Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

elanista1

Ma to ten najotrepanejsi mozny namet druhych pokracovani; zaporna postava sa chce pomstit kladnej za to, ze kladna postava v jednotke zabila vacsinou niekoho blizkeho zapornej postavy. Popravde velmi ma to netankuje, ale povodny film mal moment prekvapenia a trocha vacsi sarm. Potesilo ma hlavne obcasne gore a tvrdsie nasilie, akcia je len rutinna a nicim okrem spominanej krvavosti neprekvapi. Zlo je slabe, hlavny zloduch nema charizmu a jedine co ma, je trefna prezyvka. Najvacsim pozitivom tak ostava dospievajuca a krasna Chloe.... Grace Moretz, na priezvisko si nikdy neviem spomenut. ()

lmc

První díl miluju, především kulervoucí závěr. Druhý díl tedy představuje značné zklamání, ne jen díky rutinní režii bez jakkékoliv invence, ale především kvůli nudnému a krátkému finále. Jim Carrey je idiot, když se od tohohle distancoval kvůli tomu že je to moc násilný - asi byl natolik blbej že ani neviděl první díl a nevěděl do čeho jde, protože dvojka mi rozhodně nepřijde násilnější než jednička, ba naopak... Nejvíc mě pobavilo když padlo první "I am motherfucker" a rekrutace padouchů, protože některé přezdívky byli prostě k pokukání. Přesto by si Kick-ass zasloužil důstojnější pokračování, ale Vaughnovi nemůžu vyčítat předání režie někomu jinému protože alespoň natočil první X-Meny které nebyli jako přiblblá pohádka pro teenagery (škoda že skvěle rozjetou sérii pravděpodobně Singer zase pošle do úrovně tupé podívané). Na druhou stranu bych chtěl vidět, jak by tento film vypadal kdyby u režie Vaughn zůstal - a věřím že finále by potom vypadalo úplně, ale úplně jinak... Za nenáročnou podívanou a super přezdívky tři hvězdy ()

cernakus

špatný. prostě špatný. Tříletá prodleva i výměna režiséra nesedla. Vaughnův Nářez byl prostě nářez. Vyjma aureoly neokoukaného, přinesl nadsázku, ale ne nereálnost. Přinesl vtip, ale ne frašku. Popkulturní narážky seděly jako pověstná prdel na hrnec. A hlavně to byla adrenalinová jízda bez hluchých míst. A Waldowova variace? Recyklát bez chuti a vůně. Začít si vypomáhat berličkami (blitkobušek, superadrenalin). Uhýbal od krvavé Millarovy předlohy častěji než je zdrávo a hlášky i popkulturní odkazy prostě nefungovaly. Chloe pak byla extrémním zklamáním. Možná je to tím, že pedobear říká stop a tak už neodpustím chyby v hereckém projevu, ale tohle není ta samá holka z Kick-Ass, 500 dní se Summer a Ať vejde ten pravý, tohle je nějaká mentálně nevyzrálá 15ti letá puberťačka a začínám mít opravdu strach co prokáže v Carrie a vůbec dále. O faktu, že do krásy nám rozhodně neroste, snad ani nemluvě. Aaronovi se pak těžko věří některé výrazy (například těžko by dvacetiletého klučinu, který před čtyřmi lety viděl několik vyvrhnutých chlápků, sám jich pár naporcoval rotačákem a šéfa si podal bazukou, šokovalo trocha držkobití distribuované plukovníkem). Wadlow taktéž vynechal klíčové brutality komiksu, což s ohledem na rating moc pochopit nelze. Perlička s absurdně ukončeným rozjetým vztahem mezi Davem a Katie už jen podtrhuje velké množství berliček, které si režisér vzal na pomoc. Celkové vyznění je prostě nesourodá komedie pro teenagery. Nemůžu jinak než za 3 a to ještě ze setrvačnosti za pětkovou jedničku a snad ani nechci, aby se dělala trojka (což s ohledem na mizerný "box office" doufám ani nebude). ()

Jungler

Mno, docela to šlo. Oproti jedničce jednoznačně horší počin. Rozhodně ale nemůžu říct, že bych se nebavil. Hlavně mi přijde, že hit girl už není tak ostrá zabíjačka jako v jedničce. ()

p.i.t.b.u.l

První díl byl něčím mimořádný. Těžko hledám slova, která bych mohl použít. Ale mělo to jakousi jiskru. To se ovšem nedá říct o tomto. Ač se dokážu přenést přes všechny ty blbosti, můžu to vzít s tak velkým nadhledem, že už to ztrácí i význam, přesto se nemůžu zbavit pocitu, že tento film se příliš nepovedl. Nevím čím to bylo, ale vše co se mně líbilo v prvním díle, tak tady sem tomu nemohl přijít na chuť. Možná to je věkem. Já se u toho docela nudil. ()

swinevenca

Nejlepší superhrdinský jméno všech dob - Vzpomínky na Tommyho!!! Kam se hrabe Motherfucker. Ale jinak slabší, tolik prolitý dobrácký krve sem pravda nečekal, což se o blitkách nedá říct, to už hold neska do filmu patří. Komediální stránka tady, kromě samotný vtipný podstaty filmu, byla trochu v pozadí a to byla asi chyba, protože vyjma závěrečnýho poselství by si ten film na nic víc než komedii hrát neměl. ()

Vimrak158

První Kick Ass byl neskutečně originální podívanou. Ten film dokázal zvednout komiksové filmy ze šedi neustále dokola se opakujících věcí, příběhů a zápletek. Ze všeho si dělal legraci a přitom svět komiksů neuvěřitelně dobře obhajoval a rozvíjel o nová (v komiksovém filmu) dosud nepoznaná témata. A druhý díl na tom není o nic hůře. Jedná se o perfektní až mistrovsky natočený film, který dokáže člověka udržet v náladě a napínat od začátku až do konce. Jedna věc se tu vrší nad druhou, dějové zvraty přichází ve chvílích, kdy by to člověk čekal nejméně a konec odpálí finále mistrovsky zahraného, napsaného a zrežírovaného filmu, které člověka donutí si i párkrát na tu obrazovku něco křiknout. Doufejme, že i přes nízké tržby vznikne alespoň třetí film čistě rovnou do videotéky. Mimochodem Jim Carrey zahrál nejlepší postavu z celého filmu. ()

walmezak

Superhrdinové ve skutečném světě nemohou existovat. To proto, že skutečný svět potřebuje skutečné hrdiny. Ne nějaké ucho v obleku, ale skutečného tvrďáka Ne teď vážně. Jednoznačně nejlepší film tohoto roku. No možná i toho předešlého a před předešlého. Marvel comix zaváleli! Tohle bylo MOC! Lepší než jakýkoliv komix film ever! 1000% ()

reAnimat0r

Kam sa podel ten humor? Kam sa podel Cage? Ach ano, umrel s humorom a s nim aj film. Ani matka rus a jej muzne telo nezachrania tuto pseudokomixovokomedialnu picovinu. ()

dudo24

Film úplne stratil svoj charakter. Celé sa to tiahol bez nejakých výnimočných scén. Akcia minimálna. A aj keď nejaká bola tak to bol obyčajný krvák. Najzaujímavejšiu postavu prvej časti Hit-Girl dali úplne do pozadia. Celý kariérny vývoj Kick-Assa sa opakoval. Robí hlúposti ako dávkovanie jedla v prístrešku pre bezdomovcov a jedenie hamburgerov so svojimi ďalšími nič nerobiacimi maskovanými kamarátmi. A až na konci sa dostane k nejakej reálnej veci. Toto už ani nebola komédia. Všetko bolo robené strašne vážne. Ani konečný výsledok budovania vzťahu medzi Kick-Assom a Hit-Girl sa mi nepáčil. Film bol pozerateľný ale úplne pokazili posolstvo prvej časti. Druhý krát si to v budúcnosti určite nepozriem. ()

Crybaby

Oproti prvému dielu možno o trocha menej humoru avšak ten tam nahradilo viac akčných a dramatických scén takže ako pokračovanie to určite nesklamalo. Škoda je len v tom, že čo sa týka pokračovania tak je tu veľký otáznik v súvislosti s prípadným nadviazaním na dej druhého dielu. ()

Aywes

Je mi to líto, ale mě se film nelíbil. Vše, co bylo fajn na prvním dílu se tak nějak utlumilo. Akce je na pytel díky americký kameře (no fakt! mrkněte na nějakou rubačku z Asie a poserete se!) a do toho se přidalo nějaký vážný poselství. To dokázala dát i jednička. Dvojka dává úplně to stejné akorát s velkou mírou vážnosti. Sice se občas najde nějaký fajn vtípek, ale mě to prostě nestačilo. Sakra, vždyť je to Kick ass! Proč bych měl být tolerantní? Proč to vzal do pracek někdo jinej? Film se měl přeci skládat z dobré akce a hudby. Podkres je sice celkem fajn, ale na jedničku fakt nemá. Voněla takovou tu krásnou old schoolovostí a bezstarostnou zábavou. Navíc asi tak dobrejch 20 minut z filmu je dramatickou sondou do života holčiček na základce. Do prdele je to přece Kick ass! Koho zajímají tyhle věci? Já chci přestřelky a drsný hlášky! Není to ale úplně špatný film samozřejmě. Místy se bavíte a převážně začátek má dobrý rozjezd. Jenže se to tak nějak celé posere přibližně v polovině filmu. Všechno se zvážní a o tom přeci Kick ass není, ne? Škoda málo využitých postav. Některé mi sedly a přitom tam sloužily jako kulisy (podstatní jsou v podstatě ze záporáků jen asi 2 postavy). Je to vážně smutné. Třeba se to příště neposere. Jestli bude nějaký příště. ()

x_ander

První Kick-Ass mě svého času doslova nakopal do koulí - vůbec nic jsem nečekal a dostal ulitmátní filmovou jízdu. To se bohužel o pokračování nedá říct ani náhodou. Kick-ass 2 sice vůbec není špatný film, ale to kouzlo, které na plátno dokázal protlačit Matthew Vaughn, tady citelně chybí. Film nemá drajv, strašlivě se táhne, řada dějových oblouků (Hit-girl a její dospívání) nikam neústí a celkově je to takové nemastné neslané. Takže zatímco první Kick-ass je pro mě dokonalý biják, jeho mladší bratříček je sice v pohodě stravitelná jednohubka, ale za pár dní na ni zapomenu. ()

a0001

Som milo prekvapený, či skôr šokovaný, nikdy by som nečakal, že môžem holdovať detským nakopaným zadkom. Film má šarm, svoju pozitívnu energiu ktorá prekonala fakt, že sa jedná vlastne o totálnu hlúposť. Miestami klišé happyendu pomsty, hrdinstva, ale v tomto už vopred vymyslenom detskom filme sa skôr jedná o plusy. "Lacná" no príjemná zábava. Kľudne 70% ()

Paladin25

Nemôžem inak .... Musím dať plné hodnotenie.... Malo to nápad.... skvelé prevedenie..... nečakané zvraty a prekvapivé momenty... proste zábavná jazda ako sa patrí.... skvelé.... skvelééé .... bravó ()

Vasyl

No, chvílema to byla taková píčovina, že to snad ani víc nešlo. Ale celkově jsem se bavil hodně. Každopádně doufám, že trojka už nebude. Chloe už je moc velká a dívat se ještě někdy na ten rypák zloducha "madrfakra" bych asi nevydržel. ()

pafka

Proste ptakovina a aby drzela krok s brutalnimi akcnimi filmy, obsahuje taky uplne zbytecne nasili, aby byla nadsazka kompletni. Je to jen takove zabavovka, kde ovsem hlavni hrdinove nejsou herecky toporni a docela me zajima, co se z nich do budoucna vyklubé. Ona pohybove nadana a pekna by mohla mit zajimavou budoucnost. Ted jen, ceho se chytne, ze. Popcornovka jak vysita. ()

waltosin

O tři roky později se nám hrdinové hodně změnili ano jsou brutálnější a nemilosrdní, nejsem vubec zklamán skvělá akce, skvělý vtípky, na předchozí díl to teda nemá,ale tak to byl super nářez. Bacha ale jeden byl prostě lepší než předchozím díle a to VYJEBÁVAČ ten byl super hustej. :) 80% ()

HellFireFery

Koukám s otevřenými ústy. Po skvělé jedničce jsem očekával mírný sešup dolů. Ten bohužel (jak to již bývá) nastal. Zejména první polovina je omyl, neboť Zabijačka se snaží stát barbie... Po !!!SPOILER!!! smrti Jimma Carreyho !!!KONEC!!!, která mě dost zklamala se však film vrací do kvalit jedničky a závěrečné inferno tomu dává skvělý nádech akce a napětí. Škoda jen, že se více nezapracovalo na pikantnostech ve scénáři, neboť na tom právě jednička byla postavena a prakticky jste se neustále divili, co se náhle stalo. Zde však překvapení nejsou. ...ale bavil jsem se opět náramně. PS: Miluji Grace Moretzovou!!! ()

wallax

S týmto filmom mám značný problém. Neviem či to je paródia na superhrdinské filmy alebo je to vážny akčný film s dramatickými prvkami. Tak či onak, boli tu akčné scény aké som nevidel v ďaleko drahších produkciách a akčných filmoch s ostrieľanými a drsnými hercami zvučných mien. To nasadenie mladej hrdinky pri automobilovej naháňačke je úžasné, celá táto akčná scéna aj s telami gangstrov padajúcimi pod kolesá idúcich áut (mal som pocit, že samotní herci padali pod kolesá áut bez použitia filmárskych trikov) to najlepšie čo som v akčnom svete videl a zvyšné scény kde sa zabíja sú natočené s precíznosťou ktorá nemá v akčnom svete obdoby. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)