Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

Hapretor

Vtipné a milé. Na jedno kouknutí dobré. Sci-fi ani omylem. Romanťák to taky není. Ani kočka ani pes. Ale funguje to. Zvlášť u opakované, vylepšované soulože jsem se musel zasmát. A on ten zrzoun je dost sympaťák. ()

char_t

Tohle že má být další Love Actually? Jasně, konec je podobně sladce pozitivní, jako u o dekádu staršího Curtisova počinu, ale nemůžu si pomoct, celé mi to přijde tak nějak příliš triviální - zvlášť ve srovnání právě s Love Actually. A ještě aby ne, když hlavní hrdina není úplnej blbec, s každým problémem mu pomůže jeho superschopnost, a když náhodou narazí na limity, zamyslí se, a na druhý pokus už najde řešení na všechno (příp. se rychle smíří s tím, že řešení není a jde dál). A slečna, kterou oslní kdejaká lichotka, mu to taky dost usnadňuje, stejně jako ideální rodina, přátelé... Kde jsou nějaké překážky, kurňa? To si pak ještě s úctou vzpomenete na učení portugalštiny... Jinak viz například POMO nebo Cival. ()

Fujara777

ÁNO: Ú, veľmi príjemné. Fantastický prvok nepôsobí vôbec rušivo, aj keď sa to odohráva v súčasnosti. Skôr pomáha rozvíjať dej a je pekne využitý pri humorných situáciách. Určite nadpriemerná záležitosť. NIE: Všetko šlo ako nôž po masle. Ale fakt, že všetko. Odkaz filmu je rovnaký, ako na nejednom motivačnom obrázku. ()

BOURQUE

Príbeh s nápadom, ktorý sme už niekoľkokrát (ale v inej podobe) videli. Ale predsa len vďaka šikovne napísaným dialógom, dobrých a sympatických hereckých výkonov nám dokáže vyčariť úsmev na tvár. Je to možno „stupidná“ rozprávka, ale nesie v sebe nemalý počet rád do Života. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rooz

Škoda je jen ta, že si film neudržel ony mantinely, jimiž si stanovil pravidla, na kterých byl založen, protože v tom případě to nevyznívá tak krásně, jak by mohlo. Druhá věc je, že je to poměrně zkratkovité u některých scén - změním jednu věc a holka mi leží u nohou. No realita by byla asi kompletně složitější... Ale i tak je to poměrně sympatické a u lidí, co se nezabývají detaily to bude jistě krásné. ()

Rathalos

Krasna romanticka fantasy s paradnym nametom na film a vybornou hereckou dvojicou,sympatickym Domhnallom Gleesonom a krasnou Rachel McAdams,nadherny pribeh zo zivota...:-) ()

merigieren

začátek úžasná rodinka s malým tajemstvím, pak hledání lásky, zkoušení možností cestování časem pro její získání, časem to zvážní a snaží se zachránit svou hezkou sestru, jenže se to trochu zadrhává s pohlavím jeho dítěte, a končí to smrtí. ()

anatheman

Dle mého názoru film, který může uspět takřka v každé situaci. Současně vás může dojmout, rozesmát a uchvátit svým fantaskním, takřka dadaistickým, přístupem. I když se může zdát, že tato kombinace bude stát na nestabilních pilířích, opak je pravdou. Vše je zde v naprostém souladu. Zároveň mě film potěšil tím, že byl schopen předat na první pohled neoriginální poselství svěží formou. Zároveň musím tento snímek doporučit všem milovníkům všeho britského. K tomuto aspektu opravdu nemá cenu co dodávat. Stejně jako k hercům, kteří jsou zkrátka vynikající. Silné čtyři hvězdičky! ()

Ben Nevis

Je to sice pomalu plynoucí film, kde se toho moc neděje, ale líbila se mi ústřední myšlenka. Většinou se točí filmy pro chlapy, co chytají druhou mízu a ztracená léta s nevyplněnými sny. Tady se řeší užívání každého dne, ale ne ve stylu YOLO, ale všímání si pěkných detailů. A že sousedův trávník není vždycky zelenější, třeba máš to nejlepší už doma. ()

MickeyStuma

Kdo by si někdy nepřál vrátit čas a udělat něco lépe. Tim takovou možnost má. Když se dostane na práh své dospělosti, otec mu prozradí rodinné tajemství. Vlastní totiž skříň, ve které se mohou vrátit v čase. Co to znamená musí být každému jasné. A když se objeví krásná a sympatická Mary, to by v tom musel být čert, aby se to prostě nepovedlo. A tak tu máme další snímek o dobývání dívčího srdce nesmělým mladíkem s možností cestovat v čase a napravit svůj osud. Snímek je to v jádru hřejivý a dobrosrdečný a v rámci žánru skutečně romantický. Sentimentálnost je autentická a občas v jádru složitější, ale ve svém smyslu efektní. Úsměvnost nad činy Tima je zcela v souladu s přirozeností a typickým nesmělým chováním. V jistém jádru schématu příběhu si zde autoři pohrávají s fantastičností, ale dějově to nejen funguje, ale hlavně to pobaví a zanechá příjemný romantický filmový zážitek. ()

goni

Prijemna romantika so sympatickym obsadenim a pohodovym humorom. V porovnani s otrepanymi americkymi komediami tu nie je tolko klisne, trapneho humoru ani predvidatelnych situacii. Mne osobne sa pacila najma prirodzenost jednotlivych postav. Ziadni super pekni herci s dokonalymi tvarami a kilami mejkapu. Prave naopak, normalni ludia, akych mozme stretnut vonku na ulici. Takisto samotny dej a jednotlive scenky posobili velmi prirodzene a realisticky, co robilo cely film ovela uveritelnejsim, ako sme pri tomto zanre zvyknuti. Takze vrelo odporucam vsetkym, ktori maju radi romantiku [89/2013]. ()

Karmyn

Od tohoto filmu jsem čekal hodně, a taky mě hodně zklamal. Romantický mi teda nepřišel vůbec, byl moc dlouhý a přišlo, že skoro bez nějakého příběh ( ten byl vyřešen v první půl hodině). Jediné co na tom bylo pěkné byla hudba. ()

radaza

O takovém životě snad každý sní. Vše důležité je tu.... Jinak Curtisovou poznávačkou jsou mírně střelení sourozenci hlavních hrdinů, jaképak sourozence má asi on. ()

Biopler

Fakt rád sledujem ako sa nesmelý chalan snaží zbaliť krásnu ženu. Ako po nej ide a nakoniec ju dostane, ako sa vo filme prejavuje romantika. Pre to ma snímok bavil v prvej tretine a aj vďaka slušným dialógom by som mohol povedať, že som si užíval lásky čas. Samotné cestovanie v čase mi až tak nevadilo, ale s jeho mnohonásobným nárastom neskôr som už mal problémy. Zvyšku filmu som nerozumel. Mala to byť ukážka rodinných hodnôt? Slabé. Láska hlavných hrdinov šla zrazu do úzadia a ja som už len znudene dopozeral film. ()

solcik9

Nejpozitivnější film co jsem kdy viděl se silným poutavým příběhem a neskutečně úsměvavou kráskou Rachel. Vtáhne diváka do krásného romantického příběhu a jako třešničku na dortu dává "recept" na to jak být šťastný a užívat si každodenního života. :)) Víc takových filmů! ()

Shona

Ano, ano. Nic nového pod sluncem:-) To však nic nemění na tom, že se jedná o velmi příjemný a pohodový film, s nádherným životním mottem. ()

PEZ

Neuveritelne uprimny a "skutocny" romanticky film, navyse plny (do)vtipu a posolstva, ktore sice nie je originalne, ale podane formou, ktora zasiahne. Trefne dialogy, sceny a postavy ako zo zivota - vychutnaval som si vsetko celucicke dve hodiny. Casting nemohol byt lepsi, Richard Curtis napisal a zreziroval ozaj vydareny kus. Ked romanticke filmy, tak take ako About Time - film, ktory sa rozhodne bude dat pozerat viackrat. ()

Johny M.

Jak ohodnotit něco, co je tak milý (McAdams) i trapný (Gleeson), obsazením sympatický (McAdams, Nighy) i nesympatický (Gleeson), vtipný a ještě jednou, hlavně ze začátku, trapný (opět Gleeson): 3,5* ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)