Skutočný príbeh muža, ktorý bol stelesnením amerického sna a vybudoval najznámejšiu sieť rýchleho občerstvenia na svete. V roku 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérov na výrobu obľúbených mliečnych šejkov od bratov McDonaldovcov, ktorí prevádzkovali malú reštauráciu s hamburgermi v južnej Kalifornii. Toto nezvyčajne veľké množstvo ho okamžite zaujalo a rozhodol sa, že dodávku vybaví osobne. Od tohto momentu sa začala písať história obrovského impéria McDonald, do ktorého dnes patrí neuveriteľných 35.000 pobočiek po celom svete. (Forum Film SK)

Kivis

Asi čtyři pětiny filmu se autorům symbolicky dařilo držet úroveň občerstvení v Mekáči. Na zahnání hladu na cestách v cajku, ale žádná pecka, která vás posadí na zadek. Tenhle film byla taky po dlouhou dobu taková standardní životopisná klasika, která nenudí, ale chybí ji jakákoliv přidaná hodnota. Výjimečně překvapí jako spolupráce Meka s Forejtem a jindy dialogy zašustí papírem jako 10 velkých menu s sebou. Ale pak přijde posledních deset, patnáct minut, které v člověku vážně vzbudí emoce, protože takovýmu pragmatickýmu hajzlíkovi je těžký přát úspěch a zároveň nezbývá než uznat, že změnil nejen Spojený státy, ale celý svět. Inu, jaká je nabídka, taková je poptávka. ()

Nick321

Skvělý film, který si rád čas od času pustím. A jinak nemyslím si, že by Ray Kroc byl svině, spíš bratři McDonaldovi byli chamtiví a hluší k novinkám, mohli na tom zbohatnout všichni tři, ale když Rayovi permanentně házeli klacky pod nohy, přizpůsobil se a začal tedy "mluvit jazykem, kterému rozuměli". ()

Unlikelyhero

V kině jsem se nenudil, ale kromě infa o vzniku impéria nic, Keaton, resp. jeho postava neuvěřitellně nesympatická, takže držet mu palce prostě nejde, nulový humor, nulový nadhled, vše tak nějak běží jen po povrchu ()

gearbox

Film sa môže zdať pre niektorých ľudí ako nudný, keďže rozpráva o skutočnosti, ktorá nieje novinkou, a síce, kto stojí za úspechom gigantu McDonalds. Nieje to film plný zvratov a nečakaných zápletiek, ale určite si nájde svojich fanušíkov. Radil by som ho do kategórie motivačných . Je o vytrvalosti, vôli a podnikateľskom duchu, ale aj o charaktere, ktorý sa môže vplyvom peňazí pokriviť (alebo skôr ukázať)Každopádne, ja som si tento film v kine užil a preto solídne 4 hviezdičky. ()

Alagaesie

“I orderred a barbecue beef!” Keaton vyhmát díru jak kráva – a to doslova. A do toho ten dálniční poutač. Mapa rozložení na zeleným plácku byl úsměvná. By mě zajímalo, estli o tomhle filmu věděli provozovatelé tý velký worldwide franšízy - někdo to, jak to mělo vypadat, Hancockovi říct musel, no ni? Bylo hezký vidět kuchařům pod ruce. Když se moc ponoříš do bysnysu, ztratíš kámoše a třeba i rodinu, který jsou mimo byznys. O tom se přesvedčil i Velký Jablečný. Kroc měl obchodního ducha a nápady na zlepšení se mu jen hrnuly. Holy $#¡7, co měl bejt ten překlad výrazu ‚Know-how‘ ?! No takurčitě je třeba mít kontrolu nad dickem... Jó doba, kdy ješte Američanky neměly konfekci 7XL... Mckův zlatej čas. Ray byl celkem zmrd ale takovej je byznys. Ray byl vytrvalej a odhodlanej, to se mi líbí. Slušnej film. ()

blahar

Má to hluchá místa, ale pod 4 jít prostě nemůžu, na to je tahle látka až moc zajímavá. Keaton toho zmrda, co se všemi s úsměvem na tváři vyjebal, hraje skvěle, až mi těch bratrů bylo fakt líto. Nikdy by mě nenapadlo, že by pro ně jejich extrémně známe jméno mohla být docela ostuda. Jo a Velma je furt sakra sexy! ()

Calabria

Mekáč nejím, ale už podle traileru jsem vedel, že to vidět musím, Je to vlastně podobný film jako Jobs. Tomu filmu vlastně není moc co vytknout. A vím jak to aspoň bylo snad s prvním fastfoodem, kterej odstartoval novou eru podnikání. Občas si říkám že nebýt toho že jsme tu měli Meka poměrně pozdě, jak by to tu vypadalo kdyby ne... ()

dalen

Skvelý inšpiratívny film o tom, ako jeden človek s veľkou vízou dokázal ovplyvniť celý svet. Niekto môže tvrdiť, že Ray Kroc bol hajzel, ktorý obral bratov McDonaldových o ich firmu. Ale uvedomme si, že keby sa Kroc nechal od McDonaldovcov odbiť, tak by dnes neexistoval podnik, ktorý dáva prácu takmer dvom miliónom ľudí. ()

Denzen

Rovnako ako mi nesadol v najnovších Pirátoch z Karibiku Jack Sparrow, tu mi nesadla postava Raya Kroca. Zo začiatku sa ho dalo brať ako hrdinu príbehu, no akonáhle oklamal dvoch bratov, hneď sa mi zhnusil. Ostatné veci boli v pohode, film zaujal, či už atmosférou päťdesiatych rokov alebo rýchlym rastom Mekáčov v druhej polovici. ()

Drkolnov

Poslední dobou se v US roztrhnul pytel s obdivovateli bohatců, pokud možno těch rychlokvašných. Do této kategorie se řadí i tento nepříliš překvapivý film, jehož děj se táhne jak zachlazený med, aby nás nakonec ujistil, jaká svině byla hlavní postava a vlastně chudáci nositelé jména McDonald. Film doporučuji pouze jako lepší dokumentární, nečekejte nic převratného ani filmařsky ani scénářem. ()

milunech

Pokud chceš podnikat a být úspěšný, musíš jít přes mrtvoly ? Strašně zajímavý příběh, který nenechá nikoho klidným. Tak jak jsem byla nadšená z Jobse, tak zde je stejný tah na branku. Bratrů nám může být líto, ale kdyby byli více nadčasoví, určitě by vše dopadlo jinak. Někdy jen výborný nápad nestačí, pokud se nedostane mezi veřejnost. ()

karelhura

Takové velké pěkné americké o tom jak hajzl měl vizi jak oje... ty hodné. Ty instantní sračky odpustit nelze (mik šejk z prášku-br). ()

eexDon

Für mich - 75%, - /stejně natočeno tak, abychom s Rayem trochu sympatizovali a to i v tý 2. polovině/, + /Michael samo hraje skvěle a drží celej film, podle skutečnosti - snad ne moc upravené a ikdyž je to film o americkým snu, tak ne zas až tak moc zidealizovaný, hlavně 2. polovina teda/, hodnocení - jo docela to šlo, líbilo se, rozhodně lepší než Saving Mr. Banks nebo pohádkové The Blind Side ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Poslední dva ročníky Oscarů měli jasného vítěze - Michaela Keatona. Hvězda Burtonových Batmanů sice neurvala žádnou sošku, objevila se ale v Birdmanovi i ve Spotlightu, tedy v obou vítězných filmech.… (viac)