Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Juto

Pokračovanie nie je také osviežujúce ani originálne ako prvý diel, ale napriek tomu dokáže zabaviť diváka. 6/10 ()

Ice123

U mě naprostá spokojenost. V půlce filmu to trochu zakolísá, ale v palbě kick assových akcí a vtipů při nichž se smíchy otřásalo celé kino se to ztratí ;) Kick Ass 2 je snad ještě lepší než jednička, aneb Kick Ass je pořádnej KICK ASS ;)100%!! ()

RickDeckard

Dvojka, kterou jsem si moc přál a zároveň se jí hodně bál. Je vůbec možné v době, kdy jsou filmové adaptace komiksů suverénně kralujícím komerčním subžánrem, vstoupit do stejné nespoutané a nekorektní říčky jako před třemi lety, zvlášť když Matthew Vaughn vyměnil režisérskou sesli za pouhý producentský dohled? Inu, z podstaty není, už proto, že se to nepovedlo tak úplně ani té komiksové předloze, ale to neznamená, že ta snaha nestojí za to. Nový kormidelník Jeff Wadlow se ukázal jako poměrně schopný plagiátor, který dokázal jednotlivé atributy jedničky přenést i do sequelu, byť celek není tak sebevědomě soudržný a převším ke konci před finální bitvou mu trochu ubývá tempo a tah na branku. I tak je to ale stále ten rozjívený popkulturní mišmaš kombinující brutální násilí a geekovské narážky, sebeshazující citace i chuť plout v mezích studiových možností proti uhlazenému střednímu proudu. Mně osobně nevadil ani posun k teenage tématice (zaviněný aktuálním věkem Chloë Grace Moretz, ze které se stává solidní záruka vlhkých klučičích snů a pocitů provinění za pedofilní myšlenky u dospělých pánů), který obohatil film o starosti ne úplně typické dospívající dívky a špetku fekálního humoru. Škoda jen, že kromě ústřední trojice z jedničky (Nářez, Zabijačka a nyní už Čurák) z té záplavy samozvaných superhrdinů a padouchů vyčnívají jen Carreyho trestuhodně nevyužitý Plukovník Pravdoláska a über-woman Matička Rus, zbytek jsou jen figurky v rozehrané partii. Občas se i projeví, že aby film mohl vůbec vznikout, musel být osekán jeho rozpočet (viz honička s dodávkou), ale řada nápaditých vizuálních cingrlátek a dynamický střih tyhle pocity zase spolehlivě zaplaší. Rozhodně jsem se bavil lépe, než jsem čekal, a Kick-Ass 2 je v mých očích jen o málo menší nářez než jednička. Tleskám i odvaze distributora ponechat v titulcích nevybíravý překlad z komiksu. 80% ()

Icefist

Jednička byla překvapivá, originální, kulervoucí. Dvojka mírně ubrala na plynu a přestože si leckdy s prvním dílem v akci nezadá, tak celou stopáží se táhne příběhová linka být či nebýt. Být superhrdin(k)ou, nebo jí(m) nebýt? V tomto duchu dojde k několika otočkám a zpomaluje to celkové tempo. Aby to nevyznělo negativně, tak stále se jedná o velice dobrou zábavu, na kterou bych se bez problémů podíval znova. Jen nejsem v tom stavu, že bych se vyloženě těšil, až to uvidím zase. Logicky už chybí ten WOW moment jako v roce 2010. 70 % Oblíbená část- "Vážně!?" "Ne, je to jen pálka omotaná alobalem." ()

Šimpy

Pro mě osobně nejlepší film tothohle roku, zatím! Bylo to vtipný, bylo to brutální, bylo to drsný, bylo to zkrátka nářezový!!! Dobře napsanej příběh, propracované charakteristiky většiny postav, výborně zvládnuté bojové scény, správně použitá komiksová nadsázka, plně vsazená do reálnosti příběhu a jeho poučení. Postavy sedí pevně ve svých motivacích, veškeré pointy drží příběh, zvraty mají smysl, scénář taky, co víc si přát? ()

Fancipal

Svět ve světě. Můžu mít tisíc výhrad, ale jednu věc tomuto počinu upřít nemůžu. Díky tomu, že je Kick-Ass komiksem zasazeným do „reálního světa“, ztělesňuje něco, čím žádné jiné komiksové dobrodružství být nemůže, alespoň ne přímo. A tím je velká poklona komiksovému žánru obecně. Jistě, zvláštní a pokřivená, ale přesto upřímná úcta ke všem fiktivním hrdinům a celé řadě inspirujících příběhů, které nemohou v reálném světě existovat, ale dokázali nás po generace utvrzovat a inspirovat v tom, že člověk může být hrdinou i v obyčejném světě. Poselství, které je aktuální právě dnes. Ať se někomu líbí nebo ne. Žijeme ve filmové éře hrdinů. Kick-Ass nebo Hit-Girl možná nejsou skuteční, ale jejich poselství žije. Měli bychom naslouchat. ()

Demon.N

Vaughnovo kouzlo spjatá s Kick-assem naprosto vyprchalo. To co jednička povedeně rozjela, jeho nástupce v scénáristické i režisérské židli naprosto pohřbil, (smutné je, že za producentské asistence Vaughna). Naprosto nevyužitý potenciál, v němž se rejža zmohl jen na děsivě poskládanou slátaninu s prvky fekálního porna a srdceryvných scének z teletubies. I pisálek s podprůměrnou fantazií by po prvním dílu vytěžil z postáv a rozjeté zápletky víc. Někteří tvůrci by možná měli místo natáčení komiksově laděných snímků vybarvovat pastelkami dětské omalovánkya točit si sračkoidní komedie a série s x pokračováními, které končí v černých číslech... ()

WolfR

Sequel, který pobavil ale vznikl celkem zbytečně. Dvojce prostě chybí hravost, svěžest a drajv jedničky. Jasné to mělo být snad každému, přesto do toho tvůrci šli. Výsledek je lehoučce nadprůměrem. Staré postavy až na Hit-Girl se nikam neposunuly, nové nejsou nic moc a potencionálně skvělý Jim Carrey dostal minimum prostoru, 3 hvězdy. ()

c.tucker

Jak jednička byla hodně daleko ději komiksu, tak zde se snažili opět ději trochu přiblížit, jak se jen dalo, ale nedopadlo to podle mích představ. Připadalo mi to celé méně konzistentní a bylo tam málo plukovník Stars and Stripes, který mně v podání Carreyho připadal zajímavější než v komiksu. Jinak to bylo opět velice zábavné, ale závěrečná bitva vyzněla trochu do prázdna. ()

KajusaK

Podle mě ještě snad o kapánek lepší než první díl. Rozhodně co se týče brutálních scének a efektů. Parta hrdinů byla také dokonalá. Novější vydání Ch. G. Moretz mě pobavilo, ale rozhodně to byl pokrok k lepšímu ;) ..Ani záporní hrdinové nebyli špatní. Opět úžasná hudba. ()

animaxis

I druhému dílu Kick-Asse dávám 4 hvězdičky, ale musím říct, že jednička si je zasloužila o něco víc. Přiběh je ve druhém díle vlastně docela jiný než v prvním díle, ale jsou tu některé stejné prvky. To ale asi nikomu moc vadt nebude. Nevím, jestli je druhý díl akčnější než první, ale rozhodně tu je více krve. Zatímco jednička se s ní taky moc nemazlila, tady jí je občas dokonce až moc. Ale filmu to z nějakého důvodu dodává Kick-Assovo kouzlo. Zápletka kolem Mother Fuckera (ten vůl si tak vážně říká) je zajímavá a zatímco místní hrdinové občas zaostávají, on a jeho nová parta se stávají čím dál silnějšími. Děj se tu vlastně dělí na příběh Mother Fuckera, Kick-Asse a Hit-Girl. Patnáctiletá Hit-Girl co se snaží zapadnout do střední školy mě teda nejdřív vůbec nebavila, ale pak se nějak vzpamatovala a byla to stejná brutální "nakládačka" jako dřív. I příběh Kick-Asse je fajn, ale už není tak dobrý jako v prvním díle, ale není špatný. Ale u tohohle dílu u mě asi nejvíc bodoval Mother Fucker, i když se choval jako vůl až do svého konce. Druhý díl je tedy podle mě horíš než první, ale i tak se mi líbil. ()

mortak

Podobně jako v jedničce je vám Kick-Ass naprosto u ass. Jediná zajímavá postava, Hit-Girl, si prožívá svojí verzi Kingovy Carrie, ale i když je to docela zábavné, je to vlastně jen taková televizní Buffy, i když s pár špičkovými hláškami. Zbytek ansámblu, až na Mother Russia, je ještě matnější než Dave, což hlavně u Carreyho zamrzí. ()

Kolikokoli odpad!

Film jsem viděla cestou autobusem do Prahy. Musím říct, že něco víc stupidního jsem neviděla dlouho předtím a dlouho potom. Hrozné. Přitom Kick-Ass 1 je pecka. ()

FrankSusta

Všichni jsou starší a to tomu trochu ubírá: Nářez se teda už v jedničce dostal do věku, že i za pár let bude vypadat víceméně stejně, ale Zabijačka už není tou malou roztomilou holčičkou, co sem tam někomu usekne ruku (teda ne že by nesekala ruce, o tom žádná). A jo, stěžuju si na věk, ale to že jí je patnáct, to bych teda netipoval ani náhodou (v jedničce (kde jí bylo dvanáct) jsem jí tipoval na devět, a tady (kde jí je patnáct) jsem jí tipoval na dvanáct).  --- u tohoto filmu mě nejvíc překvapilo, že aniž bych zaregistroval výrazný pokles kvality, i tak se dostal do modrých čísel. Proč? Protože jednička byla naprosto originální? A tohle jí jen kopíruje a nepřináší nic nového? Mě to nevadí --- dále mě překvapilo, jak se to v mnoha bodech drží komiksové předlohy (což bych u jedničky neřekl) --- ale ty český překlady... no tak lidi... ,,Vyjebávač'' to je geniální!!!   --- no, zkrátka se mi tento film líbil, možná jen o kapku, úplně maličkou kapičku, míň než jednička, ale líbil (a hvězdné obsazení tomu opět jen přidává (Jim Carrey je borec))     7,8/10 ()

majo0007

Pred premiérou som si pozrel trailer a zalomil rukami, že toto nedopadne dobre. Aj tak bolo. Veľmi slabé pokračovanie. Dejová linka s HG na strednej škole totálne o ničom, na to, že sa jedná o Ačkový blockbuster je akcia dokonca podpriemerná. Doteraz si spomínam na niektoré scény z jednotky, ale tuná ma neskoršie napadne asi len trápna grcačková scéna v jedálni. Veľké sklamanie. ()

URBAN

Je to sice WADLOWův film , ale vypadá to jako by to znova točil VAUGHN a je to pořád skvělý ikdyž přehnaný , ale skvělý někdy až moc přehnaný : D troufl bych si říct že takovéj nářez jsem ještě ve filmu neviděl : D Tohleto si zaslouží eRko protože v životě , v životě jsem tohle neviděl žádný servítky a žadný slitování prostě kontroverzní jako svině . Pokud bych to měl srovnávat s prvním dílem tak na tom je pokračování hooodně dobře možná lépe než jednička každopádně jak jsem to uviděl na plátně tak jsem měl upřímnou radost a úsměv na tváři a to jsem asi ještě při promítání neměl . ( 27.8.13/Cinema City/Sčítání lidu : 10 ) ( 11.12.13/MAC ) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)