Terra Nova

Ukážka z filmu 3
Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

Struhy

Od pilotního dílu šla už tak nízko nastavená kvalita ještě níž. Ústřední manželská dvojice neuvěřitelně nesympatická. Vůbec, celý to točení se plytkého příběhu kolem rodinných osudů a puberťáckých lásek mi lezlo na nervy. Vzdávám to s pátým dílem. ()

arbitr

Bohužel tento seriál promarnil mnohem větší potenciál, než který se v něm skrýval. Naivní až hloupý boj o nadvládu nad novou planetou, v daleké budoucnosti, slabé vykreslení postav, plytké, povrchní a ve svém výsledku značně nesourodé. Novou sezonu, tedy pokud nějaká bude, už sledovat nemíním. ()

Mrkvič

První dva díly ještě zkousnu, ale nejde se zbavit dojmu, že jde jen o vykleštěné vzory (Avatar, Juráč, Stargate atd, což tu píše stejně každý). Po dvou hodinách takřka nepoznám žádného z hrdinů (až na Stephena Langa, ale to také hlavně díky Avataru). Bažanti se chovají nelogicky a mazáci jsou ještě tupější. Efekty se nedají vůbec srovnat s už takřka 20 let starým Jurským parkem a plastové prostředí připomene pozdější (mizerné) díly Hvězdné brány. A to se to má ještě horšit? No potěš koště! Třetí díl bude už asi konečnou. Nastartovat tak velkorozpočtový seriál s takovýma debilitama může opravdu jen ... jen režisér s tak prachbídnou seriálovou minulostí. Čtvrtý díl je už neskutečná prdel. Tady se naplno ukazuje, pro koho je seriál určen. Zápletka banální, kterou až ke konci neprokouknou opravdu jen ta nejtupější děvčátka, která musejí být unešena ze všech těch taškařic a vztahů. ()

Mr.Husts

Seriál s totálně zabitým potenciálem, kde skoro nic nefunguje jak má. Postavy nudné, nezajímavé a neprocházející jakýmkoli vývojem. Koho napadlo dát do hlavních rolí totálně nudnou šťastnou rodinku, jejíž jediný člen mě nazaujal byť jen na jednu scénu. Absolutně žádné charaktery postav, každý druhý někým vydírán omlouvajíc své přijebnuté chování. Epizody často o ničem s retardovanými, nelogickými kašičkami. Poměrně velké zklamání na to, jak velmi dobře měli tvůrci vymyšlenou hlavní dějovou linii, pěkný nápad, ale všechny seriálové složky totálně posrány. Díky bohu, že druhá řada se nechystá, co za zhovadilosti by tam ještě vymysleli raději vědět netřeba. ()

Cocacolix

Podobný seriály mám rád. Už od prvního dílu se přesuneme do daleké budoucnosti. Což je zvláštní, protože děj se přeci přesouvá do minulosti. Jenže my se přesouváme do budoucnosti myšlením. Stačí nám pár indicií a víme, jak kterej díl skončí. Rodinka ještě ani nestihne projít portálem a už víme, který postavy budeme nesnášet (je jich víc). Stephen Lang se pak objeví na scéně a celej seriál si krade pro sebe. Častý fenomén, kdy fandíme komukoliv, jen ne hlavním postavám. Sice má stejně jednotvárnou a neoriginální postavu jako v Avatarovi, ale kurňa, už tam byl nejlepší a fandil jsem mu... Ale co, tenhle seriál si naštěstí na nic nehraje a béčkovitost z něho přímo čiší, takže proč držkovat? Dostal jsem přesně to co jsem chtěl. Možná mě mrzí, že po pilotním díle se výrazně zhoršuje hudba a je to nuda jako v jinejch seriálech. Což je škoda, prozože v pilotu byla dobrá. Každopádně,pokud potřebujete silně nenáročnej seriál k jídlu či jako prostředek k mozkovýmu klystýru, tohle je ideální volba. ()

Redi

Téměř odpadová klasika seriálů 90. let ala Ztracený svět. Jasně, do pátnácti let bych k tomu po škole asi rád usedal, ale to už je docela dlouho a dnes to nemá trochu, ani trochu náročnějšímu dívákovi co nabídnout. Z nudy a kvůli dinosaurům a velkému optimismu zkouknutých 5 episod, u kterých končím... inu raději jsem mohl koukat do zdi ve stoje na hlavě. Nějaký dramatický thriller spin-off zaměřený na příběhy několika postav (ne tak nudných a necharismatických jako v TN) s důrazem na jejich psychologii (hlavně nic rodinného) v době již zdevastované Země... jo, to by byla jiná. ()

Moviemaker

Hlavním problémem této nové pecky ala Jursky Park je v tom, že na každém záběru máme samé dětičky. Dítě všude kam se podíváš. K tomu přidáme sladké americké usměvy. Kdyby se podařilo odbourat tuhle složku, tak serial nemá chybu ,takhle počkám jakou cestou se to vydá. ( Jinak osobně se mi nejvíce líbil svět v prvních 10 minutách, myslím že měl mnohem hutnější sci-fi atmosféru než samotná Terra Nova) ()

Narya89

Po cca 6 dílech mám z tohoto seriálu poměrně dobrý pocit, asi hlavně proto, že cítím velký potenciál, daný jak prostředím, tak množstvím charakterů. To se ale může změnit. Líbí se mi myšlenka problematičnosti života na Zemi v budoucnosti, protože to je dle mého odhadu i docela nesci-fi a taky možnost nového začátku úplně od základů někde jinde, co na tom že v minulosti a s dinosaurama, může to být zajímavé a zatím i je.. ()

Aven

Vykrádačka všeho možného doplněná tunou patetických žvástů a především nesnesitelnou rodinnou linkou. Všechny tři děti hlavních představitelů jsou v seriálu absolutně zbytečně, jen zabírají stopáž a namísto akce či posunování děje dochází k řešení vztahových a rodičovských rádoby problémů - především ta malá holčička je fakt nesnesitelná. PS: finální dvojepizoda je tak neuvěřitelná scénáristická sr***a plná nelogičností, že jdu ještě o hvězďák dolů. ()

venalce

Konečně oddechové sci-fi! Už to chtělo něco takového. Víte, jak je těžké v dnešní době najít seriál, který se neřídí heslem "čím drsnější tím lepší"? Navíc, aby to bylo sci-fi? No, tak tohle je seriál pro ty, kteří potřebují mít jistotu, že vše dobře dopadne, a přitom chtějí mít i nějakou záruku kvality, aby nemuseli celou dobu protáčet panenky nad totální stupiditou. Takhle nějak si představuji zajímavý rodinný seriál. Doufám, že se brzy dočkáme další řady, protože tahle cesta do pravěku vyloženě hřeje u srdce. ()

VanTom

Ukázkový příklad americké vize rodinného seriálu, který by měl být úplně pro všechny. Pro taťky a kluky tu máme dinosaury, drsné vojáky a zbraně, pro mamky rodinu držící za každých okolností při sobě, pro holky milostné tápání několika teenagerů a pro děti pár roztomilých zvířátek. Že to příliš nefunguje, je nasnadě. Pilot dokázal docela nalákat, ale pak následoval kvalitativní sešup o pěkných pár řádů dolů. Postupně se sice Terra Nova vyhrabávala nahoru, ale nějakého výraznějšího nadprůměru ani ke konci nedosáhla. ()

Slider

Pretrpel som celú prvú sériu, držiac v sebe semienko nádeje, že sa to časom ešte môže zlepšiť. Lenže nech je to zo začiatku akokoľvek hlúpe a umelé (výstižnejšie slovo na to ani neexistuje) časom sa to ešte zhorší. Chvalabohu druhej série sa už nedočkáme. Celý seriál má dve zaujímavé postavy (ostatné sú ak nie práve nudné, tak rovno iritujúce) a pekný vizuál. Inak je to kopírka až hanba. ()

J-o-k-e-r

Jak zde již někdo zmínil, každý si všimne odkazy na hity jako Stargate, Lost, Avatar nebo Jurský park. No a? Nápadité je to dost, efekty, akce, příroda i dinosauři :). Já to beru jako pohodovou jednohubku, kterou jsem spolkl během pár dní a bavil se u ní náramně. Prostě ten nápad "seriál s dinosaury" se mi zamlouvá a moc. Možná tu mohlo být více z tamější přírody a méně "my jsme rodina", ale rozhodně se řadím mezi (předpokládám) menšinu, kterou mrzí, že je seriál momentálně ukončen. Příjemné obsazení, kterému jasně vládne charismatický S. Lang! Věřím, že se ještě nějakého pokračování dočkáme...víc takových dobrodružných seriálů. ()

Scar

Na rozdiel od tých, ktorí porovnávajú Terra Novu s Jurským parkom, Lost, Stargate,... ja vidím najväčšiu podobu so seriálom Heuréka a to najmä scenár a casting. Len málokedy si v jednom seriály môžeme obzerať tak pekný katalóg modelingovej agentúry. Ak by takto vyzerala naša budúcnosť, tešil by som sa. ()

Luksa

Nechávám Terra Nově tři silnější hvězdy, nevidím jej tak tragicky jak ostatní. Přiřadil bych jej k podobné sortě seriálů jako Hvězdná brána nebo Nová Generace, čili nejde o nic světoborného, nic extra inteligentního, ale zcela splňující parametry nenáročné televizní zábavy na odpoledne, která zabaví. Pokud někdo čeká další Losty by měl rychle snížit nároky. Seriál má docela atraktivní pravěko-sci-fi prostředí, neurážející herce a solidní zápletky, ikdyž slabé díly zezačátku moc optimismu nepřinášejí. 70% ()

giovanni3

Tento seriál jsem sledoval, ale je mi jasné, že až půjde v TV příště tak se již dívat nebudu. Od začátku člověk čeká kdo je ten dobrý/špatný a zda se bude dít něco zajímavého. Sem tam to je vykrádačka filmů jako Ptáci a podobně jindy je to zase pěkná blbost a občas se člověk i baví. Celkově tento seriál limituje hlavní záměr na Shannonovy a jejich vztahy kdy Josh najde ihned holku, Maddy zase přítele, Elisabeth hned najde kamaráda ze školy, Jim se hned stane policistou a to se buduje snad v každém díle. Postupně se děj začíná zlepšovat a člověk se víc a víc těší na nové díly, aby obousměrný portál pěkně zdramatizoval příběh. Moc jsme nepochopil závěrečnou scénu a nalezený předmět, ale i to se stává. Co jsem pochopil, tak 2.série se snad ani netočila = seriál skončil. Kdybych měl hodnotit jen závěr seriálu, tak hodnocení bude určitě za 3z5, ale v celém kontextu dávám 2z5. ()

tommy187

Tak jednoducho nič moc. Videl som pár dielov a úprimne povedané stačilo mi, Je to pomerne zaujímavé, dá sa na tom zasmiať, dá sa to pozerať, ale nie je to nič, čo by som pozeral každý deň. Jednoducho sú lepšie seriály. Herecké výkony sú zväčša nevýrazné, ale čo je hlavným negatívom pointa a idea nie je dotiahnutá. No umelecká hodnota a efekty sú na dobrej úrovni :), vrátane scenáru. Takže priemerný seriál, ktorý si človek pozrie v prípade núdze (v prípade, že sa nudí, alebo nič nejde v TV). *videné : 4/13 ()

Šakalík

Hodnocení PO ŠESTI DÍLECH: Ale kdepak. Pokud by měl takhle vypadat „napínavý dobrodružný seriál“, toš tak to by bylo zle. Terra Nova umírá přesně na to, s čím se snaží zvedat klesající rating sledovanosti – na snahu o přilákání co nejširšího okruhu diváku. Takto koncipovaný „rodinný“ model seriálu ale HRUBĚ nesluší, protože ho sráží na úroveň upovídaných telenovel pro seniory, kde se nic neděje, zápletky jednotlivých dílů jsou lacině banální a veškeré konverzace mezi členy ústřední rodiny jsou nesnesitelně infantilní. Dětské role obecně jsou imho dálnicí do pekel a tento seriál je toho zářným příkladem (ostatně stejně jako Falling Skies). Já osobně jsem nenašel sílu dokoukat ani první řadu a v její půli jsem tento naprosto zbytečný seriál nenávratně opustil. R.I.P. ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (viac)