Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Aelita

Ryze postmoderní ztráta pevných a jasně daných orientačních etických, morálních a strategických bodů a cílů věru hrdinům ztěžuje konání hrdinských činů zcela v duchu Hamletovského – Konat či nekonat? Ve skutečnosti hrdinové a padouši nepochybují, právě proto to jsou hrdinové a padouši. ___ Kick Ass 2 vpodstatě ukazuje, že se nejvíce klasické morálky archetypálních pojmů dobra a zla drží a zároveň tu morálku udržuje takzvaná střední vrstva společnosti, kdežto padoušství a rozvrat nejvíce bují v kriminalizující se spodině (lumpenproletariátu) a mafiozní "elitě". ()

shyster

Oproti jedničce se film posunul do bizarnějších vod. Což nevadí, ikdyž to nebylo nic pro mě. Co mě zklamalo, byl divný scénář. ()

Rocky88

Srovnání s Vaughnovou jedničkou se nevyhnu. Zatímco ta byla ironická, satirická a nebrala se vůbec vážně, Wadlowova dvojka postrádá vše výše zmíněné a ani vtipné to není. Existencionalismus, osobní ztráty a podobný drámotiny prostě do filmu, kde se adolescenti vydávají za strážce zákona se jmény jako Kick-Ass, Hit-Girl, Motherfucker a podobně zkrátka nepatří. Nejvíce chybí Vaughnův nadhled. ()

bourec

Přiznám, že s odstupem doby jsem si připomenul oba díly. Tomu prvnímu sem hodnocení vylepšil, tomu druhýmu to malinko srazim. Některý ty postavičky jsou až trapný, zejména ta Dolfa Lundgrénová, to je fakt děsně trapnej opruz. Souboje nanicovatý. Navíc hrdinové nevěděj co chtěj. A vrcholem je blitkopendrek, nebo jak se to zove. Na druhou stranu zase spoustu krvavejch bitek. V tý jedničce to bylo ale vyváženější. Wadlow to úplně nezvládnul. 40%. ()

Nach

Chci být maminko Superhrdina. Nemám sice žádný super schopnosti, ale na základce jsem dal jednu facku spolužákovi za to, že mi ukradl ředkvičku ze svačiny. Posilovnu vidím jen z dálky a ještě méně, než svalů mám peněz. Proto máti potřebuji, abys mě na začátek zasponzorovala. Co třeba kdybys mi koupila nějaký kostým? Že ne? Ok, tak rakev i náhrobek se také vlastně hodí. Díky maminko." To, co předvedl Matthew Vaughn v prvním Kick-Ass, tak se snažil Jeff Wadlow s menším úspěchem navázat. A víte co? Mě se ani první Kick-Ass moc nelíbilo. Kingsman byla pecka, ale Kick-Ass mě minulo. A v podstatě pokračování tohoto je na stejné metě. Ten film ale rozhodně nenudí, má své světlé i stinné momenty. Takže ten průměr jistě dosahuje, což je rozhodně pozitivní. 65% ()

Crawler-D

Mnohem lepší, než jsme se báli, ale pořád jen odlesk jedničky, po jejímž zhlédnutí jsme měl chuť se na spoustu těch audiovizuálně mrazivých scén dívat dokola. Tady nic takového není. Krom toho zmizela pozoruhodnost v podobě násilného děvčatka. Násilných teenagerek tu už bylo. ()

dubinak

Ke kulervoucí jedničce teď přibyl druhý díl a já se nestačím divit, jak je to tu docela smutným způsobem podceňované, protože já jsem se téměř královsky bavila. Samozřejmě bylo zřejmé, že se změnil režisér, efekty nebyly kdovíjak přesvědčivé a děj zapáchal velmi americky, při čemž se nepříjemně začalo hrát na emoce a přeskakovalo to sem a tam. Sranda, emoce, sranda, sranda, emoce. Trošku se to tímto kazí. Ovšem pořád musím zůstat u toho, že jsem mile překvapená a v kině jsem vcelku řvala smíchy. Vizuálně se na to příjemně kouká, je tam hodně sytých barviček a kontrastů a hudba byla opět suprová. Humor se vyzdvihnul do sprostší fáze, než tomu tak bylo v prvním díle, ovšem je to vtipnější a vtipnější. Až na dvě opravdu příšerné scény, to bylo víc než uspokojivé. ()

cubajz

taková jednička v pubertě - hrdinové pořád řeší, jestli jsou normální lidi v převleku nebo hrdinové převlečení za normální lidi a podobný kraviny. Ale jinak pořád slušný nářez, prsatá Night Bitch, naprosto dokonalá Hit Girl a megazlej Motherfucker! ()

nithiel

Scénáristicky rozbředlé, Carrey zoufale nevyužitý, záporáci kromě Mother Russia zoufale nudní a ten konec s bazénem byl zcela evidentní asi čtvrt hodiny předem. Dnešní diváci odkojení dextrem či breaking bad zkrátka potřebují aby klaďasové nebyli takové přizdisráči, jejichž největší hřích je nechat přičichnout svého vlčíka k záporákově klobáse, tj když u sebe sakra nosím basebalku, tak s ní někoho třísknu po hlavě ;)...to by ovšem americká cenzura nepřekousla a producenti by splakali nad výdělkem. Aspoň, že jakous takous úroveň zchrňuje stále rozkošnější Chloë. ()

C0r0ner

Pár věcí mi vadilo (osobní problémy Hit-Girl), ale dohromady je to moc veselá taškařice, jakou jsem od toho čekal. Ve srovnání s dokonalým prvním dílem by to muselo jít minimálně o hvězdičku níž, ale když na to kouknu samostatně, tak si to prostě plné hodnocení zaslouží. Blitkobušek je samozřejmě nejlepší vynález všech dob. 90% ()

pand

Spinoff Hit-Girl? Yes! Sequel Kick-Ass? No! Zbytečné pokračování, které se mi tak do půlky líbilo, ale jakmile se přešlo na ,,vážnější,, notu. Tak film stratil ze šarmu. ve kterém jela jednička...Byl to (zbytečný) nářez, bez kterého by se v pohodě žilo. Škoda 30% Ps. Matku ruska, či jak se ta ***** jmenuje bych nechtěl v noci potkat :D ()

Wormboy

Kick Ass 2 je poznatelne horsi ako vyborna jednotka, avsak stale pozeratelny a miestami aj pobavitelny. Ak ma vyvoj postupovat v nastolenom trende, dalsie pokracovanie nemusim. Ale tak zas Jim Carrey bol super :) 2,5/5* ()

Martrix

Jestliže pro mě byl první Kick-ass příjemným překvapením, dvojka je naprosto zbytečná pitomost. Žádný nápad, prostě jen slepenec několika věcí, které fungovali v jedničce a hromady klišé, které nefungovali snad v ničem. Nenapadá mě jediná scéna, která by byla opravdu vtipná. Hlavní hrdinové jsou o pár let jinde a jestliže působila malá Hit-Girl cool, tak teen Hit-Girl je ve dvojce jen další ztracená Brenda z Beverly Hills, s tím rozdílem, že její asimilace mezi ostatní blbky ve škole byla nudná (s výjimkou scény v jídelně, která byla navíc trapná a hloupá). K-A2 dle mého názoru nejspíš zaujme dvanáctiletá děcka. Většina dílů Maxipsa Fíka je mnohem víc cool, vtipnějších a bizarnějších, takže pokud je vám víc než dvanáct, mrkněte raději na Večerníček. ()

necisty

S těžkým srdcem bych tomu dával 3 hvězdy a vážně to vypadalo, že to tak dopadne. Na tuto odvetu jsem čekal až příliš dlouho a tentokrát se čekání nevyplatilo. Jen díky výstupu Matičky Rusy v ulici, hřbitovu a závěrečné bitce, tomu co zbylo ze soundtracku, hereckým výkonům a hlavně nemilosrdnému zlu, které se jen tak nevidí, ještě přimhouřím oko. Ale je smutné se dívat na něco, co opustili osobnosti, díky kterým první díl byl tím čím je. PS: Ten český dabing stojí za hovno, snad jen v případě Vyjebávače to ujde. ... Lehni na zem Gandalfe, nebo ti to našiju do zadku. ()

PainM8

Nepřijde mi to teda vůbec horší než jednička, rozhodně ne o 20%. Je dobře, že už Chloe není tak malá a schopnosti HitGirl už vypadaj trochu důvěryhodně, když je dělá teenagerka a ne desetiletá holka. Dave se taky nezměnil a jeho crew se rozrostla. Jediná nevýhoda je, že už to tolik nehraje na city, ale přešlo to spíš do typický americký komedie. ()

Juto

Pokračovanie nie je také osviežujúce ani originálne ako prvý diel, ale napriek tomu dokáže zabaviť diváka. 6/10 ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)