Skutočný príbeh muža, ktorý bol stelesnením amerického sna a vybudoval najznámejšiu sieť rýchleho občerstvenia na svete. V roku 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérov na výrobu obľúbených mliečnych šejkov od bratov McDonaldovcov, ktorí prevádzkovali malú reštauráciu s hamburgermi v južnej Kalifornii. Toto nezvyčajne veľké množstvo ho okamžite zaujalo a rozhodol sa, že dodávku vybaví osobne. Od tohto momentu sa začala písať história obrovského impéria McDonald, do ktorého dnes patrí neuveriteľných 35.000 pobočiek po celom svete. (Forum Film SK)

PlysovyMacko

Film má velku výpovednú hodnotu a je poučný, tento príbeh som vôbec nepoznala. Hlavný hrdina Ray je spekulant, ktorý využije šancu a zmení sa na bezohladneho biznismena. Film je zaujímavo natočený, nemá jedine hluché miesto. Prekvapilo ma s akým dobrým úmyslom bratia McDonaldovci ukázali Rayovi svoj reštauračný systém a platí u nich - pre dobrotu na žobrotu,  na konci mi ich bolo ľúto. Ray hovoril, že príčinou jeho úspechu je vytrvalosť, ale zabudol spomenúť, že je hajz*l. ()

Bigfuckman

Do Mekáče na hanbáče bez historie toho téměř dokonalého obchodního modelu chodí nejen miliony yankees, ale ono to expandovalu po celé placaté zeměkouli :)  . A daří se! Michael Keaton zahrál buržoazního podnikatele hezky bez pardónu a servítek. ()

Rayen1

Kroc s brachama McDonaldama pěkně vydrbal... Zajimavej film, ale stejně jako většina zivotopisnejch filmu se občas vlekl. Ale i tak to bylo zajímavý, třeba o osudu Mc jsem vůbec nevěděl. ()

_Jimmy_

Keaton znova nesklamal. Radost pozerat na jeho výkon. Zaujímavý film o McDonalde ako bratia nechceli spraviť z reštiky boom v amerike ale prišiel Ray, ktorý to potiahol až na výslnie. Videl len úspech a peniaze. Pri každej korporácii musia byť intrigy a ľudia, ktorí sa potopia. Tu pekne vidno ako bratia to chceli mať kvalitne a v malom. Niekedy je menej viac. Som fanusikom skor bratov McDonaldovcov ako Raya. Vo filme su skvelé kostými. Celá ta doba mala niečo do seba. Videl v Auparku. 78%. ()

DonBraso

Určitě se vsadím,že rodina tahala nitky tvůrcům,protože je to bohužel malinko znát.Tady víceméně se rozehraje partie,kterou si tak nějak každý dohledá.Svým způsobem je to asi tak stokrát ohrané téma ze životopisných snímků,že z břídila se stane šampion,tady miliardář.Nejvíc sází snímek na herce Keatona,který tyhle role prostě umí a dalo by se říci,že zraje jak víno.Když člověk vzpomene,že hrál Batmana.Celé se to točí jen o zakladatelých s malou restauračkou s Dickem a Mackem Mcdonaldovými.Film se najednou snaží moralizovat a jakoby pomalu transformovat to,co prostě přijde.Je to jak potápeč,který se bojí potopit a nepozná tu krásu na dně moře.Tady se vše jen tak filmařsky a divácky atraktivně rozehraje hra dvou tváří Ray Kroca a dvouch pánů,který nemají koule.To se bohužel line celý film,což by kupodivu nevadilo,ale vše ostatní tak trochu hraje až moc druhé housle.Na velké informace zde můžete v klidu zapomenout,jedná se jen o ten zrod,kdy když chcete mít prachy,tak musíte i přes mrtvoly.Přijde hromady náhod a jste boháč.To vcelku je docela známá věc a tím jen chci nějak poukázat,že z tajemného je ještě více tajemný.Samozřejmě jak jsem psal,Keaton si to krásně užívá,není tu takový velký nátlak a dalo by se říci,je to takové až rodinné jako Mekáč samotnej,že :)75% ()

Plaque

Čo treba k vytvoreniu impéria? Tak na grile opečených dvoch vymastencov, ktorých naivitu vytopíme vo vlastnej masti. Obalíme to jedným ojebávačom a skurvencom, do žemle pridáme trochu bezchrbtovej omáčky, dve kolieska vykrádačskej morálky a dosypeme štipkou cibuľového vagabundstva. Najlepšie podávať s Colou a Krocketami... Normálne pleštím oči na obrazovku a neverím čo sa tam deje. Bratia MacDonaldoví to mysleli nielen fast and furious, ale aj bio and healthy?? Tak to boli časy, keď milkshake bol z mlieka, BigMac z kravy, uhorka z uhorky, hranolky zo zemiakov a kečup z rajčín. Len ten podomový predajca supermixérov čo vyzerajú ako superkávovar, to celé pokurvil?! No veril by si tomu? Ja nie. A v podstate mi to je aj jedno, veď ak by sme nežrali mekáč, privedieme chemikov na mizinu, nie? Takže mekáč forever, nech žije konzum!!! YEEEEAH!!! Dobre tak, Keaton sa to snažil uhrať, ale ani to nepomáhalo. Bol to v podstate (väčšiu časť) nudný film, ktorý ak by bol o nejakom inom burgerfoode, nezaujal by už skutočne ničím. Takto prepiera aspoň korporáciu, ktorej zakladateľ nevymyslel ani Ň z toho, čo robí túto značku značkou. A to je, páni moji, ten americký sen. ()

Facerr

I když mi na konci zůstala etická pachuť z americký svině, která si vezme, co chce a dokazuje, že je člověk člověku vlkem, dívalo se na to dobře. Navíc musím přiznat, že jsem ani netušil, co za "kšeftařskej" základ maj Mekáči za sebou. Když chce bejt člověk úspěšnej, má mít na to holt žaludek - úplný americký sen. I tak si ale "mekáče" moc rád dám a jsem rád, že se k nám díky týhle svini dostal:) ()

Matamoroz

Bezskrupulózní pološíbr si splnil svůj americký sen. Opravdu jsem netušil, jaká byla historie řetězce McDonald. A už vůbec ne, že onen ,,zakladatel,, byl původem čech. K Mekovi moc často nechodím,(asi tak dvakrát do roka), spíš ho beru jako zastávku u dálnice. Jejich produkty mě nijak zvlášť neuchvátily. Nejvíc mě baví, že z reklam na vás kouká deset centimetrů vysoký dacan, ale ve skutečnosti je to placatý utrápený bohoušek...každopádně zajímavý film. ()

caMen

Jak se vyšplhat po zádech jiných až na vrchol a být na to hrdej? To je Amerika. Já to prostě neumím obdivovat. Michael Keaton konzistentní, ale spadá to spíš do kategorie hranýho dokumentu s product placementem. Prošlo to mnou, jako instantní milkšejk zažívacím traktem. Rychle a bez emocí. ()

papuchalk

Je to velice dobrej a zajímavej film, dalo by se říct na pět hvězd, protože nemá žádnou vadu. Ale na tomhle prostě není co zkazit, a ani co ... točit. Prostě by to podle toho scénáře natočil uplně stejně Troška, Ridley Scott, Forman i Bay. Je to blbý tomu vyčítat neoriginalitu, ale je to fakt jediný mínus, který mě napadá a jedinej důvod proč se to nezařadí mezi top filmy poslední doby. Jinak fakt supr příběh, doporučuji všem příznivcům i odpůrcům McDonalda. Srovnatelné s filmem Vlk z Wallstrýtu. Keaton je vážně skvělej, už dlouho jsem neviděl herce, kterej by tak jemnýma změnama ve tváři dokázal hrát různý pocity postavy. Fakt si to dával neskutečně, i ty delší náročnější scénky. ()

AndrewNewman

O tom, že talent nie je všetko. Je to tak teraz a bolo to tak aj vtedy. Nemôžeme tomu bastardovi uprieť to, že bez jeho invencie by sme dnes už zrejme Mekáč ani nepoznali. Tak je z toho svetový gigant vďaka ktorému vlastne máme burgre aj na Slovensku. Tak dík ty debile ;) ()

pafka

Solo pro M.Keatona, ktery si roli uzil a divak to pociti. Trosku nesedel jeho oblicej se skutecnymi lety hlavniho hrdiny. Keaton by vrasky mohl prodavat na trhu. Musim vyzdvihnout jednu vec a to, jak divaka film vtahne. Za 5 minut jsem byl jejich a delali si se mnou, co chteli. Popravde, dokud nezacaly nejake pravnicke cachry a ja si stale pokladal otazku, jak oni to mezi sebou vlastnicky maji, kdo dodava zbozi do franciz a kdo z toho neco ma atd atd. Tam jsem odpoved nenasel. Trochu me vadila naprosta zkratkovitost v jeho osobnim zivote, ktera byla jako rozehrana, ale rozhodne zustala nedohrana. To bylo do prazdna. Nadprumer. Bezva retro zivot. ()

Blazis34

Zajímavý příběh o světovém kolosu jménem McDonald's. Bylo zajímavé zjistit, jak se tato značka rodila a rozvíjela, avšak film byl natočen pro mě nezajímavě. Bez větších výkyvů, takové pořád stejné. Tvůrcům se určitě povedlo vybrat hlavní roli Ray Kroce, za což Michaelovi Keatonovi patří pochvala. To je ale tak vše, co mě ve filmu zaujalo. Dávám 60% - tři hvězdy. ()

Eywa11

Bola som na to zvedavá nakoľko v knihe o podnikaní Bohatý otec, chudobný otec, ktorú mám rada sa Ray Kroc spomína.....Celé mi to pripomína jednu frázu, ktorú mi otec rád opakuje.."V dnešnej dobe nežerú silný slabých, múdry blbých, ale rýchly pomalých" taká veľmi stručná charakteristika filmu...... bratov McKakáčových mi bolo dosť ľúto... ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Poslední dva ročníky Oscarů měli jasného vítěze - Michaela Keatona. Hvězda Burtonových Batmanů sice neurvala žádnou sošku, objevila se ale v Birdmanovi i ve Spotlightu, tedy v obou vítězných filmech.… (viac)