Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Jamall

Kouzlo jedničky je kompletně pryč, humoru minimálně, brutalita zbytečně účelová, zklamání a nuda. Hit-Girl a Motherfucker tvoří tu světlejší část filmu, naopak Jim Carrey zapadl do šedivého průměru. ()

gezper

Změna na režisérské židli je hodně poznat. Bohužel. Obavy se naplnily. Postav je přespříliš, uvedeny naráz a ne moc vytěženy. Budiž, to se dalo čekat již z trailerů. Ale.. Násilí a killy nejsou již zdaleka tak zábavné, spíše jen tupě exhibitivní a kruté, nikoliv vtipné a překvapivé - jednotka v tomto naprosto excelovala. Hlavní hudební motiv se opakuje tak často, až mi začal lést mírně na nervy, jinak ale hudba je paradoxně docela fajn. Nadužívání sprostých slov neúměrně bije do uší. Fekální humor si mohli rozhodně ušetřít, takhle lacině nadbíhat mladému publiku a shazovat se na úroveň slabých teen komedií. Střídání různých typů scén (akce, vážná, vtipná, ..) není plynulé, ale nepříjemně kouskuje. Jedničku jsem shltal jako jednu velkou plynulou jízdu, zde se to neděje ani náhodou. Má to svá světlá místa, třeba mladou představitelku HitGirl - Chloe Grace Moretz. Jako celek to ale nefunguje pospolitě a v mnoha detailech silně selhává. Spratkovská až punková energie a punc neotřelosti, všudypřítomný v prvním díle, se vytratil. Škoda. [60%] ()

HouseFan

Po prvním Kick Ass jsem já a určitě spousta dalších fanoušků čekal, že druhý díl bude znovu BOOM a odrovná nás. Nic takového se sice nestalo, ale nezoufejte tak špatné to zas nebylo. Příběh filmu se logicky odehrává po skončení prvního dílu. Protože se hrdinové více méně zbavili svých tajných identit je první část filmu docela nuda. Akce a kvalita se lehce pozvedne, když se hlavní protagonisté spojí s Captain Stars and Stripes, jehož ztvárnil Jim Carrey a díky němuž se, podle mě, filmu vrátila ztracená hodnota. Prostě Jim byl takový bonbónek a kvalitní zpříjemnění tohoto filmu. (Přál bych mu za tento výkon získat alespoň MTV movie award). Jinak ale film postrádal tu šťávu, ten náboj předchozího dílu. I herci jako kdyby to už nebrali tak vážně. Bystré oko si dokonce může všimnout, že kostými jsou opravdu nepovedené a vypadají jako by se od prvního KA neměnily (třeba Chloë vypadá jakože se do svého už nevejde). Mám pocit, že tohle je protože snímek změnil režiséra. Matthew Vaughn je skvělý a má talent na propracované gagy atd. Škoda že nezůstal pro tohle pokračování. Jak jsem tedy již zmínil, tento film nebyl špatný, ale ani se nevyrovnal prvnímu dílu a bez Jim'a Carrey'ho by pro mě tenhle snímek byl hodně podprůměrným počinem. ()

metztlimoon

Nedosahuje to epicness prvého dielu, ale stále vysoký nadpriemer. Nebolo to zlé, ani neviem prečo dávam 4 hviezdy, ale asi mi tam chýbal trochu ten drive a šťava. Na druhej strane, bez tých telesných štiav v jedálni by som sa zaobiška. Fekálny humor mi nevonia. 85% ()

DekaDance

Jó, tak to je prďáckej nářez! Roztomilý kostýmky, jen co je pravda! A poučení, že když už si pořídíte domů nějaký zvířátko, tak ho krmte! ()

Flamik

Stejné základní postavy jako v jedničce, ale příběh se z "věř v sám sebe" přesouvá na "buď tím, kým chceš být". Celkem ubylo chucknorris bitek, což určitě prospělo. Na druhou stranu nakousnuté věci jako Mindin casting na tancování, kde všem spadne pusa z jejího kung fu, nemá žádnou návaznost. Byl bych se v pohodě vydržel koukat o pár minut dýl, kdyby tam někde bylo vysvětlení této scény. To to asi celé podtrhuje, do konce má film grády, a i kdyby byl o kus delší, tak bych se nezlobil. Celkem tedy dobré navázání na první díl, i když lehce film ztratil. ()

blade23mc

No oproti jedničce, která byla extra výborná je tu vidět určitý pokles v kvalitě děje a filmu. Spousta "mladistvých" superhrdinů, kteří nemají více méně žádný um a postrach z nich dělá jen maska mi přijde taková už trochu hloupější. Ale i přesto jsem se celkem bavil. Nejvíc si myslím se tvůrcům povedla postava Matička Rus, scéna kdy tam vymlátila x policejních hlídek byla parádní. Jinak ostatní padouši za moc nestojí. Sem tam je tam nějaký ten vtip, akce (- Chloe samozřejmě válí), napětí a scény kdy nám má ukápnout slza...Nakonec dávám 80% a to především proto, že mám rád filmy marvelovského tématu. ()

Enzo555

Zábavný , inteligentný (komiks/klišé), predchodcu v niečom prekonal.. Ale prišiel o svoju doslovnosť, scény a motivácie sa ťahajú a obkecávajú. K príbehu o outsiderskej hrdinky sa to však akosi hodi. Scéna -SPOILER- s "blitkobuškom" poteší 99,99% divákov, ktorí sa kedykoľvek cítili utláčaní. Chloë hrá podobne motivovanú postavu ako v 'Carrie´ (a tisícky fanyniek na twitry a instagrame jej to žerú), ale podstatne lepšie a sympatickejšie. Z tohto pohľadu bude zaujímavý prípadný Kick-Ass 3: ako HitGirl zatlačí na vek 18(21). Možno začne záporákov pokladať za príťažlivých:) SPOILER sa skrýva za záverečnými titulkami, fingers crossed ;) ()

TheJirkaW

Jeden z nejlepších a nejvtipnějšich filmů udělanejch podle komiksů... Super hudba (takže poklona Matthewovi Margesonovi) i příběh... O něco málo lepší než jednička, díky Jimu Carreymu a více Chloe Grace Moretz... Dokonce snad i vtipnější hlášky...Kurva někdo by měl udělat i PC hru.... :D Rozhodně dávám do oblíbenejch!!! Každej kdo to neviděl ať se na to podívá!!! ()

kacer4

Podľa mňa o minimálne jednu triedu lepšie ako jednotka (pre istotu si ju však ešte raz pozriem). Celkovo ma to potešilo, no niektoré veci sa do filmu proste nedavajú, ako napr. ruské mužoženy, kosačky v aute a smrť Jima Carreyho. Minimálne pre tieto veci som nedal päť hviezdičiek. ()

Desmi

I když byla mezi jedničkou a dvojkou, pro mě, strašně dlouhá pauza, čekání se vyplatilo. Dvojka, stejně jako jednička, je prostě boží. Až mě to překvapuje. Superman, batman a další komiksový braky jou mi totiž úplně ukradený a nikdy mě netáhli. Tenhle, zatím dvoudílnej, hukot mě ale totálně dostal. Chci co nejdřív další díl(y).. Těch hlášek.. fakt pecka ! ()

RealHonza

Zajímavé pokračování, některé scény s přehnaně sadistickým nádechem vhodným spíše pro film typu Machete diváka trochu zaskočí, nicméně i přes jasné rysy amerického filmu si zachovává svojí originalitu. Divák se u filmu nudit nebude, nicméně dojmy mohou být kontroverzní. Vývoj postav byl patrný, ale potenciál určitě nebyl využit až do dna. Přikloním se ke 4*, když nejde dát 3,5*. ()

ElFifo

Druhý Kick-Ass se narozdíl od prvního bere moc vážně. Tím se úplně vytratilo kouzlo sebeironie, které se v jedničce postaralo o nadprůměrnou zábavu. ()

Bruce_cz

Naprosto neuvěřitelné, že se dvojce povedlo zachovat styl jedničky a ke všemu je ještě o kousek brutálnější, akčnější a ujetější tím správným způsobem. Ke konci film trochu ztrácí dech, ale množství naprosto brutálních hlášek, popkulturních odkazů, parodií a všeho možného je dechberoucí. ()

Delmondo

V podstatě totéž co jednička ovšem chybí tu její lehkost s jakou je podávána. Nářez nám kapánek dospěl a trochu se navazbil, Mindy už taky není malá holka a je z ní už trochu větší holka a místo Cageho tu je Jim Carrey jako vůdce tý superhrdinský partičky, z jejichž členů byla rozhodně nejlepší Noční rajda, od který bych se klidně nechal zmlátit. Proti nim je tu konečně první superpadouch v latexovým oblečku po mamince a s naprosto vražedným jménem - Vyjebávač. Jejich střet je tedy opravdu velkolepý a opět krásně brutální a zábavný. ()

rigby

O poznání slabší než první film, který oproti tomuto pokračování nepostrádal velkou dávku vtipu a zábavnosti. Ačkoli se ani v tomto případě nejednalo o žádnou béčkovou nudu, přece jen byl zejména scénář velmi slabý. A litry krve v závěru to nemohou napravit. Škoda, těšil jsem se - a odcházel zklamán. ()

martin5504

Kick-Ass 2 sa dá povedať, že je o úplnom niečom inom ako predchádzajúci diel., a to je len dobre. Opäť vtipný a určite nie zbytočný druhý diel. Film ma určite bavil a určite som pri ňom nezaspal. Nie je to také perfektné ako jednotka, ale 4 hviezdičky si určite zaslúži. ()

dawe3

Nemůžu si poct, ale Kick-Ass 2 se povedl. Kombinace nových hrdinů a záporňáků je skvěle namíchaná a funguje. Asi začnu nahánět kapsáře po ulicích a dělat shyby na jedné ruce... 4,5* ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)