Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Mart2n

Působí to až moc dlouho jako video pokračování American pie, což jsem od Kick-Ass neočekával. Z této představy nás vytrhávají pouze pravidelné cákance krve ve scénách, které ani náhodou nejsou tak cool, jak si je pamatujeme z jedničky. A i když to má být rovněž komedie a účinkuje tu Jim Carrey, vyloženě vtipných momentů se nedočkáme (trapnějších o něco víc). Jim Carrey je vůbec velké zklamání, jeho role je spíš cameo a jeho přítomnost tristně nevyužitá. Ještě více vadí do očích bijící zpracování, na které u amerických kino filmů nejsme zvyklí a také absence lepšího záporáka (Mother ***** sucks). Nepatřím mezi vyložené fanoušky jedničky, ale až teď si pořádně vážím jeho áčkového zpracování a našlápnutého timingu. {5/10} ()

Nowasek22

Mnohem akčnější a brutálnější, než byl díl první, každopádně nějakým způsobem to na mě působí dost lacině a přehnaně. Taky je potřeba zmínit, že jsem si ve filmu absolutně nevšiml Jima Carreyho. Jeho postava byla tak neskutečně odlišná od jeho osoby, až jsem se při čtení castingu málem utopil v šálku kávy. ()

ejay

Ne už tak zábavný jako první díl, ale pořád skvělé. Po první třetině tempo trošku upadne a závěr sem čekal akčnejší. Zabijačka už není malá holčička, ale to nevadí :) A Jim Carrey příjemně překvapil. Dal bych klidně třetí díl. ()

Zoidbeeland

Občas jsem přemýšlel, zda se jedná spíše o komedii nebo o krimi s poněkud brutálnějšími scénami. Nakonec jsem ale přišel na to, že je mi to vlastně fuk, protože jsem se dobře bavil. Jak to tak ve většině případů bývá, dvojka byla slabší jedničky. Přesto 7,4/10. ()

srolyma

„To víno má svůj zvláštní ráz, zprv trpké, ale milé zas.“ Když Karel s Buškem lemtali český víno, taky z toho nebyli nejdřív kdovíjak nadšený. Stejně jako já z tohohle filmu. Nejdřív to vypadalo jako úplně zbytečná kravina, kde jednoho dementa v trapné masce z prvního dílu nahradilo v díle druhém dementů v trapné masce deset. Občas sice padla nějaká ta vtipná hláška, ale nebýt Chloe, současné filmové lolitky Nr.1, tak by ani nebylo proč se na to koukat. Ale po pár doušcích, když na scénu přijde armáda zloduchů s nekompromisní Matičkou Rusí v čele, to najednou začne dostávat grády, počáteční trpkost je ta tam a člověk najednou zjišťuje, že se celkem slušně filmově opil. ()

NightScene

První díl byl dokokonalej, ale druhý vůbec nezůstává pozadu. Všechno bylo takřka stejné až na to, že první díl měl prostě lepší spád. Nadávky, brutalita, akce všechno parádní. Z Chloë se stává dobrá pichna a doufám, že jí uvidím ještě v dalších filmech... O:) Dost tam chyběl taťulda, ale plukovník (Jim Carrey) se mu docela dobře vyrovnal. Jen škoda, že tam nebyl déle... Prostě druhý díl celkem dobře obstál v zastínění prvního a proto dávám 85%. Jednička ovšem zasloužených 100%! P.S. WTF ta ruska? Kde to sakra vyhrabali? ()

fingerme

Na tenhle film sem dlouho čekal a nezklamal ... rozhodně to byl větší zážitek než 1 . a super záporák THE MOTHERFUCKER tomu nandavá jen korunu :) ()

generalmagor

Chloë je tu ztvárněna fakt tak, že ji ve výsledku máte chud' ojet. Nechápu. Fakt to tu na tom stojí, takový menší Chloë porno. Film nezaujal, místy nuda. Je to absurdní, takže očekávej prostě ztřeštěnou prdel ala Chloë porno a proto 4 ;D ()

muti

ja davam ale plny pocet! dvojka mala nielen vsetko co som od nej cakal, ale aj o vela viac. pribeh nekonci, hrdinovia musia celit skutocnym dopadom svojich cinov a nadchadza aj cas odplaty. supervillain Red Mist sa vracia s novym menom - The Motherfucker. sice sa mnohi na zaciaktu smeju, ale ked ukaze svoju superschopnost - peniaze - tak ide ozaj do tuheho. Nenajima si len nadsencov s podomacky urobenymi maskami, ale skutocnych profesionalnych zabijakov, ktori vedia rozputat neuveritelne peklo a teror (supervillain Mother Russia by nakopala asi aj Van Damma). par scen som si musel dat znovu, pretoze boli jednoducho uzasne. v jednom momente ked chcu zaclenit Hit Girl do roztlieskavackeho timu som sa uz zacinal nervozne obzerat ci to nahodou nespadne do nejakeho americkeho teen klise, avsak kickass 2 ukaze riadnu akciu so vsetkym co k nej patri. ()

Bajislaw

Superhrdinský film pro Youtube generaci, Kick-Ass, je zpět a s ním všechny trademarky prvního dílu: Brutalita, cynismus, nejapný humor a mlácení děvčat. Jen málokterý film, který má ambice být něčím víc, než přiznaně hloupou podívanou na jedno použití, trpí takovým množstvím scenáristických neduhů. Kickass se profiluje jako tragikomický film, stavící na konfrontaci naivních představ čtenářů komixů s drsnou realitou. Ve skutečnosti je to především neuvěřitelně nekonzistentní film. Násilí je ošklivé, ale jen někdy. Někdy je to ohromná legrace. Všechna pravidla jdou stranou pokaždé, kdy na scénu vstupuje Hit-Girl. Ta dokáže být neuvěřitelně rychlá, nebo nepochopitelně pomalá, nebo taky neuvěřitelně rychlá, zkrátka jak je zrovna zapotřebí. Ve filmu vystupují postavy trpící hlubokými traumaty (smrt sourozence, ztráta dítěte), ale jsou tu jen pro pobavení. Středoškoláci se dělí na teatrální štětky a tupý dav, policie je banda iracionálně jednajících, nikomu se nezodpovídajících budižkničemů. Hrdinův milostný vztah, složitě budovaný v prvním díle, je zde bezhlavě zahozený během jedné nesmylné scény, prostě proto, že si to scénář druhého dílu si žádá. O ženách nám Kick-Ass sděluje ledacos. V prvním díle byla scéna sexu s Katie na popelnici za fastfoodovou restaurací, ve druhém je hned několik scén sexu na veřejných záchodcích. Obě partnerky hlavního hrdiny jsou atraktivní mladé dámy na úrovni, ale ve světě Kick-Ass znamená romantika okamžitou akci na tom nejveřejnějším a nejšpinavějším místě, které je zrovna po ruce. Film je zkrátka nepatřičně cynický a dělá si s postavami, s jejich schopnostmi a jejich psychologií kdy chce a co chce. Ve výsledku působí jako docela laciná fan-fiction, která dovede poměrně intenzivně bavit, ale přemýšlet o jejím poselství opravdu není radno. ()

pida123

Mnohem lepší než jednička, bylo to propracovanější, sice míň výbuchů smíchu (tedy aspoň v mém případě), ale zas to kvalitativně bylo mnohem lepší než jednička. Jinak to samozřejmě byla totální kravina, ale to většinou filmy pro zasmání jsou :D :D :D ()

krumlajs

Zase tu máme jednu zbytečnou a nepovedenou dvojku. Od prvních trailerů jsem nečekal žádnou pecku a těšil jsem se na Jima (totální zklamání). Skončilo to tak jak skončilo. Kdo má rád jedničku a't se na dvojku nekouká nebo ať od ní hlavně nic nečeká. Jestli chlapci zamýšlí 3. díl, tak doufám, že na něm kurva zapracujou a vylepší si reputaci. ()

Thovt

to věčný střídání srandamomentů a vážných situací mi připomínalo ten díl Simpsonů, kdy Homer sleduje na dvou televizích doják o umírající babičce a komedii o šimpanzi-redaktorovi. už autoři předlohy si, co se hlavní myšlenky týče, asi vzali docela velký sousto. na plátno se to rozhodně nepovedlo ideálně převést. ()

mikessc

prvej casti sa to nevyrovna,ale ani od nej nemá daleko. Mne tam vadila ta invazia superhrdinov bolo ich tam az prehnane vela na konci. to tam podla mna pokazili. Este piati keby boli a tych zaporakov mohli ubrat taktiez ()

lobo87

Určite zaujímavé a kvalitné pokračovanie, ktoré prinieslo nové zaujímavé postavy a posunulo príbeh niekam ďalej. Z Chloe rastie charizmatická a krásna mladá herečka... 75% ()

Claire.TJ

Ve žlutym autobusu nemaj jedničku a tak nemůžu porovnávat, ale myslim, že je vidět, že "už to nedělal Vaughn" (což je vtipný něco porovnávat, když nemůžete). Jakože, relativně OK a na jedničku určitě kouknu, chvílema se člověk směje, ale chvílema si fakt říká opravdu masivní w-t-f. Přijde mi to trochu nevyrovnaný, stylově nekonzistentní. Jasně, ulítlý to má bejt, ale fekálnosti by prostě jak h***a z čistýho nebe pršet neměly. Tři hvězdy hlavně za Chloë. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)