The Last Voyage of the Demeter

• Veľká Británia The Last Voyage of the Demeter (viac)

Již několikátá variace Stokerova "Drákuly", tentokrát zaměřená na onen neprobádaný úsek cesty přes moře do Anglie. Děj se odehrává na palubě obchodní lodi Demeter během její plavby z Transylvánie do Anglie a sleduje osud nešťastné posádky této lodi, která převážela rakev hraběte Drákuly. (akisha)

veverysiak

Ľahučký nadpriemer odhalil doteraz nefokusovaný pohľad na časť výletu najznámejšieho ciciaka do západnej civilizácie, klaustrofobické prostredie s bezbrannými jedincami je celkom slušný námet pre zdatných umeleckých remeselníkov, tu však niečo pochybelo, a preto celkový výsledok až tak veľmi nenadchne a ani nezaujme, škoda, mohol to byť podarený hororík, takže 55%. ()

Easykill

Začátek deme(n)tera byl celkem slibnej a už jsem si říkal, že se snad naplní nějaká malá očekávání. No, tak teda ne. Kdyby ten chcípak, co spinká v bedýnce na hromadě hlíny nevypadal jako glum co našel miláška, byl udělanej poctivě a ne tak (občas) blbým CGI možná bych to i přisolil. Ale takhle to působí jako klasická tuctovka pouze z prostředí lodičky. No, když dám tohle stranou tak to mělo i pár světlých momentů, ale žádný extra zázrak. Nejlepší na filmu bylo nejspíš to prostředí. Atmosféra nula(možná ze začátku něco málo) , strašení nefunkční, scénář občas mimo a děravej a zjevné ulehčení si práce(mlha) taky ničemu nepřidalo. A radši ani nebudu rozebírat hlavní postavu. Navíc když nám na začátku řeknou, že všichni chcípnou tak nemáme ani žádný to překvápko. Samozřejmě bylo jasný hned kdo to ještě na chvíli rozdejchá. Vlastně jedno překvápko tu je v podobě "to be continued". Noo Tak snad to bude příště lepší, ale nemyslím si. ()

Kushina

Tohle byl vcelku přijatelný horor. začínalo to stylem vraždí nás nějaká stvůra, nakonec se z něj vyklubal celkem solidní upír a končilo to trošku ve stylu Van helsinga. Why not. Pokračování v tom stylu by bylo fajn. 60% ()

Tomas_PO

Pre-quel Draculu, s veľkým potenciálom, no priemerným výsledkom. Väčší budget, lepší herci, lepšia práca s dialógmi a vznikol by výborný horor. Napätie filmu nechýba, počnúc 'exotickým' Rumunskom a prípravou na plavbu, pokračujúc námornickým prostredím, s variabilitou charakterových postáv, uzavretých niekoľko týždňov na lodi, z ktorej sa nedá ujsť, až po blížiace sa pobrežie Anglicka, kde divák už len odrátava posledné dni a hodiny. K tomu skvelé kulisy v podobe charizmatickej lodi Demeter, ale aj výborná práca s mnohými stvárneniami Draculu. ()

gogo77

4/10 ... asi aj chapem preco to k nam do kin ani nezavitalo ... mohla z toho byt riadna upiria vyvrazdovacka ... miesto toho to bola skor pateticka rozpravocka volne rozpravajuca cast povodnej knihy Brama Stokera ... upir bol urobeny miestami vyborne a miestami skor vyvolaval usmevy nielen na tvari :DDDD ... kto knihu cital moze byt vdacny ze sa sfilmovaniu konecne dostala aj tato cast a je skoda ze sa nevezme cele dielo Draculy do parady a neurobi sa viacdielny dopodrobna mapujuci pribeh podla knihy .... od cias Coppolu z 1992 (to uz je veru 30 rokov) sme sa dobreho spracovania nedockali ()

MartinSTFC

Moc jsem se na tento filmový počin těšil, nicméně má očekávání nebyla naplněna. Audio-vizuální stránka je sice dokonalá, ale chybí tomu napětí, které by mělo být každému dobrému hororu vlastní a atmosféra. Prostě spoléhat se jen na lekačky bylo klišé již před desítkou let. To už dnes žádný horor nevytáhne. Přitom je to tak vděčné téma. ()

jarmil8

Starosvětská podívaná, která má atmosféru, ale není až tak děsivá a je příliš dlouhá. Zatímco v Rumunsku slaví, že se zbavili hraběte, na lodi Demeter začnou problémy ve chvíli kdy mu posádka vybere špajzku. Hladový hrabě prostě nemá na výběr než si brát jednoho po druhém, jenže je taky trochu hajzl a se svým jídlem si hraje. Příběhu od Brama Stokera rozhodně nedělá film ostudu. ()

vinducha

No vida , tak on ten Drákula nebyl nagelovaný panák , jak bývá stvárněn prakticky ve všech předchozích verzích. Takovýhle bubák mě vždycky potěší . Pro plachetnice mám taky slabost , takže to , že se to odehrávalo skoro celé na tom škuneru , či jak se ta kategorie loďek jmenuje , je jenom plus. A samozřejmě jsem vždy rád za heppyend.  Slušná práce a spokojené nedělní odpoledne. ()

Frenk

Rozhodně bych to neházel do průměru. Určitě se povedlo osvěžit hororový žánr. Je to poctivě natočené, prostředí nákladní lodi se ukázalo jako dobrý nápad a Drakula byl dostatečně creepy. Film co nám ukázal, že námořnické pověry někdy nemusí být jen pověry a někdy je na ně třeba brát ohled. Zkrátka mi to dávalo solidní smysl a dobře jsem se bavil. Jen je škoda, že jsme od začátku věděli, jak to asi dopadne. ()

babuška

multikulti, zapoměňte bílí prostě v dnešní době nepřežívají, až moc dlouhý a místama nudný, tohle fakt né, jedna zatriky a muziku ()

Ammit

Ále tak jako dobrý... Je rok 2023 tákže černoch je hlasem rozumu a chování a slova bělochů zavání rasismem (nebo blbostí) v každé větě (chudáček černoch studovaný v Oxfordě - nikdo z těch ošklivých bělochů mu nevěří - ale ono se jim to vymstí!). Z hlediska kamery a exteriérů skvělá práce, efekty (a.k.a. CGI páč triky už dneska nikdo nedělá) tak na rok 2015 (není to úplně špatný, ale když na to nemám, tak to tam nedávám, nebo to poredukuju na pár výjímečných scén ve skvělé kvalitě). Ser Davos je asi jediným příjemným překvapením, jinak tenhle horor bez hororu může pohltit čas. Koneckomců, je to jen další film o tom, jak by všichni ti zlí běloši byli úplně v kelu bez hrdinných černochů, kteří, ubozí, musejí neustále snášet ty všechny rasismy a ústrky a jak sexističtí ti běloši (v porovnání s chrabrými černochy) jsou. Drákula, o kterého nikdo nestál. ()

Michalsafr

Pardon, já rozumím všem těm kvótám a dalším současnej nesmyslům, ale to do prčic nemohli Coryemu vymyslet lepší úlohu, než hrát sci-fi černýho doktora ještě z Londýna? Vy moderní film mejkři prostě nejste a nikdy nebudete normální. Co se týče zápletky, ta je komediální, ta bárka nevypadá jako Titanic, že by nemohli najít jednu zrůdičku spící v rakvi, vytáhnout  ji na denní světlo a otevřít víko. No nic no. ()

Polux

5/10 | Tak zázrak se navzdory potenciálně velmi vděčné premise a působivému traileru nestal. Øvredal bohužel ani tentokrát nepřekročil svůj stín (v podobě The Autopsy of Jane Doe) a znovu dodal ve všech směrech průměrnou žánrovou báchorku, která zaslouží pochválit asi jen za produkční hodnoty (konkrétně výpravu), jinak ovšem trpí řadou neduhů. | Kapitola kapitánova deníku v předloze přímo vybízela ke zpracování, ve kterém bude kladen důraz na tíživou atmosféru, klaustrofobickou hru na schovávanou a vychytralého protivníka, který vedle své síly disponuje i jistými slabinami. Leč Øvredal byl proti. Atmosféra značně pokulhává, protože na nějaké tajemno a plíživý strach z netušeného zla se tady nehraje. Zdejší verze legendárního krvesaje je totiž degradována na obyčejnou mašinu na zabíjení, která postrádá jakoukoliv osobnost, natož styl (není divu, když v celém filmu pronese asi pět vět a jinak jen vrhá upřené pohledy/zuřivé škleby na všechny strany), a je svým projevem zaměnitelná s kterýmkoliv jiným monstrem z libovolného slasheru. | Logika chování postav má své mezery (poměrně záhy se na palubě lodi objeví osoba, která od samého počátku ví, proti komu všichni stojí, přesto trvá dost dlouho, než přítomným postavám konečně dojde, o co tady jde), pořadí, v jakém jsou jednotliví členové posádky odepisováni, lze odhadnout jednoduše předem a totéž platí o osudu "šťastlivců", kteří se propracují až do samotného finále. Odvaha zakončit to celé po vzoru předlohy a tudíž beznadějně se ze strany tvůrců (jak se dalo očekávat) nakonec nenašla. Namísto toho divákům servírují zakončení z kategorie "klišé všech klišé". Dílo zkázy pak dokonává totálně přestřelená stopáž a zbytečný epilog. Celkově jedna velká promarněná příležitost. | PeZet ()

AmunRa

Potenciál tu byl, ale zpracování kulhá. Na hororu se obvykle oceňuje atmosféra, lekačky a případně i potoky krve. Atmosféru smyla první bouřka, lekačky a létající střeva se neobjevily vůbec. Když k tomu přičtu nulové vykreslení charakterů postav, stejně pojaté vztahy mezi nimi a podprůměrný casting (čest výjimkám jako Corey Hawkins a Liam Cunningham), tak jde film zákonitě do kopru. Logika příběhu také pokulhává na obě nohy, takže jediná fungující věc je hezký vizuál lodi, což je proklatě málo. Škoda, potenciál tu byl. ()

Plavba s Drákulou našla režiséra

Plavba s Drákulou našla režiséra

02.10.2019

Po takřka dvou dekádách příprav to vypadá, že se Drákula konečně vyplaví směr Londýn. Hororový snímek The Last Voyage of Demeter totiž nejspíš našel režiséra. Tím by měl být André Øvredal (Noční můry… (viac)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Tvůrce Pádu do tmy, Soudného dne či Centuriona si loni odskočil do televize a bitevní epizodou Blackwater si vystřihl zdaleka nejlepší hodinku druhé série Hry o trůny. Není divu, že o jeho služby v… (viac)

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

14.05.2012

U filmu The Last Voyage of the Demeter je situace taková, že v jeho realizaci uvěříme až u závěrečných titulků hotového filmu v kině. Bragi Schut (Hon na čarodějnice) napsal scénář už před deseti… (viac)

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

17.03.2011

Nebo půjde spíš o pokračování, ale bez Bena Afflecka? Tak nebo tak, studio 20th Century Fox chce, aby se druhé filmové šance slepého superhrdiny ujal David Slade (foto). Ten se prosadil thrillerem V… (viac)