Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

elanius

(134/2013) / Nepochopím, ako môže dať človek pre zmysloch, ktorý ma viac ako 13 rokov Kik Asovi viac ako za 2*. Odmyslime si samozrejme, úplne nevhodné gore scény. Prvá tretina filmu...twilight pre puberťákov. Čo mi vadilo ešte viac boli pravidelné scény tzv. mudrovania o živote. Ani jednotka ma nechytila, dvojka len potvrdila neblahé tušenie, že za atraktívnym zvňajškom sa skrýva veľké prd. Jedna za zručne a efektne natočený film, druhá za Jim Carreyho :) 4/10 ()

uiu

Sice to není takový nářez jako jednička, ale jako pokračování solidně obstojí a přidá do mozaiky pár nových postav, které vám zůstanou v srdci (Matička Rus rules). Příběh sice nic extra nenabízí - Hit-Girl chce být normální holka, co chodí do školy a má normální dospívající problémy a Kick-Ass chce založit partu superhrdinů a bývalý Red-Mist, nyní Motherfucker zase partu superzloduchů, ale jak dojde na akci, tak čelist klesá a divák se může tetelit blahem. Potitulková sekvence nejspíš nechává otevřená vrátka pro třetí díl, kterému bych se ani nebránila, pokud zůstane stejné tempo. ()

PiLgRiM

Ten film má obrovské srdce! Přiznávám se, že jsem ještě nikdy nebyl od watchmenů tak nadšený z komiksu jako dnes. Tohle nakopává prdel všem komiksům ať už z DC nebo z Marvelu. ( Perfektní karikatura kapitána Ameriky v podání malého tlustého Geeka ohánějícím se plexi štítem). Tu tam je křečovitý infantilní humor Marveláků. Civiliní hrdinové Rulez! I přes všechny nadávky a gejzíry krve je tohle jedna z největších klukovin, co jsem kdy viděl a právě tyhle gejzíry a nadávky jsou krásným vztyčeným prostředníčkem dnešnímu mainstreamu, který přes všechny svoje triky, prvoplánový humor a dokola se opakující zápletky o záchraně světa, ztratil jakoukoli lidskost. Další velké plus je Jim Carrey, který si svou roli užívá každou vteřinu a je to hodně vidět. No co dodat. Snad jen doufat v další pokračování. Prosím:) ()

geklon

Těžko říct, jestli je to tím, že jednička to závěrečnou pointou tak posrala, že jsem od dvojky neměl žádné očekávání a vlastně mi bylo úplně jedno jestli se natočí nebo ne. I proto se možná tvůrci rozhodli nechat u ledu logiku a jít víc za komiksovým zpracováním a udělat tak tento snímek víc stravitelnějším a odlehčenějším. A můžu s klidným svědomím říct, že to funguje. Akční kravina pro zastydlý puberťáky... Souboj mezi týmem super klaďáků a super sráčů je vážně vtipnej a Minzt -Place je vážne k popukání. Míň popkulturních a morálních klišé, víc Jima Carreyho a řemeslného kumštu a byla by to o mnoho koukatelnější. ()

ywo666

Milujem násilie vo filme. A milujem humor vo filme. Kick Ass 2 je práve ten druh filmu, ktorý obsahuje obe zložky vo solídnom množstve. Akcie je dobrá a hlavne brutálna. Vtipov je tam tiež celkom dosť. Škoda, že trailer prezradil až príliš veľa. Superhrdinovia v úvodzovkách sú vydaréný. NIektoré kostými a prezývky fakt mega. Škoda že Jim mal menšiu úlohu ako som čakal. Na filme tiež oceňujem, že Aaron sa nahodil do solídnej formy. Množstvo scén je nezabudnuteľných. Nápaditosť filmu vôbec nechýba. Pritom drsný feeling a Rkový rating eliminovali teenegerskú trápnosť, ktorá hrozila. Je to slabšie ako výborná jednička. Ale iba o takých 10% a predšlý diel som ocenil na deväťdesiat päť. Takže u mňa 85% a silné 4*. Wadlow nesklamal. ()

venison

Jednička mile překvapila a dvojka standardně zklamala.. Puberťáci se perou se svými hormony a ve volných chvilkách i se zlými padouchy... Suprová postava, kterou v jedničce ztvárnil Cage, se propadla do země a nová se neobjevila.. Ani "chvilkový" Carrey nezabral tak jak měl.. Pozitivem jsou zpomalené detailní záběry rvaček a cákanců krve.. Příběh pokulhává.. :-/ ()

ivan bohatyr

Určitě jsem čekal víc, jednička se mi dost líbila, ale tohle už bylo takové moc vyhrocené, plné nesmyslů a armády "hrdinů" v pyžamách tomu taky nepřidaly. Do se toho se pletly "problémy náctiletých" no a žánrové střídání thrilleru s komedií typu prcičky mě teda taky zrovna nenadchlo. ()

noriaki

Sterilní. Na dvojce je vidět že bez té skvělé nadsázky, ironie a střelené atmosféry by byla jednička jen průměrný film. Pokračování Jeffa Wadlowa má zdánlivě všechno potřebné, jen tam chybí ona lehkost a hravost. A tím trpí všechno ostatní. Dokonce i Chloë Moretz působí jako tuctová holka bez charisma. O akci platí to samé, hodně se stylizuje, ale nic extra k vidění není. ()

Zek

Komediální potenciál Jima Carreyho absolutně nevyužit, jeho postavu mohl zahrát kdokoliv jiný a nepoznal bych rozdíl. ()

hroubek

Jednička Kick-Ass byla pro mě jako úder obušku z čistého nebe. Něco nečekaného, nekorektního a hrozně moc uvědomělého v tom co chce říci a z čeho si bude dělat legraci. Nebyla to ani, tak satyra na komiksy, ale spíše o tom jak jsou vnímány společností o kostýmovaní hrdinové. Byl to prostě příběh o klukovi, který si myslel, že když má oblek může bojovat se zločinem a bránit společnost a film jasně ukázal, že v reálném světě by to moc dobře nešlo. Druhý díl tento koncept vyvrací a přichazejí další a další blázni v kostýmech. Já osobně s tím nemám žádný problém, jen tím chci říci, že se nemůžeme vrátit k tomu co bylo v prvním díle naznačeno a co ho dělalo tak svěží a netradičním, že být hrdinou v kostýmu je trochu divný. V druhé díle je normální, že na ulici potkáte hrdiny v oblecí, který si zakládají party a spolky. Zmizela ta individualita. Z čeho plyne, taky jeden z nejzásadnější problému filmu, že režisér neví jak má film správně uchopit. Jestli satyru, komedii, akční filmy, drama. Zatím co v jedničce ty přechody nebyly nijak rušivé, tak tady jsou vidět na první pohled. Taky neustále přeskakování mezi Kick-Assem, Hit Girl a Motherfuckerem není uplně to nejlepší pro film. Každý má zajímavý příběh a i celkově zábavný i dojemný, ale jen Hit Girl se ho podaří prodat uplně naplno. Kick-Ass v podání Aarona Taylora-Johnosona působí jako by se za tu dobu skoro nic nenaučil a nepochopil několik zásadních pravidel. A právě proto o to více funguje linie s jeho otcem, která je ve filmu moc dobře prodaná. Ale ve výsledku je Kick-Ass je stále fackovacím panákem. Christopher Mintz-Plasse se chová jako blázen a taky tak jedná po celou dobu co je na plátně. Je to vtipný, ale v jistém okamžiku, kdy film změní tempo Vám dojde, že tohle je trochu moc. Nejlépe je na tom Chloë Grace Moretz, její linie nepostrádá spád, emoce, vtip i nadsázku, a i když je její středoškolské blbnutí trochu natahované, tak ho svým talentem bez problému utáhne. Hit Girl je jedna z mála postav, která má skoro nevyčerpatelný potenciál a může stále růst, což se bohužel nedá říci o zbylích dvou.Hodně mile mě překvapil Jim Carrey, jehož postava je obrovským přínosem pro film a Carrey si užívá každou scénu a hlášku. Líbili se mi dojemné scény jak s Kick-Ass, tak i Hit Girl. Ocenil jsem přehnané násilí a absurditu v podání Mother Russia. Akční scény nejsou špatné, ale občas jsou zbytečně nepřehledné a chybí jim hravost. Jeff Wadlow to měl těžký a popral se s tím jako to šlo, sice zmizelo kouzlo jedničky, přesto zůstala její zábava a jistá hravost. Trošku slabší pokračovaní, přesto stále dobrá zábava, která stojí za to vidět. ()

drake31

Kick-Ass 2. Prečítaný (aj Hit-Girl), videný, prežitý naplno. Filmové pokračovanie Kick-Assu ma zádrhel v tom že Wadlow nie je Vaughn, a asi to najzávažnejšie - že je príliš jemný. Keď ma niekto dostupný R-rating čakal by niektoré scény z komixu zjemňovať nebudú, a aj keď som to čakal stále som bol týmto prístupom sklamaný (a to tu tomu bude ešte niekto vytýkať že to bolo moc násilné - veru nechápem). Filmovú dvojku som si nič menej užil svojim zvláštnym spôsobom, páčilo sa mi že niektoré linky rozšírili, pridané veci boli fajn, stále to dokázalo baviť, a oceňujem že si to snažilo udržať tvar a formu ktorú tomu dal Vaughn v prvom diely. Zaslúžené (?) štyri hviezdičky s obrovskou pomocou od Henryho Jackmana & matthewa Margesona. ()

OliverCZ

Z kina jsem odcházel naprosto spokojen, a to jsem se, musím přiznat, po zhlédnutém traileru tohoto pokračování trochu bál. Ovšem, co ve traileru vyznělo divně, nebo možná i trapně, bylo ve filmu neskutečně zábavné. I přesto, že Jeff Wadlow naprosto suverénně zastoupil svého předchůdce, dvojka byla v dost ohledech jiná. Dalo by se říct, že toho bylo víc, jak násilných scén, humoru, nadsázky, drzosti, ale i akce a ještě k tomu nám Chloë Moretz vyrostla do krásy takže opravdu bylo na co koukat. Naprosto se mi zde líbil střih, hlášky byly výborný!! hudba také nebyla špatná, jediné dvě věci které nejsou pochvalného charakteru jsou tyto: První díl měl rozhodně lepší námět, zde už dvojka bohužel ztrácí, jde vlastně jen o pomstu. A pokud bych měl říct ještě jednu věc, která na mě ve dvojce působila divně, tak to byly rádoby srdceryvné dialogy, opravdu se mi do toho snímku, kde děj tak svižně odsýpal nehodili, ale aspoň zde už hlavní hrdina nekecal tolik, co v jedničce. Jelikož se neumím rozhodnout který díl je lepší, musím zde dát opět pět hvězd. V každém díle se mi líbilo něco jiného, a pokud se vám jednička líbila především kvůli nekorektnosti všeho druhu, jak už násilných scén či humoru - i toho černého, doporučuji zajít na dvojku protože toto je opravdu NÁŘEZ. Viděno v kině - 90% ()

Mishqo

Nečakal som, že to bude lepšie ako jednotka, ale ani som nečakal, že to bude natoľko dobré aby som bol spokojný. Niektoré scény sú len zrecyklované z jednotky, ale humor nechýba, hudba je stále dobrá, casting výborný, a s väčším rozpočtom je to aj akčnejšie. Výborný kino zážitok! :) ()

Petr23

Druhý díl jde i přes změnu režiséra ve šlépějích prvního dílu. I přes snahu scénáristů si ovšem nelze nevšimnout jeho plochosti oproti předchůdci. Zkrátka ta špetka originality se vytratila a zbylo tu zábavné, leč bohužel ne tak originální pokračování příběhu kluka, který se snaží stát superhrdinou. Příběh v mnoha momentech paroduje (kopíruje?) klasická komiksová klišé. Tyto momenty jsou i přesto zábavné. Ale nenudil jsem se ani chvíli, děj ubíhal zběsilým tempem až k samotnému konci a já si užíval kvalitní zážitek. Ač ne tak dobré jako první díl, já jsem s pokračováním spokojen. ()

Timak

S původním filmem to má společného snad jen název. Nechápu, jak mohli dovolit takovej úpadek potenciálně nařachané série. Tohle jsem vážně nečekal a jsem z toho opravdu smutnej. Jim Carrey byl neskutečnej a proto dávám 2* ale jinak to nestálo opravdu za moc. Snad jen, že Chloë Grace Moretz se stává opravdu kočkou, která by mohla do budoucna zazářit v něčem fakt úžasným. Pokud se někdy bude točit trojka, tak prosím jedině když bude točit Matthew Vaughn - jinak snad prosím ani ne. ()

sskrblik

Dnes jsem si naservíroval pod nos pokřačování "Řiť-kopance" a mohu směle prohlásit, že jsem se výsostně bavil. Druhý díl nikterak, dle mého úsudku, nevybočuje ze standardu, jež přinesl díl prvý. Nechybí krvavá akce, morbidní satira a hláškující hrdinové. Co se herců týče, Hit Girl již nepůsobí tolik jako femme fatale a spíš se stává takovým doplňkem na scéně, postava Jima Carreyho si začátek filmu krade pro sebe a dalo se z jeho postavy vyždímat opravdu maximum - škoda, tady scénáristé pochybili. Jako slabiny vidím docela nevýrazný soundtrack oproti jedničce a malý prostor věnovaný některým kladným a záporným hrdinů. Vždyť například taková Mother Russia se ze záporáků se předvedla asi nejvíc. Kick Ass 2 není důstojným nástupcem, nýbrž důstojnou úctou jedničky. ()

Krysa SPK

Kick-Ass 2 je v mnohém slabší než geniální jednička, ale stále se jedná o v našich kinech ojedinělou podívanou. Kick-Ass a Hit Girl opět hlásí jako o život a stejnou měrou i masakrují kriminálníky a jiné zloduchy. Navíc se k ním přidávají další hrdinové, především Colonel Stars and Stripes v podání neselhávajícího Jima Carreyho. A stejně jako u prvního dílu je to nejlepší na celém filmu neskutečně úderný soundtrack. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)