V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

corobis

Hudba v tomto filme nemá chybu zapasovala s lincolnom Cliff Martinez trafil klinček po hlavičke a patrí mu veľká chvála za vyber hudby pre tento film .super film ()

Standey

Mám rád filmy z právnického prostředí a Obhájce patří ke kvalitním snímkům, které jsou plné akce a nedají divákovi oddechnout. Velmi málo hluchých míst a hlavně skěle napsaný scénář řadí Obhájce do nejvyšší ligy. ()

house336

Skvělý film podle skvělé předlohy. Miluju Michaela Connellyho a film byl kvalitně zpracován přesně podle předlohy. Místy to možná bylo trochu na škodu, ale vždy se na něj rád podívám. ()

MilesWheeler

Opravdu povedený film. Líbí se mi prvek morálního dilema hlavního hrdiny, kterého ztvárnil McConaughey. Role se chopil na jedničku a postava je uvěřitelná. Celkově nelze herecky nic vytknout.. ()

Pavlo

Kvalitný thriller, ktorý ma dobre napísaný dej a zvraty. Postavy majú hĺbku, atmosféra filmu postupne hustne a film je od začiatku do konca napínavý. Odporúčam každému milovníkovi daného žánru. ()

james11

McConaughey si "hájí" právo žít. Mat by se klidně uživil jako právník, protože toho jeho Micka jsem mu totálně žral, jen si říkám, proč jsem asi jedinej, kdo čekal, že Mick někdy vytáhne mikrofon a ukáže, co všechno si v těch jejich konverzacích nahrál... :) ()

Pythonator

Nevím z čeho jsou všichni tak odvaření, když to vypadá jako další epizoda z nudné Kriminálky Las Vegas či New York či z jiné prdele. ()

Alekks80

Spíš thriller než soudní drama, což určitě filmu prospělo. Je to napínavý, rychle to odcejpá a herci jsou výborní a přesní. McConaughey od té doby, co přestal hrát v infantilních romantických filmech ukazuje, že je výborným hercem. Jediné, co mi vadilo a nakonec zapříčinilo nižší než plný počet hvězd, je totálně nepřipravená obžaloba se státním zástupcem diletantem v čele. Naštěstí to filmu příliš neubližuje. Za mě 90%. ()

shinlove

McConaugheye jsem neměl nikdy v oblibě a nezmění se to ani po tomhle filmu. Sice mě téměř 2h rušil v prožitku, ale skvělý scénář ani on nedokázal pokazit. První půl hodiny zasvěcení do děje, posledních 30 minut výborných. Mezitím soudní přestřelka. Vše do sebe zapadlo a ukázalo, jak chamtivost a ego dokážejí vyhrávat, dokud člověku opravdu nesáhnou na něco, nebo někoho, koho má egoistický chamtivec rád. Soudní i mimosoudní drama, jak má být. 4* ()

Lukkyn

Ohájce je ten tip filmu , který mi sedí. Postupné budování děje s pár více či méně překpapivými tahy!!!Každopádně tenhle film využívá starých osvědčených věcí a v tu pravou chvíli je dávkuje v přiměřené míře. Ke konci jsem cítil touhu, že to mohlo být trošku kratší , ale to nevadí, protože Matthew tenhle film zvládnul táhnout celý dvě hoďky!!! ()

trojkolka

Tak to byl nečekaný zážitek. Film jsem viděla aniž bych předem věděla hodnocení a o co jde... Právnické prostředí mám ráda a přesně takto si představuji průbojného právníka. Matthew McConaughey ho vystihl přesně a patří mu za to poklona. Škoda, že jsem nenarazila na knihu dřív, než jsem viděla film. ()

Nechic

Líbí se mi jak se Mick pohybuje v té nesoucitné a dravé právnické džungli tak, jako by mu patřila. Stejně tak ukázka konfliktu práva, zdravého rozumu a etiky. Právnická linka filmu je úžasná a bez chyby. Ty ostatní linky už občas předvádí až moc kotrmelců. O napětí a překvapení rozhodně není nouze. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011