Skutočný príbeh muža, ktorý bol stelesnením amerického sna a vybudoval najznámejšiu sieť rýchleho občerstvenia na svete. V roku 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérov na výrobu obľúbených mliečnych šejkov od bratov McDonaldovcov, ktorí prevádzkovali malú reštauráciu s hamburgermi v južnej Kalifornii. Toto nezvyčajne veľké množstvo ho okamžite zaujalo a rozhodol sa, že dodávku vybaví osobne. Od tohto momentu sa začala písať história obrovského impéria McDonald, do ktorého dnes patrí neuveriteľných 35.000 pobočiek po celom svete. (Forum Film SK)

Igy007

Kroci písek, opět tu máme důkaz, že ten MK je skvělej herec. Ať už lítá nad městem, hlídá letušku z Cabo San Lucas, klonuje se, nebo se objeví, když na něho 3x zavoláte, vždycky je to bezva a já mám pro něho léta slabost. Tento povedený, příjemně neokázalý a zajímavými informacemi nabitý film stojí a padá na jeho schopnosti převtělení. Jeden by nevěřil, že dokáže vyrobit ještě horšího a nechutnějšího slizoně než byl Beetlejuice, v tomto případě jde o prohnilost vnitřní, prostě takovej lepkavej šejk košerák. A nebudu lhát, mít tu možnost, hned bych si dala jeden unavenej hambáč s toxickejma hranclema, salát s modrým, jahodovou tašku a zmrzku politou všema třema chempolevičkama. P.S.: Před lety jsem si udělala takový svoje malý Supersize me - měsíc jsem obědvala pouze mekydý (plus normální snídaně, normální večeře) a výsledkem bylo pět kilo dole. Takže to nevokecáš, tlustej majkle móre ;-) ()

DvoRSTA

Ikonický příklad toho jak se dělá byznys, kde se i z prodejce mixérů může stát miliardář. V 90 % se jde přes peníze a ničení kariér a snů. Vždy to začne nevinně a posléze jste na mizině. Asi takto bych shrnul tento dokumentární film, který ukazuje, že i takto veliká firma nemá čistou historii. ()

ElisR

Aby měl člověk v životě hooodně peněz, musí být tak trochu svi*ě. A to se ukázalo i ve filmu Zakladatel. Zajímavý příběh o vzniku ohromného impéria. ()

Andrej.Marko

Film o tom ako vás cielavadomosť, odhodlanie a vytrvalosť dokážu dosťať až úplne hore. Otázka znie, či ste ochotný zaplatiť cenu. V tvrdom biznise väčší hajzel vyhráva a tak veľký úspech veľakrát prichádza ruka v ruke so zapredaním svojej duše, zničením vzťahov a popretí ideálov, s ktorými ste do kariéry vôbec vstupovali. Silný film natočený podľa skutočných udalostí. Keaton v hlavnej role hviezdi. Akurát ma až do zúrivosti privádzali výkony predstaviteľov bratov MCdonallových, ktorí vo filme nepresvečili a vidím v ich linke nevyužitý potenciál ()

Joshua2121

Krásne vyrozprávaný príbeh obyčajného človeka, ktorý mal víziu a za tou si skalopevne šiel. Cestou, na ktorej neexistujú kompromisy, len jasný cieľ a neprelomiteľná vytrvalosť. Tento film je pre vás povinnosť ak: 1. ...ste obchodník či podnikateľ. 2. ...zistíte, že z biznisu nezarábate, koľko by ste chceli. 3. ...máte malé sny. :) ()

kodwin

Typický životopisný film, v první třetině trochu moc ukecaný, ale pak chytl spád a bylo se na co dívat. Příběh MC je zajímavý a dokazuje, že produkt a obchodní schopnosti jsou jiná disciplína. Vlastně je to trochu podobné story Applu. Michael Keaton se zhostil hlavní role výborně. A až na ty opakované řeči o slastných hamburgrech a tom, jak je Amerika skvělá se na Zakladatele dobře koukalo. Jinak samozřejmě Ray Kroc byl magor:) ()

TOPmoovie

no preco som nedal 5 hviezd? no lebo forrest gump :) toto je dalsie skvela jazda pre kazdeho milovnika obchodu a kreativity. pre nad, co niesme stado ovci!! ale vedieme to stado:) ()

Danixxx

Oslavná óda na americký konzum zaplacený největším zvěrstvem gastronomie jako nejvíce průhledná reklama v dějinách kinematografie. Kromě toho, že je to nuda, během které se pořád nasíráte kvůli nedokončeným a nevysvětleným zápletkám, je to ještě příběh nejmarnější americké koncentrované povahy. Proč jsem to proboha viděl? Jedna hvězda a to za Keatona. ()

Lucy1905

Úžasný životopisný film. Podle mě jeden z nejlepších, co se týče tohoto žánru. Díky Bohu, že do hlavní role byl obsazen Michael Keaton, protože bez něj by to nešlo a film by měl mnohem horší hodnocení. ()

CHYREN

V Mackovi jsem byl snad dvakrát za život. A nějak zvlášť mi tam nechutnalo. To ovšem nijak nesnižuje tuhle značku. Protože to značka nepochybně je. Jedna z nejznámějších na světě. Užil jsem si tento film. Dycky mi potěší, když se téma oholí až na dřeň a jednou či dvěma větama se ukáže skutečná podstata úspěchu. Ta tam ovšem byla řečena jen částečně. Musíte mít ty správné konexe, správný tah na branku a chtít prožít život prací, která počítá i s fauly za hranou svědomí. Někdo to dokáže, jiný ne. Ray to dokázal a podle mého, to tady ukázali ještě hodně růžově. Ale jo. Líbilo. Michael je skvělý. Poklona pane. ()

julie_mie

Zajímavý film o jednom člověku, který byl, jako téměř každý úspěšný velkopodnikatel, ha*zl. Neukradl jen myšlenku, název a systém, ale hlavně nebyl gentleman, protože nedodržel, co rukou dáním odpřísáhl. Bratrů McDonaldových je mi líto. Myslím, že by Ray měl pořád dost, kdyby jim vyplatil, co slíbil. Je mi smutno z takových lidí, ale bohužel ti tvoří čísla v byznysu, jenž hýbe světem. Keaton hraje výborně a celý ansámbl s ním, ale bude to stačit? ()

vlk++

historii Mc Donald's jsem neznal a tak jsem se opět utvrdil v tom, že velké značky nevznikají jenom náhodou a jednoduše, a že pokud vůbec, tak je to hromada dřiny, trochu štěstí a hlavně "vytrvalost", což zazní i ve filmu. jasně, časem mohou jít i velké značky do kytek, ale v těch začátcích prostě musí být lepší. a hned ráno jsem si na ten film vzpomněl, když jsem šel kolem pobočky na Muzeu... mimochodem, žádné zlaté oblouky... slečna tam leštila už tak dost lesklou výlohu, nikde žádné odpadky... dříve jsem si toho ani nevšim. 4* ()

thorax65

Ani jsem takový překvápko nečekal. Solidně natočený spektakl o samotném MekDonaldovi. Kterak výše jmenovaný, coby podomní kšeftař s mixerama chytil příležitost za pačesy a po počáteční otrkávce a hodně bravůrní vyjebávce s původníma myslitelema, se stal největším krmičem všetkých kokotov sveta. Je to vychcánek s tahem na bránu ale i sráč velkýho stylu, kterýho byste nejradši kopli do prdele. A pravě tohle Michaelovi Keatonovi uvěříte, to si pište. Jen stopáž byla drobně nad moje chabé síly. 60/100 ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Poslední dva ročníky Oscarů měli jasného vítěze - Michaela Keatona. Hvězda Burtonových Batmanů sice neurvala žádnou sošku, objevila se ale v Birdmanovi i ve Spotlightu, tedy v obou vítězných filmech.… (viac)