Skutočný príbeh muža, ktorý bol stelesnením amerického sna a vybudoval najznámejšiu sieť rýchleho občerstvenia na svete. V roku 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérov na výrobu obľúbených mliečnych šejkov od bratov McDonaldovcov, ktorí prevádzkovali malú reštauráciu s hamburgermi v južnej Kalifornii. Toto nezvyčajne veľké množstvo ho okamžite zaujalo a rozhodol sa, že dodávku vybaví osobne. Od tohto momentu sa začala písať história obrovského impéria McDonald, do ktorého dnes patrí neuveriteľných 35.000 pobočiek po celom svete. (Forum Film SK)

rigby

Svižný film, který logicky plyne, ačkoli pojednává o vzniku nejznámější sítě občerstvení a o ničem jiném tam není řeč. Přesto diváka uchvátí od samého začátku. Snad je to tím ztvárněním amerického snu. Líbilo se mi to, ačkoli jsem na hamburgra po celou dobu chuť nedostal. Jinak Michael Keaton v hlavní roli s přehledem válcuje všechny a není problém se vžít do jeho role. Jen chudáků původních zakladatelů mi bylo líto. Ale to je ten pravý drsný byznys, který jde přes mrtvoly. ()

hony23

Film o slizkém zmrdečkovi, který ojebal bratry Mekáče a zaplevelil tuto planetu řetezcem produkujícím prefabrikované hambáče a instantní šejky. Místy sice člověk přemýšlí, zda sleduje film nebo reklamní spot na nejchutnější mňamky v rodinné prostředí fastfoodu, jinak je to ale natočené překvapivě dobře a pokud při sledování nesežerete hepymíla s kolou, nezanechá to na vás žádné neblahé následky. ()

zigy

Ježíš jak rád bych si dal hamburger!!! ten film vás na něj doslova naláká a ještě k tomu přibalí hodně poučný příběh o tom, jak se z jednoho amerického zapadákova postupně rozjel celosvětový byznys s houskami a mletým masem.....chtělo to ale pokrátit a ještě více přiostřit, tak v půlce už jsem byl přesycen hambáči. ()

yaneczech

Príma příběh o tom, jak životní troska, potomek českých emigrantů, se snaží ojebat lidi. V tomto případě dva pracovité a čestné bratry. Trochu se přiživit na jejich štěstíčku a když na to přijde, tak jim ty hrancle osolit tak, že ani nebudou vědět, jak se vlastně jmenujou. Inspirováno životem. Gad bles milk šejk end hepy míl s(h)račkou uvnitř... ()

RomaS

Tento film není o životním příběhu Raye Kroca. Začíná v časovém období kdy mu je přes padesát a živí se podomním prodejem mixérů. Je to ten druh člověka co je vám ochotný vnutit cokoli zabalené ve spoustě superlativů. Prostě týpek, kterého u svého prahu nechcete potkat. Ať je jeho příběh pro někoho sebevíc zajímavý a vidí v něm hrdinu své doby, mě tento film přijde jako příliš oslavující člověka, co založil své podnikání na nápadu někoho jiného, někoho koho pak ještě podvedl a úplně odrbal. Je to ten typ sobeckého člověka co si bere co se mu zlíbí a přes své vysoké ambice nebere ohledy na životy jiných lidí. ()

mouzi

Vice nez kdekoli jinde se zde potvrzuje fakt, ze kdo chce neceho v zivote opravdu dosahnout, musi byt tak trochu svine a jit pres mrtvoly. Jinak v podstate dobry, ale nicim vyjimecny snimek. Keaton se klidne muze vratit do hrobu.. ()

Mersis

Krásná ukázka toho, jak se nechat ojebat od zm*da, kterému ukážete svůj byznys. A co z toho plyne? Podání ruky stojí za hovno, pokud to není na papíře! ()

werxix

Skvělý film o historii rozvoje Mekáče. Po shlédnutí filmu omezím návštěvu Mekáče opravdu jen na nutné zlo. Je mi špatně z toho, jak samozvaný "zakladatel" vyštípal a zbohatl na cizí myšlence a cizím produktu. Na tomto snímku jde krásně ilustrovat jaké jsou hodnoty kapitalismu .... ()

Tomy_Reardon

Pribeh je to dobrej, pokud to takhle opravdu bylo tak hlavni postava slusnym zpusobem vybudovala nesmyslnej kolos znamy jako McDonalds.. ikdyz zamer zakladatelu byl jinej, nebyt chamtivosti hlavni postavy tak je dneska Mekac absolutne neznalej a svet by mozna ovladlo KFC.. ikdyz diky Mekaci dnes nekolik tisic lidi trpi nadvahou tak clovek co to vse vybudoval to muze mit vite kde, protoze vydelal takovych penez, ze lidi na burzach mohou jenom zavidet.. je to vlk z fastfoodu.. byl to zajimavej film a stoji za to videt, ale videlo se a stacilo, za mne dobry ()

Rheinland

Jsme to, na co celý den myslíme.Tenhle životopisný film určitě řadím mezi své TOP. Michael Keaton to hrál dobře, co by Ray Kroc, který si šel tvrdě za svým, měl sen a měl vytrvalost. ()

existimator

Film Zakladatel měl úžasnou myšlenku, a měl jsem tím pádem vysoká očekávání. Kdo by se nechtěl dozvědět, jak vznikal jeden z největších fastfoodů světa? Zpracování ale nebylo zrovna nejlepší. The Founder nedokázal (nebo nechtěl) pracovat s emocemi. Nevím, co je horší. Vždyť přeci takovýto příběh, který je podle mého docela smutný, by v člověku alespoň nějakou emoci probudit měl. Možná to bylo špatnými hereckými výkony, možná to bylo špatným scénářem, možná režií, ale emocí bylo minimum. Také bych vytknul, že to vypadalo, jako by se celý film odehrával během několika dní. Tak tomu ale určitě nebylo. Všechno ale vypadalo pořád stejně, takže film byl nudný. Přesto jsem se ale něco o vzniku těchto „restaurací" dozvěděl a mohu jen doufat, že to byla pravda. ()

DexMASTER094

Dnes jsem zhlédl znovu. Je to pozoruhodný film. Film aneb jak zmrd ojebal dva chudáky ala hamburger. Vlastně mě tento film o zradě poměrně bavil. ()

mstychov

Hodně zajímavej a napínavej film. Je skvělý se dozvědět, jak to vlastně s McDonaldem bylo. I když bych si tedy absolutně nemyslela, že právě takhle. Na konci filmu se mi moc líbily fotky skutečných postav a videa s nimi. Líbí se mi, když si jsou herci a opravdoví lidé z té doby podobní. Za mě super! Stojí to za shlédnutí. ()

bonovox

Z filmu sa dozviete ako to bolo, keď sa zakladalo jedno z najväčších fastfoodových imperii na svete. Škoda len slabšieho drajvu. Herci sú však výborne obsadení. Bratov McDonaldovcov Vám bude po tomto filme poriadne ľúto. ()

brasek

Značka McDonald nie je mi neznáma, ale ide mimo mňa... a preto ani tento snímok ma veľmi nezaujal. Príbeh nie je ani veľmi pútavý, naozaj je to film iba pre milovníkov "mekáčov" a znalcov histórie. ()

HennessyVSOP

Film jako takový je v pořádku, jen ten námět sám o sobě není zas až tak zajímavý, jak by mhl asi být. Z dokumentárního pohledu jednoznačně dobré ztvárnění založení jedné z největších amerických firem historie, bohužel, zas až tak nic zajímavého nebo nečekaného se tam nestane. ()

Franki69

Viděno několikrát a pokaždé tohle byznysdrama pobavilo. Hlavně díky Michaelu Keatonovi, který je bezchybný. Škoda, že ve filmu nezazní jasně, že Raymond byl dítkem rodičů, pocházejících z plzeňska. On sice v závěru vysvětluje, že jeho jméno zní tak nějak nelíbivě slovansky, když Dickovi McDonaldovi objasňuje, proč ho (a jeho bratra) připravil o jejich know how, stánek v San Bernardinu a nakonec i o jméno…Ale pro nás čechy je pak tenhle byznysman, který by si koupil Agrofert i s PPF, o to lákavější figura. ** Dlouho jsem si myslel, i po prvním shlédnutí tohoto filmu, že Ray Kroc byl prostě jen bezohledný hajzlík. Ale jeho osobnost zjevně nebyla jen padoušsky černobílá a plochá. Michael Keaton nabídl studii člověka, který v době, kdy se ostatní „skorošedesátníci“ chystají na odpočinek, narazí na podnikatelskou příležitost svého života. Měl ji zahodit? Nebo jít bezohledně za novým životním cílem a vydolovat z dobrého nápadu bratrů McDonaldových tu zlatou žílu, kterou tam viděl jen on? Právě pro tohle dilema je The Founder opravdu jedinečný biják. Rozhodněte si to sami, film vás tím provede opravdu obratně, včetně vynikající kamery a výpravy. A neuškodí, když si před puštěním Raye Kroce vygooglíte. Narazíte na mnoho fascinujících informací o tom, kdo to vlastně byl a kým vším byl, než se stal zakladatelem McDonald Co. A některé scény vám do celkového děje lépe zapadnou. Například ta s klavírem a jeho zpěvem. Dávám 90% ()

Kalda69

jj make your dreams come true. Ano tohle je presna realizace americkyho snu, protoze pokud nejsi zm*d, tak neprorazis, respektive te ostatni prechcijou a zadupou do zeme a ukradnou tvuj napad. Vedel jsem ze s mekacem neni neco v poradku ale ze to je cely ukradeny jsem opravdu netusil, to pak vysvetluje ty kekely co tam prodavaj a to na zacatku byla tak vyborna kontrola kvality ale proste penize jsou velka motivace hodit na zakazniky bobek. (281) ()

v.indruchova

njn obchod je obchod. ZAjímavý film. Týpci nebyli dostatečné progresivní a chtěli opíkat burgry na svým písečku, protože to parkrát zkusili jende a ono to nešlo. A pak došel jeden týpek, kterej pochopil co znamená vytrvalost a všechno jim to zblajznul. A kucí kteří vypadali jako praví američani ostrouhali. A tímto dnem bylo založeno na /skoro/ closvětovou obezitu. Trend rychlo jídla. A kvalita ta šla plakat do rohu. Toho se bratři s tím pravým jménem hodně báli ale stejně to vychcánkovi všechno nechali. Neplačte kluci vy jste to nepodepsali a nechali se oškubat. Co mi film dal? to co jsem již četla v jiných knihách /Hill/ ale tady je to pojmenováno jinak a shrnuto do jedno slova, teď vím že Vytrvalost to je ta největší hodnota. Doufám že z tohohle filmu někdo nepochopí že je potřeba druhý ojebávat aby se topili v prachách. /Protože to tu byli a jsou jiní/. No a topit se v prachách? tam štěstí nikdo nenajde. ALe  to jsou jiný filmy, tohle pochopit. ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Poslední dva ročníky Oscarů měli jasného vítěze - Michaela Keatona. Hvězda Burtonových Batmanů sice neurvala žádnou sošku, objevila se ale v Birdmanovi i ve Spotlightu, tedy v obou vítězných filmech.… (viac)