Homeland - Zradca

• Slovensko Homeland: V mene vlasti (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (viac)

Seržant Nicholas Brody sa vracia domov po ôsmich rokoch zo zajatia v Iraku. Na krk mu dýcha chorobne podozrievavá agentka CIA, ktorá v ňom vidí spiaceho člena teroristickej siete al-Káida a zradcu, chystajúceho útok na USA! Špionážny seriál Homeland z produkcie americkej televíznej stanice Showtime možno považovať za najlepší dramatický seriál televíznej sezóny 2011/2012, čo dokazuje zbierka jeho najprestížnejších svetových ocenení. V roku 2012 získal dva Zlaté glóbusy z troch nominácií (najlepší dramatický seriál a herečka v hlavnej úlohe) a šesť cien Emmy z deviatich nominácií (najlepší dramatický seriál, herec v hlavnej úlohe, herečka v hlavnej úlohe, scenár, strih, herecké obsadenie). V roku 2013 získali Damian Lewis (mali ste ho možnosť vydieť na obrazovkách TV JOJ v seriáli Life - Najbohatší policajt) aj Claire Danesová Zlaté glóbusy ako najlepší herec/ herečka v hlavnej úlohe dramatického seriálu. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (24)

Férová hra (2017) (S06E01)

Od čtvrté sezóny jsou začátky nové řady velmi pomalé. Představení hracího pole a všech figurek na něm nějakou chvílí trvá a ani tady to není výjimka. Peterův stav je smutný. Politické dění se zase pořádně promíchá, ale až v následujících epizodách. ()

Muž v suteréne (2017) (S06E02)

Tato sezóna bude zřejmě plná podrazů a bodání do zad. To přinese radikální věci. Závěr mezi Carrie a Peterem byl silný a emotivní. ()

Dohoda (2017) (S06E03)

Kolečka celé mašinérie jsou v pohybu a doufám v postupnou gradaci. ()

Záblesk svetla (2017) (S06E04)

Začíná se nám to pěkně propojovat a míchat. Je zaděláno na skvělou politickou i právní podívanou. ()

Vyprovokovať nenávisť (2017) (S06E05)

Krása. Jede to na plné obrátky. Pomalu se buduje celkový obraz toho, kdo kuje pikle a jaké strany si jdou po krku. ()

Návrat (2017) (S06E06)

Tohle je ta správná esence Homelandu. Nevíte komu věřit. Nepřátelé nejsou jasní. Každý má nějakou agendu. Smutný je fakt, že Carrie a Saul již netvoří tým. Hrozně se těším, kam to všechno povede. ()

Podvojná pravda (2017) (S06E08)

Poslední epizody jsou neskutečná jízda. I vedlejší postavy jako Max a Astrid toho nabízí hodně. Máme tady opět podrazy, špionážní hry a bodání do zad. Jen se mi příliš nezamlouval úplný konec. Dal možná až příliš prostoru pro přežití. I když by mi ta postava chyběla, je z ní terminátor. ()

Bábky (2017) (S06E09)

S tím, co se zatím děje, musí na konci řady zákonitě někdo umřít. Kdopak to bude? ()

Dom s vlajkou (2017) (S06E10)

Peter je stejně nadčlověk. Vyřízený, zbitý, po prodělané mrtvici, otrávený a stejně špičkový agent. A je dobře, že tvůrci nezapomněli na odvracenou stranu Carrie. ()

R ako Rómeo (2017) (S06E11)

Ale, ale tady se opravdu jede naplno. Hezky zamotané, dobře zahrané. ()

Amerika na prvom mieste (2017) (S06E12)

Konec silné sezóny, která měla opět pozvolný rozjezd, ale od poloviny přišla kanonáda a správná esence Homelandu. Konečně se povedl i samotný závěr řady. S tím byl problém u čtyřky a pětky. Tady máme nadhozeno, co se dá očekávat dal a rozhodně to nebude vesele. Postava, která odešla už bohužel přesluhovala. Tvůrci se rozhodli správně. Odešla velmi oblíbená, silná a houževnatá postava. ()

Nepřítel státu (2018) (S07E01)

Tyranie započala. Jak dlouho se udrží u moci? ()

Rebel Rebel (2018) (S07E02)

Nepotřebná odbočka. Jdeme dál. ()

Patová situace (2018) (S07E03)

Přešlapuje se na místě a trochu se vaří z vody. Chtělo by to nějakou intriku. ()

Jakože neschopná (2018) (S07E04)

Už by se to chtělo posunout jiným směrem. Nějaké politikaření a větší zaměření na prezidentku. ()

Aktivní opatření (2018) (S07E05)

Pořad je to takové slabé, nezáživné. Chybí mi zde nějaká jiskra. Hutnější kolotoč. ()

Změna hostitele (2018) (S07E06)

Konečně se na scénu derou pořádné špionážní intriky a podrazy. Všichni jsou podezřelí, nikomu nevěřte, mlčte a hrajte hru. ()

Andante (2018) (S07E07)

Intriky nabírají konkrétnějších rysů a hlavní hybatelé se pomalu odhalují. ()

Lži, amplifikace, blbej twitter (2018) (S07E08)

Tahle epizoda mi nějak nesedla. Nebylo zde to správné napětí, vše bylo nějak divně nalajnované. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

7 let stará adaptace videoherního Hitmana vydělala téměř 100 milionů dolarů (tj. čtyřnásobek svého rozpočtu). Timothy Olyphant se ale do jejího pokračování nikdy nehrnul a tvůrci dlouho zvažovali,… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

65. ročník udělování cen Emmy, o nichž rozhodují členové The Academy of Television Arts and Sciences, nepřineslo žádné velké překvapení. Cenu za nejlepší dramatický seriál si konečně (a zaslouženě)… (viac)