Keď tínedžer Percy zistí, že jeho brat je netvor, dôjde mu, že byť synom Poseidona nemusí byť len požehnanie, ale aj prekliatie. Nemá však veľa času o tom premýšľať, jeho útočisku na Zemi - Táboru polobohov - hrozí skaza, majú ho zničiť netvory. Niekto sa totiž snaží prebudiť Kronosa, jedného z pôvodných Titanov a otca najvyšších olympských bohov, ktorý jediný dokáže poraziť bohov aj polobohov a urobiť ich smrteľnými. A ktorý má s nimi ešte aj nevybavené účty...  Aby zachránili svoj domov, Percy s priateľmi sa vydávajú hľadať bájne Zlaté rúno. Cesta ich zavedie z Washingtonu na floridské pobrežie, odkiaľ vyplávajú smerom k Moru oblúd, ktoré ľudia poznajú ako Bermudský trojuholník. Počas divokého dobrodružstva musia čeliť obrovskému býkovi chrliacemu oheň, gigantickým Kyklopom a ďalším mytologickým bytostiam. V stávke je príliš veľa. Ak neuspejú, zanikne nielen ich útočisko na Zemi - Tábor polobohov, ale rozpadne sa aj celý Olymp. (TV JOJ)

Kami

Jakožto fanoušek prvního dílu o polobozích jsem byl zvědav na pokračování a musím říct, že nejsem ani zklamán, ale ani nijak extra potěšen. Prostě to proběhlo, nenudil jsem se a hotovka. Škoda, že zde není více překvapivých pasáží, člověk prostě tuší, co se za chvíli stane. Moře nestvůr připravilo půdu pro další díl, který by se měl dostat na svět v roce 2015 a jsem upřímně zvědav, jak to dopadne. Snad budou více epické akce než zde. ()

KICKBALL

Jen další produkt pro mládež. (v takovém Harry Potterovi taky hrají děti, ale koukat se na to dá v jakémkoli věku a neurazí) Ani nemluvím o té spoustě klišé a hraní si na hrdiny. ()

elkoubek

A proč ne? Od tohodle filmu jsem dostal přesně to, co jsem od něj očekával.Oddych. Po prvním dílu, který se mi osobně taky líbil, jsem nečekal, že se dvojka změní a naskočí na přesnou linii Olympské mytologie. Mýtické nestvůrky se povedly, humorem se taky nešetřilo a i když bylo od začátku jasné jak to dopadne, tak film pobavil. 4* sice slabší, ale i tak... až někdy bude venku hnusně, klidně si to pustim znova :) ()

ASSteroid odpad!

Jak je možné, že tomuto je někdo schopen dát hvězdu? Celý film jsem pozorně sledoval, ale nenašel jsem vůbec nic, čím by si film ode mě hvězdu zasluhoval. Tento film prostě musím ohodnotit jako odpad.. ()

Onlajn

Je to na stejné úrovni jako jednička, možní ještě horší. Efekty dobré, ale nudný příběh se spoustou klišé z jiných filmů. Některé herecké výkony byly dobré, jiné přehrané. ()

Job29

Pěkný příběh, hezké efekty, nudit jsem se nenudil. Film mi rozhodně nepřišel tak zlý jaké má tady hodnocení. Rozhodně bych ho doporučil na shlédnutí. Palec nahoru. A našim českým rádoby kritikům palec dolů. Už jsem si zvykl, že se dobré filmy hodnotí tady špatně a naopak ale dát 51% takovému filmu je hodně trapné. Každý by se měl nad sebou zamyslet než začne hodnotit. ()

pekos

Voľné pokračovanie Percyho Jacksona a jeho takmer božských priateľov sa vymklo tvorcom z rúk. To, čo bolo v Zlodejovi blesku ešte zaujímavé, tu sa začína stávať problematickým a nezaujímavým. Príbehu chýba kúzlo prvej časti a zmieriť sa s tým, že grécki bohovia sa presťahovali na Floridu a do Bermudského trojuholníku nie je jednoduché. Zvlášť, keď väčšina dospelých pozná starogrécke báje a ich americká odnož už nie je zaujímavá. Na podporu filmu môžem uviesť, že som ho nepozeral s teenagermi, takže ich názor ma neovplyvnil. ()

Edwin44

Pustil jsem si tenhle film i přesto, že jsem neviděl jedničku, asi mě nejakým způsobem dokázal nalákat trailer. A to je ten problém, dalo by se jednoduše říct, že ten trailer obsahuje to nejlepší z celýho filmu. Trailer Vás ušetří debilních dialogů jako např:" ten kyklop špatně vidi tak si hraju na to že jsem jeho služka aby mě nezabil" či "víš o tom, že když se spáří Poseidon a mořská nymfa vznikne kyklop?". AAAHH. Antika tady dostává slušně naprdel. Orakulum byly tři ježibaby v taxiku, kterým se platilo drachmama a Kronos tady po prdeli od malýho kluka s mečíkem. Mno a teď ke kladům filmu........ celkem dobrý bylo...počkat....vlastně vůbec nic. Herci nesympatický a v mnoha ohledech uplně tupý. Děj předvídatelnej a nudnej. Jediný o čem se tady dá mluvit jako o kladu jsou efekty, ale těch tu není moc takže bych tomu dal tak 3/4 hvězdy. ()

RenaM

Na tento film som pozerala s očakávaním, lebo jednotka sa mi páčila, ale úprimne... zázraky sa dva krát nedejú. Kým pred tým to bolo niečo absolútne nové (grécka mytológia tu ešte nebola) a vyzeralo to veľmi sľubne, moja prvá reakcia na dvojku bola "Prečo má sakra Annabeth žlté vlasy a Percy vyzerá ako po divokej noci?" Celkovo boli akčné scény lepšie a realistickejšie ako v jednotke, ale chýbala mi tá pohoda. Vtipov bolo menej, a aj postavám sa nejak veľmi nevenovali (až na toho kyklopa). Vadilo mi napríklad že tam chýbala aj tá troška romantiky čo tam pred tým nejak omylom vsunuli. A z Annabeth spravili ustráchané malé dievča, ktoré ani meč nezdvihne, kým predtým bojovala dosť často. Aj jej sarkastický humor a nadhľad sa niekam stratili. Proste túto postavu v dvojke dokašľali. Samozrejme, Percy ostal stále taký istý (Logan bol, je a bude skvelý) a stále to bola dobrá fantasy oddychovka. 2 hviezdičky dávam dole za málo prepracované postavy, málo dialógov a ešte tak trochu aj za to že tak sprznili Annabeth. Ale stále sa oplatí pozrieť :-) ()

ArchAngel_

Sem tam o něco lepší ale pak zase v některých momentech horší než jednička, obecně však trochu moc "inspirace" Harry Pottrem a poněkud infantilní jednání jinak zcela dospělých postav. Navíc některá přihnutí mýtů a legend se příliš nepovedla. Filmové triky ale fajnové. Bohužel herci trochu nemají co hrát, děj je hloupý a režie také kvalitativně není příliš na výši ... ()

zimi

Ale jo bavilo me to, čekal jsem to horší, efekty na úrovni a docela to šlape, něco mezi 4 a 3* kvůli nízkému hodnocení dám 4, vidět to již nemusím, ale jednou určitě jo. ()

kritička

Přišlo mi to moc dlouhé a druhá výtka jde směrem ke tvůrcům - ty počítačové triky už jsem v půlce filmu úplně přejedly. Kdyby to šlo víc reálně, byla bych asi radši... ()

Eloi

Dávám dvě hvězdičky - jednu za odvahu něco takového natočit a druhou za pěknou taxikářskou etudu s Missi Pyle, Yvette Nicole Brown a Mary Birdsong. ()

Jacob22299

s Kronom to mohli veru spraviť lepšie, a hentak zohaviť Alexandru je škandál. Keby sa viac držali knihy a mytológie všeobecne, bolo by mohlo byť lepšie spravené. Film je dosť čitateľný. Od chvíle, ako povie že rúno vylieči kohokoľvek a čokoľvek, je viacmenej jasné že Táliu oživia. A keď na ostrove oživia Alexandru, aj tomu najväčšiemu idiotovi dôjde ako to skončí. Rovnako, ako každému kto čítal knihy v trojke došlo, že keď Bianca ako jediná zabila toho zombie a Nicko zvyšných nechal prepadnú sa pod zem, sú spolu s bratom Hádovými deťmi. ()

behunka

Musím říci, že pro mně horší než jednička. Mám pocit, že dali víc na pr..el mytologii než v jedničce. Takové...........povrchně nedodělané. ()

matej888999

A máme tu další pokračování zkouřeného Penise Jackona. Tento krát nastala změna velká změna už nejdou do podsvětí za čertem ale chtějí nejspíše strčit propisku do zadku mocnému kuřibuřtovi kronovi ktrerý je ohnívý a pojídá lidi skoro stejně jako viagru.U toho to filmu jsem si musel asi střikrát koupit energetický nápoj aby neusnul a nedostal se do zpáru teploviny na kterou jsem koukal. A chtěl bych poprosit Thora Freudenthala aby takové hrátky už nenatáčel ()

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (viac)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (viac)