Detektívka Black Mass vychádza zo skutočných udalostí, v Bostone, ktorému v sedemdesiatych rokoch viacmenej šéfoval gangster Whitey Bulger. Ten vyrastal s Johnnym Connollym, z ktorého sa stal agent FBI a nezabudli na seba ani v dospelosti. Whitey dával Johnnymu tipy na konkurenciu, ktorú potom on zatváral do väzenia. Policajta povýšili a gangster sa zbavil problémov na ulici. Jedného dňa sa im to ale celé trochu vymklo spod kontroly, keď boli nájdené mŕtvoly. Bulger sa dostal na zoznam desiatich najhľadanejších ľudí FBI... (Continental film)

Mark1983

Tak tenhle snímek mně přijde jako celkem obstojné kriminální drama s dobrým příběhem a s obstojným zpracováním. Zadíval jsem se od začátku do konce a ani na chvíli jsem se u toho nenudil. Hm,tak kriminální žánr je jeden z mých oblíbenějších,abych se přiznal. ()

Habansz

Nejlepší film s Deppem za poslední roky. Až se divím, že to má tak malé hodnocení, protože to bylo v každém ohledu lepší, než mnohem lépe hodnocení Veřejní nepřátele. Gangsterka, která je víc o mluvení, než střílení a jasně dokazuje, že Depp nerovná se Jack Sparrow. Založena na skutečných událostech a postavách, trochu šokuje a zároveň fascinuje tím, jaký byl James Bulger maniak a přitom (nebo právě proto) dokázal na svou stranu naklonit nejen diváka (nešlo z něj spustit oči, protože tady se maskéři fakt předvedli) ale i skutečnou FBI. A jestli byl skutečný "Whitey" Bulger jen z poloviny tak děsivej, jako ho ztvárnil Depp ve filmu (ať už charaktetem, nebo vizáží), tak klobouk dolu. Není to tak charismatický jako třeba Legendy zločinu s Hardym, ale určite to není spatné. Jsou to jediné gangsterky inspirované skutečností co v roce 2015 vyšli a oba filmy ždimají ze svých hlavních protagonistů jen to nejlepší i když v případě Deppa to rozhodně nebylo maximum. Za mě 4 z 5. Koho zajímá mafie, Johny, nebo je prostě zvědavej, toho ten film určitě nezklame. A 2 hodiny taky není nijak pozadí a oči drásající stopáž. ()

Agnostik

Je to dobrý film z duchem kriminálek staré školy.Johnny Deep je Pan Herec.Jinak opravdu nechápu tak nízké hodnocení.Dobrý příběh a kvalitně natočený. ()

zekon

Tak životopisný film je většinou nezáživný. Tady díky tématu je to lepší a připomíná mi to dnešní ČR :) ale hlavně.......JOHNY DEPP!!! Ten člověk fakt dokáže zahrát i ledničku. A ta masko, to je mazec!!! Nicméně ostatní postavy byly hodně v zadu. ()

fabregas1

Taková gangsterka bez nápadu, která stojí především na Deppovi a ještě mu trochu sekunduje Edgerton. Akce jsou sice drsné a prostředí ponuré jak má být, ale to je tak vše. Film pokulhává v ději a to, že se tam objevují postavy a hned chcípnou aniž by jsme je nějak poznali mi taky vadilo. Tak jako Legendy zločinu by bez Hardyho nemohl fungovat to má Black Mass podobné a jen ošklivý Depp se kterým bych si nechtěl povídat to zachraňuje. ()

thorax65

Odvar filmečků o prohnilých mafiánech a napravení světa skrze prvotřídní švestky. Příšlo mi to jako 2 hodinová pouť vorvaně nekonečným vodním světem. Na povrchu o něm vlastně nikdo neví a i když se ke konci filmu vyhoupne vstříc nebesům dávno propálený závěr vše sráží zpátky do hlubin. Nuda, nuda, šeď, šeď. 60/100 ()

Edrik

Další snímek o irské mafii z prostředí U.S.A. Johnny Depp je opět bravurní nicméně bych v této roli viděl někoho jiného. Jeho make up mi k němu vůbec nesedí ale snad je to záměr režisérů. Film nenadchl ani neurazil, prostě další irsko-americká mafia. Škoda. Závěr: Další průměrná irská gangsterka - do řady prosím. ()

Lukkyn

Depp je prostě mistr převleků a převtělení. Tentokrát se vtělil do skutečné postavy gangstera Bulgera , který se stal v 70. letech postrachem podsvětí v Bostonu. Za pomoci FBI se vypracoval v nejvlivnějšího mafiána a musím říct , že Depp tou postavou doslova žil. Jeho maska byla perfektní!!!Jeho praktiky tvrdé a kdo byl proti němu končil pod drnem. Líbil se mi styl filmu , který se zřejmě snažil držet skutečných událostí a tak to není žádná přehnaná gansterka , ale temná záležitost. Za mě ok a obsazení Deppa byla pro tvůrce výhra!!!! ()

TerribleTale

Od tohoto filmu jsem neočekával kopírování práce Scorseseho, neočekával jsem vlastně vůbec nic. Byl jsem příjemně překvapen, nejde o kopírování stylu výše zmiňovaného režiséra, Scot Cooper má vlastní styl, který tomuto příběhu určitě prospěl. Podle hereckého obsazení asi většina diváků očekávala předhánění v hereckých výkonech, podle propagačního popisu děje asi kdekdo očekával brutální scény a spoustu krve, vtip je v tom, že všeho tam bylo tak akorát. Boj s mafií byl znázorněn věrohodně, filmaři počítali s tím že běžný divák má jasnou představu např. o tom kolik lidí se musí podplatit aby mohl mafián v klidu fungovat, takže nás ušetřili spousty zbytečných scén, pokud se ve filmu mluvilo tak to vždycky mělo jasný smysl a opravdu ve filmu není nic navíc, v dobrém slova smyslu. Doteď jsem nevěděl, že nějaký Whitey Bulger existuje, teď už to vím a díky filmu mám docela jasnou představu jak vypadal jeho tehdejší život. A Scorseseho jsem k tomu opravdu nepotřeboval...Herecké výkony výborné, zejména Joel Edgerton zahrál svoji roli velmi věrohodně. Nad všemi ale čněl Johnny Depp, "Jimmy" Bulger v jeho podání byl opravdu démonický a je těžké ho zařadit do škatulky "běžných" filmových mafiánských bossů, dal této postavě prostě něco navíc jak to umí jen on. ()

MarekT.

Příliš jsem se nechal ovlivnit tou spoustou hodnocení typu "konečně má Depp normální roli" ale to se dá omluvit tím poškozením mozku kterým trpím od toho shlédnutí Mordecai v kině. Ano, silné momenty tam jsou ( i když jenom v závěru ). Ano, je to podle skutečných událostí takže vás to celou dobu nutí přemýšlet jaké to asi bylo žít v sedmdesátých letech v Bostonu. Ale Johnny Depp má nepochybně navíc, takže opět všichni uvažují jenom nad tím, jestli dopadne jako Nicholas Cage. Ale koneckonců to ani taková ztráta času nebyla, člověk si musí čas od času pustit kvalitní béčkový film aby následně mohl náležitě ocenit ty opravdu dobré snímky. ()

chosan odpad!

Jedna z nejhorších blbostí od Deppa co jsem kdy viděl. Film nudný pomálu jen samý kecání, žádná akce, žádný děj. Je to totální blbost za 10%. ()

BlackWizard

Bol som prekvapený docela nízkym hodnotením.Ano,zaslúžilo by si to viac pamätných scén,ale lubilo sa mi zmapovanie udalosti a 4 hviezdy v rámci žánru úplne v klude.. ()

Johgas

Mě to nechytlo. Tak zajímavé téma, ale zpracován chladné, odtažitě. A to i za přítomnosti hereckých hvězd. Vlastně mi osudy těch lidí byly ukradené. Nedokázalo mne to vtáhnout do děje. Myslím, že zfilmované osudy našich kmotrů by byly zajímavější (pokud by o nich tedy bylo něco veřejně známo :-) ()

Pythonator

Další film plný zabíjení, další film plný bezcharakterních hajzlů, co naivně věří, že mají charakter a jakousi mafiánskou čest. Další film o úžasné Americe, která vlastně zase tak úžasná není. O to je to děsivější, že je to podle pravdy a takové hnusné mafiánské praktiky se dějí. Johnny Depp je jedinou předností celé té šaškárny, protože toho jeho šmejda mu musí každý divák uvěřit. Tvrdit, že je to film na hovno a Scorceseho blafy a Kmotr jsou jiná liga, mi přijde zcestné, protože nevidím mezi těmi všemi gangsterkami žádný velký rozdíl. Tohle mě dokonce ani neunudilo téměř k smrti, jako třeba takový veleslavný Kmotr. Ano, má to jen dvě hodiny, tak se to dá přežít, a navíc je to podle skutečných událostí, což Kmotr jaksi není. Beru to tedy jako takový dokument o tom, jak se zabíjelo v Bostonu. ()

Dupac

Je třeba vyzdvihnout maskéry - Depp byl opravdu k nepoznání. Ale o to víc vynikne, jak jednorozměrně je jeho postava napsaná, takže po doběhutí titulků se mi vybaví maximálně ta pečlivá pleš, špičatý nos a modré kontaktní čočky. Naprosto nulová informace o tom, co a proč se tomu divnýmu chlápkovi mohlo honit hlavou. Další pozornost na sebe strhává výprava (interiéry, kostýmy, účesy apod.) - ano, člověk má pocit, že se dívá na starou krimi ze sedmdesátek. Jen nejsem úplně přesvědčený o tom, že pro film z roku 2015 je tohle kompliment. ()

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (viac)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (viac)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (viac)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (viac)