Skutočný príbeh muža, ktorý bol stelesnením amerického sna a vybudoval najznámejšiu sieť rýchleho občerstvenia na svete. V roku 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérov na výrobu obľúbených mliečnych šejkov od bratov McDonaldovcov, ktorí prevádzkovali malú reštauráciu s hamburgermi v južnej Kalifornii. Toto nezvyčajne veľké množstvo ho okamžite zaujalo a rozhodol sa, že dodávku vybaví osobne. Od tohto momentu sa začala písať história obrovského impéria McDonald, do ktorého dnes patrí neuveriteľných 35.000 pobočiek po celom svete. (Forum Film SK)

MATTcz

Poslední dobou mě chytly životopisné filmy, a toto je jeden z nich. Neznám nikoho kdo by neznal velký fastfoodový řetězec ,,McDonald''. Tento film se mi náramně líbil, a ne kvůli toho že jsem veliký jedlík, ale zkrátka mě zaujal tento příběh. Ve filmu mi přišlo nefér, že si tam nakráčí týpek co prodává mixéry, a nakonec celý McDonald vlastnil, a byl všude napsán jako zakladatel. Přišlo mi to nefér vůči bratrům McDonaldům. Abych trošičku odbočil od příběhu, tak se mi hrozně líbil rok, ve kterém se film odehrával, ale hlavně herecké výkony všech herců které jsem tam mohl vidět. Film doporučuji jestli vás zajímá, jak vlastně vznikla restaurace ve které snídáme, obědváme nebo slavíme narozeniny. Film hodnotím tak jak hodnotím. Mě se film líbil :-) ()

Richmond

Určite dobré podanie príbehu o najúspešnejšom reťazci fast-foodov na svete. Slušná retro atmosféra nejaké väčšie chyby som v tom nevidel. Sú tu však nejaké negatíva: Jedno čo tomuto filmu chýba je taká spontánnosť dialógov pretože samotné rozhovory postáv mi pripadajú silne ako scenár (samozrejme chápem, že sa museli riadiť podľa scenára ale chýba tomu možno špetka vulgarizmov ktorá by tomu dodala viacej štavy :)) Ako chápem, že počas toho ako sa tieto udalosti stali museli tam byť väčšie odrby než, tie ktoré nám boli predložené pred oči. Musím však poukázať aj na myšlienku filmu, ktorá sa snažila glorifikovať systém USA teda to, že sa z predavača mixérov stane úspešný biznismen. Ale ktokoľvek normálny v tom uvidí iba propagandu a nie odzkradlenie politického systému už v 60. rokoch v USA. 80% 4* ()

Levi_Kornoa

Příběh McDonaldu mě dost překvapil. Určitě hodně dějových pasáží bylo upraveno, aby se posílil zážitek z filmu, nicméně i tak se jedná o příběh k zamyšlení. Pokud máte citlivý smysl pro spravedlnost, určitě budete v mnoha pasážích značně naštvaní... Filmu bych vytknul jen délku, ocenil bych, kdyby byl o něco kratší. ()

Akatinka

Objektivně je to super film. Subjektivně mi z něj bylo zle. Skvělé obsazení, motiv a děj aneb zlo králem. Ale za jedno shlédnutí stojí určitě i pro ty, pro které to není top žánr. ()

Kata.Hl.

Myslím že jsem ještě nikdy nebyla u žádného filmu takhle nasraná jako u tohohle. Nevím jestli hodnotit příběh a nebo styl jak je film natočený. Jediné vím ale jistě, xicht Keatona už nikdy v žádném filmu nechci vidět....... ()

ENDGAMEBOY

Tohle je životopisný film o Ray Crocovi a taky trošku o McDonald's jak to bylo ve 20.století. Když se na ten film dívám tak mám chuť třeba na hamburgera nebo na nugetky. Bylo to takový vážný film prostě nějaké drama. Za mě takových 7/10. Ps: fakt při filmu mám chuť na Mekáč. ()

Sejkorka

O řádek níž píše to podstatné POMO. "Informatívne zaujímavé, dozvieme sa ako to bolo". Mně se to zamlouvá i filmařsky, retro snímky apod. Pochopitelně, že osobnost Raye Kroca je rozporuplná (vydrbal s dvomi spoločníkmi, tretiemu rozbil manželstvo a stal sa kráľom). A to, že se prosadil, je důkazem pravé tváře amerického snu. Jak by řekla náš Ivánek "Silnější pes mr.. " ()

leafroller

Fascinující pohled do života muže, který vytvořil prodejní síť zapsanou v knize rekordů. Mnoho témat k zamyšlení. Třeba o tom, že když chcete něco dělat, měli byste to dělat pořádně. V naší zemi velmi aktuální. Mnoho otázek k diskusi. Kdo je bídák a proč? A je tu vůbec někdo bídák? Já jsem byl nadmíru spokojen a jistě to nebylo naposledy, co jsem film viděl. ()

kareluh

Mrzí mě, že do filmu nedali (určitě schválně), že má kořeny v ČR: Syn českého emigranta Raymond Albert Kroc se narodil 5. října 1902 na předměstí Chicaga v americkém státě Illinois. Jeho tata Alois přišel do Ameriky z vesnice Stupno, která leží nedaleko Plzně, kde jeho rodiče vlastnili malou vesnickou hospodu. :) Ale kdo chce, si najde, že. :) ()

Hidoshito

SPOILER komentář: Nějak nechápu tu lítost a smutek na straně bratrů Mekáčů, kteří sice přišli s geniálním nápadem, ale neměli žádné ambice jej jakkoliv rozvíjet, naopak ho jen všemožně brzdili. Po několika letech jim spadne na stůl každému 1,35 mega dolarů a oni mají stále chuť "vydělávat" na svých burgrech za 15 centů, místo aby si užívali zasloužený důchod, případně investovali do nějakých nových myšlenek. WTF? Že je Kroc nakonec ojebe o pohádkové bohatství skrze ústní dohodu je sice hnus převeliký, ale tím svým podivně zpátečnickým postojem si o to vyloženě koledovali. Vskutku mrzuté, že nezajistí potomstvo na věky věků, ale vždyť o to sami ani nikdy nestáli, když si nejprve trvali na své jediné restauraci a následně i na drahém mražení. ()

Lukrecia.05

Jak jsem již zmiňovala v jiných filmech, filmy dle skutečných událostí mně fascinují, no bohužel ne vždy se povede natočit film na výbornou.  Mantrou příběhu je to, když něco chceš a dřeš na tom, tak to dokážeš! - Otázkou ale zůstává, jestli jste typ sobeckého člověka, který si vezme vše, co se mu zlíbí a přes své vysoké ambice nebere ohledy na životy jiných lidí. Franchise…  A to je, páni moji, ten americký sen. Jako celek je film průměrný, historie v zkratce zbytečně natažená na 2 hodiny. Film, který stačí vidět jednou. ()

Gilmak

Za mě velmi zajímavý pohled do příběhu založení Mcdonaldu, jak dva naivní chlápci si založili neobvyklou restauraci a jeden náhodný kolemjdoucí z toho udělal mega velký institut...70% ()

mach333

Zajímavý životopisný film. Věřím, že to takhle prostě proběhlo. Michael Keaton trochu zestárnul, naopak Laura Dern vypadá tak nějak stejně. Výprava do 50.a 60.let je povedená. Takže doporučuju ke shlédnutí. ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Poslední dva ročníky Oscarů měli jasného vítěze - Michaela Keatona. Hvězda Burtonových Batmanů sice neurvala žádnou sošku, objevila se ale v Birdmanovi i ve Spotlightu, tedy v obou vítězných filmech.… (viac)