Špecialistku na analýzu rizík Lee Wathersovú (Kate Maraová) vyšlú na odľahlé, prísne utajené pracovisko, kde má prešetriť a vyhodnotiť desivú nehodu. Zistí, že ju spôsobil na prvý pohľad nevinný človek, v skutočnosti umelá bytosť s ľudskou podobou a syntetickou DNA, ktorú vedci vyvinuli v laboratóriu v snahe vylepšiť evolúciu človeka. Experimentálna bytosť Morgan (Anya Taylor-Joyová) je však tajomná a nepredvídateľná. Bioinžinieri ju obdarili protikladnými osobnostnými rysmi a schopnosťou pracovať s emóciami, ktoré stierajú hranicu medzi ľudskou a umelou inteligenciou. V prvom mesiaci života sa naučila chodiť aj rozprávať, v šiestich mesiacoch prekročila aj tie najdivokejšie očakávania svojho stvoriteľa. Čo sa však stane, ak výtvor prekoná svojho tvorcu? (TV JOJ)

Morholt

Další z uměle vytvořených bytostí, které ruplo v šišce a rozhodla se zlikvidovat všechno kolem. Sice je to béčko námětem i zpracováním, ale může se pyšnit poměrně vymazleným vizuálem a víc než kvalitním castingem. Film se sice nevyvaruje hluchých míst, které se snažil Scott jr. vyplnit prázdnými dialogy, ale po většinu stopáže jsem se bavil a to se počítá. 65% ()

mm13

Morgan toho teda veľa nepredviedla. Pozrieť sa to dá bez problémov, aj nejaký ten podnet príde, ale to už je akosi samotným námetom, nie preto, žeby sa tu toho chopili čo i len trochu inak, než sme už párkrát videli. Variácia nevadí, recyklácia je problém. ()

Mordenroth

Prvý malý veľký film, kde si zahral jednu z (hlavných) postáv môj švagor a priateľ Michael Yare. Som na neho právom hrdý a teším sa! ()

malylada

Hodně mi to připomnělo film Hanna, který je přece jen o něco lepší. O hororu zde nemůže být řeč, jedná se o čistě akční béčko, které se snaží pohrávat se stísněnou atmosférou. Herecké obsazení je skvostné a velmi dobře to celé vypadá. Psychologická hra v první půlce, kdy člověk neví, co se stane a očekávat, se úplně nedaří. Člověk vydedukuje hned, jakým směrem se bude film ubírat. Nicméně překvapivá je druhá půlka, kdy jsem nečekal akční rozjezd a tak zvládnuté tempo. Choreografie akčních scén je drsná a povedla se nad míru. Závěr bych čekal asi více originálnější, ale celkově jsem spokojený......6/10 ()

JohnCZ

Horor? Nah. Ale je to slušný sci-fi thriller, který je průhledný až hanba. Filmařsky ovšem solidní, temné filtry a celkový vizuál je super. Pointu jsem ale odtušil už zhruba v polovině filmu, protože není nikterak originální. ()

corpsy

Dej sa čo dej, ale pán Scott mladší, zrejme ( zatiaľ ) tatkovi nesiaha ani po päty. Ide o rýdzo kontinuálny príspevok k žánru ,,stvorili sme čosi, čo nám nakoniec nakope zadky,, a pritom sa to ani nesnaží ísť cestou svojou. Snáď ten´´SPOILER?´´ záver! Ide tu o vykrádačku papáho BLADE RUNNERA? ()

TomX2

Keď vynechám pár nelogičnosti (prepichne ju brucho, postaví sa a bije sa ďalej? A následovne nemá na svetri ani škvrnu? Alebo vidí ako jej zomrie kamarátka a len stojí a pozerá sa do blba?) tak je Morgan výborný akčný sci-fi thriller s dobrou zápletkou, kvalitnými ženskými súbojmi (miestami pokazili strih, ale pozerať sa na to dá) a dobrými hereckými výkonmi (sústredená A. T-Joy, drsná Kate Mara). Film si drží aj napätie, ktoré je od polovice filmu až do konca, takže film vôbec nenudí. Uvažoval som aj nad štyrma, no je tam veľká kopa nelogických vecí a dialógov a spackaný záver film, ktorý sa snaží byť chytrý (no a nevychádza sa mu to). Na jedno pozretie to stojí, ďalšie neplánujem. BTW: od hororu to má predsa len ďaleko. 65% ()

agentmiky

Celovečerní režisérská prvotina syna tak prvotřídního kalibru, jakým Ridley Scott bezesporu je, nedopadla vůbec marně. Luke Scott zajisté prokázal své kvality, samozřejmě o míle vzdálené jeho otci, i tak ale v sobě potenciál má. Morgan se rozjíždí pomalým tempem, ale po zhruba 30 minutách to chytne jiné grády. Celkové zpracování vypadá zajímavě, ale stejně na mě zapůsobilo béčkovým dojmem, možná i proto tomu vadí áčkové herecké obsazení, které bych si představoval u jiných filmů. Scéna s Giamattim byla jedním z nejpovedenějších momentů v celém filmu, neboť filmu podráží nohy i scénář, kde si všechny zvraty můžou dát do kolonky název předvídatelné (kromě toho s Marou na konci). Jako oddychová vyvražďovačka to ale funguje bez problémů nadmíru dobře, musíte filmu odpustit chování postav, které se trochu vymklo kontrole a v některých situacích se na to již pomalu nedalo dívat. Samotná Morgan velmi tajemná a nepředvídatelná, šel z ní strach, Kate Mara zabodovala, na bitky se také dalo dívat. Má to své chyby, ale v celkovém součtu to byla zábava. Za mě dávám 62 % ()

kaylin

Snímek „Morgan“ na mě prostě nedokázal zapůsobit dobrým dojmem, naopak jsem měl pocit, že sleduji něco, s čím si tvůrci moc nevyhráli. Odfláknutá práce na to, koho měli k dispozici. A nakonec ani gore nebylo z těch, jimiž by se snímek mohl chlubit. „Morgan“ je pro mě sci-fi horor, který si nebudu nijak dlouho pamatovat, spíše vůbec. Škoda, dalo se z toho možná vytěžit víc. ()

stration

Profesionálně natočené a zahrané prázdno, kde je málo otázek málo odpovědí a to málo, o čem má smysl přemýšlet jsme viděli mnohokrát jinde a lépe. Pro mě lehké zklamání z nevyužitého potenciálu. ()

AlistairMir

Velmi příjemný překvápko, nečekal jsem skoro nic a ono mi to sedlo více než dobře. Morgan bych rozhodně nechtěl potkat v její povznesené náladě a jako klíště bych se držel Kate, které to tady neuvěřitelně sekne, třeba by mě nakonec i svezla a ne převezla. Obě podávají ve svých rolích super výkon, ostatní osazenstvo hraje rovněž dobře a atmosféra nám krásně houstne hlavně od rozhovoru Morgan s psychoušem. Závěrečné odhalení mě nepřekvapilo, ale o to víc bych právě vyzdvihnul Kate Maru, jelikož to dokazuje, že roli zvládla opravdu luxusně (alespoň za mě) a když si člověk, co neuhádl, pustí film podruhé, tak mu ty drobné náznaky (hra těla, pár odpovědí na otázky, či vyhnutí se jim) už snad ani nemůžou uniknout. Luke Scott to zvládl na pána a jsem zvědav s čím přijde příště. ()

M.i.k.e

to co z traileru vypadalo jako fajn sci-fi/horor je ve výsledku bohužel jen dost nudná slátanina,ve které se pořádně něco začne dít až v poslední třetině a bohužel to nezachrání ani finální (a docela dobře dopředu) odhadnutelná pointa.Jeden z těch filmů,kde trailer dost navnazuje,aby pak zklamání bylo nepřímo uměrné...20% ()

Havaj8

Ze všech čtyř žánrů to ani jeden nevystihuje naplno. Mysteriozní je to jen zpočátku, když nevíme, co je to vlastně za projekt, proč vznikl a tak. Horor jenom kvůli troše krve, sci-fi ani omylem. Z mýho pohledu strašně nemastný-neslaný. Vůbec nic mi to neřeklo, ani nedalo. Herci neskutečně přehrávali, nebo mi to aspoň dost přišlo. A nakonec z toho vyplyne laciná béčková vyvražďovačka. No nevim, i ten twist na konci už mě nijak nepřekvapil. ()

bourec

Z několika filmů na tohle a podobný téma,je tenhle asi nejlepší.Peprná akce,kdy jedna to vraždí druhou to.Stopáž přesně hodící se k tomuhle druhu filmu,žádná velká filozofie.Líbilo se mi na jedno kouknutí.60%. ()

Rodriguez

Nový druh, který lidstvo kdy vytvořilo. Jenže se zdá, že je nestabilní a útočí na své okolí s cílem ublížit. Člověk by čekal nějaké akční sci-fi, které si užijete. Místo toho jedete na jedné místnosti pod zemí a hromadou keců o ničem. NUDA! 20% ()

dubinak

Tento film mě akorát tak sral svou nabubřelostí. Herci první až druhé třídy se zde po celou stopáž tváří vážně jak na pohřbu a já jim to stejně nějak nemůžu uvěřit. Anna Taylor-Joy mě taktéž nějak zklamala svým nepřesvědčivým na nervy lezoucím robotickým přehrávajícím výrazem. Celkově je Morgan jako film velmi nudný a na to, jakou si dělal reklamu a jak skvěle vypadal trailer, je to zrovna tak velké zklamání, jaké jsem měla původně očekávání. Navíc je děj silně předvídatelný a klišovitý. Za mě bohužel velká ztráta času. ()