V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

SeBig

U tohohle filmu jsem hlavně spoléhal na dialogy a nakonec mě nejvíc bavila McConaugheyho kára a sám McConaughey, bez kterýho by to byl za mě horší průmerná kriminálka. ()

Scalpelexis

I'm stoked. Naprosto nadšen. Tomuhle říkám poctivá práce na všech frontách a možná je moje radost založena taky na tom, že jsem dlouho neviděl tak chytrý, perfektně zahraný drama. Hodně tomu vděčí McConaugheymu, který kupodivu odhalil svoji hruď pouze jednou a dal nám vzpomenout, že on i umí hrát! Tempo filmu je naprosto ideální, zvraty nejsou nijak přehnané, za to velmi přesvědčivé a v neposlední řadě film krásně znázorňuje, jak to v právnické branži funguje. Žeru Hallerovo auto, žeru Hallerovo machrování..a Marisu Tomei. O kolik let tato ženská musí zestárnout, aby se mi přestala líbit? Na 5* epos to není, ale na velmi solidních 4,5* 100%. ()

jojinecko

McConaughey zaspomínal na časy dávno minulé (Time to Kill) a oprášil svoje sako, kravatu a argumentačný právnický slovník, aby sa pustil do boja (s protivníkmi, sebou samým, s vlastnými klientami). Film z pútavého prostredia, ktorý má správny drive, zápletku, napätie, twisty, dobre napísané postavy a pritom nie je prvoplánový... Skrátka dobre namixovaný filmový kokteil. ()

Flego

Matthew McConaughey potreboval úspešný film ako soľ a zdá sa, že návrat do súdnej siene je tým pravým orechovým. Už v Čase zabiť potvrdil, že mu právnické kľučky vyhovujú, teraz sa k tomu pridala sympatická hamižnosť a dravosť. ()

hrona

V celku jednoduchý příběh, bez žádných velkých překvápek, či zvratů a hlavně smysluplným dějem. Zde prostě funguje vše jek má, kriminálka, soudnictví, velmi dobře odehrané herecké výkony a v neposlední řadě výtečný soundtrack. Vše zabaleno do lehkého barevného obalu filmů ze začátků 90.let. Spokojenost ()

Roman.Ticka

Předzvěstí luxusní podívané byl už úvodní chytlavý soundtrack. Ostatní přicházelo postupně jako při opatrném rozbalování úhledně zabaleného dárečku s množstvím dekorací, cinkrlátek a navrch bohatě zdobenou složitě provázanou mašlí. Dáreček byl vybrán na úrovni, s ohledem na potřeby obdarovaného, vkusně a s nápadem. Komplex, i přes pro běžné laiky bludiště složitých právnických kliček, stál za příjemné oddychové pokoukáníčko. Pojmy jako piraně v moři (vtipně absurdní), nevinnost, nevina, čisté zlo, svědomí, a s tím spojený proces proměny osobnosti hlavního hrdiny, mě vždycky zaujme. I mnohoznačná etická otázka k přemýšlení po skončení projekce: "Nakolik musí být (nad)člověk bohatý, aby byl vždy a prokazatelně (ne)vinen"?! ()

anais

Matthew McConaughey potvrzuje podezření, že by mohl být skvělým hercem nebýt špatných filmů, a celé to šlape jako od 90.let málokteré soudní drama. Na druhé straně je předvídatelnost, která dost podkopává diváckou spokojenost. Ale i tak solidní zážitek. ()

honajz

Souhlas s komentem Vindemiatrixe. Přišlo mi to až moc cool, až moc chladných filtrů, až moc třepání kamery, tam, kde to chtělo sešlápnout nohu z plynu, se přidalo, a naopak. Hlavní postava mi přišla tak free, cool a in, jak vším proplouvala s rukama v kapse, že jsem ani neměl důvod se o ni bát. Vlastně mi ten člověk byl ukradený. Přes znalost soudních řízení mi přišlo, že to celé plave po povrchu. ()

poz3n

Obhájce se pojetím podobá kdejaké Kriminálce "doplň si své město". Hlavně ze začátku mě dost štvala práce kamery, její neustále těkání a zoomování. Tenhle kameramanský styl nemám obecně vůbec rád, je podle mě spíše právě televizní, seriálový, rozhodně ne filmový. Naštěstí byly ale tyhle zběsile pojaté záběry dost dobře sestříhané a svým temporytmem si mě pomalu ale jistě snímek získával. Jeho hlavním trumfem byl však především zajímavě zapletený příběh a charismatický McConaughey. Zábavný soudní film v tom nejlepším slova smyslu. 7/10 ()

rikitiki

Bacha na realitní makléře! Mají klíč od každého bytu ve městě. I když je to Los Angeles, kde bude bytů asi trochu víc. Takže jim nečiní problémy vlézt kamkoliv, kdykoli, a to i když se jedná o byt, který nikdy neprodávali. ___ No, když divák snese tuhle přemrštěnost a spolu s ní i spoustu dalších, tak si film snad může užít. Já to neskousla. ____ Film je přefabulovaný a, což je horší, také únavně nezábavný. ()

Ivoshek

Vida, Meťů Mekonohy umí hrát. Dobrej thriller, dobrej, spletitej a ne úplně odhadnutelnej. Bavilo mně koukat na to, jak se celá věc vyvíjí a kdo koho nakonec přečůrá. Snad jen ty kecy o tom, jak je to kruté, hájit stvůry, si mohl fešák nechat od cesty... ()

AlfaNumerO

Kvalitní a především inteligentní film, kterých je poslední dobou jak šafránu. McConaughey mi na roli obhájce perfektně sedl (stejně jako ve filmu Čas zabíjet). Doufejme, že našel svou novou filmovou polohu a potkáme se s ním v dalších snímcích podobného ražení. 82% ()

claudel

Ačkoli tuze rád čtu, téměř všechny žánry a zvláště thrillery a krimi nevyjímaje, ještě jsem neměl tu čest seznámit se s úspěšnými knihami Michaela Connellyho. Jsem přesvědčen, že knižní předloha bude určitě obsáhlejší, nicméně film byl natočen svižně, zápletka byla umně vytvořena, nezbývá než souhlasit s castorem - její účes mě rovněž praštil do očí. ()

ARI50

No nemusím takové filmy ale tady jsem hodně zvratově a herecky spokojen a to potom když jsem nic nečekal je nakonec super film. ()

Necrotongue

Michael Connelly je mým oblíbeným autorem. A to je pro tento film paradoxně špatnou zprávou. Zopakoval jsem si ho totiž právě proto, že jsem se konečně dostal ke knižní předloze, a snímek z tohoto srovnání nevyšel nejlépe. Začnu obsazením. Zatímco Matthew McConaughey byl pro roli Michaela Hallera dobrou volbou, Ryan Phillipe (přestože proti němu nic nemám) mi do role jeho protivníka neseděl ani trochu. Scénárista se musel od předlohy odchýlit, to chápu (jinak by to musel být seriál), zároveň ale platí, že tím příběh ztratil svou kompaktnost a spousta záležitostí proběhla jen ve zkratkovité podobě, což zase nesvědčilo logice věci. Film to nebyl špatný, ale srovnání s knihou tak úplně neustojí, proto musí tři kousky stačit. / Poučení: Chceš se stát knězem nebo advokátem? Nauč se mlčet. ()

Beastmaster4

Právnický thriller, který se od začátku tváří jako oříšek pro náročnější diváky. Místy možná tenhle úkol splňuje, ale nijak víc nezaujal. Popsal bych ho jako krásné akvárium s čirou vodou a vyleštěnými skly, kde plavou vzácnější rybky s těmi obyčejnými. Jenže tohle akvárium krom těch rybek nenabízí žádné zajímavé místo, jen málo kytiček, žádný úkryt - jde jen o průhledný pohyblivý obraz bez přirozeného prostředí, kterým by oko pozorovatele potěšilo o to víc. OBHÁJCE je stejně průhledný, stejně do detailů a právnických kliček načinčaný, až to s tím servírováním diváku přehání a nezbývá místo pro překvapení. Tím se stává sice pěkně natočeným filmem, který ale nedosahuje žádné špičky a jeho lineárnost ho drží na běžném průměru. ()

mm13

McCounaughey síce hrá svojho hajzlíka s gráciou a viditeľne si ho užíva, lenže postava samotná, ako je napísaná, nemá žiadúcu hĺbku a zostáva tak len jednou z mnohých filmových figúrok, ktoré počas sledovania nadchnú i pobavia, ale pamätať si, kto vlastne bol ten Micky Haller, nie je možné. Finálne rozuzlenie potom tiež patrí do kategórie tých lacnejších, vlastne je skoro až podvodom na diváka, udalosti tomu predchádzajúce boli predsa len maľované v temnejších a sarkastickejších tónoch. Ľahká, jednorázová záležitosť. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011