Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

ivet.ka

Začátek vypadal celkem slibně. Přesun na střední školu z toho ale udělal naprosto jiný film a v momentě, kdy ze scény zmizel Jim Carrey a Mindy se snažila začlenit do "úlu", šel Kick-Ass 2 těžce do kopru. Jedničce se nemůže rovnat ani v nejmenším. Nechápu přesně, komu měl být film určen a proč bylo potřeba za každou cenu tam protlačit fekální humor. A všudypřítomná krize identity nakonec zabila veškerý jakžtakž fungující humor. Pořádně zprasené pokračování, bohužel. ()

eisha3

O 100% horší než jednička. Nejvíc mě naštvalo to, že v traileru (a vůbec celou propagací) nalákali na Jima Carreyho. Ten řekne deset vět a šlus ende. Dvojka je méně akční, méně vtipnější, více trapná. Děj nula bodů. ()

panMartin

Kouzlo jedničky je pryč. To si nemá cenu nalhávat. Je to škoda, protože první díl položil velmi dobré základy k dalším pokračováním, potenciál ovšem zůstal lehce nevyužit. Přidalo se na násilí, hláškách, padouších, ale to kouzlo, které měla jednička je prostě pryč. Pořád se v tom najdou dobré vtipy a postavy (Carreyho Plukovník super, Mother Russia taky ok), ale je toho málo). Snad nebude trojka. ()

Scratt

Po cool prvním Kick-Ass je pro mne pokračování jednoznačně zklamáním. Krom sympatických hlavních postav chybí snad vše co jednička měla.. 60% ()

Prometheus69

Více než jsem čekal.... a to jsem nečekal nic. Konečně dobře investovaných 20melounů.... něco to o vydělalo.... tak hurá do závěrečného finále. Či spíš asi ne... škoda. Já se bavil vcelku dobře. Red line také mluví za vše... jenže statistiky jsou holt statistiky. Slušně řečeno, nevím co to zabilo víc? chabá propagace, nebo trailer. No podle mě by mohl být zakopaný kryptonit na straně záporné. Tedy hlavní nasírač či spíš ubožák? Zatímco hlavní hrdina postupně sílí, nejen po fyzické stránce, z rozmazleného bohatého fracka se stává ještě větší čurák než byl v jedničce, či spíš míří na úplné dno čuráctví kam se mohl dočurákovat. Hrdina si snad zaslouží pokud možno stejně plnohodnotného parchanta... a né nějakého ublíženého sráče v masochistickém kostýmu. Jako že ten kostým.... tomu taky hodně přispěl, upřímně. Když jsem ho poprvé viděl.... Co to je sakra za sráče? Si ze mě děláte prdel? Na tohle mám jít do KINA? Jako že moc jsou prachy? Trochu chabá výmluva... Když už i H.G dostala svého plhodnotného soupeře, čekal jsem že i Vyjebávač něco předvede. Tak aspoň že to nevzdal hned po první ráně.... Říká se né nadarmo "že hrdina je vždy tak silný jak silný je jeho soupeř... v tomhle případě to platí dvojnásob. Chloë opět nezklamala.... zvláštní pozornost bych chtěl určitě věnovat záporné straně, zejména jejím převlekům.... když umí nic moc se prát pak mají aspoň dobrý smysl pro detajl.... tedy kostýmy. Jako že klaďasovy stačí asi vážně i tak málo, jako záclona... a rendlík na hlavu. :) ()

sir-dave

Vaughnova jednička byla hodně povedená. Tohle je ve všech ohledech horší pokračování. Jediné co zůstalo jsou peprné hlášky. Cage dneska už není žádné herecké eso ale zde chyběl. Stejně tak jsem postrádal scénu která by vyčnívala. Christopher Mintz-Plasse byl už spíše trapný. Fonseca neměla žádný prostor. Dvojka je tak pouze stínem výbornému prvnímu dílu. ()

Sabrewulf

Nářez. Je to svižné a zábavné. Nebýt dvou mínusů jakými jsou nevyrovnanost dobra a zla (přišlo mi, že v rámci toho, co všechno záporáci provedli, dostali málo na hubu a málo jich umíralo) a dech ztrácející finále (fakt to směřovalo k totálně epické rubačce a zvrtlo se to jen v bitku 2 vs. 2), bylo by to lepší než jednička a vpálil bych tomu plný počet. ()

reky

Oproti jedničce nepřekvapivě kvalitativní sešup dolů. Problémem pokračování je hlavně jakási nerozhodnost, jestli být správně ulítlý, nebo vážný. Ty opakované sliby o odložení/neodložení identity superhrdiny už byly únavné, stejně tak rozpor mezi sekáním končetin a hlav na straně jedné a vážnými chvilemi po úmrtích na straně druhé. Popravdě jsem ale čekal větší průšvih, za zkouknutí druhej nářez stojí. Jo a mimochodem, Carreyho jsem nepoznal a Chloe je i tady boží, jsem zvědavej, jak na tom bude herecky (i vzhledově) v takovejch pětadvaceti... dobrý role, nezblbnout a mohla by to bejt další Scarlett Johansson (když už na ni tvůrci narážejí), třeba... ()

VaHo

Film příběhem a stylem vyprávění navazuje tam kde první film skončil. Takže samozřejmostí je nekorektní humor, brutální akce a hlášky. I když film nemá onen efekt "toho prvního" jako první díl, i tak je to skvělá zábava. Jim Carrey si svého Plukovníka užívá a je radost se na něj dívat. Sledovat souboj Kick-Asse s Mother Fuckerem, je pak stejně strhující jako souboj Batmana s Jokerem (ale jiným způsobem). ()

SniperG1

Tak tohle byl fakt Nářez !! Je to teda slabší než jednička o tom není pochyb, ale jinak parádní jízda plná humoru,krvavých, drsných a fekálních scén ( určitě to pro děti nebude nooo ) :) . Potkat někde nasranou " Matku Rus " bych teda nechtěl, ale mít u sebe " blitkobijec " tak se není čeho bát :) Jinak scénář byl dost průhledný, dobrá hudba a výborné kostýmy... 80% ()

Ogen

Srovnat to s jedničkou je snad nemožný!! :D jako zasmál jsem se to jo..! ale ty trapnosti tam občas :PPP nejlepší snad byla matička Rus, a jinak je to prostě poloviční jednička doufám že třetí díl se nechystá ()

Aargh

Dvojka není zdaleka takový průser, jak jsem se bál, ale Wadlow prostě není Vaughn, a to ani zdaleka. Film se mu docela pravidelně rozpadá pod rukama, akce v první půlce (pokud vůbec je) nemá drive, romantická linka nefunguje ani trochu a za fekální scénu à la čtvrté Scary Movie vážně nedík. Celá první půlka je vlastně docela slabá. NICMÉNĚ druhá polovina se velmi slušně rozjede, Hit Girl začne konečně porcovat zloduchy, Kick Ass přestane být do počtu a hlavně Mr. Mintz-Plasse ovládne jakoukoliv scénu, ve které se objeví. A i když jsem si neustále říkal, o kolik lepší ta která scéna mohla být, zaokrouhlím nakonec na relativně spokojených 70%, mimo jiné za to, že to všechno mohlo být taky mnohem, mnohem, MNOHEM horší. Viz dvojka Silent Hill. ()

Fanita

To bolo tak strašne zlé, že mi je až ľúto, kvôli peniazom, ktoré do toho vrazili. Toľko hladných krkov mohli nakŕmiť namiesto tohoto otrasného blábolu. Tá dáviaca vysielačka bol snáď najhorší nápad "akčnej scény" aký som kedy videla. A potitulková scéna akože mala byť vtipná? Fakt? Jednotka bola napriek menším nedostatkom aspoň zábavná, ale toto, bol proste čistý brak. Fuj. ()

chelseaman22

Hlavní hrdina v mezidobí provozoval workout a jogging, aby se následně mohl vrátit na kolbiště zvané Hunger Games, kde hranice nejsou stanoveny a svět tohle střetnutí sleduje převážně na sociálním twitteru, jenž čecháčci příliš nepoužívají z důvodu nepřivětivého uživatelského prostředí v jazyce anglickém. However, celé se to točí kolem nových faktorů, mezi něž patří částečná adaptace muzikálu ze střední s rozkošným ZAKEM a půvabnou VANEZOU. Kdo se kurva chce dívat na to, jak královny střední meze sebe nechtějí přijmout sirotka vychovávaného afroameričanem?! Kdo chce sledovat milenecké hádky? "Hele vem si ten oblek a pojď jim nakopat prdel!" Nene, můj táta by to tak nechtěl." Nejdříve Nářez přemlouvá Mindu, pak Minda Nářeze a vy žehnáte na nekonečnou stopáž. Kurevsky originální, ale víc v tomhle Wonderlandu nehledejte! 60% Celosvětový výdělek k 11. 10. 2013: $59,556,104, což je 2,13 násobek budgetu ()

Triple H

Oproti jednotke veľké sklamanie. Nápad a príbeh je v teórii celkom fajn a má aj logiku, ale bohužiaľ - bez schopného režiséra to nemôže fungovať. Wadlow je úplne bezradný a nevie film uchopiť tak, aby kombinácia nadsázky-násilia-humoru-vážnosti fungovala a bola vybalansovaná tak akurát. Dramatických okamihov je tu podozrivo veľa a sú samy o sebe v zásade vymyslené dobre, ale buď im chýba lepší build-up (či lepšie prekreslenie postáv), alebo Wadlow im nevie dodať trochu tej potrebnej šťavy. Skrátka filmu chýba akýkoľvek šmrnc a je ťažkopádny, čo je presný opak toho čo bolo na jednotke fajn. Takto len bohužiaľ vynikne, že Matthew Vaugn je iná liga a že prvý diel vytiahol nad vodu hlavne on. Nové postavy absolútne nezaujmú - nemajú na to priestor a takého Jima Carreyho je tu vyslovene škoda. Jediná aspoň ako-tak fungujúca vec je Hit Girl, ktorá je solídne napísaná a mladučká Chloe Moertz je naozaj veľmi dobrá. Len vďaka nej sa to dalo celé bez náhleho záchvatu narkolepsie dopozerať. ()

Mr.Ripley

Kick-Ass 2: Hit Girl Origin by byl výstižnější název. Zatímco linie kolem Dava spíše nudí, až otravuje. Dění kolem Mindy místy probleskuje onou genialitou známou z jedničky (sekvence s dodávkou). Výsledek je bohužel neuvěřitelně nevyvážený. Carreyho postava nemá dostatečný prostor, aby rozvinula svůj potenciál; Většina hlášek vyznívá do prázdna; Mother Fucker je opravdu tragická figurka, která dovede pobavit jenom diváka v značně podnapilém stavu. Výsledek? Skvělá dodávková sekvence, vyvážené akční finále a kulervoucí Mother Russia táhnou tento paskvil aspoň do vod snesitelného průměru. Sequel raději ne, prosím. ()

filmmovier

Zase to byl Nářez, i když uznávám, poněkud menší, než v jedničce. Johnson hraje furt stejně, Chloe vyrostla, už to není taková drsňačka, ale zase se na ní mnohem hezčejc kouká. Co se týče příběhu, je to mnohem víc pro puberťáky a o něco méně pro fandy komiksů, ale obojí funguje celkem dobře a až na několik málo slabších momentů nemám co vytknout. Snad jen Jim Carrey mohl dostat víc prostoru (stejně tak jeho pes), Mintz-Plasse je ultrabuzík, ale jeho Vyjebávač mi přišel lepší než jeho "jakoby hrdina" v jedničce. Co se týče vtipu, funguje to, ale v jedničce to bylo mnohem živější a vtipnější a navíc je vidět. že v tomhle díle se hraje na trochu drsnější notu. Takže vcelku jsem spokojen, zábava příjemná a případné trojce bych se ani trochu nebránil, pokud udrží kvalitu. Dvojka je za slabších 85%. ()

Skuby47

I když nefandím krvavým scénám, tak jednička se mi líbila. Čeho je ale moc, toho je příliš. Návod a inspirace pro děti k násilí jako příkladu hrdinství v boji s bezprávím není na místě. Proti šikaně je třeba se bránit, ale způsobem méně násilným. Bylo to akční, dynamické, ale postrádalo to nápaditost a vtipnost jedničky, kterou tvůrci nahradili vulgaritou a trapností. Pokud dojdou nápady, je lepší natáčení dvojek se vyhnout. ()

kinghome

Tak řekněme si upřímně, dvojka prostě není tak dobrá jako jednička. Nemá už to kouzlo. Není nová,drzá a už to není tak badass jako byla jednička. Nechápu co to tady plácáte, že to bylo drsnější než jednička, když to není pravda. Moje chyba byla ta, že jsem si koupil komiks, takže už jsem věděl o čem to bude. Samozřejmě, že ve filmu vynechali to nejlepší z komiksu. Například brutální znásilnění a nebo postřílení dětí na ulici, ale i tak je to dobrej akčňák ve kterym pro mě není vůbec hlavní postava kick ass, ale moje oblíbenkyně Hit girl. Tu postavu miluju. Její hlášky, to jak všechny zmlátí když je potřeba a ve dvojce i její rozhodování kým vlastně je. Ve filmu už není tolik hlášek a zapamatovatelných momentů, ale i tak si drží nadstandard. Někdo tu psal, že jsme ve filmu viděli polovinu komiksu zabijačka, který má vyjít příští rok v Česku. To je taky sračka, páč většina věcí je tam z komiksu kick ass 2 a nebo je to úplně něco jiného, co se v komiksu nikdy neobjeví. Počkejte si na závěrečnou scénku po titulkách. Nezdá se to, ale fakt tam je. Taková krátká a debilní, ale pobaví. 85% ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)