Hračkársky kovboj Woody si bol vždy istý zmysom svojho života. Vedel, že na prvom mieste je dávať pozor na dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie.   Problém však nastane, ked si Bonnie v škôlke vlastnoručne vyrobí Vidlíka - figúrku z plastovej vidličky. Ostatné hračky ho doma radostne privítajú, Vidlík je však vydesený a tvrdošíjne trvá na tom, že patrí medzi odpadky. Woodyho čaká neľahkáúloha presvedčiť ho o opaku. Navyše sa rodina vyberie na výlet a našej partii hračiek hrozí rozdelenie, možno dokonca navždy… (Saturn)

lotrfrodo

Důstojný epilog ke skvělé trojce, který krásně ukončuje příběhy milovaných postav. Pixar se tu prostě nezapře a znovu se jim podařilo vytvořit skvělý film s úžasnými postavami a světem. Wodyho linka je zde nad očekávání dobře ukončena, stejně tak ta Pastýřky, u které jsem si nebyl zcela jist, zda může její postava, stejně jako tento svět, ještě něco nabídnout. Jak hluboce jsem se mýlil. ()

Kivis

O sérii Toy Story jsem se vypsal především v komentáři k trojce. Jediná animovaná série, která s každým dalším dílem zrála jako víno. Můj názor, že po trojce už nebylo kam stoupat, se potvrdil. Moje obavy, že čtverka bude nastavovaná kaše, která mi zkazí pocit z celé série, se ale ani zdaleka nenaplnily. Jo, jednička až trojka rostla zároveň se mnou a čtverka už jde zase vstříc nové generaci (která bude možná po vzoru Star Wars nejdřív seznámena s koncem a až pak začne objevovat předchozí děj). Čtverka je oproti trojce mnohem dětštější, ale i tak si na ní dospělý divák a fanoušek série najde to své. Nápad s vidličkou nejdřív vypadá, že má potenciál maximálně pro krátký film, ale nakonec z něj autoři vymáčknou mnohem víc, emancipovaná pastýřka mile překvapuje, bývalí vedlejší hrdinové (Brambůrek, Rex, Slinky, Prasátko...) tu mají jen štěky, ale když už jsou v akci, stojí to za to. Ještě horší než Vidlík jsou ze začátku králík a kuře, ale i jejich způsob humoru postupně dostane svůj význam a získá si vás. Zasmál jsem se mockrát. Autoři za těch skoro deset let nasbírali dostatek nápadů na to, aby ze čtverky nebyl jen slabý odvar předchozích dílů. Že je trojka vrcholem "ságy", na tom se nic nemění, ale čtverka zabodovala taky výrazně. Obří palec nahoru za konec, který zdaleka nebyl tak jednoznačně růžový, jak jsem celou dobu čekal. Přátelé tvůrci, po tom, co jste předvedli, bez obav říkám - Klidně natočte za deset let další díl. ()

3k7

#bacha #spoilery Jedna senilní již dávno nechtěná hračka s mesiášským syndromem potká retardovanou hračku z odpadkového koše a stal se z toho námět pro celovečerák. Docela trefně zobrazili mafiánskou psychopatickou panenku, která chce mluvítko z Woodyho, ale nakonec ji nelogicky všichni odpustí, protože "pochopí její situaci"... Na můj vkus je čtyřka moc přeceňovaná. Bavilo mě, když byly dřívější díly vtipnější s více situačním humorem. Humoru čtyřka moc nepobrala, takže za mě dost zklamání, protože jsem doufal v to, že se budu z hlasita smát tomu situačnímu humoru, který se mi tak líbil v jedničce i dvojce. Postavy mě spíš vysí...domyslete si sprosté slůvko. Bavila mě dvojice agresivních plyšáků, jenže i z toho šlo vytěžit víc. Úplně mě nebaví, jak se Toy Story 4 snaží o vážnost a ždímat dojemné situace. Když se chci buď jako rodič podívat s děckama na film, tak chci ať se děcka smějí. Je to animák a už jen z toho konceptu chci něco, co mě nebude unavovat. Na druhou stranu asi chápu, že se tvůrci chtěli vyhnout trapnovtipům, tak to udělali celé tak nějak na vážno s hlubším smyslem a asi spíš k zamyšlení. Hudba super, grafika super, ale od filmu s takovým rozpočtem to nepřekvapilo ani nezklamalo. Logika postav je zase na facku (je to prostě animák) a ne, neobhájíte to tím, že uděláte Áčkový animák s cílem se tvářit co nejvážněji a nejdojemněji. Uděluji proto 3 dost průměrné hvězdy s naprostým zklamáním, protože jsem se chtěl podívat na nějakou oddechovku, zasmát se, nepřemýšlet nad tím a místo toho dostanu depresivní dílo plné loučení, ztrát, odloučení...Tak tohle fakt ne. ()

lundgren86

:) tenhle film se mi hodil dobou vzniku do krámu, protože moje dítě si oblíbilo první trojici dílů a s dalším pokračováním přišly na prodejní pulty produkty s jeho hrdiny. Stará Woodyho parta sice kromě Buzze v tomto pokračování stojí trošku stranou, ale i tak mi přišlo, že tvůrci vsadili i na nostalgickou notu a že v kině sedíme i my, co jsme jedničku viděli jako děti, v roli rodičů. Narozdíl od jiných nejen animovaných sérií tady tvůrci chodí s novým dílem vždy po X letech a na kvalitě je to znát, všechny díly mají vysokou úroveň a inteligentní příběh. Nové postavičky nápadité, romantický happyend na závěr, při kterém některé maminky uronily slzičku... Jsem zvědavý, jestli série bude pokračovat. ()

Bogrant

Ani na štvrtýkrát Toy Story v ničom nepoľavilo zo svojej kreativity, hravosti a príjemnom detskom duchu, v ktorom Pixar ako jeden z mála nie je iritujúci ani v tejto dobe. A hoci som na celej sérii nevyrastal, čiže emocionálne som ju neprecítil a mám radšej iné pixarovky (Nemo, Autá, Ratatouille...), uprieť jej dôležité postavenie vo svete animákov by asi nebolo na mieste. ()

Vlkopec

Je opravdu obdivuhodné, jak Toy Story drží svou laťku vysoko. Nejlepší díl to není, ale pořád výborná zábava s poctivou dávkou humoru i citu. ()

Alvin

Tohle není jen další obyčejné pokračování Toy Story frančízy. Příběh hraček je Pixarovský masterpiece, který s každým dílem definoval nově žánr rodinných animáků jak příběhem, tak provedením. Tentokrát jsem litoval, že nemám větší telku, protože ta fotorealistická animace je zkrátka boží! A Woody je konečně svobodná hračka! ()

Tranda

Příběh: 4/5; Akce: 4/5; Humor: 3/5; Animace: 5/5; Atmosféra: 4/5; Hudba: 4/5; Napětí: 3/5; Zábavnost 4/5 + Keanu Reeves 6/5. 8/10 ()

Pavlis.xxx

Grafický posun jasný, příběh snesitelný, vtipy super. Pro mě parádní animák, ale na trojku to myslím nemá. Každopádně i tak další skvělý díl, který to líp zakončit nemohl. ()

koky45

Paráda, po letech opět nostalgie z dětství, příběh měl vše co jsem očekával, že bude mít strach, smutek, vtipnost. Jediné co mi vadilo je, že se moc nedostalo na postavy jako je Pan Brambůrek, Rex, Jessie atd. Ale musím hodnotit pěti hvězdami, protože za prvé je to pohádka mého dětství a miluji to a za druhé mě příběh bavil od začátku do konce. ()

Tobias18

Čtyřka je už tak trochu zbytečná. Je to sice animačně dokonalé, má to vtipný a krásný příběh a jde o povedený závěr téhle čtvrt století dlouhé tetralogie, ale přišla až po geniálním třetím díle, který nešlo překonat, a který prostě měl být poslední. Alespoň známe odpověď na to, kam se poděla Pastýřka, a skvěle to ukončuje Woodyho linku. Rozhodně se tedy nejedná o nejlepší díl, ale i tak povedený animák. 80%. ()

teekanee

Za mě jednoznačně nejlepší díl. Největší devízou čtyřky je její nehorázná vtipnost. Nové postavy jsou skvělé, zejména králík s kačerem, kteří mě regulérně dohnali k slzám a částečnému zadušení popkornem. Forky je taky výborný a to jsem mu já hlupák z traileru nevěřil. Celkově jeden z nejlepších animáků, co jsem viděl. 85% ()

perceptio

Tak čtyřka mě dostala! Tohle se opravdu povedlo. Zábava od začátku do konce. Parádně jsem se nasmál, takhle jsem se dlouho nepobavil. Zároveň je čtyřka plná emocí, ale opravdu hodně, úplně to z filmu stříká :-)). Už docela přehnaně, ale amíci si na to potrpí nu. Každopádně se člověk skoro těžko ubrání slzičce!  A vykreslení excelentní. Fakt působivé. A chyběl mi hlas Pavla Soukupa (Buzz). Škoda. ()

SeeSaw

Některé nápady jsou opravdu povedené a grafické zpracování je opět o dimensi výš. Bohužel nejsem příliš spokojen s jednoduchostí samotného příběhu u tohoto závěrečného dílu. Nicméně celkové poselství této ságy přetrvává. ()

Moco

Postavy mohou děti ledasčemu naučit. Jednají rozumně a chytře, z čehož také vychází humor a vtipy celého snímku, které se nesou v duchu zdravého rozumu. Snímek tak nechává celou řadu současné filmové tvorby daleko za sebou. Když si k tomu přidáte fakt, že slušně pobaví a potěší i dospělé, je to určitě hit pro rodinnou návštěvu kina, kterou sám za sebe vřele doporučuji. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

02.02.2024

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White