Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Willynka

První půlka za čtyři, druhá žel bohu za ukulhané dvě. Carreyho potenciál (Schwanz!) absolutně nevyužitý, banda evilmanů včetně toho hlavního hravě zastíněna neherečkou Olgou Kurkulinou a tak nějak to je celé až nadměrně sladkobolné úplně špatným způsobem. Asi jako druhý Iron-Man. ()

Stan Borowitz

Druhé zhliadnutie v originále mi definitívne potvrdilo, že rozhodovanie medzi dvoma a tromi hviezdičkami je tu nezmyselné. Už v jednotke sa mi páčila ústredná myšlienka a téma filmu, ale štyl zpracovania mi bohužiaľ z mravne zásadových dôvodov nesadol. Tam, kde v jednotke Vaughn smrť nevinných a dobrých ľudí zľahčuje alebo je k nej ľahostajný, tam sa vo dvojke Wadlow nebojí promptne prepnúť do čírej, čistokrvnej drámy so všetkými dopadmi tragických udalostí. Tam, kde Vaughn zlyháva ako mentor a upadá do roly akéhosi samoľúbeho influencera, ktorý prezentuje zabíjanie ako čosi cool, tam si Wadlow kladie existenciálne otázky a necháva hrdinov i divákov hladať na ne odpovede. V niektorých scénach je vidiet úlitba producentom, fanúšikom jednotky a gore honibrkom, nech už v násilných scénach alebo v humore (i ked humor - slovný i situačný - je inak peckovný), ale brutálne scény Wadlow používa skrze ich explicitnosť iba k demonštrácii krutosti a zavrhnutiahodnosti zla. V jednotke Hit Girl násilie a zabíjanie vyložene baví, užíva si ho a vychutnáva, zatiaľ čo v dvojke je na nej vidno, že ich berie iba ako (niekedy) nezbytnú a nevyhnuteľnú cestu k potlačeniu zla a presadeniu dobra. Wadlowovi sa navyše darí do príbehu prepašovať neflagrantnú a nevtieravú kritiku spoločnosti - všemožných foriem diskriminácie a predsudkov, moci peňazí, sobectva atď. Hudba je monumentálna. Medzi nedostatky filmu sa dá zaradiť prílišná skratkovitost a nedotiahnutosť vedľajších línií príbehu, ktoré sú v dôsledku toho nedostatočne konkluzívne. Na čom film stojí, to sú kladné charaktery. Hit Girl, Kick-Ass a ďalší (aj ich hereckí predstavitelia) sú ušľachtilí rytieri, ktorí tiahnu snímku s rovnakým odhodlaním, s akým konajú dobro. Navyše s výnimkou Hit Girl a Colonela sú to všetci ľudia z ulice, ktorí nemajú žiadne superschopnosti ani supervýcvik, o to viac je obdivuhodná odvaha, ktorú v sebe našli a s ktorou sa smelo a srdnato stavia zlu tvárou v tvár. Chloë Grace Moretz je nová kométa filmového neba a Aaron Taylor-Johnson isto všetkým filmovým fajnšmekrom pripomína prejavom i vzhľadom (účes, pohľad) mladého Stallona. Veľa scén je nezabudnuteľných. Pasáž s Hit Girl na streche dodávky je akčno strhujúca. Záverečné entrée hrdinov do Motherfuckerova úkrytu pred finálnou bitkou sa neochvejne radí medzi najepickejšie a najdojemnejšie momenty tejto filmovej dekády. Predposledná scéna s civilným Doktorom Gravity je pri prvom zhliadnutí príjemne katarzná, pri opakovanom už opojne extatická. Attention all SUPER HEROES. WE NEED YOUR HELP. "We want to do good." Justice forever! ()

Eaton_Hunt

Bezchybný pokračovaní, nechápu proč to má tady takový spád, ano příběh o trochu méně originální, ale jako pokračovaní určitě nezklamalo. ()

PTuranyi

Druhý Kick ass prináša vážne morálne dilemy v pubertálnych maskách opäť okorenené spŕškami vtipov. Žiaľ nejako to nejde dohromady a vyzerá to dosť naivne. Taký vážno-zábavný guláš. Pokiaľ si scenárista uťahuje so superhrdinských komiksov je to zábava, ale aj tu je oproti jednotke cítiť oslabenie. Pokus premeniť Hit girl na sladkú princeznú je dobrý pokus ale derie sa tu na povrch nejedno klišé hoci ho Mindy rozbíja. Produkcia dobrá, herci dobrí ale slabinou je príbeh, v ktorom sa banda lúzrov hrá na superhrdinov a nakoniec pateticky porazia bandu "diablov". 65% ()

F2003F

Prázdny odvar variaci na nepotrebnej dramatizácii rozvíjajúcej NEcharakter postavy (hit-girl) slúžiaci pre vyplnenie širokých medzier v príbehu zavinenými vysokou nedodatatočnosťou scenáristu. Z prvého to nemá nič len postavy, ktorých imidžom sa film prezentuje navonok komicky, ale vyznieva iba trápne. Ani sa popravde nedivím, že sa to stalo osudovým zlomom v Carreyho kariére, ktorý sa tu jediný ešte celkom snažil tváriť, že vie o čo ide. Jednotka mala poriadne cool štýl s ešte viac cool soundtrackom a akciou či zábermi (slow-mo, closeup, pov, videozáznam) v odviazane vážnom a zároveň satirickom deji pričom dvojka nemá z toho vôbec nič. ()

Chizkiyahu

Dvojka neobjevuje Ameriku oživením klišoidního žánru a celkově se možná víc posunula do mainstreamu (v některých scénách to je na škodu), ale překvapivě jí tahle proměna neuškodila. Větší orientovanost na většinového diváka občas znamená zbytečně moc soubojů, třepání kamery a témata málem na high school musical, přesto je ale těžké mít to za zlé filmu, který se dějem prokousává (pro mě) mnohem vyrovnaněji než první díl, u kterého byla vidět krize identity. Barvičky jsou dost barevné, záporáci (vhodně) dost zlí a občasné napětí je krásným způsobem uvolňováno. Občas zase horším teda... Soundtrack se mi osobně dost líbil, hudba je mnohem líp zvládnutá než v blockbusterech co jsem viděl za poslední rok (ačkoli jich moc nebylo). A když vezmu v potaz jak moc jsem se bavil... Ano, na Kick-Ass 2 možná za týden pozapomenu, ale jeden večer jsem se bavil, vypnul jsem a o to mi šlo. ()

Richard333

První díl mě zaujal svojí originalitou ohledně námětu. A teď k tomuto dílu. Fakt se mi dost líbil, nejlepší herecký výkon byl rozhodně od Christopher Mintz-Plasse, který mě dostal svým způsobem hraní a ty jeho hlášky nebo přezdívka :D no prostě super. Hodně se mi nelíbilo jak ten spolužák se kterým se pohádali prozradil kdo je Nářez a pak to jelo, ale nejvíc mě naštvalo, že ho pak vzali do party místo toho aby ho zabili. ()

pogoman77

Jednička je lepší, to bez diskuze. Dvojka je, ale stejně zábavnou podívanou, která je oproti jedničce brutálnější, čímž se rozdíl snižuje. ()

phantom.ass

První díl Kick-Ass udeřil jako blesk z čistého nebe, který bořil zaběhnuté konvence komiksového žánru. Ovšem z ironie, absurdity a sebezesměšňovaní, na nichž jednička stála, ve dvojce tolik nezbylo, i když několik světlých momentů by se tu našlo (většinou to byly scény s Motherfuckerem). Některé situace zcela postrádaly odlehčenost a nadhled a místo toho nastoupil vážný tón, který nadělal daleko víc škody než užitku. Není to sice úplný průšvih, ale moje očekávání byla vzhledem k jedničce daleko vyšší. Výsledný dojem je takový, že se Kick-Ass 2 zasekl někde na půli cesty a tam se tady zasekne i moje hodnocení. ()

Batman

Tak toto byl opravdu nářez. Grace Moretz,Mintz-Plasse i Johnson hrajou skvěle a Jim Carrey jak by smet. Co se příběhu týče tak jde v podstatě o převyprávění spin-offů Hit-girl a Kick-ass 2, samozřejmě že s drobnými úpravami, nejvíce to odnesl konec.Ale tohle beru spíše jako klad jelikož komiksový konec by se k tomuto nehodil, popravdě celý film mi v některých chvílích připadá zvládnutý lépe než komiks, u kterého se Millar nechal trochu unést.Možná bych jen vytknul pár čistě komediálních scén které vážný příběh shazují. ()

AnubisFSH

Pro mě tak 90% ... oproti jedničce až moc přitažené za vlasy a soundtrack byl slabší, než od svého předchůdce ... ale bavil jsem se a to dost :-) ()

Sefko

Tak ono to napokon nebola taká katastrofa ako sa mohlo zdať po vzhliadnutí ukážok. Film síce nemá ľahkosť prvého filmu ale zato nám pekne potemnel. Určite stoji za pozornosť. ()

michalkop odpad!

U prvního dílu jsem se opravdu bavil. U tohoto jsem se ani nepousmál. Možná jsem měl přehnaná očekávání. Vůbec mě nechytl. Hudba, střih a snad i režie dobrá. Postavy jsou jen jako své nepodařené karikatury, nejsympatičtější z nich je Mindy a pak ten pes (nebo možná naopak), Mindy je jako po lobotomii taky a když se na ní koukám, připadám si jako pedofil. A scénář samotný, díky kterému tam zmateně poletují různé nepodařené postavy, to je katastrofa srovnatelná s deseti morovými ranami. První půlka filmu dělala ještě letmé naděje na zajímavé a duchaplné zakončení. Místo toho nám neservírovali jen nedomakanou nevkusnou řežbu cáklých elasťáků. Moralizační epilog na závěr taky nemá chybu. Může ten film ještě víc klesnout? Ano, může! Se závěrečnou potitulkovou scénou! ()

macoslavek odpad!

omlouvám se všem fanouškům, ale kick-ass a jeho tohle pokračování, jsou mi tak proti srsti, jako snad žádný jiný film. raději se nebudu rozepisovat, pže abych vystihla svůj pocit, musela bych se tu do komentáře vyblít. ()

Poga

Áno, podarilo sa ! Na jednotku to síce nemá, chýba tam tá sviežosť a v jednotke bola väčšia miera nadsázky a popkultúry ktorú majú tvorcovia v malíčku, ale je to jazda ako sa patrí a dvojka sa vôbec nemusí hanbiť. Škoda slabšieho rozjazdu a trošku usmokleného záveru. Ale Chloe Grace Moretz je tu brutálna ! 4/5 ()

Suchic

The Motherfucker! Strašně brutální, absurdní, recesní, rasistická, neseriózní, oddechová, dekadentní, výmazová, romantická, debilní, velmi dramatická, napínavá a prostě ve všech aspektech šíleně přehnaná komedie..Nebo thriller? Nelze říct.. Shrnul bych to do ''akční pornokrimithrillerodramokomedie''. Tahle šílenost určitě to není pro každého. Dovedu si představit stovky lidí co to musí strašně odsuzovat s neprůstřelnými argumenty.... Člověk nemůže říct jestli je to dobrý film, jestli je dobře netočený, nebo ne... Buď to někomu sedne a nebo prostě ne. Ostatně stejně jako Kick-Ass 1. Já v tom ale vidím právě tu recesi a něco co tu ještě nebylo. Každopádně jsem se celou dobu perfektně bavil. Něco takového jsem ještě opravdu neviděl! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)