Scream

• USA Scream: The TV Series (viac)
Horor / Mysteriózny / Thriller / Dráma
USA, (2015–2019), 20 h 56 min (Minutáž: 39–81 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt (viac)

Nafoukaná středoškolačka Nina byla brutálně zavražděna. Její milenec se pohřešuje a panika se pomalu začíná šířit celým městem. Spolužáci Niny se musí vyrovnat jak s její smrtí, tak i s faktem, že se po městě nejspíš potuluje vrah, který může kdykoliv znovu udeřit. Navíc se začínají otevírat staré rány, které 20 let vyhnívaly a nyní začínají být smrtelně nebezpečné. Má Niny vražda něco společného s dávným zabitím sériového vraha? To se dozvíte z 10 dílů seriálu od stanice MTV, který se nechal inspirovat úspěšnou řadou hororových filmů s názvem Scream. (geklon)

Recenzie používateľa Vena69 k tomuto seriálu (10)

Scream (2015)

Opravdu jsem od seriálového Vřískotu nečekal moc a už vůbec jsem nečekal, že to bude taková palba! Nejen že seriál dokázal využít dlouhou stopáž k výbornému rozvoji svých hlavních postav, ale navíc zůstal věrný filmové předloze. Ačkoliv se jedná o teenagerovský seriál, kde se řeší vztahy, stále se jedná o ten typický Vřískot - krev, vraždy, napětí, reference na horory, 'whodunit mystery' - toho všeho je zde požehnaně. To, že se jedná o teenagerovský seriál vlastně ještě posiluje divácký zážitek - na postavách mi začalo záležet už od třetího dílu a když nějaká potom zemře, má to obrovský emocionální dopad. Všechny postavy jsou skvěle rozvinuté, zdají se reálné a dialogy mezi nimi psal někdo, kdo skutečně rozuměl tomu, jak mluví a chovají se mladí lidé. Seriál má také výborné tempo, epizod je tak akorát, aby se mohly rozvíjet různé dějové linie a zároveň diváka nenudil nedostatkem krve a napětí. Seriál dokonce pracuje s divákem tak dokonale, že přesně v tom momentě, kdy si divák říká, že už se nic moc neděje, předhodí mu Vřískot překvapení v podobě brutální smrti některé z hlavních postav. Obával jsem se, že nebude možné udržet vysokou kvalitu více jak několik epizod, ale druhá série je ještě o něco lepší než ta první. Herecké výkony ve druhé sérii jsou lepší než v té první a také to celé působí méně teenagerovsky. I přesto, že jsem velkým fanouškem filmů, musím přiznat, že seriál je daleko lepší než většina filmů. Vrahové zde mají lepší motivaci než ve filmech, všechny (opravdu skoro všechny) postavy hrají až neuvěřitelně atraktivní lidé a to rozvíjení postav a vztahů mezi nimi......... to prostě Vřískot potřeboval. A já jsem potřeboval seriálový Vřískot. (Navíc jsem se skoro zamiloval do nádherné Carlson Young.) 10/10 a seriál jde do oblíbených. ()

Pilot (2015) (S01E01)

První epizoda mě dost překvapila - čekal jsem dobrý gore a napětí a slabší self aware humor a minimum referencí na horory. Stal se ale pravý opak - hororové reference jsou skvělé a objevují se jedna za druhou. Napětí se tady taky najde a už od prvních vteřin má divák možnost hádat, kdo je vrah, spousta postav má logický motiv. Vražda samotná mě ale dost zklamala, kamera hloupě uhýbá v poslední vteřině a vraha jsem si také moc neužil. První epizoda ale diváka výborně seznámila s hlavními postavami a jejich minulostí, takže zklamaný úplně nejsem. 3/5 ()

Hello, Emma. (2015) (S01E02)

Druhá epizoda udělala přesně to, co by měla udělat každá správná druhá epizoda - potvrdit divákovi, že se vyplatí tento seriál sledovat a přesvědčit ho, že seriál udrží kvalitu, kterou nabídnul v prvním díle. A to se přesně povedlo! Druhá epizoda je totiž ještě lepší než ta první (především co se vraždění týče) a zároveň v ničem neustoupila - hororové reference, whodunit mystery, napětí - to všechno se tady najde. Začíná se z toho stávat nejen skutečně kvalitní seriál, ale i kvalitní Vřískot. 8/10 ()

Wanna Play a Game? (2015) (S01E03)

Třetí epizoda je asi tou nejlepší z celé první série. Seriál od první (velice slušné) epizody neustále zvyšoval kvalitu až se dostal na 5/5! Tato epizoda totiž výborně pracuje s divákem - dvě epizody mi trvalo, než jsem se zorientoval, zapamatoval si jména hlavních postav a teď mi na nich začalo i záležet. A právě v tu chvíli toho Vřískot využije a totálně diváka dostane. Je vidět, že scénář psal někdo opravdu velice schopný a pravděpodobně i velký fanoušek filmové předlohy. ()

Aftermath (2015) (S01E04)

Tento díl staví především na dobré atmosféře. Je jasné, že není možné, aby každá epizoda seriálu byla totální vyvražďovačka jako film, a tak je potřeba trochu příběh natáhnout. V této epizodě mi to ovšem vůbec nevadilo, je to totiž zpracováno naprosto skvěle. Pocity postav, dialogy mezi nimi, všechno je to udělaná tak věrohodně, že to prostě nemůže být nuda. Čtvrtá epizoda nabídne skvělou atmosféru, pár vtipných scén a příběh se rozumným způsobem posouvá kupředu. 7/10 ()

Exposed (2015) (S01E05)

Chápu, že je nutné v seriálu příběh trochu natahovat, ale tahle epizoda opravdu nebyla moc Vřískot. Řešily se tady hlavně vztahy. Na můj vkus až moc. 50 % ()

Betrayed (2015) (S01E06)

Tato epizoda je výborným příkladem toho, jak seriál geniálně využívá dlouhou stopáž k tomu, aby k původní filmové předloze ještě něco přidal. Právě tady se totiž děj komplikuje takovým způsobem, že není jasné, zdali hlavní postava naivně nepomáhá vrahovi. Vřískot byl vždycky mysteriózní a nutil diváka podezírat všechny postavy, ale právě tady se ukazuje, že i hlavní postavy občas dělají špatná rozhodnutí z dobrých důvodů. Občas tedy i hrdinové musejí hrát proti pravidlům. Scénář seriálového Vřískotu je opravdu výborný a v této epizodě se to ukazuje. 85 % ()

In the Trenches (2015) (S01E07)

Další příklad toho, jak je seriálový Vřískot opravdu geniální dílo! Tato epizoda se na první pohled tváří jako jedna z těch nudnějších, kde se nic moc neděje, příběh se natahuje, aby to tvůrcům vyšlo na 10 epizod........ ale pak se to stane...... V této epizodě nám seriál ukazuje, že ačkoliv jsou hlavní postavy teenageři a seriál vznikl na MTV, pořád je to starý dobrý Vřískot a my bychom na to neměli zapomínat. Konec mě totálně odboural. 90 % ()

Ghosts (2015) (S01E08)

Když v hororu zemře spousta lidí a hlavní hrdinka přežije, občas přemýšlím nad tím, co asi následovalo. Horory totiž většinou skončí ve chvíli, kdy je vrah/příšera poražen a nad tím, jak se hlavní hrdinka vyrovnala s traumatickým zážitkem už nepřemýšlejí. Z toho důvodu jsem rád, že se do toho Vřískot pustil. Ve výsledku jsem byl trochu zklamaný - když se Emmě zdá nějaký sen, jde to velice snadno poznat, ale stejně jsem rád, že se zde nějaká psychologie řešila. Ve zbytku epizody se bohužel zas tak moc neděje, jedná se o takový průměr. 65 % ()

Halloween Special (2016) (S02E13)

Po tom, co jsem viděl první 2 série, chtěl jsem Vřískotu víc a víc. Přesto mi ale tento díl přišel trochu zbytečný. Jako samostatná epizoda nebyl nic moc (určitě nejslabší ze všech dílů první a druhé série) a to málo, co poskytl jako doplněk ke druhé sérii, by se vešlo do konce poslední epizody. Chápu ale, že se tvůrci usmysleli, že se z tohoto námětu po dvou výborných sériích už nedá vytřískat víc, a tak se rozhodli pro tento formát zakončení seriálu. (Ano, existuje třetí série, ale ta nesouvisí s prvními dvěma.) 45 % ()

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Ve věku 76 let nás včera opustila hororová legenda Wes Craven. Slavný režisér podlehl rakovině, která ho trápila mnoho měsíců, přesto mu ale nezabránila v tom, aby se věnoval svému milovanému žánru.… (viac)

Sin City jako televizní seriál?

Sin City jako televizní seriál?

03.12.2013

Televize je na vzestupu a v mnoha ohledech šlape na paty filmovému průmyslu. Uvědomilo si to už několik velkých hollywoodských společností. Další z nich je The Weinstein Company. Bratři Bob a Harvey… (viac)