Pach krvi 4: Krvavý počiatok

• Česko Pach krve 4: Krvavý počátek (viac)
všetky plagáty

Skupina vysokoškolských studentů, kteří uvízli ve vánici, nachází útočiště v opuštěné nemocnici. Tu však obývá rodina vraždících kanibalů. Izolované sanatorium uprostřed divočiny v Západní Virginii je opuštěno od chvíle, co se podařilo uprchnout venkovské rodině kanibalů, která se zatoužila pomstít svým věznitelům. O několik desetiletí později hledá v oné nemocnici skupina vysokoškolských studentů útočiště před sněhovou vánicí, jež jim zmařila plány na víkendové lyžování. Když se ale studenti setkají s bývalými pacienty sanatoria, mají jenom dvě možnosti – bránit se... nebo zemřít! (HBO Europe)

Trevor

Škoda že sa séria Wrong Turn vybrala smerom tak typickým pre horové série, a síce úpadkom kvality na úkor počtu pokračovaní v štýle piatku trinásteho či série Halloween, príliš skoro. V predchádzajúcich častiach to ešte malo akú takú atmosféru, teraz to je vlažný masaker v sanatóriu, ktorému som jednu hviezdičku pridal za úplný záver, inak bol dej plytký a potešilo aspoň to, že veľmi vzdialene pripomenul skvelú videohru Until Dawn.50%. ()

vegetol.mp

Solidně natočený a zábavný film, který bohužel táhne dolů dementní scénář. Jako viděl jsem už hodně, ale takový kretény, už dlouho ne. Jestli chtějí točit další díl, ať klidně Declan O'Brien klidně režíruje, ale od scénáře, ať se drží dál. Tak debilní chování hlavních postav, se totiž jen tak nevidí. Bože! Ale scéna z úvodu, kdy blázni ovládnou nemocnici, za zvuků Straussova Na krásném modrém Dunaji, se pochválit musí. 50% ()

IceQueen

Kto veľa sexuje a hulí, umiera mladý. Taký je odkaz pre USA deťúrence. Wrong turn 4 je len ďalším príspevkom do nekonečnej rady filmov, ktoré začínajú bujarou zábavou zvrhlej mládeže používajúcej ľubovoľné prepravné prostriedky, aby sa dostala do vybranej destinácie (nie vždy trafia) a následne sa nechala zmasakrovať. V tomto konkrétnom prípade všetci pobehujú po liečebni a je ich stále menej a menej, to je tak zhruba všetko. Niektoré pasáže vyznievajú skôr smiešne ako desivo a nechýbajú ani moje obľúbené repliky typu "mali by sme sa rozdeliť" alebo "vy pôjdete tým smerom a my týmto". Čo sa výkonov týka, nikto určite neočakáva žiadne brilantné herecké umenie, ale (pre dobro samotných účinkujúcich) odporúčam zarobené peniažky investovať do hereckých kurzov. Medzi * a **. ()

StrYke

Ano správně, vrátili se. Těžko říct, jestli tohle byl prequel, remake nebo hodně špatně natočený sequel, svými kvalitami ale čtvrtý díl o něco převyšuje všechny ostatní. Je špinavý, atmosférický a brutální. V okamžiku, kdy jednoho z partičky připoutají ke stolu ostnatými dráty, v okamžiku kdy choré pacientce dají na hlavu vodivá "sluchátka", v okamžiku kdy jeden z party přiběhne s pytlem na hlavě a ostatní nahlas přemýšlí, jak ho zabijí... V tom okamžiku si divák uvědomí, že se nejedná o další nudný a slabý prd ve vodě, ale že bude svědkem pořádného mutanta torture porn a slasheru. Mile mě to překvapilo, především vážně parádní začátek, ale těžko říct jak dopadnou další plánované díly. Pro zatím jsem stále neutrální. ()

Chen

Nebyla to až taková hrůza, jak jsem se po třetím díle bál (a to ani jedničku a dvojku nepovažuji za nic excelentního), ale na to, že se prvních 40 minut nic nedělo, byl konec docela uspěchaný. ()

Martin741

Posledny ako-tak pozeratelny diel serie Wrong Turn. Aj ked to sice reziruje ta reziserska lama O´Brien, doslo konecne k zmene prostredia, kde les vystriedala psychiatricka liecebna, kde zabludila partia studentov ..... Uvodnych 20 minut filmu sa nesie v znameni jednej lesbickej sceny, proti ktorej ako chlap nemam nic ....... Potom sa zacnu drsne a brutalne vrazdy, ktore sice uz postradaju originalitu Wrong Turn 1, ale aspon nie su samoucelne, ako tomu bolo v najslabsom dieli Wrong Turn 3. Atmosfera tu este aspon aka-taka je, ale taktiez nema na najlepsi prvy diel. A chybaju mi dvaja vyborni herci : sympatak Desmond Harrington a sexica Eliza Dushku. Ktovie, preco tu uz nehrali? PS Wrong Turn 5 uz pozerat nebudem, toto mal byt koniec celej serie. 60 % ()

zdenotvor

Na bezchybnú jednotku sa to nechytá, ale atmosféra zasneženej Západnej Virginie a opusteného sanatoria ma silné čaro a krvilačné beštie sú na nezastavenie, takže určite odporúčam fanúšikom žánru. Klasika ktorá nesklame ()

kaposlav

Film mi odporúčal kamarát asi pred dvoma rokmi, ale čakal som na dabing, lebo horor s titulkami podstatne stráca na atraktivite. Musím napísať, že som sklamaný. Prve tri diely som prijal pozitívne, ale tento diel si zaslúži len 2*. Najviac mi negatívne bil do oči deravy scénar. Tolko blbosti po kope sa málokedy vidí. Vôbec nezobrali do úvahy čo sa stane s kadečím po 20 rokoch a to nebolo z ďaleka to jediné. Mohol by som napísať desiatky príkladov, ale málokto si to aj tak prečíta. Je lepšie si to pozreť a spraviť si vlastný úsudok. Mám pocit, že piaty a šiesty diel nebude o nič lepší a je to len žmíchanie peňazí, čo využíva názov filmu a úspech predošlích dielov. ()

rakovnik

Film jako odpad i jako skvělý. Typický horror z nastavované série. Mnohokrát viděný začátek, chvíle omáčky a pak už vyvražďování. Když se sejde parta mladých blbečků a parta dementů, musí to skončit masakrem. A protože dementi se chovají méně hloupě než blbečkové, zvítězí dementi (což ale víme již od prvního dílu). Postavy se chovají tupě úplně všechny (u dementů se s tím dalo ale počítat), nicméně když logické uvažování dáme spát (film se stejně vysílala kolem půlnoci), celkem slušně se divák pobaví. Jediné, co mě ale skutečně potěšilo, byl pěkný úplný závěr filmu a obnažené herečky v úvodu. ()

Mefistofelle

Dlouho jsem měla problém s hodnocením, protože jsem si v hlavě musela utřídit, jak si tento díl stojí oproti těm ostatním. Finální verdikt je, že patří k té lepší polovině série. Po víceméně katastrofální dvojce a trojce došlo k změně prostředí, což je jedna z věcí, která tomu dost pomohla. Úvodní intro, které vysvětluje, jak se dostali zmutovanci na svobodu, je velmi slušné. Mimochodem, jeden z těch tří povedených, slušně vychovaných a velmi pohledných bratrů je ten, kterého jste měli možnost vidět v trojce :). Co se děje pak už je sice trochu slabota, ale pár lepších scén by se tu přeci jen našlo. Jak už to bohužel v této sérii je od začátku, postavy jsou hloupé, nic moc zahrané a i dítě by si v jejich situaci poradilo líp. Plusem jsou pak interiéry a po většinu stopáže docela slušná atmosféra. ----- Moje pořadí v rámci série: WT 1, WT 4, WT 3, WT 2. ()

bourec

Musim podotknout,že původní Wrong turn od Roba Schmidta mám rád.A je mi celkem u prdele,co si vo tom kdo myslí.Musim taky podotknout,že tuhle recenzi píšu,aniž film skončil.Film jako takovej ze začátku neni ůplně bez atmošky,sice ty dementní kecy těch mladejch voslů mě sraly,ale budiž.U takovejch filmů mě pak vždycky bere to,jak hlavní hrdina rozseká ty zrůdy na hadry.A to je ta potíž.Ta černovlasá kráva je nechtěla upálit,zřejmě se jí zdáli mladí,ještě v produktivním věku,a určitě napravení hodni.A tak to už dokoukám bez zájmu.Ten rejža je debil.Velkej.20% ()

Nach odpad!

A jdu hodit šavli! Pokud existuje odpadová žumpa, u které vypadají všechny filmy od Asylum jako velkorozpočtové blockbustery, patří do ní Wrong Turn 4. Brutalita a necenzurované násilí mi ani nevadí. Hnusí se mi maximální tupost postav, scénáře a každého záběru v tomto filmu. Tohle buď scénáristu nevidělo ani vzdáleně, nebo se jedná o pacienta z psychiatrické léčebny, který si svým výtvorem léčí mindrák na všech lékařích a "normálních lidech" co tento paskvil uvidí. Vlastně ani nemám co zde pochválit. Vše je předvídatelné, herecké výkony na úrovni nudle z nosu tvářící se jako nejlepší gurmánská pochoutka a režie zde fungovala snad jen pomocí telegrafu z opačného konce světa. Výsledek toho všeho si snad ani jiné vysvětlení nezaslouží. Jasných 0%!!! A o sérii Wrong Turn už nechci nikdy ani slyšet! ()

cariada

Další pokračování buranské série o kanibalech. Tentokrát se to celé odehrává v zimě a ještě k tomu ve zrušeném blázinci. Poměrně hodně početná (9 lidí , 6 holek a jen 3 kluci) skupinka mladých jede lyžovat ,ale musí nejdřív doject na skůtrech k chatě kde čeká poslední z nich. Aspoň bude koho masakrovat. Začátek se odehrává v minulosti v ještě funkčním blázinci, kdy se totální magoři dostanou na svobodu a začnou řádit (velice pěkné). Jak už je jasné skupinka zabloudí a dostane se ve vánici do blázince, který je zdánlivě opuštěný, ale je tam kupodivu teplo a i po 20 letech to tam vypadá zachovale (u nás by to během pár let z chátralo k nepoznání). A tak mladí blbnou a řádí až do chvíle kdy zjistí, že tam někdo je a jeden po druhým je likvidovám a porcován. Zajímavé je že nejdřív zařvou 2 kluci pak holka a pak zas kluk (ten mimochodem velice drsně, neboť ho tam skupina dementů sváže a nastole si z něho udělá grilování odřezávají si kousky masa a opekají.) Od začátku jsem si tip kdo že by mohl zůstat poslední a celkem mě to vyšlo. Na konci se zdálo, že bude happy end, ale naštěstí to dopadlo jak mělo. Slušný pokračování. ()

dubinak

Achjo..nad čím to zase ztrácím čas? Viděla jsem teda horší filmy, ale do žebříčku nejhorších hororových filmů bych Wrong Turn 4 bez váhání zařadila. Herecké výkony byly strašnější, než-li vzhled zohavených záporáků, no škoda mluvit. I já bych to snad zahrála líp. Polovina scénáře se pohybovala kolem slov:,,Shit"! ,.Fuck"! a já nevim ještě co. Podle obalu ,,Wrong Turn 4 Bloody Begginins" jsem se těšila, že bude něco nového, pokud se děj bude odehrávat v zimním období a vytvoří se krásný kontrast mezi hezkým okolím a chodícími monstry. Už nikdy nedám na první dojem. :-) Nevím proč točili prequel, když to s prvním nejlepším dílem nemá nic společného. Doufám, že s tím nehodlají pokračovat. ()

destroy83

Krev páchne po čtvrté a tentokráte se nasládlý zápach line z největších jatek, jaké můžete v této vidlo-slasher sérii vidět. Čtyřka má bohužel ještě jedno prvenství. Je prozatím nejslabším zářezem v řádění zmutovaných vidláků. Bandičku muklů z trojky střídají opět rozjaření teens (režisér je ovšem stejný jako u trojky), kteří si v párečcích vyrazí na sněžných skútrech zařádit na chatu jednoho kamaráda. Po cestě se projeví jejich vysoké IQ a samozřejmě zabloudí. Místo perníkové chaloupky narazí na opuštěné sanatorium, kde všechno krvavé řádění mutantů započalo – snímek funguje jako prequel celé série – počátek jatek režisér divákovi líčí vskutku brutálně. Ale vraťmě se k našim teenagerům v opuštěné nemocnici, kde kromě chlastu a vtípků o vraždících maniacích dostává divák i porci lesbického sexu. Bezstarostná párty ovšem končí s příchodem očekávaných mutantů. To se odehrává ve velkém stylu. Zajímavé mordy s hektolitry krve, leckdy velmi pomalé v souběhu s kapkou mučení. Mordy, erotikou a prostředím opuštěného sanatoria, ze kterého se dalo vytěžit mnohem více než tvůrci předvedli, ovšem kladné stránky dílka končí. Záporům filmu vévodí jednoznačně herci, respektive herečky, kterým divák uvěří maximálně tak předsmrtný rykot, jinak je jejich projev bohužel slabý i na béčkový video horor. Stejně bídně jako herectví je na tom i logika chování postav. Pojetí mutantů je na stejné úrovni jako v předchozím krvavém dobrodružství LEFT FOR DEAD. S celkem zábavným finále se tahle video řežba dostává do lehkého nadprůměru. Za mě, jako fanouška série, tři hvězdy. ()