Skutočný príbeh muža, ktorý bol stelesnením amerického sna a vybudoval najznámejšiu sieť rýchleho občerstvenia na svete. V roku 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérov na výrobu obľúbených mliečnych šejkov od bratov McDonaldovcov, ktorí prevádzkovali malú reštauráciu s hamburgermi v južnej Kalifornii. Toto nezvyčajne veľké množstvo ho okamžite zaujalo a rozhodol sa, že dodávku vybaví osobne. Od tohto momentu sa začala písať história obrovského impéria McDonald, do ktorého dnes patrí neuveriteľných 35.000 pobočiek po celom svete. (Forum Film SK)

gemi

Bál jsem se, že to bude informačně bohatá, ale jinak nezajímavá pruda, ale je to překvapivě zajímavé a inspirativní od první minuty. Je to o schopnosti uvidět a uchopit příležitost, ale také vytrvat, když se hned nedaří. Pan "zakladatel" sice nebyl žádný čestný rytíř - bratry McDonaldovy parádně oškubal -, ale nebýt jeho, tak by typické zlaté oblouky nikdo neznal. ()

john.h

Hodně dobré motivační video dosahující dvou hodin. Příběh, jak se z víceméně podobního prodavače mixérů stal člověk, kterej se dostal mezi sto nejvýznamějších osobností století podle časopisu Time. Trochu mě mrzí, že se film (logicky) soustředil na takové ty bulvárnější chvilky, když by mě víc zajímalo, jak získávat prachy od investorů, jakým způsobem se získaly finance a jak probíhalo budování prvních frančíz - ve filmu je to jen hodně rychle nastíneno, což je škoda, bylo by to o to víc inspirativní. Přes drobné nedostatky ale doporučuju. Keaton to skvěle táhne. ()

RAFT

Režisér zase natočil dobrý film , co víc k tomu dodat.Michae Keatonje dobrý herec a do filmu se hodil.Prodavač mixérů a kam to najednou dotáhl.I když těch dvou bratů mi bylo líto.No co silnější vyhrává.70% ()

DD

Keaton je dobrej vždycky, ale tohle nemělo dějově kde brát. OK, být tam třeba progresivnější režisér a kratší stopáž, ale takhle je z toho jen obyč kousek. ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Skvělý a zajímavý příběh! Natočeno srozumitelně a s kvalitními herci. Vypadalo to ale, že všechno tohle vzniklo díky 20% odholání a 80% náhody a štěstí. ()

Milda003

Filmové žádná hitparáda. Děj dokázal ze začátku celkem upoutat mou pozornost, ale pak už začal nudit. Neúspěšný podnikatel ukradl zase někomu nápad a vydělal miliony a je to natažený na 2 hodiny.. ()

DjangoDoe

Ak sa Vás niekto niekedy spýta ako reálne funguje americký sen, pustite mu film o zakladateľovi McDonaldu. Príbehovo je to v podstate tuctová cesta za úspechom, a líší sa jedine v charaktere hlavného hrdinu, ktorý nemá problém odrbkať každého kto mu nedá zarobiť. Michael Keaton je super a zvyšok osadenia je tieź dobrý no z dejín založenia známeho reťazca sa asi viac vyťažiť nedalo preto obsah trocha potápa kvalitu celkového filmu. Udivuje ma ako rýchlo dochádzajú životopisné inšpirácie a nebude to dlho a Holywood nám predstaví nabúdúce možno Starbucks alebo KFC zakladateľa. Úprimne dúfam že nie. ()

biergof

Brilantní zpracování příběhu, kterým nás herci provedou přirozeně, osobně a s lehkostí. Ačkoliv téma hambugerů nemusí být pro všechny a rozhodně si u toho nepřejeme dobrou chuť, dozvíme se co vlastně znamená Americký sen. ()

Mkartaylas56

Jeden z dalších životopisných filmů, tentokrát o tom, jak si jeden šťastný američan vybuduje svým obchodním důvtipem a rafinovaností pravděpodobně nejvýraznější a nejznámnější síť fastfoodů světa. Opět jsem se dozvěděl něco nového, což mám na těchto filmech nejradši, ale podle mého názoru z filmařského hlediska se ve finále nejedná o nic moc extra. U hodnocení se nyní přikláním spíše k tomu průměru, ale věřím, že po opětovném shlédnutí se to přehoupne k vyššímu hodnocení. 60% ()

Mijagi

Čekal jsem kompletní menu, ale dostal jsem fajnovku za dvacku. Zajímavé téma, ale 115 minut dlouhý film neutáhne. Podtrženo dvojitou čárou a sečteno: téma (1), Michael Keaton v hlavní roli (1), ztvárnění doby (1) = 3 hvězdy. ()

ANTYCHRYST

Zajímavé..To jsem netušil.. jak Usa ikona mekac vznikl..Jako ty dva brachove..revoluční nápad..poctivost a ty burgry ..flakota masa..a ten slizkej had je o Všechno obral a jel si svůj americkej sen ... hustý..bohužel tohle je realita...alespoň to procento kdyby splnil.. ale ani hovno...nečestný to Muž. 70% povedený životopisny bijak. ()

Scraffy

som veľkým odporcom fast foodu a celkovo jeho filozofie. Ale tento film sa naozaj podaril. Zo začiatku vám príde, že rozpráva o nezaujímavom človekovi, ktorý urobil jednu zlú vec a dostal sa k bohatstvu, avšak to tak nie je a v skutočnosti rozpráva o veľa väčších veciach. Michael Keaton je naprosto parádny a skvelo sa tu hodí. Koniec filmu, kedy si spytuje svedomie je naozaj dobrý a je to skvelé zakončenie filmu. U mňa to je za 4 hviezdičky. ()

hazdrova

Zaujímavé, dokonca aj poučné a prekvapivé. Netušila som, že ich takto Kroc prekabátil a teda, že McDonald je len založený na klamstvách. 4* ()

Maniik88

Pomerne nudný film o ďalšom americkom "úspešnom" podnikateľovi, ktorý bol ako inak hajzel od kosti, ktorý v živote nič nedosiahol, bol blbý ako rúra, akurát bol vyčúraný, bezcharakterný hajzel a vďaka tomu a zhode okolností vybudoval miliardový biznis, ktorým trávi celú planétu a ničí zdravie miliónom ľudí. Zničil svoje a spoločníkove manželstvo a chúďa jeho žena.. Ako taký faktografický snímok to bolo fajn. Človek zistí ako ten McDonald vznikol a prečo tam nikdy nevkročiť. ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Poslední dva ročníky Oscarů měli jasného vítěze - Michaela Keatona. Hvězda Burtonových Batmanů sice neurvala žádnou sošku, objevila se ale v Birdmanovi i ve Spotlightu, tedy v obou vítězných filmech.… (viac)