Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

MiGi87

No, uvažoval jsem mezi čtyřkou a pětkou, ale po včerejším zklamání ze "žhavého adepta na cenu akademie" se přikloním k těm pěti. Nebyla to nuda a nebylo to předvídatelné, přitom pěkné milé sci-fi. ()

s.e.p.p

Ten film má much jak chlév plný dobytka, ale i tak to Curtis i napotřetí trefil přesně. Poutavě napsaný, příjemně obsazený a mírně přeslazený time-travel cedník, kterému každou vadu na kráse během minutky prominete. Je tu emoční potenciál pro plné hodnocení, ale tu případnou pátou hvězdičku si přeci jen schovám pro další zhlédnutí. Jo, a Bill Nighy opět těžce vládne. ()

horacko

Ideálny film, ktorý si pozriete so svojou drahou polovičkou, keď máte chuť vylepšiť si romantický večer. Najlepšie v takom období Vášho vzťahu, keď už uvažujete nad Vašou spoločnou budúcnosťou, svadbou, rodinou, deťmi a máte obavy, nie ste si istý aké to bude, či to budete zvládať a či bude život skvelý.....Mini spoiler.... Bude to nádherné! ()

R´Hell

Lásky čas je jako kvalitní káva, s výraznou, příjemnou chutí, ta, co po uvaření provoní byt, se správným poměrem mléka, troškou skořice, ale pak, na úplný závěr, který to měl korunovat, si do hrnku omylem vysypete čtvrtku balíčku cukru. I když je tu všechno krásné, herci, prostředí, romantický příběh, ona snaha o perfektnost mě po čase začala unavovat a otravovat. Když se něco pokazí, stačí jen vlézt do skříně a zatnout ruce v pěst a ono se to napraví, asi tak stokrát za film, čímž hrdinové smažou všechny chyby, které dělají člověka člověkem, a vytvářejí sterilní dokonalost. Nejlepší momenty jsou zmíněny už v traileru, zbytek je jen příjemný průměr, a navíc je to všechno taaaaak zdlouhavé. Richarde Curtisi, kam se ztratil cynismus z Pirátů na vlnách, chci ho zpět! ()

vyfuk

Lásky čas je v celku pokus o originální romantický příběh. Dobrý pokus. Curtis přišel se svou Láskou nebeskou, což byla v celku hezká vánoční zabíjárna času plná špičkových herců a s Piráty (do dnes doufám, že to bude nejlepší Curtisovo dílo). Tento film je fakt originální, ale je to jen další směs lásky, polibků a slz. Pardon, ale nějak... nic nového pod Tarantinovým sluncem. Každopádně, role otce v podání Billa Nigha byla moje srdcová jak jinak by to taky Nighy uměl. ()

Henk123

O lásce, cestování časem a těžkých životních rozhodnutích, film který šíří skutečnou myšlenku. Čím déle jsem koukal tím více jsem byl zmatenější, od začátku mi to přišlo trochu kostrbaté a cestování časem až i trochu nesrozumitelné, ale závěr filmu mě přesvědčil o jeho dokonalosti. Jsem si jistý, že 'About Time' ve mě zanechá jistý zamyšlení 'about the Time'. Nepřišlo mi to celé jako komedie, romantický film či drama, nepřišlo mi to jako nic z toho a zároveň všechno spojené jednou velkou myšlenkou. PS: Bill Nighy a Domhall Gleeson - výborný ! ()

Puyi

Je to pár dní, co jsem film viděl a absolutně ho nemohu dostat z hlavy (stejně tak i "Il Mondo", kdo ví proč. Když už jsem u toho, hudba byla parádní). Musím uznat, že mě naprosto okouzlil... a to úplně vším, co se v něm odehrálo. Od pana Curtise je to co film, to perla a možná trochu překvapivě se mi každý jeho kousek líbí více a více, takže ano, toto je ten nejlepší. Měl jsem trochu obavy, co čekat od Gleesona, ale nakonec si neumím představit na jeho místě někoho lepšího, velmi sympatický herec, určitě se po něm brzy zase podívám. Jsem rád za Rachel a Billa, kteří byli jako vždy skvělí, zvláště Bill, svým jedinečným způsobem. Zkrátka neuvěřitelný, kouzelný film s nádhernou atmosférou, jednoduše mě nadchl. Jasně nejlepší film, co jsem v poslední době viděl. TOPka? ()

Bagr_007

Tohle je pro všechny ty pitomý naivky, jako jsem já, naprostá trefa do vkusu. Sympatické postavy, kterým samozřejmě vévodí Rachel McAdams a Bill Nighy, a příběh, který se vydává úplně jinou cestou, než jste v žánru zvyklí. Každopádně, Richard Curtis to znovu dokázal! ()

Kalidor_

Na poprvé jsem spáchal kulturně-barbarský hřích, když jsem po patnácti minutách zachrápal (to však u mě není ukazatel kvality filmu). Na podruhé má bdělost již neselhala a dostalo se mi velice dojemného, nekýčovitého a příjemně (britsko)vtipného zážitku. A narozdíl od většiny kýčotrapných "made in USA" komedií jsem zústal zkoprnělý na dlouhou dobu a stále nad tím filmem přemýšlím a dojímám se. Skvělý Bill Nighy mimojiné. ()

Autogram

Jednoducho, muži v tejto rodine vždy mali zaujímavú schopnosť... –––– Dosť rozpačitý začiatok filmu, hlavne ten nosný fantasy prvok mi v romantickom filme prekážal. Ale časom sa dá brať celkom prirodzene opakovanie pokusov ako normálna súčasť života. Vtipné a milé situácie prichádzajú jedna za druhou, takže dve hodiny uplynú ako nič. Jednoducho, nedá sa hnevať na film, kde bžný lúzer stretne dokonalú ženu. –––– Nevolaj často, tvoja mama nemá rada, keď ju vyrušuješ. ()

mandlova

Obyčejně neobyčejný film nebo neobyčejně obyčejný? Každopádně hezky natočené, lokace rodinného sídla u moře záviděníhodná, ale právě to cestování v čase, využití ve svůj prospěch pro idylický život až hanba...na mne je to až moc. ()

svobik

Napoprvé jsem dal tři hvězdy a nemohl jsem být víc mimo, čekal jsem asi novou Lásku nebeskou a dostal prostě něco trochu jinýho. Beru zpět. Fantastická záležitost, milá, vtipná, svižná, protkaná britským humorem, ale hlavně - skoro rvoucí srdce. Film prakticky bez jediné chyby, Curtis at his best, again. ()

blackJag

"...STRACHOVAT SE O BUDOUCNOST JE STEJNĚ PLATNÉ JAKO SNAŽIT SE VYŘEŠIT ROVNICI ŽVÝKÁNÍM ŽVÝKAČKY." Patřím k oné (zřejmě) neblahé menšině, kterážto nesnese LÁSKU NEBESKOU, na Cutise ovšem chytře nezanevřívám (každý může ujet) a byl jsem již podruhé odměněn - poprvé s PIRÁTY NA VLNÁCH, nyní s touto časově-cestovatelskou romantikou. Příjemný film, příjemný takovým tím sladce naivním způsobem. 75% ()

Pecival

Nacukrovaná limonáda, která umí bezesporu vysílat spoustu pozitivních signálů, ale všechno je tak vyumělkovaně dokonalé, až to začně lést na nervy. Každopádně Nighty super, Rachel má moc hezký úsměv a soundtrack je, jako je u Curtise zvykem, bozi (Arvo Pärt FTW). Konec už je docela roztahanej a vůbec je první půlka o něco zábavnější. Navíc je tam na můj vkus zbytečně moc mouder. Ale špatný to není, to zase ne. Poctivých 70% (ale zaokrouhlených dolů). ()

aktak

Romantická komedie s řadou velice vtipných scén, které rozchechtají celý sál. Film má netradiční scénář na romantickou komedii. Obvykle se v těchto filmech dva potkají, zamilují, něco je na čas rozdělí a na konci filmu je zase svede dohromady a pak snad žijí šťastně až do smrti. Tento film je jiný, čímž se odlišuje, a to je dobře. Pro mě byl ale dost dlouhý. Poselství filmu je pro mě v tom, že existují harmonické vztahy a je třeba si užívat každý den, protože na rozdíl od hlavního hrdiny, my se nemůžeme vrátit v čase. :-) ()

Styxos

Milej Domhnall Gleeson, čarokrásná Rachel McAdams, boží Bill Nighy (který by si zasloužil vlastní náboženství). Spousta humoru, romantiky a fajnový muziky. Lásky čas je prostě a jednoduše film, kterej zahřeje každýho člověka u srdce. ()

tommmy89

S filmom som bol absolútne spokojný a tiež som zase raz dostal pochvalu od kamarátov, že som vybral dobrý film do kina :) Spoliehal som sa na extra príbeh, ktorý by nemal sklamať ani toho najväčšieho kritika a tiež som vsádzal na to, že film nieje len o romantike, (na ktorú sa chlapci veľmi nehrnú a zvlášť nie do kina) ale aj o humore, zápletke, manželstve a smrti, ktorá príbeh dokonalo dochutí, pretože sa z toho razom nestáva klišé ale výborný večerný film ako pre páry tak i jednotlivcov. Dokážem si predstaviť pozrieť si ten film ešte raz a ešte raz a verím tomu, že by som dostal stále to, prečo som si aj sadol pred strieborné plátno. Film sme sledovali v orig. znení (AJ) a inak by som si ho ani nepozrel. Hneď ako som vyšiel z kina som poznamenal, že by bola hanba vložiť tým postavám dabing do úst. No neteším sa naň a chvalabohu si ho ani nepozriem. Tí ľudia, ktorí pozerajú výraznejšie filmy v originále pochopia, že niečo proste dabing nepotrebuje a tento film je toho príkladom tak isto ako aj mnoho iných, ktoré boli natočené :) Dávam "sladkých" 5* ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)