Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

togaf

Kick-Ass 2 by byl stejně dobrý jako jednička až na pár drobností. Tak za prvé Chloë vyrostla. A už to zkrátka nefunguje tak, jak by mělo. Za druhé chyběl mi Nicholac Cage (kdo by řekl, že podobnou větu někdy napíšu a nebudu ji myslet ironicky?) a za třetí ten dementní nápad s blitko-sračkoidním obuškem. Superhrdinové i záporáci byli úžasní a kdyby se vystříhaly scény ze střední školy, bylo by to mnohem příjemnější pokračování. ()

Lucjen

Veľká smola, že sa to rozbehlo až v posledných 15 minútach. Ale tie posledné minúty boli teda dokonalé. No nezachránili slabý začiatok a prehnaný zvyšok. ()

Hamaradža

Duša jednotky preč, geekovské pomrkávanie obmedzené na minimum, mlátičky priemerné a chaoticky nastrihané, postavy prvoplánové, humor vynútenejší, scenár hollywoodsky rutinne gýčový, Tarantinovsky masturbačne-krvavý vizuál tiež tatam, skrátka a jasne všetko čo robilo prvého Kick-assa zbesilou turbo jazdou, je tu stokrát pomleté mlynčekom moderného mainstreamu. Ak jednotka bola krutohustý guláš, dvojka je trikrát rozvarená vifonka z kauflandu. Stále však ide aspoň o podarenú oddychovku, s niektorými naozaj silnými momentami, ktorú som si užil :) Ale prosím, žiadny tretí diel, už tento bol zbytočnou rutinou. PS: Na Chloe sa tak krásne pozerá :) PS2: Mother Russia rulezzzzzzz ()

FilmFan24

Opět cíleně kurevsky přestřelené a plné drsného ironického a strašně moc černého humoru, který si nebere žádné servítky! Být hrdinou, který chrání poctivé spoluobčany před zločinem není v dnešním drsném světě vůbec lehké. Musím se přiznat, že jsem se kurevsky dobře bavil. Oproti jedničce už není vysvětlováno kdo je kdo, co a proč se tak chová, ale hned od začátku začíná šílená filmová jízda. ()

salalala

Pokračování Kick-Asse je hodně zvláštní film, který jako by se nedokázal rozhodnout, jak bude ve výsledku vypadat. Jeff Wadlow evidentně chce udržet určitou nadsázku a parodii, která byla v díle předchozím, ale úplně se mu to nedaří, protože humorných momentů je tu hodně málo a po většinu času se film bere moc vážně. Úplně nefunguje ani celková brutalita, která tu sice je, ale opět je dost polovičatá, protože většinu času není moc krvavá a ze řetězu se utrhne až v závěru, i proto působí hodně divně a ona absurdita z ní není tolik znát. Podobné je to i s humorem, který asi měl potenciál, ale opět ho tvůrce nedokázal využít. Pojmenovat hlavního záporáka The Motherfucker je svým způsobem vtipné, zde to ale působí tak trochu zoufale, nehumorně a svým způsobem smutně. Výsledku nepomáhá ani neustálé moralizování o hledání pravých identit a o tom, že svět není komiks. Jinak tu ale je pár moc fajn nápadů (komiksová stylizace všech mezititulků, celková vizuální stránka) a jednotlivých scén, mezi nimiž určitě vyniká závěrečná bitka a potitulková scéna, celé je to ale podivně roztříštěné. Z obsazení nejvíc vyniká Chloë Grace Moretz, která je potřebně sexy, drsná i přesvědčivá, zbytek s ní ale krok moc nedrží. Aaron Taylor-Johnson je dost unylý, Jim Carrey zoufale nevyužitý a má dost málo prostoru a role celkově mu vůbec nesedla, Mintz-Plasse úděsně přehrává a za zmínku tak už stojí jen neznámá Olga Kurkulina jako Matička Rus, která by zasloužila samostatný film. Druhý Kick-Ass určitě není špatný film, jen se ztrácí ve vlastních ambicích, neví, zda být vážný, nebo vtipný a působí jako trochu podivné nedochůdče. 60 % ()

higuain

Matthew Vaughn je jen jeden, a tak jsem od Kick Ass 2 nic nečekal a možná díky tomu jsem byl ve výsledku i docela příjemně překvapen. Akce není tak nápaditá jako v jedničce, nejsou zde vyloženě nezapomenutelné scény, jako byly v prvním díle např. Hit Girl ve skladu nebo Hit Girl v chodbě před kanceláří Damica proti celé armádě jeho chlapů. Ale na krvi se rozhodně neubralo (spíš naopak) a hlášky jsou opět odzbrojující. Po geniální jedničce tak přišla velmi dobrá dvojka, která sice kvalit Vaughnova díla nedosahuje, ale i přesto je velmi důstojným pokračováním. ()

marleyy

90% Kino. Pokračování se vším všudy. Neskutečně vtipně zahrané postavy - The Motherfucera, to byl opravdu zkurvysyn...takhle oddělat svoji mámu..:-D, plukovníka Stars and Stripes v podání Jima Carreyho, který vypadá, že si roli navzdory nesouhlasu s násilím, náramně užil. Dave aka Kick-Ass opět sympaťák a Hit-Girl si film spolu s těžkotonážní MotherRussia málem ukradla pro sebe. Chválím velkou viditelnost eRkové krve a brutality. ()

Dont

Za Motherfuckera, fór se Scarlett Johansson a motorku dávám o jednu hvězdu víc. Jinak je totiž film objektivně na třech hvězdách. Dokázal bych si to představit bez některých scén (zvracení v jídelně, nepovedené rande v lese, atd.), ty stahují Kick-Ass 2 zbytečně dolů. Dvojka si nezadá s jedničkou v brutalitě, snaží se být také vtipnější a hodně sází na „cool styl“ a hlášky padouchů i superhrdinů, kterých je ve filmu nespočet. Výsledkem je docela vtipná řežba místy trefně parodující jiné vážně se beroucí komiksové adaptace, nebo i současné sociální šílenství (Twitter). Dvojice Christopher Mintz-Plasse a John Leguizamo byla k popukání. Řadit tento snímek do nějakého žánru je podobně ošemetné, jako mu vymezovat nějakou cílovou skupinu. Někdo to vezme hlavně jako komedii a bude se bavit (jako já), pro někoho je to zvrhlá a hloupá rubačka. Jednička byla určitě o kousek lepší, především z hlediska originality a proto, že dokázala mnohem přirozeněji přecházet z vážných scén do ironie, dvojku ale akceptuji jako logickou snahu navázat na úspěchy prvního dílu a zpeněžit jeho popularitu. Trojku už bych netočil, a pokud, tak jedině o Hit Girl. Když Chloë Grace Moretz byla v akci, bylo se na co dívat. Kick-Ass jako takový se už vyčerpal a jeho postavu už nevidím příliš perspektivně. Velkou pochvalu si rozhodně zaslouží tvůrci českých titulků, protože nevyměkli a nebáli se použít vulgární výrazy. ()

Aleee89

Původně jsem ani neplánovala se na dvojku Kick-Ass dívat, jednička se mi totiž dost líbila a já si nechtěla kazit dojem. Ani pořádně nevím, co rozhodlo, ale nakonec jsem se podívala i na druhý díl, který mě nezklamal. Samozřejmě se nekoná ten skvělý moment překvapení jako u prvního dílu, kdy jsem byla z filmů dle komiksů unavená a toto pojetí mi připadalo naprosto skvělé a svěží. Avšak ani návrat ke starým dobrým věcem není k zahození. Dvojka si docela drží úroveň, pobaví, možná méně, ale pobaví, nenudí. Nejsem velký příznivce pokračování, která vznikají, protože je první díl úspěšný, ale toto nebylo špatné. ()

OG_Swifty

Dlouho jsem váhal, zda si tenhle film zaslouží 4 nebo 5 hvězdiček, protože ač působí komediálně, neštítí se ničeho a celým filmem nás provází nadávky a brutalita daleko za hranicemi "dětského" komiksového vtipu. Přesto musím říct, že jako celek to skvěle funguje a celých 103 minut je nekončící zábava sršící vtipem, hláškami, násilím a nudismem. Právě díky nespočtu perfektních hlášek (prostitutky - side kicks, videoklip Union J a homemade sextape, Schwantz, žabí oko a spoustu dalších) nakonec dávám i tu 5. hvězdičku =) ()

Parlay

Kvalit původního snímku se dle očekávání dosáhnout nepodařilo, o tom není sporu, leč stále se jedná o svéráznou a střelenou podívanou, za kterou se její předchůdce zdaleka nemusí stydět. Nicméně akce již zkrátka nemá takové grády a šmrnc, soundtrack nabízí o poznání slabší kousky a kombinace násilí, bizarnosti a humoru, která v původním snímku působila natolik svěžím a stylovým dojmem (zejména díky precizní režisérské práci Matthewa Vaughna), již často nebezpečně lavíruje na hranici s nuceností a samoúčelností. I přesto všechno je ale prostě hrozně fajn opět sledovat Hit - Girl při jejich smrtelných tanečních kreacích a nechat se bavit nemálo podařenými vtípky a novými postavami, poněvadž duch původního snímku je naštěstí stále přítomen a ony zmíněné nedostatky tudíž zdaleka nebolí tolik, jak by se při pohledu na jejich výčet mohlo zdát. ()

Reesam

Mám-li být upřímná, a to jsem vždycky, tak se mi 2 dost líbila. Teda pokud to shrnu jako celek. Pokud bych měla rozebírat do detailů chyby, poznatky a různé akce, vyzdvihla bych na světlo druhou polovinu filmu, která "nahonila" 4 hvězdy. První část stopáže totiž nebyla tak slavná, jak by se dalo čekat. Ty fajn rvačky plné hektolitrů krve totiž přišly až na scénu v druhé půlce spolu s Mother Fuckerem, latexovým magorem, a Hit girl, oh bože, její fialové vlasy a super úsměv, Chloe opět skvělá. A upřímně, oni dva ten film dělají takovým, jakým je. Kick-ass přišel o svůj super slovník, odhodlání a já Vám nevím, zkrátka to nebyl on. Takže jsem se těšila, jak se to rozjede. A zbytek filmu nezklamal. Super scény, akce, opravdu komiksové nesmysly, kdy zvracíte bílou šťávu. Obohacení filmu komiksovými rámečky, chaty a bublinami nebylo nutné, ale fajn. Jo, jasně, mrzely mě scény, které byly důvěryhodné asi tak jako saně v zimě, myslím tím scénu rvačky na dodávce, kdy bylo vidět, že zde byla pomoc počítačové grafiky, jakási myšlenka týmu neschopných superhrdinů, ale ve výsledku to stálo za to. ()

Moena

Tohle je skutečně Nářez! Takhle neortodoxní film na hranici komedie a skutečného akčního thrilleru, aby člověk pohledal. Nikdo se tu s ničím a nikým nes*ere, krev teče proudem a přitom je to pořád zábava s ironickou třešničkou navrchu. Hudba svižná, akce jakbysmet a odskočení do civilní roviny (a že zabere možná víc jak polovinu) moc nebolí a netopí se v klasickém high-school-USA patosu. Zaplaťpánbůh. Trochu mě nakrklo to vypouštění tělních tekutin, které je opravdu trapným prvkem téměř všech komedií snad už startu nového milénia. Ale konec to spravil. "People want to fuck Scarlett Johansson!" ()

Fanucci

Ale jo, dobrá oddychovka. Aspon jsem neměl stejně tísnivý pocit jako u jedničky, ve které mi mlácení malé hlavní hrdinky bylo dost nepříjemné. To mi vadilo fakt hodně. ()

buchli

Ne, že bych se nebavila. Tu zábavu ale měla na svědomí hlavně high-schoolová dějová linka (která mohla dostat trochu víc prostoru... kdyby hlavním cílovým publikem byly patnáctiletý holky... což nejsou... a ty by asi stejně šly vedle na One Direction) a vtipný přezdívky superhrdinů a superpadouchů (a jejich český překlady). Ne všechny ty kecy kolem superhrdinů ani nějaký (jakýkoli) napětí, případně důvtipné dialogy nebo tak něco. A, což je pro mě dost překvapivý, protože se v těhle věcech většinou vyžívám, ta drsná přehnaná brutalita, kterou si nejspíš tvůrci snaží vykompenzovat všechen ten čas, co film věnuje patnáctiletým holkám, mi občas (skoro pořád) přišla až příliš prvoplánová a na obtíž. O přílišném CGI ani nemluvě. Jo a ten konec jako by se nemohl rozhodnout, co tím chce vlastně básník říci. A jakto, že ačkoli Matka Rus a Hit-Girl jsou tam bezkonkurenčně největší drsňačky, stejně hrajou všem těm slabochům druhý housle? Prostě, hravost Vaughnova filmu se kamsi vytratila a místo ní tu je vykalkulovanost a nedotaženost a šablonovitost a všechny tyhle sajrajtoidní věci. Přesto to ale není špatný film: hlavní hrdinové jsou sympatičtí, je tam pár cool hlášek a bitek a docela jsme se nasmáli, jen mi tam toho prostě trochu dost chybělo, no... ()

jhr

Na Kick Ass 2 jsem se velice těšil a musím říct, že zklamaný určitě nejsem a dokonce bych řekl, že ty rozpačité reakce v různých recenzích považuji přinejmenším za přehnané. Jistě, jednička je prostě nepřekonatelná a já jsem ani nečekal, že by druhý díl mohl být lepší, ale na straně druhé ve srovnání s řadou jiných pokračování se jedná o důstojný druhý díl, který tomu prvnímu určitě nedělá ostudu. Film obsahuje několik nezapomenutelných okamžiků jako například likvidace policie ze strany Mother Russia nebo všechny okamžiky kdy se dostala ke slovu naprosto skvělá Hit-Girl. Její celou dějovou linku ostatně považuji za nejlepší součástí filmu a moc bych si přál vznik jejího samostatného spin-offu už proto, že postava Hit-Girl je o hodně zajímavější než samotný Kick Ass. Celkově se dá říct, že Kick Ass 2 je velice podařený film plný pěkně drsného humoru a brutálního násilí a i přesto, že se nejedná o bezchybný film jistě ho můžu bez výčitek doporučit každému, komu se líbila podle mě nepřekonatelná jednička a samozřejmě všem fanouškům netradičních komiksových adaptací. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)