Špecialistku na analýzu rizík Lee Wathersovú (Kate Maraová) vyšlú na odľahlé, prísne utajené pracovisko, kde má prešetriť a vyhodnotiť desivú nehodu. Zistí, že ju spôsobil na prvý pohľad nevinný človek, v skutočnosti umelá bytosť s ľudskou podobou a syntetickou DNA, ktorú vedci vyvinuli v laboratóriu v snahe vylepšiť evolúciu človeka. Experimentálna bytosť Morgan (Anya Taylor-Joyová) je však tajomná a nepredvídateľná. Bioinžinieri ju obdarili protikladnými osobnostnými rysmi a schopnosťou pracovať s emóciami, ktoré stierajú hranicu medzi ľudskou a umelou inteligenciou. V prvom mesiaci života sa naučila chodiť aj rozprávať, v šiestich mesiacoch prekročila aj tie najdivokejšie očakávania svojho stvoriteľa. Čo sa však stane, ak výtvor prekoná svojho tvorcu? (TV JOJ)

ervina

Koukám,že to tady má malý hodnocení a nic moc komentáře.Ale mě se to líbilo.Je to něco,co už tady párkrát bylo.Ale bylo to napínavý až do konce.Zajímavého konce. ()

eredin

Příjemné béčko typu "subjektjevenkuzklece". Technicky (včetně stopáže) výborně zvládnuté a navíc potěší spousta seriálových ksichtů. Asi bych dal za 3***, ale potřebuje to zvednout průměr :) ()

kirmakX6on

mně se na filmu nejvíc líbila Kate Mara a Rose Leslie :-( Zápletka je v lecčems podobná Ex Machina. Tento film ač pozdějšího data je bohužel po všech stránkách horší -- snaží se hrát na city, ale dost povrchně (Ex Machina pohne divákem decentněji, přesto však mohutněji), Ex Machina je ve srovnání s tímto filmem mnohem inteligentnější (filozofičtější, lepší dialogy, uvěřitelnější scénář a hlavně vyspělejší chování umělé inteligence) a i vizuálně je o dost lepší. Na tři to ale u mě stejně dotáhl, už jen proto, že to celkem vypadalo jakoby Rose stranila spíše umělé inteligenci než lidstvu...za což má u mě rozhodně body :-) Krom toho byl film celkem napínavej, takže proč se nepodívat... 55% ()

Nathaniell

Srovnání s o dva roky starší Ex Machinou se prostě neubráním. Jenže tam vsadili na psychiku a tady na brutalitu... ... Dějový zlom ve filmu je něco, co by od dob Rodrigueze s Tarantinem a jejich - Od soumraku do úsvitu - neměl nikdo zkoušet, protože to zpravidla nedopadá dobře a příběhově se vzpříčí určité logiky vůči sobě, což má za následek, abych tak správně vyjádřil co do filozofického myšlení hlavně to, že je to trochu blbý a nedává to smysl... "Vytvoříš organismus s emocema, chceš, aby je vyjádřil a to poslední co uděláš, bude, že tě překvapí, když je vyjádří..." Je něco, čeho by se občas mohli i někde držet, protože naivkové jako jsem já, tomu říkají LOGIKA. Nakonec se tvůrci chopili monstrózní berle v podobě výrazu - militantní. No sakra, to už mi připadalo, jako kdyby to někdo psal vyloženě od začátku do konce a dostal se k místu, které řešil stylem: "Tady mě nic nenapadá a přestává to dávat smysl a fungovat. Co s tím, jarmile?" "Tak víš co, Arnošte můj nejmilejší?? Dáme tam termín - militantní. A nemusíme upravovat těch 40 stran, co už jsme napsali." ... ... Což na mě z jistého hlediska vlastních tvůrčích zájmů působí jako odfláknutá fušeřina... Jenže pak jsou tady ty plusy: Charaktery dávají smysl, chovají se logicky, zápletka vyplývající z příběhu mohla dostat i jiné vysvětlení než to, co nám tvůrci dali, ale to nic nemění na povedeném finále a konečné zápletce, kterou jsem tušil od začátku filmu a v zájmu žádných spoilerů neprozradím. Co taky vyzvednu jsou jednotliví protagonisté, kde jim jejich role věříte bez ohledu na to, jestli je znáte nebo ne a tak vás skvěle vtáhnou do děje, který je sice krkolomný, ale jde strávit. Ve finále se dá říct, že tvůrci si tak trochu zahráli s ohněm, spálili se, ale nebylo to nejhorší. Dávám 3* ()

PlysovyMacko

Film je o ludsko-robotickom hybridovi, ktorý sa vymkne kontrole. Hodinu sa nič nedeje a pol hodinu sa vyvrazduje. Tu zlyhal scenár. Není tu nič co stoji za pozornosť, možno len viacero známych hercov, ktorých potenciál vyšiel navnivoc. Twist ani akcia na konci film nevytiahnu z bahna. ()

mnx

Potomek slavného režiséra se nezapře, takže vymazlený vizuál a bezchybná režie + kamera jsou jisté. Mnozí tu píšou o předvídavosti děje, já ale asi patřím mezi ty tupější, takže mě závěrečná pointa celkem dostala. Raději se podívám na něco takového znovu, než na kraviny typu Deadpool & spol. :) ()

DePompon

Zo začiatku si vás Morgan vizuálne podmaní, sľubný námet taktiež zaujme, postupne sa to však celé nešťastne otočí. Čo postava, to nelogická, ba priam hlúpa reakcia. Tým pádom je pre diváka nemožné stotožniť sa s ktoroukoľvek z kladných postáv. Hodnotím to ako veľké mínus filmu, ktorého myšlienka mala naozajstný potenciál, hoci do veľkej miery čerpá z o dosť kvalitnejšieho snímku Ex Machina (2014). ()

B3n odpad!

Tupá a smiešna neomarxistická propaganda, normalizácia v plnom prúde. A navyše aj téma je mnohokrát videná. Akurát sa začína (podľa očakávania) postupne do filmov prepašovávať Čína. Tentokrát v podobe vedúcej výskumu a oboznamovanie s čínskou kultúrou v podobe agentky plynule hovoriacej mandarínčinou. ()

jokino

Myšlienka dobrá, ale spracovanie velmi slabé, totálne nedomyslené / nedotiahnuté.. Prišlo mi to, ako čiastočná kópia "Hanny", s tým rozdielom, že tá nebola umelo vytvorená a bola trénovaná + sa vyvíjala pekne časom. Čiastočne mi to tiež pripomenulo "Splice", kde bol taktiež umelo vytvorený hybrid, ktorý sa vymkol kontrole a stala sa z neho akási zbraň. Čo už, nič originálne sa nekoná.. ()

moviefan4

Za mňa super film. Dej bol dosť zaujímavý a mňa zauja na 100%. Vyvrcholenie deju nasadilo korunu. Kamera bola tiež fajn, bolo tu pár naozaj podareních záberov, aj keď strih pri akcii mi silno vadil. Herci neboli zlí a hlavne za mňa bola Joy zasa úžasná,to dievča má naozaj talent. Až na krátku stopáž je film naozaj dobrý. Verím že syn Ridleyho Scotta nám ukáže čo v ňom ešte je a že podedil gény na natočenie úžasného sci-fi. ()

Mikecat

Nebyť tej otrasnej sivej mikiny, bola by hviezda naviac. "Nieje to ona, je to 'to'". Nízkorozpočtové scifi s chladnou až robotickou vyšetřovatelkou škod a zisku, 5 ročným ľudským experimentom Morgan, ku ktorej si vyviniete až príliš úzky vzťah. Neskôr vyjde najavo, že vôbec nieje tým, čím sa zdá byť. Scéna v lese pri poranenej lani nám to načrtne popredu. Krásne jazero v pozadí lemované majestatnymi horami v zapadajícím slnku naozaj pripomína raj. Záverečná scéna s dlaňami hore veľa vysvetľuje. ws ()

Arigato

Vizuálně hodně působivý film s atmosféricky až dokonalým soundtrackem nabízející poměrně slibně vyhlížející herecké obsazení. Bohužel ani zdaleka nedokázal naplnit potenciál ambiciózního námětu, což je velká škoda a jen stačilo, kdyby se film druhou polovinu ubíral jiným směrem než v nepříliš nápaditou vyvražďovačku. Nicméně rozhovor mezi Morgan a doktorem Shapiro je naprosto dokonalou scénou a těch 9 minut by bylo hodno pěti hvězd. ()