Vena69

Druhá epizoda udělala přesně to, co by měla udělat každá správná druhá epizoda - potvrdit divákovi, že se vyplatí tento seriál sledovat a přesvědčit ho, že seriál udrží kvalitu, kterou nabídnul v prvním díle. A to se přesně povedlo! Druhá epizoda je totiž ještě lepší než ta první (především co se vraždění týče) a zároveň v ničem neustoupila - hororové reference, whodunit mystery, napětí - to všechno se tady najde. Začíná se z toho stávat nejen skutečně kvalitní seriál, ale i kvalitní Vřískot. 8/10 ()

Trevor

Rachel Murrayová je ďalšou obeťou vraha v Lakewoode, avšak vďaka virálnemu videu, ktoré uverejnila Nina Pattersonová, vrahova prvá obeť a ranám na zápästí polícia predpokladá, že išlo o samovraždu. Do mesta prichádza žurnalistka Pipper Shawová, ktorá vysiela relácie o zločinoch v štátoch. V kaviarni sa stretne s Emmou Duvalovou, ktorá tam brigáduje a naďalej ju niekto obťažuje telefonátmi a snaží sa ju vystrašiť aj pred kaviarňou. Študentov Lakewoodu čaká veľká udalosť, basketbalový zápas ich týmu s rivalom so Standfordu a tak Emma príde povzbudiť svojho priateľa, aj keď jej je stále viac sympatický nový študent Kieran Wilcox. Emma sa snaží zblížiť s Audrey a cíti zodpovednosť za smrť jej priateľky Rachel. Noah Foster, fanúšik hororov je, zdá sa, iba fascinovaný Brandonom Jamesom, vrahom ktorý v Lakewoode vyčíňal pred pár rokmi a šerif Clark Hudson, Kieranov biologický otec ho prestáva podozrievať. Vrah sa však pripomenie videom z vraždy Niny Pattersonovej a na tvári ma masku, ktorú počas osudného Halloweenu mal na tvári Brandon James. Maska je podstatne horšia ako v pôvodnom Vreskote, inak je seriál dlhšou replikou filmu, s rovnako prepletenými vzťahmi, rovnako trápnymi rozhovormi a práve preto má svoje čaro. ()