Ako vycvičiť draka 2

• Česko Jak vycvičit draka 2 (viac)

Ostrov Blp býval miestom, kde Vikingovia vo dne v noci bojovali s drakmi. Potom ale mladý rojko Štikút vycvičil draka Bezzubého, spriatelil sa s ním a všetkým vysvetlil, že ľudia a draky môžu predsa spoločne nažívať v harmónii. Príbeh poskočil o päť rokov dopredu a z Blpu sa medzitým stal dračí raj, kde sa ľudia a draky navzájom rešpektujú a majú sa radi. Štikútova najlepšia kamarátka Astrid je hviezdou obľúbených dračích pretekov, v ktorých hravo poráža ostatných vikinských tínedžerov, zatiaľ čo Štikút dáva prednosť osamelým letom s Bezzubým, počas ktorých mapujú neznáme územia, objavujú nové svety a spoznávajú nových drakov. Jedno z dobrodružstiev ich zavedie do ťažko prístupnej ľadovej jaskyne, ktorá je domovom pre stovky neznámych divokých drakov. Tu sa stretávajú aj s temnou Dračou jazdkyňou, z ktorej sa vykľuje Štikútova dávno stratená matka Valka. Na láskyplné objatia matky so synom ale nie je čas, pretože sa nad spolužitím ľudí a drakov sťahujú mračná, ktoré sa prihnali vďaka Dragovi, mocichtivému samozvanému „dračiemu bohovi", ktorému slúži nafúkaný lovec drakov Eret. Títo dvaja predstavujú nebezpečenstvo, ktoré Štikút s Bezzubým sami neporazia. A preto dávajú dovedna starú partiu, kam okrem Astrid partia aj Pahlt, Soplinos, Rybonoh a dvojčatá Vraska a Tresk. Spolu s nimi sa ale budú musieť postaviť mocnému nepriateľovi aj Štikútov otec, vikinský náčelník Chladnobrv, a predovšetkým jeho matka Valka. Naučiť tento nesúrodý spolok spolupracovať bude nesmierne náročné. Bez nich ale nebudú mať obyvatelia Blpu ani najmenšiu šancu! (TV JOJ)

hellstruck

Nejlepší animák posledních let? Nenechte se vysmát! Překombinovaný patos plný nudy to je. Z příběhové stránky už film bohužel nemá co nabídnout. Poprvé bylo zábavné to ukrývání a objevování nového, ale teď, když už na dracích jezdí všichni, je to...trapné. Tvůrci mimo to opět vsadili všechny karty na roztomilost Bezzubky, ale ta je vesměs okoukaná. Jak jsem z jedničky byla nadšená, tak jsem z dvojky zklamaná. Obávám se, že budu muset použít i slovo píčovina. No jo, už je to tak. Jestli můj zkažený dojem z animáků nenapraví Mimoni, tak se obávám, že už jim budu muset dát vale. ()

Spiker01

Jednička byla jako zjevení, bavila mě, ale nemam k ní nějaký větší vztah jako k Pixarovkám. Na dvojku jsem neměl žádná očekávání, viděl jsem jen nicneříkající teaser s úplně pozměněným Škytákem. Faktem je, že se jedná o solidní řemeslo s dobrou animací, ovšem trpící ztrátou nějakého puncu zajímavosti. Je to velkolepé, děti to bude bavit, je to dobře natočené, ovšem nevím, jestli jsem jen neměl náladu na animák, ale přišlo mi to takové nuzné, stereotypní až místy nudné. Prostě takové moc předvídatelné, i na Hollywood. Každopádně dvojka sice viditelně kvalitativně nezaostává za jedničkou, ovšem diváci jakoby vycítili, že to taková pecka na kino není a film nemá očekávané výdělky. U Despicable Me bych se divil, u tohoto ne...70% ()

Jezinka.Jezinka

Když jsme před čtyřmi roky draka vycvičili, došlo k mentálnímu převratu v celé oblasti, zatímco ve starém Římě to bylo v duchu chléb a hry, na Blpu to je ve jménu hesla draci a ovce. Škyťák dosáhl svého, takže zas individualisticky páchá něco na okraji společnosti. Při takovém počínání musí narazit na něco zajímavého, kdyby na chleba (na ovci) nebylo. Během jednoho dne tak potká lovce draků (v předchozím filmu byli všichni lidi z draků úplně mimo a byli proti nim prakticky bezbranní), alfa draka, ještě jednoho alfa draka, svoji matku (ano, svoji dvacet let mrtvou matku) a dost možná i Křemílka s Vochomůrkou. Protože je jeho matka drakomilná ekoaktivistka.... a Škyťákovi rodiče se setkají, zazpívají si, jenže do toho vtrhnou další negativní okolnosti a je po písničkách. Zkrátka, expozice dlouhá jak týden slanečkové diety bez vody, kolize bez logiky, krize umělá jak prsa Pamely Anderson, a tuctová jak finalistka miss místního kroužku šachistů a katastrofa jen tak tak, že pro svou předvídatelnost nebyla katastrofou. Animace je špičková, to se nedá rozporovat, vizuálně zaměření diváci se budou tetelit a nadšeně jojikat. Hra na city zabírá, i slzička mi ukápla. Bezzubka je stále roztomilý a pořád platí, že z draků chci toho černého, ale s takhle vyumělkovaným, předvídatelným a kýčovitým dějem jděte do prdele a je vcelku fuk, jak si to namalujete. ()

Nevka

Pestrost prostředí, jednotliví draci i postavy vybroušené do dokonalosti. Ať už té digitální, či psychologické. A ta hudba!!! John Powell stvořil něco impozantního, co můžu poslouchat hodiny, a nikdy se mi to neomrzí. Jednoduše něco neuvěřitelného a na trojku jsem hodně zvědavý. Laťka je vysoko. ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. I přesto, že se mi první díl líbil, od tohohle jsem moc nečekal, protože pokračování úspěšných filmů většinou dopadne tak, že je všeho více, ale na úkor kvality, příběhu či něčeho, co udělalo první díl tak úspěšný. O to více jsem byl překvapený, že to není případ tohoto filmu. Ano, je tady mnohem více akce než v prvním díle, nicméně ne na úkor příběhu, emocí či něčeho jiného. How to Train Your Dragon 2 je opravdu skvělým animákem, ale co je hlavní, skvělým pokračováním, který rozvijí jak postavy, tak svět, ve kterém ty postavy žijí. Zmiňovat se o kvalitě animace či dabingu (Cate Blanchett či Craig Ferguson) je dle mého jen plýtvání drahocennými kilobajty. Z kina jsem odcházel v naprosto parádní náladě a to myslím mluví za vše. 100 %. ()

D.Moore

Ještě lepší než první díl, a to hlavně díky příběhu, neboť tentokrát jsem neměl ten neodbytný pocit, že už jsem ho zhruba stokrát viděl. Dvakrát mě druzí draci i dojali, od začátku do konce mě bavili, krásně se na ně dívalo a Powellovu hudbu byla radost poslouchat stejně jako originální dabing (postava Cate Blanchett je ten pravý důvod, proč se dívat na verzi s titulky). ()

Hild

Jelikož první díl považuji za nejlepší animák od dob Lvího krále, byla jsem hodně zvědavá na druhý, zároveň jsem se ale bála a už vůbec jsem nevěřila, že by se dvojka dokázala svému předchůdci vyrovnat, ona to ale dokázala. Samozřejmě, předchozí díl zůstává o malý kus dál hlavně proto, že přišel naprosto nečekaně a už se zde nedočkáme podobné dechberoucí scény jako seznamování s drakem z prvního dílu, ale i tak se jedná o úžasnou podívanou pro všechny. Tvůrci vědí, co točí a hlavně pro koho, pro ty nejmenší tady stále zůstávají roztomilí draci a spousta zábavných postaviček, příběh je přizpůsoben dětskému publiku, ale jen do té míry, aby z dětí nedělal blbce a rodiče zaujal a občas i překvapil. Opět nechybí překvapivě silné emoce a na animák i pár drsnějších scén. A znovu to vše vypadá náramně, divák si místy ani neuvědomí, že se dívá na animovanou pohádku, to vše dokresluje krásná hudba Johna Powella. Lepší animák letos v kině neuvidíme. ()

Spooner

Příjemná animovaná jednohubka, která ovšem za jedničkou přeci jen o něco zaostává. Akce v animované konkurenci stále nemá obdoby, Bezzubka a ostatní draci jsou stále cute a překvapivě dost zde fungují také silné a emotivní pasáže. Jenže na rozdíl od prvního dílu to vlastně nemá už čím překvapit, je to podruhé to samé a zejména po příběhové stránce to příliš nefunguje. Tahle série už by zkrátka potřebovala zatraceně slibného záporáka. Stále to ovšem patří do slušného animáckého nadprůměru. 70% ()

Davies182

Jako jo, Bezzubku chci domů po celkově roztomilejší dvojce snad ještě víc než před léty... Záhadou mi ale zůstává, proč tyto animované sequely stále automaticky znamenají "větší", "přeplácanější" a "kýčovitější". Věřím, že patřičně dramatický minimalistický oblouk mezi hlavním hrdinou a jeho šupinatým přítelem lze vystavět i bez toho, aniž by se po plátně musela prohánět miliarda draků a vikingských válečníků (povzdech). ()

Xmilden

Hlavní hrdina dospěl a předpokládá se, že časem na něj bude naloženo vůdcovské břímě. Pokud v prvním díle přišel Škyťák o nohu, tentokrát ztratí něco o dost cennějšího. Překvapuje mě jak dokáže být tato pohádka nekompromisní. Druhý díl posunul hranice hlavně akční stránky věci, představil zajímavého záporáka, ale nedokázal dodat lepší příběh než Jednička. 70% ()

-bad-mad-wolf-

DreamWorks ukazují, že kvalitní animák hned tak zhebnout nehodlá. Druhý Dračí trénink je pořád stejně osobitě animovaný, pořád má jednoduchý, ale funkční příběh a pořád stejně skvěle mixuje humor s emocemi. Tam, kde měla jednička kouzelnou scénu spřátelení se, tam má dvojka neméně kouzelnou scénu rodinného shledání (která hezky přechází z milostného cajdáku do rozverného tanečku). Draci navíc nadále udržují anticukrový trend a zatímco v předchozím filmu hlavního hrdinu nevratně připravili o nohu, tady jednu z hlavních postav dokonce zabijí (a to způsobem nečekaně podlým)! Rozhodně nejde o samoúčelný akt - kromě nezbytného ponaučení, že se ztrátami se musíme vyrovnat a naučit se s nimi žít, nabízí totiž dotyčná scéna završení zdrcujícího zvratu a bezmála apokalyptickou atmosféru, při níž jsem v první chvíli vážně netušil, co se bude odehrávat dál. Kolik animovaných filmů se může výše zmíněnými věcmi chlubit? Výborně funguje také tah s dlouho nepředstaveným záporákem (v první půli filmu se o něm pouze mluví jako o něčem infernálně superstrašném), John Powell opět dodal kus parádní hudby a trapný nakonec nebyl ani nápad s ošklivou a nadrženou vikingskou holkou (zní to hrozně a fakt to tam je - a vlastně už to je vtipné). Jasně, občas je gag silně předvídatelný, občas vážná scéna trvá déle/je vážnější, než by měla, ale - nevadí to, protože draci i jejich kámoši válej a Bezzubka je pořád frajer. P.S. Český dabing podařený, 3D nic moc. 9/10 ()

Ampi

Kdyby pro nic jiného, tak pro. I will swim and sail on savage seas with never fear of drowning and gladly ride waves of life. If you will marry me. No scorching Sun nor freezing cold. Will stop on my journey. If you promise your heart and love for eternity. My dearest one, my darling dear, your mighty words astound me. But I've no need of mighty deeds when I feel your arms around me. But I would bring you rings of gold, I'd even sing you poetry! And I would keep you from all harm if you would stay beside me! I have no use for rings of gold, I care not for your poetry. I only want your hand to hold...I only want you near me! To love and kiss, to sweetly hold! For the dancing and the dreaming! Through all life's sorrows and delights, I'll keep your love inside me! I'll swim and sail on savage seas with ne'er a fear of drowning! And gladly ride the waves of life If you will marry me! Draci zahřeji ohněm u srdce a spolu s Vikingy a Eretovými Inuity (?) vykouzlí usměv na tváři. ()

juta

Dvojka bohužel ničím nepřekvapila a s jedničkou se v žádném případě srovnávat nedá. Chybí opravdu nějaký originální prvek, který by toto pokračování osvěžil. O tom, že někdo chce ovládnout svět, je spousta animáků, tady jsou k tomu akorát použiti draci. ()

Shakers

Prvý diel radím medzi to najlepšie, čo sa v tomto žánre objavilo. A druhý diel tiež nie je zlý, skoro rovnako dobrý a miestami by som povedal, že ešte aj lepší. Tvorcovia ostali rovnakí, animácia je opäť nádherná, hudba od Johna Powella znovu božská, postavy sú stále sympatické, vtipné a tento krát aj dospelejšie. Jediné čo sa zmenilo je len príbeh, ktorý ma tento krát o niečo vážnejšiu tvár a pribudlo aj kopec akcie. Dvojka ponuka opäť skvelý audio-vizuálny zážitok, zaujímavé Štikútové nápady a aj fajn príbeh, kde sa znovu podaril aj slovenský dabing. Obľúbené soundtracky: Dragon Racing, Together We Map The World, Losing Mom - Meet The Good Alpha, Stoick's Ship, Flying With Mother, Toothless Found. 95% - 5* ()

Big Bear

Dvojky to mají těžké, to víme. Někdy tvůrci neřekli v jedničce vše, nebo se to tam jednoduše nevešlo a někdy je dvojka prachobyčejný kalkul jak ještě vyždímat nějaký ten chechták z diváctva. Každý jde do rizika, že z toho bude káva ,,druhák'' a milovník dobré kávy se už jen při představě té hnědé vody hnusem a odporem otřese. Nespoileruji, ale nebojte. Dvojka Bezzubky je skvělá a má co nabídnout. Je snad ještě epičtější než jednička, graficky ještě vymazlenější a mně mrzelo, že jsem to neviděl ve 3D, protože všechny ty lopingy, lety střemhlav, průlety průrvami atd... musely vypadat ještě lépe ve 3D prostoru. Jen jedno jediné nechápu, proč u těchto filmů pro děti musí někdo vždy zemřít? Má to nějaký výchovný či vzdělávací efekt? Já to nechápu. Malé děti to totiž nedávají! Vzpomínám co udělala smrt táty lva ve Lvím králi s dětmi! Ani to nechtěli dokoukat... Tady to samé. Už jednička byla na hraně, když hrdinovi uhořela noha ale budiž. Tady to podle mne bylo zbytečné. Tradiční vikingský pohřeb na zapáleném drakkenu je sice efektní a snad i poučný přesto ale... ehm... Prostě to tam nesedlo. Jinak super. Pořád vysoká úroveň! 4 ledové krystaly. * * * * ()

JohnnyD

Neveril som vlastným očiam. Úplný opak geniálnej jednotky. Predvídateľné, preplácané, s hlúpym a neoriginálnym príbehom, všetok sentiment je tu taký umelý, že vôbec nefunguje, vzťahy medzi postavami sú vykonštruované a dabing Jaya Baruchela ma hrozne iritoval. Jediné, čo môžem oceniť, je nepodliezanie detskému divákovi (minimum stupídneho humoru, skôr dôraz na príbeh), fajn hudba a geniálna animácia. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)