Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

marhoul

Nástup skutečně famózní a obdivuhodné je i udržení tempa v pokračující, druhé, sérii. Třetí jsem ještě neviděla, ale nenechám si ji ujít. Robin Wright mě rozsekala!!!!! ()

jojinecko

Geniálne napísané, geniálny casting (Kevin Spacey nehrá Franka Underwooda, on ním JE!). Nemám čom by som dodal, už sa trasiem od nedočkavosti na ďalšiu sériu...2 séria Nároky a očakávania sú vysoké a tvorcovia ich naplnili. Niektorým častiam však chýba väčšia kompaktnosť, príbeh sa zbytočne zaoberá postavami, ktoré sú "len" odbočkou a akosi nedoťahuje tie postavy, ktoré by si to zaslúžili a niekedy sa veci trochu zjednodušujú...Ale to sú skôr kozmetické vady, aj druhá séria vyvoláva závislosť a ja sa neviem dočkať "trojky"..po poslednej epizóde je to našliapnuté skvele:) 3 séria je pre mňa asi najlepšou a najsilnejšou...záver opäť namotávajúci. Tretí diel tretej série bol asi najlepší zo všetkých. Celkovo vysoká škola scenáristiky!!! ... IV séria začína veľmi pomaly a rozpačito, ale končí opäť (aké prekvapenie:) maximálne namotávajúco... ()

sharky

78% Ne, ne a ne, asi už jsem těch gfeinálně inteligentních promyšlených seriálu, kde do sebe všechno zapadne, viděl moc, ale když to srovnám s Newsroomem nebo s Bossem, tak je to prostě proti tomu slabé a nemůžu dát víc než 4 hvězdičky. Určitě to není špatně, stvořil to tým skvělých řemeslníků a hrají v tom hlavní role dva nejlepší herci široko daleko, ale přece jen je na tom cítit, že je to remake zastaralé předlohy, který byl značně natáhnutý. Je v tom strašně moc vaty a přebytečných scén. Některý díly jsou výborné, ale víc než polovině z nich chybí závěrečný tah nabránu a napětí. ()

MontyBrogan

Kevin Spacey v úlohe kongresmana, ktorý vie ako chutí moc a práve dostal hlad. Každé ráno vstane, opráši zo saka nepotrebné zvyšky svedomia a vyráža hrať s kartami, ktoré má on, aj všetci v jeho okolí. Nepozná zábrany ani zľutovanie a všetko robí z vypočítavosti. Jediný, kto mu v tejto nemilosrdnosti snáď môže konkurovať, je jeho manželka stvárnená elegantnou Robin Wright. ()

Kailo

House of Cards je jako moderní Macbeth... všechno se pomalu hroutí, stejně jako v Shakespearovo hrách a všechno se pomalu rozpadá, stejně jako domeček z karet. ()

HellFire

Aneb autobiografie Kevina Spaceyho. S1 **** (výborný rozjezd, skvělé postavy a brilantní po technické stránce). S2 **** (stále skvělé a napínavé). S3 **** (Jako prezident je Spacey zcela bez autority. Jestli to byl záměr tvůrců, těžko odhadovat.) S4 ****. S5 **** (Kvalitní po všech stránkách, ale ubývá skvělých postav a situací a spíše z toho cítím natahování děje. Kdyby celá série skončila opětovným zvolením Underwooda na post prezidenta, nejspíš by to mělo větší dopad.). S6 ** (Stupidní zakončení. Doslova. Šestá série po odchodu Spaceyho zjevně upadá, ubývá i zajímavých postav a co je nejhorší, tvůrci využili bezostyšně tuhle platformu, aby se svezli na vlně sexuálních obtěžování, která se vzedmula v Hollywoodu v době natáčení. Bez okolků do diváka perou feminismus ze všech stran a vůbec se mi nelíbí, že k tomu přistoupili v tomto seriálu, protože dějově to zde VŮBEC nesedí). Osobně zastávám názor, že seriál je možné hodnotit pouze na základě poslední série, respektive celkového zakončení. Nezáleží na tom, jak úžasně se rozjede, ale jestli skončí ve škarpě nebo v garáži jako výstavní kus. Navnadit umí každý, ale ukončit seriál tak, abych si řekl, že byl opravdu kvalitní, to už se jen tak nevidí. Ano, řeč je také o tobě, Sherlocku. ()

Thomick

*SPOILER* Tak slaboučký finále třetí řady bych si ještě před pár dny nedokázal představit, ani kdybych sebevíc chtěl. A co hůř, ono ani v kontextu celý série nijak zvlášť nevyčnívalo. --- Tvůrci HoC mají určitě hodně co říct k rovnosti pohlaví, ale tim spíš nakonec zamrzí, že se spokojili s vysloveně protivnou a věčně kyselou Claire, při jejimž "finálnim" odchodu si řikáte akorát "NOT AGAIN!". Postupně se navíc otrávily i primárky, který v čase 13. epizody už dávno netáhly a sloužily pouze jako background pro Stamperovo únavný loučení s Rachel (to jsme jako vážně 12 dílů čekali na tohle?!). A co se Rémy-Jackie telenovely týče... meh. --- Škoda, síla a charisma se v HoC počínaje třetí sérií začaly měřit hlavně nadávkama a ne už tak činy jako dřív. Kouzlo se vytrácí a redefinování vztahu Claire s Frankem působí tuze násilně. Už jenom Doug, jehož "back in business" dokupy představuje highlight série, jako by zůstával poslednim mohykánem mezi nečitelnými intrikáři. ()

Necrotongue

Komentář přidávám po shlédnutí čtyř sérií. Už po prvním dílu první řady jsem věděl, že tohle se mi bude moc líbit. V hlavní roli Kevin Spacy, jeden z mých oblíbených herců, a jak jsem si u něj zvykl, opět je výborný. Nevěřil bych, že mě kdy bude bavit seriál o politických intrikách, ale stalo se. Děj mě do sebe absolutně vtáhl a mám vždycky velký problém s tím, abych seriál vypnul a šel na chvíli spát, myslím, že spousta filmových tvůrců by se na něm mohla učit, jak se buduje atmosféra. Frank a Claire Underwoodovi dokáží být místy tak chladní, že musím z obrazovky seškrabávat jinovatku. // 5. 12. 2019- dodatek. Šestou sezónu jsem ohodnotil a okomentoval zvlášť, pro mě už ani nebyla součástí seriálu. ()

Morholt

Jsou zkažení, úchylní, prolhaní, prospěchářští, zkorumpovaní a bezohlední. A také bohatí a mocní. Proto jim všechno projde a proto vládnou. Jediným, kdo může svini připravit o její koryto i bezpečné teplo chléva je zase jiná svině a tenhle začarovaný kruh se točil, točí a točit bude. Kevin Spacey v životní formě a možná i roli, Robin Wright je femme fatale i ledovou královnou a Michael Kelly jako Mylady de Winter, Rochefort i Francis Walsingham. Machiavelli by šílel blahem. 100% ()

Coleator

Od prvního okamžiku, kdy se Frank Underwood podíval do kamery a zahájil jeden z jeho proslovů přímo k divákovi, tak si mě naprosto získal... Frank si vodí ostatní jako loutky, a ačkoliv mu osud hází stále další a další klacky pod nohy, Underwood míří neúnavně na vrchol... První série je naprosto geniální - jenže jak plyne čas a Frank je stále výš a výš, seriál jde tak nějak do háje - nevím, jestli chtěl Netflix další série tak rychle, že Beau Willimon nestíhal napsat všechny epizody, ale pozdější díly se zkrátka s těmi z první série vůbec nemohou srovnávat - až tedy na úvodní díl druhé série, kterou samozřejmě znovu napsal Willimon a jedná se podle mě o nejlepší epizodu seriálu, jakou jsem kdy viděl :) - NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST OBSAHUJE SPOILERY - Na druhé části mi opravdu vadilo, jak strašně moc se prezidentský pár nechal ovlivňovat Underwoodovými - jasně, Frank řídil ostatní i dříve, jenže hloupost a naivita, kterou předváděli "Prezidentovi", to opravdu bilo do očí... Ale pořád to byl víceméně stále ten dobrý Frank Underwood... Třetí série je s ohledem na předchozí díly jeden velký průšvih, protože se nám z toho stala taková malá telenovela - "Za zdmi Bílého domu"... A ačkoliv je konflikt s Ruskem velmi aktuální, v podání americkým filmařů vždycky působí tak trochu klišoidně... Vypadá to, že třetí série jsou u seriálů tak nějak zlomové - Homeland pro mě touto sérií skončil, House of Cards šanci ale ještě dám - ale že bych se nemohl dočkat dalších dílů se tedy rozhodně říct nedá... ()

Sawy

Problém první série vidím především v tom, že negraduje, ale spíš jen tak doznívá. Protože nejlepší díly (a nejen ty Fincherovi) se nacházejí v její první polovině. Koncept se mi nicméně zatím neokoukal, Spacey je boží a přes trochu vratký závěrečný díl a některé slabší linky (Claire) jsem na druhou řadu velmi zvědavý. 1. série: 85 % ()

jerry12

90%. Další seriálová droga, kterou není dobré si pouštět, když zrovna nemáte moc času, protože je téměř nemožné podívat se pouze na jeden díl a nechtít víc. House of Cards sice není plný napětí, vlastně je většinou docela předvídatelný, ale je tak parádně zpracovaný, že ta předvídatelnost není vůbec na škodu, jako to většinou bývá, a tvůrci - především pak scénář - ze zdánlivého záporu dokázali udělat v zásadě pozitivum. Zajímavé téma, originální přístup k vyprávění příběhu, vysoce inteligentní scénář, skvělý Spacey, jemuž role politika sedí víc než jakákoliv jiná, a v neposlední řadě také špičková a vysoce profesionální režie nejen v podání Davida Finchera, ale zatím i všech ostatních, kteří se na režii podíleli. Špičková práce. Nejoblíbenější postavy: Frank; Nejoblíbenější série: 1. ()

ScarPoul

Nikdy som nespravil tú vec, že by som seriál hodnotil len po pár častiach. Tu ale musím spraviť výnimku. Mám za sebou polovicu prvej série a slintám blahom. Nie som človek čo sa vyzná do politiky a do podobných hlúpostí. Je mi to celkom jedno. Ale uvedomujem si ak sa na nejakom poli bojuje o vyšší mocenský post. Newsroom Aarona Sorkina ma ako diváka učilo a zabávalo. A ten seriál nemá v súčasnosti pre mňa výraznejšieho konkurenta. Alebo teda nemal. House of Cards stoja na silných ramenách Kevina Spaceyho. A toho najlepšieho čo si predstavíte pod kolonkou réžia a menami Schumacher a Fincher. Každá z postáv decentne zobrazená a s pekným osobnostným vývinom. Príde mi to ako Rím nového tisícročia. Mara a Wright bez slabších miest - skvelo sekundujú Spaceymu. Máme tu krásku Connolly a sympaťáka Stolla. Najlepšie na tom seriály je ale to, že nevieme či vzťahy medzi postavami nie sú len predstierané, alebo sú skutočné. S každým dielom sa veľa vecí mení a rovnako aj náš pohľad na postavy. Z kladných sa stávajú záporné. Chladné miesta ustupujú tým emotívnejším. Postupne budem updatovať, ale som viac ako spokojný. Ak by sme mali hovoriť o Hre o tróny viacej sa to hodí na toto, ako na tú one man show Petra Dinklagea( kvôli nemu sa vlastne oplatí pozerať ten najdlhší príchod zimy v dejinách). No a samozrejme HOC má najlepšie využité scudzováky. A mám to za sebou. Krásne vytvorená šachovnica aj rozostavené figurky. Uvidíme, kam sa to celé bude uberať. Prvá séria - 100% ()

Tommassi3

Fucking House of Cards !! Fucking Fincher !! ;) Producent David Fincher to zase dokázal, když mě právě jím režírované první epizody naprosto pohltily a já díky nim nebyl schopen přestat, a první sérii tak zvládl vlastně skoro na jeden zátah.. ;) No, a tak tu máme další závislost !! A já bláhový se bál, jak dlouho budu truchlit nad finální epizodou, která definitivně ukončila celý seriál, mého milovaného Dextera !! ;) A jakmile se zavřela voda za Dexterem Morganem, objevil jsem dalšího překrásného sociopata, a to Franka Underwooda v podání Kevina Spaceyho, který je, jak se zdá, v té nejlepší formě, v jaké kdy vůbec byl !! Vlastně jsem dostal za jednu cenu sociopaty dva, protože Robin Wright, zdá se mi, že jí věk přidává na kráse, coby mrazivě chladná paní Underwoodová zde také podává jeden ze svých životních hereckých výkonů.. A Kate Mara, nemůžu uvěřit, že tahle sexy kočka je sestrou přinejmenším zvláštní Rooney, v roli novinářky, která je schopna pro úspěch udělat cokoli, se vlastně také od typických znaků výše zmiňovaných postav neliší, což je poněkud zneklidňující, když si uvědomíte, co je dnes většina z nás schopna pro své cíle udělat.. Seriálu samotnému přes jeho zjevné obrovské kvality náleží i jiné prvenství, stává se totiž zlomovým projektem v oblasti seriálové tvorby, potažmo její distribuce, protože díky NetFlixu bylo všech 13 epizod seriálu publikováno najednou, a divák je tak může sledovat, legálně pokud je Američan, kdy chce a kde chce, navíc v rámci měsíčního paušálu, což se nikdy v historii nestalo !! Standardně se vysílal doposud jeden premiérový díl za týden, v přesně stanovený čas !! House of Cards vychází z parádního románu Michaela Dobbse, potažmo i původní stejnojmenné britské záležitosti BBC, nabízí temný až dokumentárně syrový příběh, byť velmi nečekaně od prvních momentů boří čtvrtou stěnu, Spacey svými "glosami" pro jistotu naplno vtahuje diváka do děje, tedy toho diváka, který se ještě dokáže ubránit poutavosti a atmosféře seriálu, ačkoliv myslím, že pro americké diváctvo spíše dovysvětlovává a shrnuje viděné, plný korupce, chamtivosti, sexu a touhy po moci, který ostrý jako břitva mrazí svým cynismem a autenticitou.. Jednoduše geniální !! ()

PROROK14

Fakt by som nepovedal, že by ma mohlo politické prostredie baviť. A toto ma nie len že bavilo, ale aj dosť zaujímalo. Neviem či mám skôr chváliť Spaceyho, ktorého prehovory do kamery som hltal ako oheň materiál triedy E, alebo celé to prostredie, kde moc naberá iný rozmer. Veľmi dobre je tu vyobrazené to, ako sa dá hýbať ľuďmi, manipulovať s nimi s cieľom presadiť svoje; ako sa dajú ľudia zničiť, ak stoja v ceste. Páčila sa mi celá tá mašinéria šéfa a jeho tímu, ktorý plní úlohy. A úplne ma fascinovala postava Francisa, ktorý ak sa vyskytne problém tak ho vie neuveriteľným spôsobom vyriešiť. Celé to rozhodovanie, analýza možností, zvažovanie a výber najvhodnejšieho variantu (prípad autonehody dievčaťa). Ostatné postavy boli samozrejme tiež vynikajúce, obzvlášť som fandil Russovi, ale tak čo sa dá robiť. Druhá séria pokračuje presne tam, kde prvá skončila. Latka bola nastavená veľmi vysoko a môžem spokojne napísať, že druhá séria je tak isto kvalitná ako tá prvá. 90% ()

rawen

Uznávám kvality seriálu - jde poznat, jaké veličiny se na něm podílely. Přesto mi House of Cards nesedly tak úplně do noty a po zajímavé první sérii jsem je prozatím odložil. 8/10 ()

BoPo

Dům z karet ukazuje v plnej kráse, že politika je ako šachy. Každá figúrka (postava) má vopred priradenú hodnotu, ale v rámci rozohranej partie sa ich vplyv na hru môže razantne zmeniť. Francis Underwood spolu s Claire tvoria kráľovský pár a tvrdo pracujú na tom, aby to tak aj zostalo. Kevin Spacey spolu s Robin Wright tvoria jeden z najlepšie herecky zvládnutých párov a pre obidvoch sú to zároveň životné role. Čo hlavne v prípade mena Kevin Spacey má nemalú váhu. Páči sa mi, ako do seba skvelo zapadajú príbehové akcie a reakcie. Páčia sa mi Underwoodove vysvetlovačky smerované k divákom. Navyše tu absentujú zbytočné postavy, ako aj zbytočné epizódy. Pokiaľ máte chuť na 5* seriálové drama, tak si nechajte prerozprávať tento príbeh o cene amerického sna. Záverečná séria, tou myslím 5., pretože vynútený koniec KS znamenal pre mňa aj koniec seriálu a 6. sériu nechcem/nepotrebujem vidieť, mala obrátený pomer ingredencií. Prevládala legislatívna mašinéria nad tou vzťahovou. Ale vzťahový dopady sú stále drtivé. Výnimočný seriál, ktorá má však bohužiaľ pachuť nedotiahnutého diela. ()

maseer2

1. série - 4* » seriál, který se hodně šikovně trefuje do fungování vrcholné politiky, zejména pak do provázanosti moci a peněz a s tím souvisejících zákulisních intrik.. k 5* by to chtělo ještě trochu více přitvrdit a vystupňovat tempo, takhle je to "jen" kvalitní žánrové drama s neuvěřitelně konstantní kvalitou napříč celou sérií a výbornými výkony (dechberoucí Kevin Spacey, božská Kate Mara).. na druhou sérii jsem moc zvědav.. (20.4.2013) | 2. série - 4* » tvůrci se s tím moc nemažou a bez jakékoliv rekapitulace vrhají diváka rovnýma nohama zpátky do změti událostí a postav přesně ve stavu, v jakém je zanechal závěr první série.. po chvilkové dezorientaci je ale hned jasné, že se mistr manipulací Underwood nebude ani letos s ničím srát a udělá opět všechno pro to, aby dostal, co chce.. čekal jsem sice daleko větší porci gradace v závěru (a možná bych pak dokonce zvedal hodnocení), ale i přesto jsem jednoznačně spokojen.. (24.6.2014) | 3. série - 4* » zatím nejslabší sezóna, v níž se toho vlastně zas tak moc nestalo, což je vzhledem ke skutečnosti, že jsme se v politických kruzích posunuli o dost výš, trochu paradox.. (22.9.2016) | 4. série - 4* » opět lehké zklamání stejně jako v případě předcházející série.. kvalita tam pořád je, ale místy mi přijde, že se to celé posouvá dopředu už jen tak nějak ze setrvačnosti.. (7.12.2016) | 5. série - 4* » sázka na jistotu stejně jako dvě předchozí sezóny.. na jednu stranu tedy spokojenost, na stranu druhou to na mě již celé začíná krapet působit únavou materiálu.. přesto by byla velká škoda, kdyby poslední šestá série díky aktuálnímu Spaceyho skandálu nakonec nevznikla, jelikož závěrečný zvrat má potenciál být předzvěstí moc zajímavé podívané.. (3.11.2017) ||| průměr = 4* ()

bouncer

(1. sezóna - 80 %, 2. sezóna - 70 %, 3. sezóna - 65 %, 4. sezóna - 70 %, 5. sezóna - 75 %) Hodně kvalitní seriál. Uvidíme, co bude dál, protože si umím představit, jak základní téma vyčerpají a ve snaze udělat z toho nekonečný seriál všechno zkazí. Ale nechci být pesimista :-) ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)