Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Fíla

Určitě jiný level než první díl. Tady už toho není tolik procítěného. Napočítal bych na prstech jedné ruky, něco co by mě zaujalo. Lepší by bylo nechat to jen na Kick-ass, než dělat dvojku. Ale chápu to, peníze jsou peníze.. ()

maverick10

Jeff se asi trochu obaval, ze tupi Amíci, kteri jsou schopni susit kocky v mikrovlnce, se budou houfne oblekat do teplakopvych souprav se svarecskymi brylemi a nasadami od kostat, vyrazi do ulic a budou strasit Brooklynske gangy. No ani bych se nedivil. Proto se asi rozhodl cele toto Vaughnovske dilko zmoralizovat. ()

mikinhoo

Jednička mi přišla trapná, ale jak mám ohodnotit tohle? Vyjma 20 minut ve filmu, kdy se ukazoval plukovník "Stars and Stripes" v podání Jima Carreyho, to bylo opravdu strašně nudné, trapné a opravdu zbytečně surové. Ten kontrast mezi hloupými puberťáckými řečmi a nechutného násilí je přímo hrozivý. Šlo z tohoto nápadu vytřískat o 100% víc. ()

kagemush

Už trochu mimo mně. Vlastně ani nevím, kdo byl pro produkci cílovkou. Teeeni asi né (až příliš mnoho vydařeného lámání kostiček), a pro dědky jako já zase moc teeen humor(ů) (... i když musím uznat, že třeba echtzlej zloprcek Tumor-dost dobrý). A Carrey taky mohl vydržet trochu déle, třeba. ()

MartinNDL

V kině jsem se vrátil na víc než hoďku a půl na střední školu. Stejný chyby. mindráky, ambice, patos, úchylnost, naivita, přitažlivost, nestálost. Chyba je, že dvojka má jinou cílovku než jednička, čímž myslím, že v podstatě žádnou nemá. Zároveň je žánrově schizofrenní, což sice na jednu stranu sedí k mý první větě tohohle komentu, ale taky to po divákovi vyžaduje, aby přepínal mezi smíchem a nějakým podivným soucítěním, který je téměř neuskutečnitelný. Jediná cesta tak je skrz ztotožnění a to je ten problém s cílovkou. Pro středoškoláky to bude problém ega a pro starší zase je problém film takovej, protože mu už odrostli. Radost tak budou mít nejspíš jen dospělí děti. Tenhle film voní jako žvýkačka Pedro v puse sexy ninja prostitutky. ()

M.i.k.e

Vaughn je jen jeden,ale nuno uznat,že i Wadlow nakonec obstál se ctí a to i přes to,že druhý Kick-Ass postrádá kouzlo,šarm a svižnost prvního dílu.Co víc,tam kde Vaughn udržel nadhled i v brutálních scénách,Wadlow zůstal prakticky jen u té brutality (a že jí není zrovna málo) a v určitých místech hodně (a nečekaně) zvážní.Smrti některých postav se nebránil v jedničce ani Vaughn,ale musím uznat,že Wadlow mě dokázal v tomto ohledu překvapit víc.Velkým štěstím je pak fakt,že zůstal pohromadě prakticky celý herecký ansámbl,kterému s přehledem dominují Aaron Taylor Johnson a Chloe Grace Moretz.Překvapení jako u prvního dílu se nakonec nekoná,ale zklamáním druhý Kick-Ass rozhodně není...80% ()

Jango_Fett

Asi je to tím, že jsem ještě neměl tu čest číst komiksovou předlohu, nicméně mně se druhý díl Kick-Ass líbil a to hodně. Od prvního dílu to přitvrdilo, ale rozhodně to nevadí, v tom filmu to na škodu není. Plukovník Stars and Stripes byl výborný, škoda jen že nedostal ve filmu více prostoru. Možná tam nebylo tolik vtipných situací jako v prvním díle, nicméně stále mně film dokázal v některých situacích rozesmát. ()

Chen

Pár zajímavých akčních scén, pár skvěle ujetých momentů, pár skvělých hlášek, ale také zbytečná hromada sentimentu, kterou si mohli tvůrci ušetřit. Ovšem Mother Russia je vynikající. 7/10 ()

zbyshek

Pán Prstenu, X-Men, Resident Evil,.. a možná dalších 1-2 titulů mají s Kick-Ass jedno společné. Dvojka byla srovnatelná s jedničkou, ba možná i lepší. 99% pokračováních zkazí dojem z předchozího úspěšného díla. Toto není ten případ, a za to tvůrcům tleskám. Kick-Ass 2 měl náboj, měl spád, měl akci, měl silný příběh, měl napětí, měl všechno co si filmový divák může přát. Další plus, že to není klasický superhrdinovský snímek pro děti. S komediálními prvky se tam vyskytují i velmi brutální věci, to dělá Kick-Ass tak legendárním! 99%!!!!! ()

Lischai

Byla by zajímavá studie, proč Kick-Ass 2 funguje mnohem méně než Kick-Ass 1. Chytrá kontroverze se tu mění na prvoplánovou kontroverzi, překvapivé a drsné smrti zůstávají, ale jsou nějak víc obhroublé, vtipy o masturbaci zůstaly, ale ztratil se vtip a upřímnost. Ne že bych se u toho filmu nudil, ale kouzlo jedničky je prostě pryč. ()

zdenotvor

Pokračovanie nesklamalo a takmer sa vyrovnalo skvelému prvému dielu. Plno pekných akčných a brutálnych scén,vtipné momenty,krásna zabijačka Chloë a tiež príjemné oživenie Jim Carrey 4,5 * ()

HappySmile

Vynikající, stejně dobré jako jednička, což je u dvojek dneska už opravdu jenom výjimka nebo spíš náhoda. :-) Svižné, vtipné, sem tam hraje na city, prostě správný komiksák. A navíc Jim Carrey - já ho vážně nepoznala, super, Jime, to se ti povedlo :-) ()

rakovnik

Musím přiznat, že první polovina až dvě třetiny filmu mě příliš nenadchly. Místo parádní akce, vtipu a nadhledu tvůrci příliš pitvali motivace hrdinů a psychologii jejich postav. Ne, že by to bylo tolik na škodu, nicméně jsem očekával více pohybu. Navíc mi chyběl taťulda. Vtip se občas uchýlil k fekálnostem. Každopádně, když už se konečně Mindy rozhodla, kým vlastně chce být (dotlačena všemožnými okolnostmi), dostal jsem to, na co jsem čekal. Pořádnou porci brutalitky, zábavy a dojemný až srdcervoucí závěr. Slabší, než první díl, se stejnou (dobrou) hudbou, až příliš nevýraznou rolí Jima Carrey (kterého jsem pod maskou ani bez ní nepoznal), ale stále zábavné dílo. ()

Hennes

Na první díl to určitě nemá. Tady se proti sobě dávají dvě skupiny. Jedna plná tvrdých zabijáků, v jejímž čele stojí bohatý posera a slouží mu hlavně něco mezi ženskou, strojem a dinosaurem. Druhou skupinu klaďáků vede další vymatlanec, který se obklopí všemi ubožáky a jdou spasit svět. Co se filmu vytknout nedá je poměrně slušná řežba s nevybíravými záběry. Hlavně ať se nenatočí třetí díl. Výborný první díl dokončený průměrnou dvojkou, tak by to mělo zůstat. ()

WoWoW

Začnu tím, že to srovnám s jedničkou. Tu jsem tehdy označil jedním z nej filmů roku 2010 (možná úplně nejlepším). To bohužel o dvojce říct nemůžu. Důvod proč ne, je místy trochu debilní americký humor (zvratky) a možná až příliš postav. Nicméně i když to kvalitou jedničku nesestřelilo, pořád to byla super podívaná, která mi určitě nezkazila večer. Asi bych to shrnul tak, že je to typický druhý díl: více násilí, postav, hlášek, bitek a přesto kvalitativně až za jedničkou. No Matthew neměl tu režii pouštět. ()

Vojťas

Film tak ulítlý, jak se čekalo. Sice o fous horší než první díl, ale možná o trochu humornější. Zábavnost asi umocněna tím, že na CSFD předpremiéře byl sál plný filmových fanoušků, než když je při obvyklých návštěvách naplněna polovina kinosálu s lidmi, kteří někdy ani neví, na co šli a v polovině odchází. 80% ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)