Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

viperDavid

Vážení to byla slaďárna. Jako ta nejvanilkovější vanilka a ještě tisíckát opakovaná, protože ten zrzavej krypl se umí vracet v čase. Existuje horší prokletí ? Proč bych měl opakovat například dnešní ráno, kdy se probudím se vztyčeným prostředníkem a vedle mě neleží žádná, která by ho uvedla do klidu ? Děs, hrůza nikdy více. 4* za tu strašnou ofinu Rachel McAdams...a za to, že si nesundala ty kalhotky :) ... a po čase musím zvýšit na 5, protože prostě ten film nemá chybu. Všichni herci a opravdu všichni se nemuseli ani víc snažit. Nádherné a perfektní ()

st.jim

Občas přeslazené, občas za vlasy přistřižené a možná malinko delší. V celku ale moc hezky zabalené a zábavné. Vřele doporučuji. Hláška: "kvůli Skotsku si kalhotky nesundám", neměla chybu :))) PS: Rachel je k sežrání :) ()

honx

Chcete-li točit film o cestování v čase, vždycky se počítá s nějakými logickými chybami (ještě to nikdo nezvládl bez nich), ale nemůžete se na logiku úplně vysrat. A pokud mi někdo chcete tvrdit, že to nebylo předmětem filmu, tak to tam autor vůbec neměl cpát. :) Že si máme vážit života a každý den žít naplno, se dá přece vyjádřit mnoha způsoby. Po Lásce nebeské velká očekávání, a obrovské zklamání. ()

LiborGondek

Bylo to dobré, i když jsem se nemohl ubránit pocitu, že něco podobného jsem už někdy někde viděl. Ovšem obsazení a hudba mě přesvědčili o tom, že skutečně stojí za to, film dokoukat. Velmi podařené scifi drama se scénářem útočícím na divákovi emoce. Nakonec vážně lituji, že takovou schopnost nemám také. Není nic cennějšího, než si začít vážit každé vteřiny, ať už je jakákoliv. A Tim měl exklusivní výsadu - měl na výběr. A vybral si nic neměnit, protože zjistil, že je to tak nejlepší. Kdyby možnost volby měli všichni, lidé by si mohli více vážit toho, co mají. Prostě by se to naučili. Hodnocení slabších 5*, ale pořád to na ně stačí. ()

Johnny.ARN

Keď čakáte do neskorej noci na výsledky zo skúšky a chce ten čas využiť, tak si hľadáte čo najdlhšie filmy. Tak mi padol do rany aj tento. Začal som to pozerať a začal som sa namotávať. Cestovateľov sme tu už mali a spoločný menovateľ - McAdams. A začalo sa to pekne rozbiehať. S postupom deja a príbehu som ako sup čakal na nejaký časový paradox, ktorý by som mohol vypychnúť, ale Curtis si to ustrážil. Scenár je veľmi pekný. Hovorí v podstate o tom, že každý deň si treba užiť ( neplatí pre tých, čo vedia cestovať v čase ). Tento námet baví divákov aj z toho dôvodu, že kto aspoň raz nepomyslel na to, aké by to bolo vrátiť sa v čase a meniť svoje rozhodnutia? Môže to ale dopadnúť všelijako. Čakal som možno trochu väčší romantický nárez, ale nie. Viac ma ale dojala scéne niekde pri konci filmu, kde sa posledný krát lúčil s otcom. Vtedy som musel zatisnúť slzu späť a povedať si, že áno. Na tento moment som čakal. Išlo o vzťah, ale nie o ten aký som predpokladal, ale o úplne iný a preto to bolo ešte dojemnejšie. Výkony všetkých zúčastnených boli nadštandardné, ani ich netreba osobitne menovať. Niečo ako kamera a výpravu tu vážne nehrá rolu. Dej, príbeh, scenár, emócia a celková gradácia boli to, čo si treba všimnúť a myslím, že ani jedno oko neostane suché. Pocitovo však stále si ten pomyselný top u mňa drží Zakletý v čase ale toto sam u veľmi blízko priblížilo. 4 z 5 ()

Jizni Tlapa

Sakramentsky dlouho se mi nestalo,že bych se dokázal přiblbe usmívat u snímku s podobnou tématikou. Tady jsem měl nablblý úsměv téměř celou stopáž. Celé to bylo obyčejně krásné, všichni byli obyčejně krásní (samozřejmě až na hlavního zrzavého milovníka), příběh byl obyčejně krásny a hudba byla skvěle volená.... jedno příjemné pokoukání ()

JimmyII

Richard Curtis uváženě šetří silami, aby mohl jednou za čas naservírovat malý a skromný masterpiece. Lásky je čas je jeho výsostnou ódou na život se vším, co k němu patří, tedy hodnotami nejen jako je láska, ale hlavně i rodina nebo smrt, což se v dnešní době povážlivě opomíjí. Z filmu čiší radost ze života a pozitivní energie, že by jej - spolu s Láskou nebeskou - měli promítat povinně od porodnice přes školy až po věznice a psychiatrické léčebny. Svět by byl hned hezčí místo. Každopádně i Lásky čas má svoje mouchy a objektivně je tak na čtyři hvězdy, ale tahle čirá energie, která z něj přímo tryská, precizní režie, neskutečně vypiplané dialogy a hlášky, geniální casting (ústřední dvojice má parádní chemii, Tom Hollander kraluje vedlejším rolím a Bill Nighy je jistota), příjemný soundtrack a nádherné lokace, vám nedovolí si film neužít, nemilovat jej, nepouštět dokola. Love forever, díky, Richarde. ()

bubun

Šmarja. Dvě hodiny objímání, omlouvání se, pobrekávání, tklivé hudbičky... prostě ždímačka emocí. Ne že bych od toho něco čekala, ale že se budu celou tu druhou hodinu vztekat (vztekala bych se i tu první, ale pořád jsem nějak čekala v obrat) a sledovat, kolikátá je to minuta, a kdy už to proboha skončí, to mě nenapadlo. Kromě toho je film velmi předvídatelný (spoiler /jako kdyby to bylo možné!/ : že se něco stane sestře jsem tušila přibližně od čtyřicáté minuty, že tam otec nebude, ehm, navždy, jsem tušila cca po hodině.... a samozřejmě nešlo o to, že bych usilovně přemýšlela, kam se bude děj ubírat, prostě to bylo jasný. A to mě moc nebaví, když má film dvě hodiny). ()

LadyPupu

Mohla bych najít x věcí, co by se daly Curtisovi vytknout (občasná nelogičnost konání postav, klišé, patos, sentiment...), ale to tu už udělali jiní. Navíc nemám důvod to dělat. Nevadí mi, že film neoplývá velkými dějovými zvraty, že se nese v silně melancholické rovině, že prostě tak nějak plyne... Naopak. Po všech těch hrůzách a dramatech, které člověk sleduje, je Lásky čas pohlazením a podnětem k zamyšlení se nad tím, jak prožít každý den bez možnosti vrátit se v čase. Po celou dobu jsem měla lehký úsměv na tváři, občas se smála nahlas a došlo i na slzy. Lásky čas má v sobě totiž všechno. Dramatické i emočně silné pasáže, spoustu osvobozujícího humoru a především tolik pozitivní energie, že si s čistým svědomím dovolím dát mu 5 hvězd a s chutí se na něj podívám někdy znovu. ()

Ryuuhei

Bohužel, film asi nejhůře pracující s cestováním v čase. Paradoxy zde tvůrcům zřejmě nic neříkaly a když, změny v dávné minulosti posléze neznamenaly téměř nic v přítomnosti. Navíc, ten způsob už je sám o sobě divný, nemluvě o tom, že lze do něj zatáhnout i jiné. To jako vážně? Pardon, ale tenhle subžánr byl to, pro co jsem to sledoval a nestačil jsem se divit. Když ale kouknu na druhou, romantickou stránku, ta je zde vyobrazena poněkud sobecky a i když chytá za onen cukající sval zejména v poslední čtvrtině, stále si nemyslím, že se jedná o něco výborně promyšleného a strukturovaného. Výstižné je pak to, co je řečeno na konci - že každý jsme svým způsobem cestovatelé časem. Aby film ale došel takovéto pointě, se mohl víc držet jasných zákonů. Nejprve jsem i myslel, že je to komedie, či spíš parodie žánru. A zpracování? Nelíbilo se mi. Nepůsobilo to filmově, spíš vzbouzelo až laciný dojem. Původně jsem zvažoval 60%, ale co vidím, jak to zde lidi naprosto přehodnocují (opravdu nevím na jakém základu), snižuji o jednu hvězdičku a jsem tím pádem na 40%. ()

Lachtaan

Sympatické postavy, sympatické prostředí a ještě sympatičtější herci. Po delší době jsem pohodový večer zasvětil opět čím dál tím více oblíbené odpočinkové romantice a opět nemohu v nejmenším litovat celých dvou hodin. Nebudu zápletku vychvalovat jako originální záležitost, rozhodně mě ale uchvátila natolik, aby ve mně film zanechal pocity krásy a místy až srdceryvného zážitku. ()

Helmutek

Výbornou první třetinu vystřídá zbytek, ve kterym už film neni ani moc svižnej, ani moc originální, a navíc občas přestává dávat i smysl. O ten samozřejmě v první řadě nejde, příjemnym romantickym filmem About Time je každopádně. Vzhledem k cestování v čase a s tim související komplikovaný kauzalitě je to ale tak, že člověk buď rezignuje na jakoukoli snahu o čemkoli přemejšlet a bude to brát jen jako jednorázovou dojemnou popcornovku, a pak fajn; anebo mozek úplně vypínat nebude, ale pak zas nejde nevidět všechny ty možný zjednodušení a že to je celý vlastně trochu plochý. To se snaží zachraňovat závěrečný sdělení, který je sice vlastně sympatický (= nikdy nic nebude dokonalý a cestou neni snaha o nápravu jednotlivostí, ale změna životního přístupu k radostnýmu a vděčnýmu prožívání každýho dne tak, jako kdyby měl bejt ten poslední), to ale zas lehce sráží to, jak pateticky, doslovně a růžově je formulovaný. Herecký obsazení je ale skvělý (hlavně Domhnall! a Nighy) a dobrá je i hudba - jako víc než příjemnej romantickej film to za zhlídnutí rozhodně stojí, originálnější a zajímavější volbou je za mě ale třeba Safety Not Guaranteed (kde je jak romantika, tak i to cestování v čase, hlavně ale ta nepřeslazenost). WTF moments: Smysl vlastně moc nedávala celá druhá polovina filmu, protože stačilo, aby Tim rezignoval na snahu zachránit tomu svýmu bytnýmu tu divadelní premiéru - tak by mohl znovu Mary potkat v kavárně a nazdar; ten Hollander nijak velkej prostor ve filmu nemá, vztah s Gleesonem taky maj dohromady žádnej, tak je zvláštní, že by zrovna pozitivní divadelní recenze měly bejt takovou nezbytností, zvlášť pokud to takhle ohrožovalo celou Timovu vztahovou budoucnost. A to vůbec neřešim, jak málo by kdykoliv stačilo, aby se jeho tatík/strejda/kdokoli-kdykoli někdy třeba vožral a s tim vracenim to (i jen jednou jedinkrát) přehnal - puf, a žádnej Tim/Domhnall by najednou nebyl. To by byl dobrej konec filmu, co! S tim související wtf třeba je i to, že tohle tatík synovi řekne jen tak mezi řečí vlastně už v době, kdy sám dítě má a moh by tak o něj jednoduše přijít - ale to už zabíhám do podrobností, který film prostě neřeší a nedomejšlí. Jo a doufal jsem, že bude nějaký místečko i pro toho mimózního strejdu - že se třeba někde ztratil a zamotal v čase nebo něco, takhle to zůstalo vlastně nedovysvětlený. / Za mě mezi 3 a 4*. ()

Stegman

Tak nechutně nemorální pohádku (i když s romanticky-moralistním maskováním) jsem ještě neviděl. SPOILER: Hlavní hrdina se dobrovolně ochuzuje o zjitřené negativní emoce, aby později přišel na to, že si musí i všednosti emočně užít... ale zase jen ty pozitivní (!). Vlastně je to oslava nedospělého, hollywoodsky přeslazeného světa, kde se dá všechno špatné vymazat, a co zbyde, je zalité sluncem. Žádný prostor pro nejasné (ne-černobílé) situace, pro tíhu svědomí či aspoň pro pochyby (o morálně správném použití té superschopnosti / o skrývání tajemství před rodinou...). KONEC SPOILERU V komedii Click s podobnou zápletkou dojde hrdina ke správnějšímu závěru, ale zase je to tam naroubováno až odpudivě didakticky; Film s názvem Všemocný se pro změnu tváří jako thriller, ale taky je to vlastně pohádka, jen s velmi pochybným poselstvím v závěru. - To asi fakt nebude náhoda, že v posledních letech vznikly takové nedomyšlené, a přesto úspěšné filmy: vždyť se dnes laciná, líbivá řešení upřednostňují v podstatě v celé společnosti... i když je jasné, že se to jednou vymstí. Tak kdo by se divil, že si lidi oblíbili zrovna takovou "pohádku", kde si hlavní hrdina lže do kapsy? ()

anli

Richard Curtis nám servíruje další romantickou komedii ,tentokrát se sci-fi prvky.V tomhle žánru ,i když bez těch sci-fi prvků ,považuji za číslo jedna "Lásku nebeskou".A já dlouho čekal na film ,který se jí vyrovná.Nu a dočkal jsem se.Sám mistr romantiky opět dokazuje své mistrovství v tomhle oboru.Velmi jednoduchý námět a prakticky celý příběh je skvěle napsaný a servírovaný s takovou lehkostí ,až člověk ztrácí pojem o čase a všem ostatním.Richard Curtis klade důraz na každý detail ,na každou maličkost a nezapomíná vůbec na nic.Film je ,opravdu se nebojím to použít ,geniálně režírovaný s obrovským filmařským srdcem na dlani servíruje divákovi opravdovou lahůdku.Nádherná a věcná kamera ,skvělá hudba ,zvuk a střih.Vše je precizní a do detailu promyšlené.Film je skutečnou poctou romantice ,lásce a hodnotám ,které jsou nezpochybnitelné a trvale nutné k přežití.I smrt v rukách Richarda Curtise je jakousi zvláštní směsicí pocitů a působí velmi skutečně ,srdečně a poutavě.Nikoliv jen smutně a stroze.Cestování časem je nádherný bonus a Curtis jej používá jako elementární složku humoru ,ale i uvědomění si hodnot a směru života.Ano ,nebudeme tu rozebírat a kritizovat časový paradox a technické věci.To k tomuhle filmu nepatrří a proto se jimi ani tvůrci nezabírali.Režisér používá čas jako nástroj ke změně života a k tomu ,co bychom chtěli změnit a proč a nezkoumá technické záležitosti..Je to skutečná a pravá romatická komedie ,která chytí za srdce a duši a nepustí.Už dlouho jsem se tak skvěle nebavil a neviděl tolik zoufalců pohromadě v jednom filmu.Ano ,je to skvělý film a nemám vůbec nic ,co bych vytkl.Z filmu číší tolik pozitivní energie a taková radost ,jakou jsem už dlouho nezažil.Herci jsou také skvělí a nejvíc jsem si užil Rachel McAdams a Billa Nighyho.Ale i ostatní jsou perfektní.Člověk odejde z kina ,má super náladu ,která vydrží dlouho a skoro neví proč.On to ale ví ,je to tímhle filmem a Richard Curtis to také ví.A moc dobře.Je to skvělá a nádherně čistá filmařina ,která pohladí srdce i duši a urychluje regeneraci mozku..Dávám jasných 100% a kdybych se mohl vrátit v čase ,uděám to a dám ještě víc. ()

sallyann

Sice se nesmějete a nepláčete od začátku do konce jako u Lasky nebeské, ale má to par zaručených kameňáků + perfektní Bill Nighy + roztomilej zrzoun Domhnall Gleeson + skvělá Rachel McAdams....a taky je tam poselství! No a nejlepší hláška. Nemůžeš zabít Hitlera, ani zklátit Helenu Trojskou, což je škoda. ()

Beky

Prilis dlouhe!!! Chybi tomu drive, diky casovym hratkam se de facto sceny casto jen opakuji a umele natahuji stopaz, konec dojemny v hezkych scenach zahrany. Nighy vladne, bez nej by film z daleka nebyl ani lehce nadprumerny! ()

ywo666

Čo ja viem. Ako občas je to vtipné. A celkom nápadité. Curtis si vybral dobrú zápletku. Už horšie je to s hercami. Rachel je pekná iba keď nie je v zábere tá bradavica na líci a Domhnall je odporný z každého uhlu. Snaha o navodenie pozitívneho pocitu mala na mňa opačný účinok. A celé je to na môj vkus moc sentimentálne. Vo vedlajších postavách potešia Nighy a Hollander. Ale výsledok je tak maximálne na 65%. Hold nie som romantická duša. 3* ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)