Skutočný príbeh muža, ktorý bol stelesnením amerického sna a vybudoval najznámejšiu sieť rýchleho občerstvenia na svete. V roku 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérov na výrobu obľúbených mliečnych šejkov od bratov McDonaldovcov, ktorí prevádzkovali malú reštauráciu s hamburgermi v južnej Kalifornii. Toto nezvyčajne veľké množstvo ho okamžite zaujalo a rozhodol sa, že dodávku vybaví osobne. Od tohto momentu sa začala písať história obrovského impéria McDonald, do ktorého dnes patrí neuveriteľných 35.000 pobočiek po celom svete. (Forum Film SK)

wege

Krásný příklad, jak se má dělat byznys. Michael Keaton je skvělý. Může vám být bratrů líto, ale prostě neměli koule na to posunout podnikání dál. Nebýt Raye tak o nich nikdy nikdo neslyšel a já nevím, kam bych vodil děti za odměnu. Možná by to bylo něco lepšího než cheese bez zeleniny, hranolky, 8 nugetek, kečup a shake. ()

papadoce

Míša Kítn a jeho one man show o jednom z najväčších prispievateľov k obezite na planéte. Nie som vôbec častým ani pravidelným zákazníkom, ale v minulosti som bol a teda pobavil som sa na tvrdení Dicka McDonalda, že objednávka vybavená za 30 sekúnd nie za 30 minút. Asi nebol pozrieť na Slovensku. Hancockove filmy ma skôr nebavia ako áno. Tentokrát mu to, ale vyšlo. Malo to šťavu, príjemnú atmosféru a kvalitných hercov. Príbeh jedného z najväčších gigantov vo sfére stravovania je dobré vidieť. Ray Croc to mal s bratmi McDonaldovými ťažké, ale boli to práve oni kto mal prvotný nápad a ak z toho chcel urobiť franšízu, musel sa s tým popasovať. Išiel do obrovského rizika osobného bankrotu, obetoval svoje prvé manželstvo a ako dnes už vieme, vybudoval fast-foodove impérium. Film je podobný Fincherovej Sociálnej sieti, tak si myslím, že kto ocenil tamto, bude spokojný aj teraz. Dávam tomu štyri. A Ray Croc bol bezcitný hajzel len to nazýval biznisman, len aby sa nezabudlo. ()

Jan.Cada1

Životopisný film o tom, jak Kroc postupně vystrnadil McDonaldy z jejich vlastního byznysu. I přes to, že snímek nepřinesl žádnou akci ani zvraty, tak jsem se celou dobu bavil. ()

hepi_

Skvelý portrét antihrdinu, stelesnenie amerického sna a odvrátenej stránky tohto systému. Tak o tom je Foundrer. Po formálnej stránke výborný film so skvelou výpravou, kostýmami a v neposlednej rade s excelentnými hereckými výkonmi. Dej vás vás pohltí a nepustí_ silný odkaz _90% ()

SAINTS

Vo filme Zakladatel sa toho dozvieme vela zaujimaveho z pribehu Raya Kroca .Da sa povedat ze po informacnej stranke snimka funguje dobre aj herecky vykon Michaela Keatona je na vysokej urovni a film cely taha viac menej on.Rezija je vsak bez napadu ,film sa mistami vlecie ,kratcia stopaz by filmu pomohla,hudba je malo vyrazna .Ako celok je film priemerny ,ktory staci vidiet raz. ()

curfew77

I filmařsky solidní, poctivá a pečlivě odvedená a zkontrolovaná práce, jako samotný hambáč od McDonalds. Což není zas tak málo. 75 %. ()

george82

Příběh o tom, jak frajer s česko-americkými kořeny se pijavicí stal. Potvrdilo se mi, že obchod na takové úrovni se dá dělat opravdu jen za předpokladu, že je člověk zmrd. ()

murkl

Nelítostný Ray Kroc vs. hodní bratři McDonaldovi. To je jeden z těch filmů, kde si říkáte, jestli není lepší to natočit jako seriál. Život a způsob jak vedli bratři restauraci si zaslouží podle mě víc než tu parodickou prezentaci co předvedli na večeři, kde se navzájem doplňovali věty. Ten rozvod Raye Kroca byl taky dost... ehm.. pfff.. ()

DassemUltor

Vytrvalost, vytrvalost a vytrvalost. A taky být pěknej zmrd co jde přes mrtvoly, stejně jako Jobs, Babiš a celá tahle banda psychopatů. Ne děkuji, nechci. Radši budu sympatický manik s cukrovkou a jednou rodinnou restaurací, než zmrdo magor co se těší na proslov před Reagenem... Filmově nic moc, napětí nula, drama skoro nula a Keaton mi prostě nesedí. Není to zbytečný film, asi stojí za vidění. Jo a na cheesburger nedám dopustit :)) ()

Plastík

Trochu mě mrzí ve vyrávění příběhu, že ten Ray Kroc byl nakonec takový chcípák - i když mu to nemám za zlé. Ale ti McDonaldovi byli fakt machři. Dokonalý podnik. Škoda, že je poptávka převálcovala. ()

PaulCZE

Náborové video s vokurkou je zábavnější, resp. jeho remix. Krockův příběh je z říše divoké privatizace aneb jak všechny ojebat za kakofonie motivačních bludů. Slušná antireklama. ()

Honzimir67

7/10 - Film byl zajímavý a taky plný všemožných informací, ale příběhově žádná sláva. Ale je pravda, že lze těžko říct, zda by se toho zrovna u McDonald's dalo vymyslet víc... Za mě to dostatečně naplnilo potenciál filmu, ale o nic úchvatného se nejedná. Pokud se prostě chcete dozvědět něco o historii McDonald's, tak vám to tento film hezky shrne. ()

MirkaP

Informativní, zábavné, Keaton svého nesympatického hrdinu podal výtečně, takže díky němu hodnotím až na 4*. Vyprávění o tom, jak bratři k hamburgerům přišli, bylo super podané. Docela by mě zajímalo, proč bratři tak moc (a jestli skutečně tak moc) říkali NE na navrhované inovace (a hlavně asi žádanou změnu dělení peněz) . Protože to působí, že jejich věčná NE dohnala Kroce k tomu, že s nima vyjebal. Viz @slunicko2 ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Poslední dva ročníky Oscarů měli jasného vítěze - Michaela Keatona. Hvězda Burtonových Batmanů sice neurvala žádnou sošku, objevila se ale v Birdmanovi i ve Spotlightu, tedy v obou vítězných filmech.… (viac)