Scott Pilgrim jde na věc

• USA Scott Pilgrim Takes Off
USA / Japonsko / Kanada, 2023, 3 h 40 min (Minutáž: 26–29 min)

Réžia:

Abel Gongora

Predloha:

Bryan Lee O'Malley (komiks)

Michael Cera, Anna Kendrick, Mary Elizabeth Winstead, Brie Larson, Aubrey Plaza, Mae Whitman, Alison Pill, Ellen Wong, Kieran Culkin, Mark Webber (viac)

Scott Pilgrim se konečně seznámí s Ramonou Flowersovou, o které po nocích sní. Nejdřív ale musí vyřídit sedm padouchů, kteří to s ní kdysi táhli. (Netflix)

Jeoffrey

Scott Pilgrim jde na věc je něco úplně jiného, než co jsem v úvodu čekal (prostou anime adaptaci) a ani po poslední epizodě se nemůžu rozhodnout, jestli je to něco, co jsem potřeboval nutně vidět, nebo co jsem si přál. Ano, rozšiřuje se tu příběh, hodně se tu rozkreslují některé postavy, ale jsem dostatečně velký fanoušek Scotta Pilgrima a jeho vesmíru, abych to nekriticky a nadšeně ocenil, abych si to opravdu užíval? Animačně jde o solidní počin, studio Science Saru rádo pracuje na netradičních a animačně originálních (na japonské studio) projektech a i tenhle se jim zkrátka povedl. Hudba byla dobrá a také jsem ocenil návrat původních herců z filmu (což byl hlavní důvod, proč jsem u anime dal po opravdu dlouhé době přednost anglickému dabingu). Ale jako celek mě to hlavně tím příběhem zase až tak úplně nechytlo. Nevím, jestli jsem v momentě, kdy mi došlo (konec prvního dílu), že tohle tedy nebude jen adaptace, ale vlastně taková hodně alternativní interpretace s přesahem, neměl příliš velká očekávání a pak nebyl třeba jen zklamaný, že to vlastně nebylo až tak ujeté a unikátní, jak jsem od toho najednou čekal. Takže i když to byl zajímavý seriál, dobře se na něj dívalo, jsem rád, že jsem viděl tyhle postavy v dalším novém provedení, nějak se nemůžu dokopat k něčemu lepšímu, než jen říct, že to bylo fajn - což je pro mě ale jen nějakých 6 --- tady spíš 6,4/10. ()

DJ_bart

"Já nevěděla, že jseš cinefil." "Co je cinefil?" ____________ Diváci buď nečetli původní komiksovou předlohu, jinak si názory typu "šlo z toho vyždímat víc" nedokážu vysvětlit. Stejně jako Scott Pilgrim komiksový, tak i Scott Pilgrim seriálový je konceptuálně a multi-žánrově neskutečně hravou [a tak akorát šíleně ujetou] komiksovo-videoherně-sitcomovo-popkulturní limonádou, která nejenom brilantně využívá svůj komiksový rozměr, tak i rovinu čtvrtý stěny, ale i zároveň svůj source-material umně modernizuje a upravuje vůči současnému publiku [a to jak pro fanoušky, tak i diváky komiksovou sérii nepolíbené]. Přitom jde v jádru pudla o [možná (a)]typickou teenage romanci o tom kterak chce jeden naivní geek získat holku svých [nebo spíš ze svých?] snů – háček je však v tom, že v cestě mu stojí jejích 7 ďábelksých ex-boyfriendů.... Autoři se sice vydali alternativním dramaturgickým směrem, který se místo na charakter Scotta zaměřuje spíš na postavy vedlejší, což asi fakt nikdo nečekal, poněvadž výrazných příběhových odklonů od předlohy by se sice samozřejmě našlo [celá detektivní zápletka], to však nemění nic na hravosti a kráse týhle punkově-funkový adaptace.... Scott Pilgrim Takes Off zároveň funguje jakožto skvělá pocta kultovnímu filmu Edgara Wrighta [vzhledem k tomu že postavy dabují naprosto stejní herci z původního filmu], včetně nespočtu meta-referencí na jeho neméně kultovní Cornetto trilogii, o perfektních cameích [Simon Pegg, Nick Frost, Al Yankovic] radši ani nemluvě. Inu, meta-zážitek jaxviňa a splnění fanouškovských snů – co víc si přát? .... VERDIKT: 8,5 veganských policajtů z 10; boží tvůrčí fuck-off; nic pro diváky bez nadhledu :)) .... PS: týpek co dělal překlad cz titulků pro Netflix ty komiksy fakt nečetl haha. ()

Sawy

Vlastně docela překvapivá pecka, rozhodně pro lidi, který baví lore okolo Scotta Pilgrima. Nápad využít dnes už nadužívaného konceptu multiverse a dát tak postavám, které byly v komiksech a o to více pak ve filmu jen jednorozměrně definované figurky, šanci stát se plnohodnotnými charaktery, je parádní a chytře využitý. Je zajímavý, že i když měl tvůrčí tým skrze animovanou formu možnost utrhnout se maximálně ze řetězu, měl jsem pocit, že vizuálně je to vlastně míň nápaditý než Wrightův hraňák, mnohem víc se tady tlačí videoherní než komiksová estetika, jejichž balanc byl v původní adaptaci to největší ozvláštnění. I tak ale super rozšíření, který dává smysl a opravdu k originálnímu textu něco přináší. 85 % ()

Soweek

Na návrat Scotta jsem se hodně těšil, obzvlášť, když jsem se dozvěděl, že se vrací prakticky všechna jména z Wrightovo zpracování. Animovaná verze se bohužel ztrácí sama v sobě a v podstatě urputně nudí. I když to není naprostá blbost, musel jsem se nutit to vůbec dokoukat, protože to nemělo vůbec co říct. Sex Bob-omb neboli Beck se předvedl pouze s jednou velice krátkou písničkou a mé přání v celé album tak asi zůstane navždy zapovězené. Velká škoda. ()

hroubek

Mám rád filmového Scotta Pilgrima, mám rád komiksy o Scottu Pilgrimovi, a proto jsem se těšil na tenhle animovaný seriál. Na rovinu říkám, že mě seriál velmi překvapil. Čekal jsem, že to bude o trochu věrnější adaptace komiksů, ale seriál jde na to úplně jinak. Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, a proto tvůrci přišli s jiným konceptem a vystavěli příběh a zápletku na něčem jiném. Osobně jsem s tím lehce bojoval, jelikož se ukázalo, že osm dílů je moc a bohatě by stačilo, kdyby těch dílů bylo šest. V prostřední části je to nudnější a některé věci se opakuji dokola, akorát s jinými postavami. Na druhou stranu, tvůrci nabízí něco jiného, originálnějšího a hlavně mají asi miliardu nápadů, milují svět a postavy, a je z toho cítit, že jde o srdcový projekt pro všechny, kdo na tom pracovali. Takže pokud máte rádi anime a Scotta Pilgrima, tak dejte tomuhle seriálu šanci. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD