocit. Spielberg tentokrát produkoval. V tomto příběhu ze známého ostrova Nublar jde o život tisíců lidí, ale nám jich přilne k srdci jenom pár. Akční Claire (Bryce Dallas Howard) musí spolupracovat s rozvážným a schopným Owenem (Chris Pratt). Zároveň se oba musí postarat o její synovce, kteří jsou u ní na návštěvě, ale na které neměla čas. Mladší Gray (Ty Simpkins) je ještě dětský, ale přemýšlivý, starší Zach (Nick Robinson) je jednoduše puberťák. Někdy je těžké říct, který z nich je mentálně starší, ale mají spolu hezké scénky a jsou v podstatě nositeli legrace ve filmu. Majitel zábavného parku Masrani (Irrfan Khan) je typický boháč, který sponzoruje vědeckou novinku, na kterou je pyšný, ale nemíní se jí zabývat do hloubky a převzat tak zodpovědnost. Šéf ochranky Hoskins (Vincent D´Onofrio) je největším padouchem a od začátku je jasné, že si ho raptor najde. Několik dalších postav dodstane šanci na podstatnější přispění do příběhu. Novinkou tohoto filmu je mezidruhová komunikace, jednak mezi dinosaury, ale i mezi raptory a člověkem. Pak je zajímavá hra genetiků a vytváření nových tvorů. S vývojem technologických možností je tady všechno větší a rychlejší. Další novinkou je, že před masožravými dinosaury se neutíká. Třeba mít načteno hodně informací, aby měl člověk šanci pokusit se zamaskovat. Kdo je nablízku má zkrátka smůlu. [´Jurassic Park´ (1993), ´The Lost World: Jurassic Park´ (1997) a ´Jurassic Park III´ (2001).] ()

provitamin

Keby ostalo len pri naháňani a požieraní ľudí a keby sem scenáristi nestrkali dvoch otravných faganov a jednu blbú kravu, mohlo to byť fajn. Takto je to skôr pre teenage. ()

divak84

LOL... pro fandy samozřejmě orgie, ale pro neutrálního diváka zase klišovitý film. Musím ukazat mokre kozy, musíme ukazat badass boyfrienda, a pořad dokola. hlaška "THAT´S FIRST" byla ale ultimátní :) Efekty povinně 10/10, pro mě nepříjemný casting, děcka byla v pohodě, Pratt i Bryce ikdyž krásná, ale oba reprezentující veškeré zlo, dnešní kino doby - orientujme vše na dementní teenagery, které zajímá jen vizuál u ženské a unreal schopnosti u chlapa :). Btw - parkrat se vystupovalo ve filmu z vrtulníku a pokažde si pasažeři koledovali o setnutí hlavy rotorem. škoda že sem se nedočkal :)) (jo i tyhle detaily mě zajímají) ()

HArna

Přiznám se, že Jurský park jsem jako malej dost žral, ale od té doby jsem ho viděl asi jen jednou. Pokračování mě dvakrát nenadchlo nebo spíš nebyl jsem z toho tolik odvařenej jako z jedníčky. No a tohle je podle mě lepší než pokračování. Ta legendární hudba naštěstí z filmu nezmizela. Film má přes dvě hodiny a první třetina mě poměrně nudila. Prostředí bylo nádherné, ale víte že se teď nic nestane. Ten mutant mě nepřišel nijak cool, ale chápu že museli něco novýho vymyslet. Líbi se mi, že oproti prvnímu parku se poměrně dost posunuli - můžete do výběhu nebo se svést. Ovšem já jsem žádnou nostalgii necítil a za měsíc si to asi moc pamatovat nebudu, ale i tak je to skvělej popcornák - 80% ()

Corpsegrinder

Tak to mě nemile překvapilo. Kouzlo prvních Parků to nemá ani trochu, sice to ze začátku hraje na city projíždkou parku a starou známou muzikou ale celý se to zvrtne v klasickej moderní bordel a kdyby na ostrově měli mrakodrapy tak se vsadim že nákej by tam ještě spadnul. Když chci drsnou akci tak si pustim loňskou Godzillu. Lovení s raptorama je samozřejmě efektivní (asi 30 vteřin), na dinoše se dobře kouká a najde se i pár zapamatovatelnejch scén (ženská co přistane v obřím bazénu s rybákem z traileru). Jinak jsem se nebavil ani trochu a dokonce bych řekl i míň než u průměrný trojky kterou si v budoucnu zřejmě stejně dám radši než tohle. ()

Sancty

Bavil som sa kráľovsky. Tie pocity, aké som kedysi zažíval v kine pri Jurskom parku boli späť a to AJ vďaka našim deckám, ktoré boli z tej dvojhodinovej atrakcie totálne unesené (ako kedysi ja). Jurský svet samozrejme obstojí aj samostatne, má totižto vychytané sympatické postavy a to rovnako ako kladné tak aj záporné, hoci, na Neillovho Granta, Dernovej Ellie a Goldblumovho matematika Malcolma sa len tak nechytajú. Po pieskovom road movie druhý naspeedovaný blockbuster, ktorý sa na nič nehrá a dá sa parádne užiť. To, čím ma tvorcovia ale najviac potešili a za čo som im nesmierne vďačný, je previazanosť s pôvodným Parkom a odkazmi naň. V tých chvíľach som chrochtal blahom. ()

Junglista odpad!

Bacha... hodnocení bude velmi těžce ovlivněno tím, že sem se na tohle těšil jako před 22 lety na první Jurassic Park. Samsung presents Mercedes World (to jen tak zlehka na úvod). Takovýhle znásilnění původní trilogie sem si nepředstavoval ani v nejdivočejších snech. Odkazy na jedničku? Stylem - hele, tady hraje main theme z JP1 jo? - MRK! Hammond už vás neochrání - MRK MRK! A tim to hasne. Co tam máme dál? Mutantíčka, kterej je chytřejší než půl hereckýho osazenstva dohromady. Jen promluvit. Jé že já nedržel hubu, oni se fakt rozpovídali (ano, bylo to i v JP III, ale tam to eště bylo pouze lehce za hranou snesitelnosti). Co mě totálně dorazilo, byl závěrečnej fight. Nejdřív sem si řikal, no to už je trošku moc... po další minutě, že už je to zasraně moc přehnaný, ale scénáristi mě překvapili a zapřeháněli si tak strašně, že už sem hledal kýbl na zvracení. Tímto se mé hodnocení ustálilo na krásném posledním místě. Pro někoho, kdo neviděl první 3 filmy a má rád ještěrky (což se vzájemně vylučuje), tak asi bude nadšenej, já si akorát zkazil náladu. A já blázen na tohle chtěl jít do kina, tomu vnuknutí tam nejít budu dlouho vděčnej. ()

papushka

Prostě blockbuster jak poleno, že jo. A když se vám povede propašovat do kina flašku vína, tak se to dá přežít i s ultradebilním českým dabingem, takže za to palec hore navíc. ()

Fary

Pocitacove pekne zpracovany, ale co se na tom komu jinak libi nevim. Veskere zajimave momenty z filmu se vesly do traileru a zbytek filmu je jenom vata. Postavy jsou nekonzistentni, meni se jim charaktery, povaha i presvedceni. Dinosaurus je chvili superinteligentni a umi se maskovat splynutim s prirodou, chvili je superidiot, ktereho dost brutalne rychtuje smecka Velicoraptoru (jo - pozor spoiler alert!). Zaverecna scena (a bohuzel nejen ta) uz pusobi opravdu jako komedie, kterou jsem ale v popisu zanru tohoto filmu nejak nenasel. Pokud to mela byt parodie na Jursky park, pak to ma neco do sebe, ale jinak musim rict, ze mi opravdu unika, cim to koho zaujalo - i kdyz - asi myslenka, ktera se prolina celym filmem - staci, aby to bylo vetsi, zurivejsi a melo to vic zubu. Jen mi to v tomhle pripade trochu evokuuje "cim vic zuby, tim vic Adidas". ()

Fantomas92

Veliké překvapení. Hlavně Chris Pratt v hlavní roli mi vůbec nevadil, což se u "hrdinů" tohoto typu moc nestává. Závěrečný boj byl skvělý. Taky závěr "po parku" nebyl zbytečně natahovaný, proto dávám čtyři hvězdy. ()

SpaceOdyseus

Vyborne dobrodruzstvi, ktere od zacatku vyborne graduje do uzasneho finale. Postavy by nemusely byt tak ploche. To se, uznavam, povedlo v puvodnim parku mnohem lepe. Ale i kdyz je pribeh na prvni pohled klasicka dinosauri story, ukaze nam i neco noveho a obcas i necekaneho a i mensi dejove linky jsou celkem zajimave a zabavne. Tleskam tvurcum a dekuji jim, ze jsem se znovu citil, jako kdyby mi bylo dvanact. (To, jak se zde dari odkazovat na predchozi dily a zaroven na nich neparazitovat, by melo slouzit tvurcum pateho Terminatora jako povinna cetba.) ()

bloodline

Vcelku hutná nadstavba jurskej ságy snúbiac nenáročne vysokú pozerateľnosť, výpravnú majestátnosť a efektovú blaženosť aj pre nároky z paleontologických kruhov najvyšších. "Údel bieleho muža" trpí nastolením logických anomálií v blockbusterovej gravitácii a hodnoteniu zhadzuje hrebienok v podstate iba preinštalovaný dej jednotky do novodobých lokácií s nastavenou latkou pre pochabý inteligenčný (pod)priemer. Zatiaľčo originál dýchal, šokoval a strašil atmosférou ako budúcnosť severokórejských kapitálových trhov, súčasná aktualizácia predstavuje iba bezostyšné hádzanie pukancov dole gágorom a sŕkanie koly bez toho, aby hrozilo udusenie z preľaknutia. ()

Litvicek

Musel jsem změnit hodnocení. Film, na který jsem schopen se podívat 2-3 krát do půl roku nebo do roku, znamená, že je to film kvalitní a já se ho nemohu nasytit :) Typickým příkladem takového filmu je - Let Fénixe nebo Zdrojový kód. I když film vidíme již po několikáte, stále si u něj připadám, jako bych ho viděl poprvé. Neztrácí kvalitu, ba naopak! ()

Teg

Koukatelné to je, ale třikrát horší než jednička, a dvakrát horší než trojka ... s dvojkou je to srovnatelné, ale dle mého názoru si to nezaslouží být v červených číslech. sry. A scénáristické nelogičnosti suxx... Snaha celé univerzum obléknout do moderního hávu vyšla tak na 30%. Dnes je to blockbuster, ale za dvacet let už po tom ani pes neštěkne. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru