Domek z karet - Série 4

(séria)
USA, 2016, 10 h 42 min (Minutáž: 42–57 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Elizabeth Marvel, Derek Cecil, Nathan Darrow, Neve Campbell, Joel Kinnaman, Dominique McElligott (viac)

Vždycky byli skvělý tým. Ale z Franka a Claire jsou teď soupeři na několika frontách: jejich manželství kolabuje a jejich politické ambice jdou proti sobě. (Netflix)

Ouwen

10/10 - Jednoznačný strop. Má to sice slabší chvilky, ale je jich skutečně jen pár, o proti napětí, úžasný hudby a fascinující režii takřka jsou chyby nepostřehnutelné. Konečně se dočkáme i nějaké teroristické hrozby, vrátí se Freddy (i když jen na chvilku a vyústění mezi nim a Frankem bolelo), Meechum má druhá oblíbená postava, (... achjo... ale scéna s obkreslení dlaní nesmírně silná!), Claire s Frankem v životní formě a obzvlášť Frank nejostřejší. Soundtrack za celé čtyři řady nejlepší. Petrov sice ustoupil do pozadí, ale rozhodně se dostane ke slovu a jeho místo spíš nahradila Dunbarová a rodina Conweye. Nechybí ani badass novinář Tom, hledající špínu na Franka a dost mu zatopí a určitě zajímavé konfrontace mezi Dougem a Sethem. A asi nejlepší postava Tom Yates, neuvěřitelný charisma a profesionalita. Navíc každý dialog, každý záběr, všecko tak chirurgicky přesné, přirozené a nádherně to do sebe zapadá. "We make terror!" / Na pátou řadu se nesmírně těším, má masivní potenciál a House Of Cards je pro mne jeden z nejlepších a nejprofesionálnějších seriálů. Projekt je v nejlepších možných rukou. A Frank Underwood, ač svině - jeho neústupující povaha a monology se zarývaj pod kůži diváka. ()

Garch

Nádhera. Kdyby mi někdo před časem řekl, že se budu se zaujetím dívat na politický seriál... 4. série začíná famózně - prakticky každý záběr na skvělé představitele se dá zastavit a máte skvělou fotografii plnou emocí. ........P.S.: spoiler -Niccolò Machiavelli by byl jako dokonale sehraná dvojice ještě neskonale efektivnější... ()

Likan7

Conway je určitě příjemný svěží vítr. Trochu rozvodnil pomalu ale jistě páchnoucí stojaté vody, které mi začínal seriál předkládat. Konec série je přesto nejspíš to nejlepší, co seriál zatím nabídl a dává mi zase naději, že pětka ještě bude stát, minimálně na začátku, za to. Spacey pokračuje ve své životní roli. ()

dO_od

// "War. Fear. Brutal. Total. I'm done trying to win over people's hearts. Let's attack their hearts. We can work with fear. Yes we can." Jo. Čtvrtá série se s tím příliš nesere a naděluje jednu z nejzajímavějších zápletek doposud, ve které se závodí s časem, lidé umírají, lidé se vzájemně oddalují a zase přibližují, přátelé podrážějí a pravda se neúprosně dere na povrch. Stihne to dřív, než národ zachvátí chaos? A záleží na tom vůbec, když fanoušci dostali vše, po čem jejich srdce toužilo? To už si rozhodněte sami, za mě letos jasných 9/10 a kvalitou těsně v závěsu za první geniálně nedostižitelnou sérií. ()

• Počas piatej republikánskej predvolebnej debaty, dňa 15.12.2015, ktorá sa vysielala v USA celoštátne, bežal počas prestávky v TV falošný republikánsky predvolebný spot znovu kandidujúceho prezidenta USA, Franka Underwooda. Spot bol zároveň spúšťačom reklamnej kampane na 4. sériu House of Cards a stal sa virálnym, keď ho zdieľali všetky americké médiá ešte počas priameho prenosu. Komentáre užívateľov na sociálnych sieťach neskôr naznačili, že spot bol tak dobrý, že zatienil celý obsah prebiehajúcej diskusie a bol jedinou vecou, ktorú si ľudia z daného večera pamätali. (JOZZZKO)
  • Ve 4. řadě seriálu leží Frank Underwood (Kevin Spacey) v nemocnici na lůžku značky Linet. Vyrábí je česká firma se sídlem ve Slaném. (LouisDega)