Špecialistku na analýzu rizík Lee Wathersovú (Kate Maraová) vyšlú na odľahlé, prísne utajené pracovisko, kde má prešetriť a vyhodnotiť desivú nehodu. Zistí, že ju spôsobil na prvý pohľad nevinný človek, v skutočnosti umelá bytosť s ľudskou podobou a syntetickou DNA, ktorú vedci vyvinuli v laboratóriu v snahe vylepšiť evolúciu človeka. Experimentálna bytosť Morgan (Anya Taylor-Joyová) je však tajomná a nepredvídateľná. Bioinžinieri ju obdarili protikladnými osobnostnými rysmi a schopnosťou pracovať s emóciami, ktoré stierajú hranicu medzi ľudskou a umelou inteligenciou. V prvom mesiaci života sa naučila chodiť aj rozprávať, v šiestich mesiacoch prekročila aj tie najdivokejšie očakávania svojho stvoriteľa. Čo sa však stane, ak výtvor prekoná svojho tvorcu? (TV JOJ)

fefee

Masochisticko-roboticko-biologický sci-fi thriller s hororovou drsnosťou, lacinou produkciou, vlažnejšou dramatickou vložkou s príjemným vyvrcholením záveru. Napriek tomu silne pozerateľné! (3,5*) ()

Tft

Tolik promrhaného hereckého potenciálu, kvůli nepovedené napodobenině Ex-machiny. Morgan se snaží vypadat jako chytré sci-fi, ale je spíš naivně hloupým pokusem, který sice hezky vypadá, ale k čemu hezké auto, když v něm není motor. Hned ze začátku je nám odhalena zápletka celého filmu a poté následuje dlouhé představování postav, kterých je zaprvé zbytečně moc a za druhé se nikdo z nich nechová jako rozumný člověk natož vědec. Což se u některých postav dá pochopit, protože lidmi nejsou, ale u zbytku je to do očí bijící ukázka plochosti postav, kdy každá z nich je ve filmu pouze z jednoho daného účelu a to je vše. Žádné hlubší budování charakteru postav nečekejte. Tři čtvrtě filmu je tak o vědeckých kecech o ničem a strašení s Morgan, která tím, že jí nasadí kapucu a přetřou bílým primalexem opravdu strach, který má nevyvolává. Proč se jen Anna-Taylor Joy nechala uvrtat do tak hloupé role? Finalé filmu je pak něco extra, ale v tom špatném slova smyslu. Akční scény vypadají jako by si všichni při natáčení trošku přihnuli, protože s uhlazeným obrazem filmu, který nám byl do té doby představován naprosto nekoresponduje. Konečný zvrat a odhalení je nejlacinější pokus o wow efekt jaký jsem za delší dobu viděl. Působí to až jako by celý film sloužil pouze jako most k tomuhle finále, ale ten most je rozvyklaný a když už ho skoro přejdete tak se utrhne a ze shora na vás mává režisér Luke Scott se zdviženým prostředníčkem. Btw co se sakra stalo v Helsinkách? 40% ()

Skeksis

Paul Giamatti, na ktorého som sa tešila, tam hral asi päť minút, ale ostatní herci ho celkom dobre vykompenzovali. Dej trochu stupídny, ale skvelo natočené a zábery prírody super. No niekoho/niečo zabiť zo súcitu a kántriť to rad zaradom kvôli hnevu sa nedá porovnať. Preto trochu nechápem... No aj tak za štyri. ()

Lektor

Scénář je máčka a škatulka "horor" vtip ale je to luxusně natočené a má to úžasně nasnímanou a přehlednou akci. Relativně zajímavé a zábavné a Kate Mara.. čičí. ()

Fox85

Kdysi jsem někde zahlédl trailer a dal si film do seznamu ke shlédnutí. Konečně na něj došla řada a byl jsem zvědavý hlavně na Anyu. Ta ve výsledku úplně nezklamala, ale celý zbytek ano. ()

Soweek

Thrillerové béčko hodné hlavního vysílacího času na Nova Cinema, které si pustíte po fakt náročném dnu, protože nechcete přemýšlet a věnovat pozornost ničemu náročnějšímu. ()

Forsberg11

Až príliš dobre obsadený no pomerne nevýrazný sci-fi thriller. Najviac potešila trojka American Horror Story - Narcos - Game of Thrones. To som vážne nečakal. Okrem toho však za zmienku už veľa nestojí. Možno tie dve dobré bitky a pomerne svižný dej, ktorý sa vyhýba zbytočným odbočkám či zastávka. Aj tak je to však dobre stráviteľná a pohodová záležitosť na jedno pozretie. 65 %!! ()

coscarelli

Tematicky zaujimavy mladsi Scott s prijemnou fasadou, no uviaznuty na plytcine, z ktorej sa uz asi ani nedalo pohnut. No asi by sa dalo vytahat viac, a mozno zamer -stat len na psychologickej sustredovacke ludskeho modelu,s tvarou paradnej ATJ. Prilezitostne emocne pritlaci ne zem a k bliziacemu sa koncu chcel divaka prebudit akcnejsou liniou, co neni na skodu. Pekne nasnimany a decentne zostrihany film, ktory neskor vysumi niekde doprdele, naspat do DNA. ()

Hanys_

Fakt ne. Úvod se tváří jako chytré scífko, takže se hlavně moc kecá, pak přijde jedno vyznání lásky a rozjede se klasická vyvražďovačka mezi robotem a vědci. Problém je, že moc nebaví ani jedna část. Navíc závěrečná pointa byla čitelná jak už dlouho nic. ()

Corpsegrinder odpad!

Šílená hovadina. První hodinu se to tváří jako nesmírně vážný drama né nepodobný Ex Machina kde parta napůl vědců a napůl hipíků dělá bůhví co kolem umělotiny v kapuce. Do toho přijíždí tradičně nesympatická Kate Mara u který si již na začátku všimnete totálně robotího herectví (oops spoiler na konec filmu). Po tý první hodině se to však zvrtne a je z toho totální parodie a z kecání ve dvou místnostech se stanou přestřelky, automobilový honičky, doktoři předvádějící karate, zlámaný vazy, sebevraždy atd. 90% herců zařve během 10 minut a vyzní to jak totální komedie, obzvlášt když si obstarali takovou hereckou sestavu (Jennifer Jason Leigh po suprově zahraný roli v OSM HROZNOVÝCH je zde uklizená tak aby dostala asi 50 vteřin prostoru). Co je taky šílený je to že tenhle zbytek filmu vůbec negraduje a to že Morgan chce bejt strašně moc Freeman je zde smeteno ze stolu, nebo teda v tomhle případě potopeno, s naprostým nezájmem. Hodně lidí zde píše o pěkným vizuálu ale nevim co je hezkýho na ošklivejch lesích po dešti a podzemním bunkru plným betonu. Snad jen to že člověk pozná že jim po naverbování herců nezbylo na pořádný natáčecí lokace. Odpad bez milosti. ()

Junglista

Další jednohubka, o který za pár dní nebudu vědět. Ale nenudil sem se, to ne. Vypadalo to pěkně, akce i nějaký to napětí ok. Jedno pořekadlo se sem ale moc hezky hodí... Na replikanty, nejlepší androidy ve vesmíru! Ale nikdy jim nevěřte... :-) Jo a člověk / bot, kterej tu řadí filmy do kategorií by se měl restartovat, protože co má tohle společnýho s hororem, to teda netuším. ()

SpaceOdyseus

Prvni pulku dostavame variaci na Ex Machina, ktera ale neni zdaleka tak chytra a postrada tempo a napeti. Druha pulka prejde potom do terminatoriho stylu. Akce ale neni zdaleka tak kvalitni aby film zachranila. Zbesily strih se snazi zachranit fakt, ze se Mara neumi prat a je to neprehledna nuda. ()

MatejNosal

Začiatok: emocionálne výlevy. Stred: kung fu vyvrazdovacka a nelogické jednanie postáv. Koniec: predvídateľná pointa. Našťastie stopaž bola fajn a mordy v pohode. (55%) ()

bloodcountes

Já prostě moc nemusím béčkové sci-fi horory. Ale herci byli fajn, super vizuál, krásné a působivé interiéry i exteriéry... rozhodně se to skouknout dalo. Lepší tři hvězdy. ()

Prochy38

Ano, vím, že 4* jsou moc. Ale asi jsem měl super náladu, nebo to K. Mara slušelo ještě malinko víc než jindy, nevím. Každopádně mi toto sci-fi sedlo neskutečně. Moooooc sympatické obličeje snad ve všech rolích. Děj jednoduchý, nápad 2 roky po Ex Machina nejde úplně brát vážně. Každopádně vizuál a postavy u mě na jedničku. I když skoro většinu filmu bylo jasný, kam to vede, prostě za mě super. ()

qxkamo

Zhruba polovicu filmu sa skutocne nic nedeje, podarilo sa mi 2x zaspat a ked sa to konecne zacne rozbiehat, tak je koniec. Scenarista mohol prvu polovicu skratit na 5 min. a vyuzit druhu polovicu filmu na celkom dobry akcny sci-fi triler. Btw, s hororom to nema nic spolocne. Nebudem spoilovat, ale prave ten koniec pomohol vyhnut sa hodnoteniu Odpad. ()