Umelá inteligencia

• Česko Stroj (viac)

V neďalekej budúcnosti sa Británia ocitne uprostred studenej vojny s Čínou a jej ministerstvo obrany pracuje na vývoji robotického vojaka. Keď sa bojový stroj vymkne spod kontroly a dôjde ku krvipreliatiu, šéf vývojového tímu povolá na pomoc expertku v oblasti umelej inteligencie. Ich vzťah čoskoro prekročí puto rýdzo pracovné, a práve vtedy sa udalosti začnú poriadne komplikovať. (TV JOJ)

gicous

Postupně začne selhávat příběh, který se stává více a více upracovaný, nucený a neuhlazený. Jednotlivé příběhové segmenty na sebe nenavazují a fungují spíše odděleně, než-li v rámci celku. Největší šok mi způsobil, a to doslova, akční závěr, který tady asi přivandroval nedopatřením z nějakého předtočeného desátého dílu Univerzalního vojáka. Že by střihač a režisér slepili ve střižně dva různé filmy a nevšimli si toho? Teď už je pozdě někomu spílat, zbývá než-li litovat možného potenciálu, jež v sobě tento nízkorozpočtový film měl. Škoda ústředního hereckého dua. Škoda netradiční ale výborné hudby. A škoda pěkného vizuálu, který musím ocenit o to více, že tvůrci zjevně pracovali s omezeným rozpočtem. Kdyby se jednalo o čistě akční film od samého začátku, neměl bych proti filmu víceméně, co říct. Ale vzhledem k ladění celého sci-fi do temných a dramatických tónů (v první polovině) a naopak kvůli thrillerovým a akčním zkratkám v závěru, se jedná o dost rozporuplný sci-fi počin. 5/10 ()

MartinezZ

Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly ~ Vůbec ne špatné, překvapivě. Jen tomu chybí ještě trochu víc hloubky, aby mi ten dějový zvrat přišel skutečně jak ZVRAT, vyústění něčeho, k čemu se to schyluje, co je neodvratné, akorát to nikdo z těch, co to vlastně tvoří, sami ve své zaslepenosti nevidí. Příběh totiž přináší spíše jen adaptaci již známého a očeávatelného. Ani ani by nevadilo, že to bylo poměrně laciné co se vizuálu týče, má to poměrně hezkou minimalistickou hudbu. Rozhodně od toho nečekejte nějakou sci-fi akčňárnu. Jen právě zaslepenost jednoho vědce a stroj, jenž se díky pár omylům naučil a poznal, co je součást starého a nového světa. ~ A přitom na počátku SkyNetu byla jen jedna malá nemocná dívenka... ~ PS: Film mi lehce připomenul Splice. ()

64B

Film jako celek špatný není. Horší je, když se rozkouskuje na postavy ve filmu. Ty tvoří lidé, kteří mají tupé dialogy. Které odříkávají jako básničku, z paměti a bez lidských emocí (omlouvá se Caity, která mluví prostě jako stroj). Bohužel, film toho víc nenabídne. Snad jedině nahou Caity, která..mm... :) ()

JohnMiller

Nebola to A.I. Umelá inteligencia ani Metropolis ale zlé to rozhodne nebolo. Nápad a myšlienky ktoré tu vyzneli sú až znepokojujúco alarmujúce a bojím sa že sa podobná situácia, to jest navodenie nejakého citového vzťahu k neživému stroju, a naopak, môže v budúcnosti stať. Keď sa stroj bude uvedomovať a myslieť si že je živý. Herecké výkony hlavne hlavnej ženskej postavy ma takmer dojali. Bolo to perfektné. Soundtrack znejúci ako retro future 80´s ma tiež bavil. Sem sa to vyslovene hodilo. V celku to bolo dobré a aj tie čudne svietiace filtre by som prehltol ale tie gigantické diery v scenári, obrovské mnohé nelogické paradoxy, tie tu nemali čo hľadať. Vo filme sa vedie vojna proti číne. Tuto viedlo vojnu asi 10 Amerických ľudí. Po ich smrti sa všetko vrátilo do normálu a hlavné postavy mohli žiť šťastne až do smrti. Aj červená čiapočka sa skončila realistickejšie.. škoda. Pretože to malo obrovský potenciál. ()

erased

The Machine je další z řady sci-fi tvořených nezapřenými nadšenci a fanoušky žánru a jeho novodobých klasik. Jenže jak už tomu tak u těchto filmů je, jejich rozháraný a nerozhodný obsah i struktura by ohromil ve videohře, ve filmu už to taková sláva není. Přestože se ale mezi takové fanoušky řadím i já a ty chyby jsem s klidem přehlížel, kýžené zábavy jsem se nedočkal. Naštěstí Toby Stephens ani jeho stroj a celá futuristická konspirace za devadesát minut ani nestihnou začít nudit, po všech stránkách zasloužený průměr jim tedy sluší. ()

• Natáčení probíhalo v Anglii ve městech Cardif, Essex a Wales. (Terva)