Griff the Invisible

všetky plagáty

Přes den je Griff (Ryan Kwanten, "Pravá krev") obyčejnou nevyčnívající kancelářskou krysou snášející posměšky svých kolegů. Jakmile však večer opustí šedé stěny kanceláře, v nočních ulicích na sebe bere podobu tajemného superhrdiny ochraňující ty, již to nejvíc potřebují. Jeho už tak zvláštní svět se obrátí vzhůru nohama po setkání s krásnou Melody (Maeve Dermody), která s ním sdílí jeho lásku a odhodlání k nemožnému. Australské romantické komediální drama. (Olafa)

Morholt

Kdo z nás si někdy nepředstavoval, že je někým jiným? Nejspíš každý! A Griff, protože je outsider všech outsiderů, si ze svého snového světa vytvořil druhou realitu. Spíš než film o samozvaných, lehce či více labilních, strážcích, je Griff o klukovi, který se nedokáže srovnat se svojí rolí ve společnosti, ale zároveň si v ní neumí najít plnohodnotné místo. To se mu daří až ve chvíli, kdy se setká s Melody, která intenzivně pracuje na procházení zdí. Veliká škoda, že film je tak nevyvážený. Dramatické i lehce akční či humorné polohy se tu střídají s hluchými místy, které se táhnou k uzoufání dlouho. Nejspíš bych hodnotil i hůř, ale ten závěr byl prostě hezkej. 50% ()

Brygmi

Neviditelný Griff sice odkazuje k superhrdinům, ale o nějakou záchranu světa tu skutečně nejde. Griff nemá nadřirozené schopnosti, ale je to jen obyčejný mladý muž hledající svou identitu, což má společné právě se všemi komiksovými hrdiny. Jeho hledání se potácí mezi realitou a skutečností a občas má problém tuto skutečnost odlišit nejen Griff ale hlavně divák. To vše je ovšem činěno v rámci konvencí romantické komedie. Docela osvěžující australský film plný barev a neotřelých nápadů. Berlinale 2011 – Generation ()

Fr

ČLOVĚK JE NEJMÉNĚ SÁM SEBOU TEHDY, KDYŽ MUSÍ MLUVIT SÁM ZA SEBE. DEJTE MU MASKU A ŘEKNE VÁM PRAVDU...(Oscar Wilde)....... /// Další hrdina obyčejnýho světa, který chce vyčistit město (od zla)....TO NENÍ VOLBA - TO JE ZODPOVĚDNOST! Mám pro tyhle hrdiny, co nejsou (pro svý okolí) v pohodě, slabost. Znáte je Defendor, Dave Lizewski, The Crimson Bolt, váš šéf... I tady je atmosféra plná napětí, že to Griff posere, ...že bude trapas, ...že špatně skončí, ...že je debil (ale i sympatický Melody, která vlastně taky není normální). Nejenže Griff není neviditelnej, ale je z těch hrdinů (zřejmě) nejlevnější a (asi) nejslabší. Mohl by to vyvážit fakt, že je (rozhodně) NEJDRAMATIČTĚJŠÍ! a taky jedinej, ve kterým jsou atomy a mezery zdi ve správnou chvíli rozložený stejně jako ty lidský. Každopádně zajímavě komplikovaná cesta k vlastnímu šílenství. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Připadá mi legrační dávat vodík a kyslík do otvoru v obličeji. 2.) Pravidelně (po večeři) procházíme (doma) zdí. 3.) Rejstřík mám čistej. Stalking, šmírování, voyeurizmus se nepočítá. 4.) Thx za titule ,,dezibook“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

IQ Tiqe

Nepříliš známý "hrdinský" film z Austrálie. Podobně jako Defendor nebo Super o loserovském klukovi, který se stane hrdinou. Ale není náhodou opravdu hrdina? Nebo není? Je neviditelný? Nebo ne? Jeho sidekickem se stane jedna trochu "jiná", mimochodem pěkná, holka, která odhalí jeho tajemství. Je to taková směsice fantazie, romantiky, vážnosti a vtípků, která někomu může připadat stupidní, jinému kouzelná; já jsem balancoval na obou stranách. # Filmu je slušně rozumět i bez titulků. # příběh 6 | hudba 5 | humor 3 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

JFL

Indie film podle příručky aneb roztomilí outsideři, omamná výstřednost, popkulturní půdorys a sluníčkové rebelantství. Australský "Griff" paradoxně působí jako "americký" remake kanadského "Defendora", který obrušuje hrany mnohoznačného příběhu o realistickém superhrdinovi a na místo pečlivě gradovaného dramatického vyprávění dosazuje middlemanagementově uondanou naivitku a "heart warming" romanci. ()

• Film je věnován Marku Priestleymu, australskému herci, který v srpnu 2008 spáchal sebevraždu. (Terva)
  • Leon Ford dostal nápad na tento příběh v jedné kavárně v roce 2005, když sledoval, jak si malé dítě hraje samo. (Terva)
  • Převážně se točilo v Sydney (Austrálie). (Terva)