Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Drozdo57

Ano, horšie ako jednička. Zvlášť záver ma veľmi neuspokojil. Ale páči sa mi, že postavy sa niekam posunuli. Myslím, že keby film stále točil Vaughn, tak by to bola rovnaká pecka ako jednička. Bohužiaľ asi nemôžeme mať všetko. ()

vodkasesemte

Uvědomil jsem si, že Hit-girl jsem si všiml vlastně poprvý v Laggies. Tam mi vedle Keiřička tak lákavá nepřišla, ale tady naprosto vyhovuje mým pedofilním sklonum. Co se týče filmu, tak je to tak na pul plynu oproti jedničce, která tak nebyly buhvíjak dobře zvládnutá po všech stránkách, který by měl obsahovat dobrej film. Nicméně nenudilo. Pár vymazlenejch akčních scén, párkrát to zklouzlo k fekálnímu humoru a debilnější záporné charaktery jen těžko pohledat. Takže škoda nevyužitého potenciálu, ale ta její roztomilá pusinka pod maskou za to stojí. Tvl, jak přistoupila na hru těch kurviček na střední, to mi zlomilo srdce. Prej nechci vyhrát, chci lepší svět! Vypadala v těch šatičkách jako píča! Aspon, že držela slovo. You dont understand. No prostě z toho mám rozporuplný pocity! - You will do anything I say - Act like bitch, get slapped like a bitch - Tell him you are on a way to fuck his mother - Damn it, Mindy! - Hit Girl, its not whot you are - Líbí se mi ten její tik v koutku ust. Poprvý jsem si toho snad nevšiml - Cross my heart, hope to die - Fifteen gets you 20, pervert (!) - První pulka ja na pět. Teda než se na sceně objeví záporák a ta banda budižkničemu ()

Sady1993

Když do toho člověk jde s vědomím, že to bude dle ohlasů o dost slabší než jednička, tak docela v pohodě film. Jen si mohli odpustit scénu z jídelny, největší trapárna. ()

PTomA

R-rating naprosto nevyužitý, akční scény jsou hrozně lame (Chloé na střeše auta mi způsobila krvácení očí). High School drama je k smíchu a režisér není vůbec dobrý vypravěč, takže se příběh ženě tempem hlemýždě. A vtipný to teda vůbec není, dialogy bych ve většině případu vyškrtal, nedalo se to poslouchat. Vaughn by to takhle nezpackal. 4/10 ()

Kinofil

|| R || Universal || Rozpočet: $28 mil. || USA: $28 795 985 - ČR: 2 163 252 Kč - Celkem: $63 286 788 || Kick-Ass dostal pořádný nářez. Dvojka není sama o sobě úplně špatný film a v lecčems strčí do kapsy podprůměrnou komiksovku nebo takové ty teenage-pseudo-akčňáky. V porovnání s Vaughnovým dílem je to slabota, která se zoufale pokouší upéct ten stejný úspěch s mnohem méně talentovaným tvůrcem. Vzniká z toho několik scén, které kopírují jedničku a myslí si, že diváka znovu ohromí. Přitom samotný příběh je sice ohraný, ale není v tomto žánru k zahození a mohla z toho vypadnou slušná zábava. Nejvíc to trpí na prohlubování postav. Jsem sice rád, že Chloë dostala prakticky vlastní sólovku, ale její začleňování do středoškolské společnosti je nudné už z popisu a stejně ke konci vyzní do prázdna. Aaron je tak odsunut na vedjelší kolej a jeho linka je jen o truchu zajímavější. Jim Carrey tu má fakt krátkou a zbytečnou roli, než na co lákal trailer a možná byl na konec zklamaný ze svého nevyužitého potenciálu než přehnané brutality ve filmu. Ulovit takové jméno a nedát mu ani jednu pořádnou vtipnou scénu? Nejvíc asi pobaví vytváření týmu ala Avengers, o co se od r. 2012 pokouší kdejaká konkurence, a tak je tento vtip celkem nadčasový. Prostě klasický sequel - vše 2x horší. 60%. ()

kokofek

Zase jsem se přesvědčila, že pokračování je nastavovaná kaše bez chuti.Hlavně nudné výchovné řeči, které asi měly vyvážit surovost některých scén a vysvětlit americkému divákovi co je vlastně správné.Zkazí to celý film .Líbila se mi postava Jima Carreyho, proto dávám 3. ()

Elassar

Kouzlo jedničky je pryč. To si nemá cenu nalhávat. Je to škoda, protože první díl položil velmi dobré základy k dalším pokračováním, potenciál ovšem zůstal lehce nevyužit. I tak ovšem je to skvělá zábava, která chrlí jednu skvělou hlášku za druhou a přidává barevnou a celkově vyhranou akci. A celkově je to super kino zážitek :). ()

MiniRecenze

A je tady druhé pokračování....to co jsem čekal,to jsem taky dostal.Je zde sice jiná režie,ale ta si zachovala původní "šablonu".Milovníci prvního dílu si příjdou na své,protože moc změn nenastalo a vůbec to tomu nevadí.Zkrátka a dobře je to pokračování,jak má být.Musím pochválit J.Carreyho,který se filmu objeví jenom chvíli,ale je zde zajímavým zpestřením.Hudba sedí ke každé scéně,povedená choreografie,brutální rvačky,vtip,drama.To jsou věci se kterými se setkáte.A jestli jste neviděli první díl,určitě se na něj podívejte. NÁŘEZ II!!! ()

jirkahorn

Sice nedosáhl na dokonalost jedničky, ale stejně je to pořád Nářez se vším všudy. Akce bylo dostatek, dokonce už teď vím, jak musí vypadat, když se na Comic-conu strhne bitka o autogram Stana Leeho. Hláškuje se o sto šest. Jen škoda i výhoda v jednom - Hit Girl nám za ty neustále odklady natáčení povyrostla víc, než se do této role hodilo, ale naštěstí zase za tu dobu Chloe posbírala cenné zkušenosti s režiserskými velikány (jako např. v Hugo a jeho velký objev) a na jejím výkonu je to opravdu znát. Bože, já ani nedokážu vyjádřit, jak moc jsem se od jedničky těšil na druhý film o Kick-Assovi a dopadlo to dobře ;-) ()

Vojta-x odpad!

odpad. Občas nějaká dobrá scéna či vtípek, ale jinak opravdu sračka. Jen se divím jak to může mít 74%. Nikdy více... ()

Zirael

Hollywoodská dvojka... veškerý nešvary, kterých se zvládla jednička vyvarovat, teď máme v plný parádě. Těžká život středoškolaček, zodpovědnost za svoje činy, hryzání svědomí po porušení slibu, groteskního záporáka, rozkol mezi kamarády a tak. Jako byla to poctivá akční komixová podívaná, ale ta jednička prostě byla o hodně lepčejší. ()

oSiSko

Chloe Moretz je skvelá herečka a odjakživa bola, ale to je asi tak všetko dobré na tomto filme, ani vtipné ani napínavé, strhujúce či čo ja viem aké to nebolo, niektoré postavy boli dosť slabé, ako napríklad "motherfucker" a celkovo som si ten film stále zastavoval, lebo ma vážne nechytil, takže takisto ako pri jednotke nechápem tým vysokým hodnoteniam, lebo tento film v sebe nemá nič zaujímavé okrem jedného veľkého hereckého talentu. 50% P.S to, že postava plukovníka je Jim Carrey som zistil až pri záverečných titulkách. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)