Skutočný príbeh muža, ktorý bol stelesnením amerického sna a vybudoval najznámejšiu sieť rýchleho občerstvenia na svete. V roku 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérov na výrobu obľúbených mliečnych šejkov od bratov McDonaldovcov, ktorí prevádzkovali malú reštauráciu s hamburgermi v južnej Kalifornii. Toto nezvyčajne veľké množstvo ho okamžite zaujalo a rozhodol sa, že dodávku vybaví osobne. Od tohto momentu sa začala písať história obrovského impéria McDonald, do ktorého dnes patrí neuveriteľných 35.000 pobočiek po celom svete. (Forum Film SK)

Streeper

Zřejmě jsem od toho očekávala více, než jsem nakonec dostala. Micheal Keaton mi byl ve své roli velmi nepříjemný, už od první scény jsem si říkala, co je to za debila a na konci se to jen potvrdilo. Bohužel takhle tohle je bussiness, samá špína a podvrhy. Zrod McDonalds mě docela překvapil, nečekala jsem, že za tím stojí nějaký podomní prodejce, který se jen chytil příležitosti a využil toho naplno. Film jako celek mě moc nezaujal, spíše jsem se nudila, místy je to až příliš ukecané a zdlouhavé. ()

BarryLyndon

Moc díky Memphisovi za tip. Strašně mne to chytlo za srdce. Keaton je tam exceluje. Definitivně jeden z mé herecké topky. A skvělý je tam i Offerman a John Caroll Lynch, kterýho by si tu měli nakoukat všichni, kdo ho chválí v Trial of Chicago 7. Možná je škoda, že to nemá lepší režijní a scénáristické vedení. A tvůrci neměli koule nebo jim to McD nedovolil, skvělý by byl přerod Keatona ve v podstatě záporáka, ještě víc než to bylo, protože Kroc byl v podstatě pěkný hajzl a baví mne na něm ta motivační rovina, která se překlopí do té záporné konotace. 9/10 ()

C0r0ner

Smutné na tom je, že s poctivostí se moc daleko nedojde a že kdo chce něčeho dosáhnout, musí být pořádný zmrd. Na druhou stranu by bez takových lidí neexistoval pokrok a neexistoval například McDonald, kterého sice fanoušek nejsem, ale přesto je to významná součást dnešní společnosti. 75% ()

Pajky3

Zajímavý příběh o vzniku jednoho z největších řetězců na světě. Každý z nás má svojí vzpomínku, kterou přiřadí právě Mekáči, ale málokdo ví, jak to s jeho vznikem bylo. Michael Keaton hlavní postavu zahrál naprosto bravurně a ten zápal mu nešlo nevěřit, i když mu fandit nešlo. A Ron Swanson bez kníru je prostě tak nějak zvláštní. ()

PROCESOR

ASI SPOILERY!..... Tak myslím, že tento tip   snímku můžou směle   promítat na VŠE, jak se má   podnikat. A to, že emoce a   podnikání nejdou dohromady   je nabíledni. Tím rozhodně   nechci říct, že každej   úspěšnej podnikatel je   svině a jde přes mrtvoly,   ale...na druhou stranu. Máme   tady podomního prodejce   mixerů, který to dělá   přes 20x let a stále věří   na vytrvalost? Hm, tak to mu   opravdu tleskám. Je mu přes   padesát, kdy už ostatní se   chystají pomalu na důchod,   ale on na expanzi v   podnikání?...A v neposlední   řadě zastaví dům ve   prospěch podnikání, kdy si   drtivá většina řekne safra   konečně splaceno...Je tu   krásně vykreslený příběh   bratrů co mají Know-how, ale   absolutně žádný   podnikatelský talent, takže   by si až do dneška   provozovali tu svoji jednu   restauraci....A to by byla   myslím škoda. Takže   zásluhy jsou opravdu   zasloužené na Vlku z Wall   Street, který má koule na   tom to rozjezd. Svět   nepatřil nikomu, kdo nebyl   hráč... OK, TED TO ZKUSÍME JINAK, CO JE LEPŠÍ...) Biografický snímek mapující zrod jedné z největších sítí rychlého občerstvení na světě. Podomní prodejce mixerů dostane neobvykle velkou nabídku na koupi jeho proklamovaného zboží. A protože se v oboru pohybuje už dlouho, okamžitě vycítí příležitost. Navštíví onu restauraci, kterou spravují bratři známí pod reklamní značkou McDonald. To co, uvidí, ho doslova šokuje. S jakou rychlostí jsou zákazníci obslouženi a jakou kvalitu oni bratři nabízí. Obchodní instinkt mu velí, aby onu příležitost chytil a už nepustil. A tady se začíná odvíjet příběh, který nám vysvětlí, proč a jakým způsobem dosáhla ona jedna restaurace tak pozoruhodného výsledku a co vše stálo za jejím úspěchem. ()

PavelVanekArt

Klasicky dobrej Keaton to tu celý táhne na zádech. Ten film je nemastnej a neslanej přesně tak, jak hranolky z Mc. Zajímavej pohled do pozadí vytvoření gigantické frančízy, ale hrozně nudnej. Za zmínku stojí jen knowledge a Keaton. 3* a.k.a 55% ()

Juto

Film nikdy nenastúpi na to, aby sa stal štipľavou satirou amerického kapitalizmu, o ktorú sa tak pokúša. Film tu nie je na to, aby chválil Raya Kroca, ale nie je tu ani na to, aby ho pochoval. 6/10 ()

pakobylka

Barvité vyprávění, které vychází z tvrdé reality - z té nejtvrdší. Neboť věrohodně přibližuje jak cestu k úspěchu vlastního + přivlastněného podnikání, tak i charaktery jednotlivých protagonistů ... když pojednává o zlegalizované krádeži malého, rodinného, hýčkaného snu ... a o jeho následném mnohonásobném zhodnocení - ve jménu businessu ... pod záštitou velkého, amerického, ambiciózního a proto i daleko výdělečnějšího snu. ()

laik_60

ked som bol v Ríme bol som McDonalde cikať, jedno z mála miest, kde sa neplatilo 1000 lír za zachod a jedina to vyhoda McDonaldu. Nemam rád "Mekáče" !!!! ()

WolfR

Hezký řemeslně udělaný a zajímavý životopis. Michael Keaton jako vždy excelentní! Avšak je to film bez jakéhokoliv nečekaného zvratu či překvapení, 3 hvězdy. ()

BoXBe

Trošku náročnější produkce. Famózní Michael Keaton. Globální značka. A spolehlivě ukočírovaná režie. Ve výsledku celkem průměrný americký film pro televizní odpoledne, který nic nezkazí, ale vidět jej třeba i dvakrát by mohlo zabrat zbytečně místo zábavnějším i lepším alternativám. Po pár dnech uznávám celkem odvážný koncept mít nesympatickou hlavní postavu a přitom obdivovat jeho práci. ()

Deyw

Dva sedlaci se snem nejlepsich hamburgeru v americe, ktery vyuzil zmrdecek s podnikatelskym duchem a doslova vytvoril fenomen a nejlepsi fastfood na svete je neskutecny..nevedel sem ze za nejlepsim burgrem na svete bylo tolik smutku..bratru je mi lito, ale diky zmetkovi mame mekac vsude.. :-) ale ten konec je pravda..ukradl to kazdej, ale to jmeno..jmeno mcdonald je legendarni a to tahne! :) michael hral jak drak.. :) ()

URBAN

Zakladatel ukazuje jak zajímavosti firmy McDonald's tak lidskou chamtivost a také skvělé herecké výkony. Původně jsem tento film nechtěl nakonec ani shlédnou, ale řekl jsem si že by mi mohlo něco uniknout a taky že mohlo. Tuto tématiku podává velice příjemným stylem, ale chyba tohoto filmu je že se ubírá příliš pomalým tempem, ale nevím jestli životopisnému filmu bych měl zrovna toto vyčítat. ( 14.6.17/MAC ) ()

dr.fish

Dokonalé schéma pro pochopení mentality lidí vlastnících půl planety. Nekonečná, sžírající ambice, ženoucí člověka za hranice svých možností a možná ještě dál. Touha expandovat. Bratři McDonaldovi měli jeden podnik, který je dobře živil. Pro Bertíka Kroce byli jen směšní zpátečníci, kteří ho brzdí. Nakonec je připravil o všechno, i o to jméno. American Dream se tomu říká. U nás možná sen velkodrůbežářů. A už jen záleží, zda jste ten typ, který bude Kroce obdivovat, závidět mu, nebo ho odsuzovat. V každém případě je to příkladné story. 80% ()

Radiq

McDonald's nemusím, ale film proč ne. Určitě stojí za skouknutí, protože se člověk dozví, jak to bylo a taky nějaké zajímavé info. Třeba jsem teda vůbec netušil, že to logo jsou dva zlaté oblouky a ne M jako McDonald's. A taky je zajimavy, že když jde o nějakou úspěšnou nadnárodní korporaci, vždy se v jejích začátcích najde nějaká zrada... A ten nápad, že obchodují s realitami, ne s jídlem... to je až zarážejícně geniální, ne? No, stejně tam budu chodit jenom s děckama, z donucení. A Michael Keaton je buď tak dobrej herec nebo ten má asi McDonald's rád... ()

chelseaman22

Michael Keaton je perfektní. Příběh o laciných a chatrných burgrech by měl znát celý svět. Co filmu dává pohon jsou detaily - přístroj na milkshakes, kouzelný toť plátek okurky či nápoje v prášku. Krokův zářez bratrů McDonaldů je ve filmu líčen jako sebrání bábovičky fakanovi na písku, což sarkastická většina národa dozajistě ocení. 90% ()

Triple H

Story, ktorú môžeme aplikovať na celú našu societu dnes, včera aj zajtra. Na čele globálnej opičiarne sú jedinci čo idú dravo, cez mŕtvoly a ukájanie vlastného ega hrá prim pred zodpovednosťou a empatiou. Ray Kroc sa tak stal kráľom, zatiaľ čo tí, ktorí s geniálnou myšlienkou dokázali prísť skončili pre svoj idealizmus a dobromyseľnosť použití a odkopnutí. Zázrak, že pri sile značky takýto film vôbec uzrel svetlo sveta. Samozrejme, akákoľvek negativita sa týka len Kroca a nie samotných reštaurácií. Spustenie a beh prevádzok má punc reportáže československého filmového týždenníku o chrabrých pracovníkoch v oceliarni, ktorí splnili päťročnicový plán na 100% už v druhom polroku. A mekáč vypáli ako úžasná šmakovička, ktorá si potrpí na kvalitu, keďže ako nám povie nápis na konci filmu - po rokoch sa s pokorou vrátila do milkshakeov zmrzlinka. No nejedno srdce spotrebiteľa zaplesá a hneď sa bude spokojnejšie dole gágorom tlačiť ten lahodný a nutričnými hodnotami do prasknutia prepchatý maestro-classic-big tasty mac. Udržateľnosť pôvodných štandardov je pri dnešnej globálnej rozšírenosti značky asi už len dávno zašlapanou romantikou, ale prachy sa točia, hambáč si dám občas aj ja, takže kokoti sú asi bratia McDonaldovci, ktorí nemali toho správneho "obchodného ducha" a pre ktorých expanzia za každú cenu nebola na prvom mieste. A ktorí sa bohužiaľ nechali od Kroca ojebať na hulváta ako malí chlapci. Keaton výborný, od Birdmana válí. A Lauru Dern budeme tipujem vídať v nadchádzajúcich rokoch viac, vekom získala niečo do seba. ()

baruss

❤❤❤ Pozor na spoilery: Hlavného hrdinu Raya Kroca som doslova miloval (tak ako milujem všetkých velikánov, nielen filmových). Celkovo zmiešaný pocit, najmä z toho že som nemohol vystáť tie brzdy bratov McDonaldových. Proste nevidia investícu a nápad ani keby si ich prinútiť chcel, ako sviniam perly hádzať. Keď sa človek zamyslí, že akú šancu dostali a ani ju dokázali premrhať :( Smutné ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Poslední dva ročníky Oscarů měli jasného vítěze - Michaela Keatona. Hvězda Burtonových Batmanů sice neurvala žádnou sošku, objevila se ale v Birdmanovi i ve Spotlightu, tedy v obou vítězných filmech.… (viac)