Špecialistku na analýzu rizík Lee Wathersovú (Kate Maraová) vyšlú na odľahlé, prísne utajené pracovisko, kde má prešetriť a vyhodnotiť desivú nehodu. Zistí, že ju spôsobil na prvý pohľad nevinný človek, v skutočnosti umelá bytosť s ľudskou podobou a syntetickou DNA, ktorú vedci vyvinuli v laboratóriu v snahe vylepšiť evolúciu človeka. Experimentálna bytosť Morgan (Anya Taylor-Joyová) je však tajomná a nepredvídateľná. Bioinžinieri ju obdarili protikladnými osobnostnými rysmi a schopnosťou pracovať s emóciami, ktoré stierajú hranicu medzi ľudskou a umelou inteligenciou. V prvom mesiaci života sa naučila chodiť aj rozprávať, v šiestich mesiacoch prekročila aj tie najdivokejšie očakávania svojho stvoriteľa. Čo sa však stane, ak výtvor prekoná svojho tvorcu? (TV JOJ)

Juto

Bežný tuctový thriller. Čakal som od filmu viac napätia, konfrontácie človeka s umelou inteligenciou. Vadilo mi, že na konci filmu všetci pobehujú ako blázni. 5/10 ()

Martrix

I když se na první pohled nabízí srovnání třeba s Ex Machina, není tomu tak. V Morgan nejde ani tak o zrod umělé inteligence, jako spíš umělého člověka. Že v tom není rozdíl? No, uvidíte, že je. Nijak moc se nefilosofuje, ani nechytračí, v rámci žánru je to stokrát omleté klišé. Filmařská fantazie prostě nesahá dál, než frankensteinovu komplexu. Považuje za hotovou věc, že nový život bude ovládán pudem sebezáchovy a nebude váhat vraždit... . Ze všech emocí a motivů, pracují filmaři stále jen se strachem a destrukcí. Přesto...na celovečerní prvotinu je Morgan velmi dobrý počin s překvapivě nebéčkovým obsazením. První polovinu filmu se dařilo držet atmosféru a vše fungovalo dobře. Dokonce to bylo napínavé i proto, že dlouho nebylo zřejmé, jakým směrem se tvůrci vydají. Pak se to samozřejmě zvrhlo přesně v to, čeho jsem se obával...co by člověk čekal. Najednou se začaly některé postavy chovat jako idioti, což vyústilo v nevyhnutelné. Závěrečné "odhalení", už bylo taky trochu navíc a bohužel strhává Morgan spíš směrem k lehkému podprůměru. PS: na horor zapomeňte, je to spíš thriller, akční, sci-fi. ()

PROCESOR

Uměle vytvořené stvoření se poněkud vymkne kontrole, a tak přijíždí do utajených odlehlých laboratoří šéfová z korporace, která celý výzkum financuje. A protože je na první pohled zřejmé, že holčička nebude úplně hodná, tak nám moc prostoru pro toho strachu nezbývá. Můžeme se jenom dohadovat, jak moc to „roztočí“. A „děsivá“ pointa dochází téměř každému, a to už hodně brzy. Za mě absolutně tuctový thriller, který nemá čím překvapit, ale na jedno shlédnutí, proč ne… ()

majo0007

Treba povedať, že kto neuhádne pointu od prvých minút, ako keby (obrazne povedané) pozeral Terminátora a nevedel, že je robot. A logike povedzte báj-báj: Morgan na vás vytasí karate jak Bruce Lee, za volantom je lepšia než Colin McRae, a to pritom od narodenia hnije 5 rokov v cele. Pekne sa na to pozerá, ale zlátanina zostane zlátaninou. ()

URBAN

Původně jsem se na to nechtěl podívat, ale musím říct že jsem nadmíru překvapen. Má skvělý nápad, jenomže celému tomuto filmu ubírá jeho hloupost, která mi obvykle tak úplně nevadí, ale tady bila do očí. ()

Prometheus69 odpad!

Trailer lákal na nějakou tu akci, napětí z prvky fantasy.. a co jsme nakonec dostali? Urputně táhlou hovadinu kde nakonec ani Morgan nehraje hlavní roli.. Prostě jsem nepochopil o čem to sakra mělo být? A proč to vůbec někdo natočil za jakým smyslem... 666Teen ... Replikant Byl KLON, kde ten zloduch byl ten druhej! Tady byli na palici úplně všichni, včetně režiséra!!! ()

dr.fish

Přestože takovéhle divné filmy mají asi dost málo diváků, jsem rád, že se pořád točí. To téma budí docela dost otázek. Vyvinete geneticky zdokonalenou bytost schopnou dospět za pět let. Jenže tam chybí ten čas předávání rodičovských zkušeností, hodnot, sbírání pádů a odřených kolen. Nová bytost pak v těžkých chvílích vyhodnocuje špatně hraniční situace. Dojde i incidentu. Vědci, kteří ji vychovali, investovali nemálo času a citů, těžko mohou objektivně vyhodnotit míru rizik. Na místo přijíždí specialistka. To už ale jinde jsme, už tu nejde o ideály, ale o peníze. Poctivě a nápaditě natočené, jinak ale nijak strhující a dost čitelné. Nešlo o překvapení, jen o takovou zfilmovanou povídku. 65% ()

Deyw

ty vole..cekal sem pruser a dostavil se slusnej film typu experiment - novej druh - pruser - vyvrazdovacka - zacatek slusnej - pulka filmu utece jaxvin..pak nejaky ty twisty a necekany konce..jakoby nadstandart ve vsech smerech. vic takovych filmu! ()

SniperG1

Sice to horor vůbec není a děj je dost průhledný, ale pro mě docela solidní sci-fi thriller! Po herecké stránce taky slušný... 75% ()

viperDavid

Morgan byla předvídatelná. Hrané city byli až moc hrané a lesbická Kate byla jasná. Tady to bylo zklamání, protože již v úvodu filmu bylo jasné kdo je za kladnou postavu. Trošku škoda, potencionál by to mělo ()

elanius

(144/2016) / Pár momentov z logického hľadiska vytočilo aj mňa, ale keďže sa jedná o prvotinu mladého Scotta musím prekvapivo hodnotiť na maximum. Je krásne vidieť začiatočnícke nadšenie a ja som sa nechal nahovoriť od prvej minúty. Film zároveň neni myšlienkovo vôbec hlúpy a sebestredný ako kopa veľkovýpravných scifičok. Plus tatko vybavil luxusný herecký amsámble. Bez dlhého rozmýšlania pocitovo za 9/10. ()

venison

Filmový počin "Morgan" by si v první řadě měl udělat pořádek v tom, čím by pro diváka chtěl být.. Inteligentní sci-fi drama, které bude filosofovat nad lidstvím prvního dokonalého robota? Nebo laciná vyvražďovačka na pozadí céčkového hororu? Tenhle mix žánrů mě zrovna moc neuchvátil.. Začátek má zajímavý rozjezd, který podněcuje zvědavost diváka, ale po první třetině film sklouzává k obyčejné řezničině, aby závěrečnou třetinu zakončil naprosto nesmyslně.. Překopat scénář a už by se s "Morgan" dalo pracovat lépe.. Jinak režie obstojná a obsazení (s ohledem na béčkovost filmu) nadstandardní, objevují se zde opravdu zajímavé tváře, které jsou více či méně známé.. Základní myšlenka asi dobrá, ale provedení sráží "Morgan" na kolena.. ()

Pavlínka9

Mě to rozhodně nepřišlo jako horor, ale určitým způsobem to bylo "děsivé"...Bylo to tak mrazivé a byly tam momenty - tak dlouhé a čekající, že jsem se po nějaké době musela podívat stranou, jelikož jsem se bála co nastane...A ano - nezklamalo mě to :) Tolik mrtvých těl - jen tak jako sem tam :) To byla paráda :) :) Morgan byla rozhodně zajímavá a bavila mě :) :) Ale teprve pár minut před koncem filmu mi došla hlavní myšlenka :) A to byla paráda :) :) Tolik zlosti, nenávisti a pocitů, se kterými "člověk" neví jak pracovat...Hezké :) Rozhodně mě to zasáhlo - a to velice příjemně i nepříjemně :) CHCI TO VIDĚT ZNOVU :) ()

Danny F.

Zpočátku to vypadalo nadějně a dobře. Pak jen samé nepochopitelné nesmyslnosti, třeba že drobná dívenka hodí přes půl místnosti s chlapem jako hora, umí zacházet se zbraní jako profík, umí řídit auto, umí se rvát jako chlap a to byla uzavřená bez možností se to vše naučit. Potenciál to mělo jen je smysl pro detail špatně provedený. Do čeho se to Ridley Scott namočil? Má zůstat u Vetřelců, s těmi to umí perfektně. 45% ()

Redi

Teda na to jak to je už poměrně ohraný, prvoplánový námět, Kate Mara se mi nelíbila, scény na pěsti jsou na pěst (naštěstí jsou jen dvě), úplný závěr jsem měl přečtený už v první půlce první půlky druhé třetiny filmu, ne-li dřív, tak se mi film líbil a bavil. Za pochvalu stojí vizuál a Anya Taylor-Joy (aká to náhodička, že před Morgan jsem se díval na The Witch. Tststs. Každopádně sledovat tento ufonsky roztomilý ksichtík do budoucna... teda do té doby, než skončí u Marvelu), no a celkově casting je v klidu. Čtu tady, že se postavy chovají hloupě. Toho jsem si nevšim. Iracionálně ano, ale ne hloupě... řekl bych, že to je tak nějak taky myšlenkou toho filmu, že není tak lehké se emočně odprostit od výtvoru jen proto, že “to“ není “živé“, a podle toho se racionálně rozhodovat... nebo tak něco :) ()

zdenny

Film sklouzl ke třem hvězdám, protože je dost jednoduchý a obyčejný. Mně se ale myšlenka a pointa tohoto dílka líbily. Film střídá konverzačku s akcí a divákovi přináší i trochu toho filosofického zamyšlení. ()