Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (24)

Domek z karet (2013)

Komentář přidávám po shlédnutí čtyř sérií. Už po prvním dílu první řady jsem věděl, že tohle se mi bude moc líbit. V hlavní roli Kevin Spacy, jeden z mých oblíbených herců, a jak jsem si u něj zvykl, opět je výborný. Nevěřil bych, že mě kdy bude bavit seriál o politických intrikách, ale stalo se. Děj mě do sebe absolutně vtáhl a mám vždycky velký problém s tím, abych seriál vypnul a šel na chvíli spát, myslím, že spousta filmových tvůrců by se na něm mohla učit, jak se buduje atmosféra. Frank a Claire Underwoodovi dokáží být místy tak chladní, že musím z obrazovky seškrabávat jinovatku. // 5. 12. 2019- dodatek. Šestou sezónu jsem ohodnotil a okomentoval zvlášť, pro mě už ani nebyla součástí seriálu. ()

Série 5 (2017) (S05)

Pátá sezóna se u mě na pětihvězdičkové hodnocení nedostala, protože jsem měl pocit, že měl Frank Underwood Kevina Spaceyho příliš málo prostoru a nemohl mě tak neustále bavit svými skvělými komentáři vlastních manipulací a intrik. Claire i Francis Underwoodovi pro mě každopádně zůstali jasnými tahouny seriálu, na kterém se už místy projevovala jistá únava, což mělo za následek lehkou ztrátu tempa příběhu. Měl jsem také pocit, že tvůrci některé dějové linie poněkud překombinovali, ale i tak si seriál s přehledem drží místo mezi těmi, na jejichž další řady se velice těším, jen mě mrzí chystaný odchod Kevina Spaceyho, inkviziční denunciace zjevně funguje i dnes. ()

53. kapitola (2017) (S05E01)

Francis a Claire Underwoodovi mi hodně chyběli a okamžitě po návratu mě zase dostali. Podle první epizody bych si vsadil na to, že i tentokrát půjde o hodně povedenou sezónu, protože volební kampaň je v plném proudu a intriky i manipulace jedou naplno. Claire a Frank mi navíc znovu dokázali, že jsou mistry mrazivých závěrů. ()

54. kapitola (2017) (S05E02)

Tempo druhé epizody bylo trochu pomalejší, předpokládám, že se pouze připravovaly pozice pro nové politické sviňárničky. I tak mě ale slušně pobavil prezidentem odsouhlasený "hackerský" útok se všemi jeho důsledky. Velmi pěkná manipulace a dýně v závěru mě fakt dostaly:-) ()

55. kapitola (2017) (S05E03)

Na pátou sezónu jsem se převelice těšil, ale teď jsem trochu zklamaný, intriky a manipulace sice běžely opět naplno, ale nejsem schopen udělit pět hvězdiček, protože mám pocit, že seriálu tentokrát chybí to "něco" navíc, které jsem v něm v předchozích řadách nacházel. ()

56. kapitola (2017) (S05E04)

Vida! Sotva jsem si postěžoval na to, že předchozí epizodě chyběla šťáva, přišel díl, o kterém to napsat nemůžu. Když už to vypadá na prohranou partii, nasadí Frank na šachovnici novou figurku a hned je živo. Tentokrát jsem se skvěle bavil, zase tu byl ten starý Francis Underwood v plné parádě a jeho velikášské plány v závěru byly dokonalé. ()

57. kapitola (2017) (S05E05)

Připadám si jako na houpačce, minule jsem byl hodně vysoko, pátá epizoda se zase propadla a čtyři hvězdičky jsem udělil vlastně jen z loajality. Tempo příběhu hodně pokleslo a kromě skvělého úvodu mi tento díl nepřinesl vlastně nic pozitivního. Doug Stamper se opět dostává do hledáčku novinářů, jenže to už tady bylo a tahle recyklace už mi začíná vadit. 4*- ()

58. kapitola (2017) (S05E06)

Šestá epizoda mě sice bavila o něco víc než předchozí díl, Claire Underwood dosáhla svého (alespoň dočasně), ale mně se hlavně líbil vtipný vývoj postavy Willa Conwaye, není nad vyrovnanou psychiku. Na druhou stranu jsem měl dojem, že se důležité záležitosti odložily na později a já jsem se musel dívat na některé nepodstatné scény. ()

59. kapitola (2017) (S05E07)

Děj sedmé epizody mě až překvapivě potěšil, přestože se většinou odvíjel jen ve vládním bunkru. Konečně se zase intrikovalo naplno, dokonce došlo i k něčemu, co by se dalo nazvat pučem, a takové situace mám rád. Navíc dostal, na rozdíl od předchozího dílu, opět více prostoru Kevin Spacey, takže já jsem byl spokojen. ()

60. kapitola (2017) (S05E08)

Myslím, že se mi za dobu sledování seriálu nestalo, abych se jen maličko nudil, ale tentokrát na to došlo. Nijak zvlášť mě nebavila dějová linie s podivnými táborníky a ani Claire mě svým prezidentováním příliš nezaujala, takže tentokrát jsem hodnotil jen třemi hvězdičkami, což je zatím z mé strany pro House of Cards nejhorší známka. ()

61. kapitola (2017) (S05E09)

Po předchozí slabší epizodě se tvůrci devátým dílem vrátili ke svému standardu, takže jsem se tentokrát určitě nenudil, pobavil mě skvělý Kevin Spacey při inauguraci prezidenta a užíval jsem si další manipulace a intriky, jen mě už vůbec nebaví sledovat sexuální život Underwoodových, protože je to vyloženě zacyklená záležitost. ()

62. kapitola (2017) (S05E10)

Desátá epizoda mě rozhodně nezklamala. Užil jsem si v ní pořádnou dávku politikaření, manipulace i intrik, Frank Underwood se naštěstí opět choval jako odporný cynik a díky vývoji, k němuž došlo v příběhu, se můžu těšit, jak se zase bude vylhávat ze všech obvinění. ()

63. kapitola (2017) (S05E11)

Děj jedenácté epizody nabral slušné tempo a chudák Tom Hammerschmidt už neměl ani chvilku na to, aby si trochu oddechnul, protože odkrýval jednu Frankovu špinavost za druhou. Celý díl jsem si pěkně užil, protože byl plný propracovaných intrik a manipulací, a to mám rád. ()

64. kapitola (2017) (S05E12)

Underwoodovi zase jednou uvedli teorii do praxe, a po jedenácti epizodách politikaření, manipulací a intrik se opět začaly dít lidem nepříjemné věci. Claire tentokrát jasně ukázala, že ani jí není cizí heslo: "Účel světí prostředky." Vystoupení Franka Underwooda před výborem bylo opět luxusní a úplně jsem se tetelil blahem nad tím, jak to Kevin Spacey parádně sfouknul. ()

65. kapitola (2017) (S05E13)

Po závěrečné epizodě páté sezóny jsem měl smíšené pocity. Některé scény mě nadchly (mrazivý závěr s Claire, prezentace Frankovy vize), ale viděl jsem i mnoho překombinovaných záležitostí a v podstatě šlo asi o to, aby byl Kevin Spacey dostatečně upozaděn, když je to takový hrozný, neusvědčený zločinec a aby se tak usnadnilo jeho odejití ze seriálu. ()

Série 6 (2018) (S06)

Konečně jsem si utvořil jasnou představu o tom, jak to doopravdy vypadá, když MěTaky někde uspěje. Kevin Spacey byl odejit a scénáristům se zjevně zhroutil svět. Nebo alespoň zamýšlený vývoj příběhu, místo něhož museli nasadit tenhle příšerný výblitek, který už neměl s úspěšným seriálem nic společného (kromě postav).Tohle fakt není fér, dostanu pět sezón, u kterých se tetelím štěstím, a pak přijde taková kudla do ledviny... ()

66. kapitola (2018) (S06E01)

Uff, to byl tedy těžký propad mého oblíbeného seriálu. První epizoda šesté řady byla na jednu stranu mdlá a nezajímavá, na stranu druhou byla totálně vlezdoprdelistická. Jiné slovo bych pro to, co jsem viděl asi nenašel. Podlézání feministkám a MěTaky ani nemohlo být větší, já mám (a vždycky jsem měl) ženy rád, ale podobné záležitosti jim u mě daleko víc škodí, než pomáhají. ()

67. kapitola (2018) (S06E02)

Na rozdíl od předchozího dílu jsem měl tentokrát pocit, že se přece jen něco málo děje, ale Claiřiny promluvy k divákům na mě zoufale nefungují, jsou umělohmotné jako šlehačka ve spreji. A to, že si někdo z prezidenta udělá svou figurku, by Francis Underwood rozhodně nepřipustil. ()

68. kapitola (2018) (S06E03)

Tohle byl podobný případ jako v předchozí epizodě- byla tady řada momentů, které mě bavily, já to intrikování prostě můžu, ale to je právě ten problém. Byly to jen momenty, jako celek byl třetí díl nepřesvědčivý, Shepherdovi na mě vůbec nefungují a Claire je divná. ()

69. kapitola (2018) (S06E04)

Ani tentokrát jsem zrovna neskákal nadšením. Nebýt Larse Mikkelsena v roli prezidenta Petrova, asi bych si vystačil jen se dvěma hvězdičkami. O kvalitě jakou tenhle seriál míval, si už tvůrci mohou nechat jen zdát. Mám za sebou polovinu sezóny a zatím to bylo jedno velké zklamání. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)