Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

LiborGondek

1. Stejně ujeté jako jednička. 2. O dost vtipnější než jednička. 3. Až zbytečně sprosté (vezmu-li v potaz to, že se na film bude koukat zejména mladší generace). A konečně za 4. Oceňuji, že se nebáli ukázat trochu krve. Shrnuto podtrženo: vtipné, zbytečně sprosté, drastické tak akorát a stejně "prdlé" jako původní Kick Ass. ()

Tucqa

Strhávám jenom jednu hvězdičku za to, že jsem postrádala pár scén z komiksové předlohy. Jinak mi ten druh humoru docela seděl. Chápu, že se to asi nebude líbit všem věkovým generacím a taky v kině se dalo poznat, jaké procentuální zastoupení má každá věková skupina, ale své diváky si Kick-ass určitě najde. Hlavní postavy jsou sympaťáci a Motherfucker je několikrát ohavnější než kdy před tím. Celý film má grády a nedá se říct, že bych našla chvilku, kdy bych se nudila... ()

pytlák

Příjemné překvapení. Na první díl to samozřejmě nemá hlavně kvůli podivnému vizuálu a pokulhávající režii, ale i přesto jde o důstojné pokračování. Příběh je dobrý, vtipy také a herci do jednoho parádní. Chloë si Hit-Girl užívá stejně jako v prvním díle a mě to pořád neskutečně baví. P.S. Scéna na dodávce je opravdu natočená otřesně. ()

ivan_drago

I přes značnou kolísavost v ději si film plnou palbu zaslouží, protože takhle komiksový film už jsem dlouho neviděl... Tempo filmu a hlavně kadence nástupu jedněch z nejoriginálnějších "superhrdinů/padouchů" je vražedná... Ani ta posraná vztahová a existenční zápletka není na škodu a dává oddechnout od dalších a dalších bitek a soubojů... Film si mě dále získal svojí svým brutálním přístupem k postavám, kdy se nikdo s ničím nesere a kašle na přístupnost, ukazované násilí je pěkně explicitní a kamera si ho vychutnává... The MotherFucker... už se těším na další díl... ()

Mirokukii

Nářez zůstává. Pouze je větší. Přibylo mnohem více akce, krve, a celkově je to větší úlet. Vyrovnaný balanc uvěřitelnosti a komixu tím však utrpěl. Celkově je to však dynamicky nadupaná, nic nenudící zábava. Pro nadbytečnou přítomnost oplzlostí, zbytečných vulgarit (záporák se opravdu vyřádil), a malou účast Carreyho hvězdu ubírám. ()

Mrkvič

Sakra. Hodinu si říkám, co to z toho do háje udělali za sračku? Chvíli jsem těm Justinům Bíbrům a našpuleným blonckám chtěl dát šanci, že jde o parodii, ale ono ne. Tady je prostě všechno špatně. Hitgirl vypadá první polovinu trapně ve všech polohách, do kterých ji mizerný scénář staví. Herci o mnoho tříd horší. Hudba sahá po paty jen v místech, která vykrádá z jedničky. Humor? Příšernej. Trapnej, že jsem se nestačil divit, zda to fakt myslí vážně. Jen když přijde zvrat, tak se film začne tvářit opravdově, skutečně a s nějakým úžasným poselstvím. Bohužel finální bitva je opět slaboučkým odvarem jedničky. ()

ecceHOMMO

Vlastne sa mi to páčilo viac než jednotka a to prekvapilo aj mňa samotného. A i keď mi postava Mother Fuckera prišla až príliš preafektovane gýčová, snažil som sa ju brať so satirickým nadhľadom a plnými dúškami som si užíval Wadlowovskú priehršť zábavy. ()

Simpoch

Bylo to super, ale jednička je zkrátka nepřekonatelná. Do dalšího dílu se vklínilo i pár levných scén typu Muzikál ze střední a tím tu trochu chybí ta šokující přímočarost. Jinak ale žůžo. Palec hore. ()

viperDavid

Hele jsem v šoku, přiznám se, že jednička se mi tolik nelíbila - neutrhněte mi uši, ale z pokračování jsem nadšen. Působivě mi sedla hudba, herci hráli fantasticky, záporák byl úžasně směšnej. Pět hvězd dávám opravdu jen dokonalým filmům tak dávám kapitána, ale na tom zas tak nezáleží ()

DJ Rocco iNc

Táto časť výrazne klesla o level nižšie, oproti úspešnejšej jednotke. To, že tam vystúpil aj svetom obľúbený Jim Carrey, nemalo značný efekt, ako pri predošlej záležitosti. Už mi to prišlo trápne, masky, superhrdinovia, už to bolo, ako na pieskovisku, kde sa hrajú deti. Najtrápnejšia postava z celého filmu bol asi Red Mist, ktorý mi totálne liezol na nervy, spolu s jeho tupým ksichtom. Úplne nesympatická postava, ako aj herec, ktorý ju stvárnil. Reup: 28.12.2018 to Markíza vysielala v premiére pod názvom Superhrdinovia. ()

Johnny.ARN

Tak ako pri jednotke, ani tomuto som nevedel prísť na chuť. Síce akčné, miestami zábavné, ale nevyužitý Carrie, opustilo to tú rovinu áut a rotačníkov z jednotky a presunulo sa to skôr do roviny vzťahov a posolstvu ľudstvu. 3 z 5 ()

BROKEN_

Dvojka má proti jedničce dvě nevýhody. První je, že dvojku nenatočil Matthew Vaughn. A druhá věc, jednička nastavila level strašně vysoko, a navázat na ní, je skoro nemožný. Jak pokračování dopadlo? No, bylo to dobré. Režisér Jeff Wadlow neudělal ostudu, a natočil slušné pokračování. Bohužel tenhle film, nepřináší nic nového. A taky nemá žádnou scénu, na kterou si divák vzpomene, v tom byla a je jednička jedinečná. Ale nebudu chodit kolem horké kaše. Dvojka mě bavila, nenudil jsem se, postavy dá se říct, neprošli žádným zajímavým vývojem. Ale mě to nevadilo. Je to pořád zábavný, akční, a herci pořád neskutečně fajn. Jim Carrey mě hodně překvapil, stejně jako v jedničce Nicholas Cage. Film má otevřené dveře pro pokračování, o kterém bych měl zájem, ale jen tehdy pokud to natočí Vaughn, jinak nevím nevím. A ještě dvě věci. Filmu chyběla nějaká super nadupaná hudba jako v jedničce. A poslední věc, zpomalené záběry. To mi hodně chybělo. Když to tak vezmu, dvojka je dobré pokračování, které bohužel nepřináší nic nového, ale pokud se vám líbila jednička, u dvojky nebudete zklamaní. Slabší 4 hvězdy. ()

Lachtaan

Existují komedie, u kterých se díky zábavě, jež vám poskytly, těšíte na další pokračování a je velkou výjimkou, že onen sequel dosahuje stejných kvalit. Absolutní kravina jménem Kick-Ass je toho důkazem a kdysi jsem se modlil i pro třetí díl. ()

Ryuuhei

Nikdy jsem nebyl fanoušek Nářeze, první díl mi přišel značně stupidní, ale toto? Jo, asi jsem už této sérii přišel na chuť. Dobrá zápletka, dobří záporáci, spousta nekompromisně krvavých a krutých akčních pasáží, plus chytrá myšlenka. Co dodat? Bavil jsem se skvěle. ()

Barvoj

Proč? Proč musí za každou cenu do filmů cpát hnusný počítačový bojový scény? obzvlášť když tam je plno výborných 'klasických' bojových scén..! Nebýt těch dvou špatných animací, byl bych naprosto spokojený. Ale co, nářez je to stále:) Těšil jsem se především na tu malou holku ve fialovym, která bude sekat končetiny na potkání, což se mi splnilo. Sice už nám holka trochu povyrostla a ani to nebyla tak poctivá řezničina jako v jedničce, ale komu to vadí.. Hlavně že se na to stále dá koukat;) ()

mickyreed

Nestává se často, že bych šel do kina na něco, na co se těším a ono mě to ve finále dopravdy potěšilo !!!! Kick-Ass 2 je druhej díl filmů o superhrdinech bez superschopností ... paradoxně je to vlastně asi nejlepší superhrdinskej film letošního roku ... tak skvělej kinozážitek jsem si neodnesl z kina už víc jak půl roku. Zároveň je to nejlepší komedie od tak dlouhé doby, že už si ani nemůžu vzpomenout jak dlouhé. Kick-Ass je prostě akční nářez v krásným komiksovým kabátě se skvělýma hláškama, odkazama na kultovní filmy a neskutečnou dávkou toho divnýho humoru, kterej tak žeru ... je to prostě jedno z těch béček, který patří mezi elitu ... bez kmotra Tarantina bychom tyhle filmy neměli takže ... díky Q. a díky všem za Kickass 2, I hope you will return to kick our fuckin asses again. P.S. - "The Motherfucker" sucks cocks in hell!!! ()

Gar-mogoth

Stejně jako většina ostatních komiksových dvojek (snad až na Temného rytíře a druhé X-Meny) poněkud slabší (trochu už to ztratilo své kouzlo) než jednička, ale pořád je to docela nářez (hehe). ()

DonHUS

Vaughnova jednička nastavila laťku tak vysoko, že by asi i on měl problém ji udržet. Wadlow ji ale nemilosrdně podlézá a jeho film je ve všem minimálně o třídu horší. Pryč jsou nápadité akční scény i emocionálně vypjaté momenty. Pryč jsou zajímavé vedlejší postavy. Těch nových je moc a zaujmout tak zvládne snad jen Jim Carrey, ale ani on příliš prostoru nemá. Z těch starých prošla vývojem Hit-Girl jako jediná a její středoškolská linie a hlášky patří k tomu nejlepšímu, co dvojka nabízí. Horší je i audiovizuální zpracování. Obraz vypadá při skoro stejném rozpočtu místy lacině a televizně a soundtrack pouze variuje motivy z minula (písničkový taky nic moc). Celkově to ale není taková tragédie, je to prostě letní komiksová blbina, což je ve srovnání s jedničkou hořké zklamání. 7/10 ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)