Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

Vito_LePour

Neuvěřitelně dlouhý vizuálně parádní dokument o neexistující přírodě (oceánu), s občasným příběhem, který je z poloviny kopie prvního filmu - tedy složený z mnoha ohraných klišé a pár dalších nápadů odkazujících na jiné filmy. Ale emoce umí Cameron vyvolat pořád stejně dobře jako když natočil Titanic, a to je hlavní devizou filmu. ()

blazma

Nevím proč, ale mám pocit, že to mohlo dopadnout úplně jinak. Z nějakého mě nepochopitelného důvodu oživili polovinu záporáků a pro mě to prostě kazí celý dojem a emoce co jsem měl při sledování prvního dílu. Jako by zkrátka polovina věcí přišla v niveč. Sice důvod a vysvětlení tohoto z mrtvých vstání je udělaný hezky. Chápu to. Není to tak, že by to nedávalo vůbec smysl, ale prostě proč. Místo toho aby se pustili do nového filmu, nová zápletka, nový herci a postavy... Tak tam vyprali už ty z minula. Někomu to nemuselo vadit, ale mě to tam strašně bylo do očí a byl jsem z toho docela zklamaný. Tak dlouho čekáte na druhý díl a nových postav je tam pramálo a původní herecké obsazení to už pro mě neutáhli. ()

Hercalek

Animace - parádní. Skoro by jste nevěřili, že je ta všechna voda naanimovaná. Postavičky jsou jak živé. Znovu nám ukázali nový úžasný svět, tenktorát vodní. Ale hudba zaostává daleko za prvním dílem. Všechno to kouzlo už neobklopuje tak skvělá hudba. Ubírá to na kvalitě. Příběh by se dalo popsat, že má hlavu a patu. Pak je zde finální souboj. Všichni najednou zaútočí, všichni bojujou proti nepřátelům a najednou už je tam jen rodina Sullyova. Proč ? Proč jsou najednou všichni pryč a už nebojujou. To si jako řekli: oni už si to vyřídí sami, půjdeme domů? To autoři lehce nedomysleli. ()

Sady1993

Výborná audivizuální ATRAKCE, jako film průměr. Scénář i napodruhé primitivní a vlastně skoro stejný jako u jedničky, což je fakt trapas. Tolik prostředků a talentu promarněných na stupidní scénář. Nikdy nepochopím. ()

CRAZYGOBLIN

Když se dívám na ty počty odpadů, tak je mi hned jasné, kde ty % skutečně jsou. Dostali jsme TOP 1 film tohoto roku a to čekání 13 let se opravdu vyplatilo. Cameron je sázka na jistotu. Všeci povinně do kina. Nenechte si to proplout mezi prsty :D. ()

Stoctyrec124

Naprosto geniální film a po 13 letech je vidět, že James Cameron udělal ohromný pokrok a naprosto jsem si to užil. Výborná příběhová linka a i nové postavy si oblíbíte a je tam perfektní balance mezi akcí a emočními scénami. Ani vteřinu jsem se v kině nenudil. Hned bych si dal pokračování. ()

PlaCzech

Ve zkratce: Je to horší než jednička. Dlouze: Vizuálně je film úžasný, je na něm vidět jak se CGI posunulo za těch 13 let od jedničky. Postavy jsou detailnější, z obličejů jde lépe poznat emoce, lepší cgi jsem asi v životě neviděl. Přijde mi ale, že o kolik se zlepšily efekty, o tolik klesla inspirace. Prostředí prostě nevypadá tak zajímavě jako původní Pandorské pralesy. Působí to hrozně moc pozemsky. Pamatujete si krásnou světélkující flóru? Tak ta je pryč. Nahradily ji různé odstíny pískových barev s modrým prostředím. Je tam pár záběrů na rozmanité korálové útesy, ale přišlo mi to hrozně nevýrazné. Co je ovšem za mě problém je audio. Z jedničky si pamatuju mnoho motivů, přijde mi že dvojka je čistě jen zreplikovala a nepřidala nic nového. Párování hudby se scénami je až na jednu výjimku mdlé, a je to škoda. Měl jsem trochu strach kam povede příběh, zda to nebude omílání toho předchozího. Sice se opakují některé motivy, jako třeba enviromentalismus nebo začleňování se do nové společnosti, ale příběh má tentokrát osobnější nádech. Už najednou nejde o přežití celého druhu ale jen o pár jedinců. Je tu nějaké budování většího vesmíru, které budou mít dopad do dalších dílů. Bylo by fajn vidět víc souvislostí ve světě, některé informace vyřčené jen tak mimochodem mají docela velký dopad na svět, ale nikdy nejsou rozvedeny. Celkově je tak druhý Avatar ne úplně špatný film, ale přijde mi že to mohlo dopadnout lépe. ()

imaginer21

Filmem roku zůstává Maverick, ale nepochybuju, že o tomto vizuálním eposu se bude sáhodlouze psát ještě mnoho desítek let po Cameronově smrti. Zejména pak v kontextu s rozjetou komplexní ságou, jejíhož završení se máme teprve dočkat za dlouhých 6 let. Ačkoliv kvůli mnohaleté přestávce Camerona dohnal konceptem dlouholetého a precizně stavěného filmového verza Marvel, toto je určitě událost sama o sobě. Mám-li tedy hodnotit pouze film samotný, logicky půjdu níž, neboť vedle oné opulentní vizuální stránky film vlastně nic extra nenabízí (což už bylo mnohokrát zmíněno jinými jak tady tak v zahraničních recenzích). Pakliže ale na film pohlížím jako na segment obří, teprve stavěné příběhové a fantasy skládačky, jejíž vyvrcholení si teprve můžeme jen domýšlet (oproti Marvelu, který stavěl na už známých komixových příbězích, tu nevíme zhola nic o Cameronově příběhové vizi), jsem vlastně opravdu bezmezně spokojen. Protože očekávání byla kladena zejména na hlubší vhled do světa Pandory (podvodní část je jedním slovem strhující) a na 3D stránku vizuálu (ke které se jiné bijáky technicky jen stěží přiblížily i po 13 letech), beru slabší příběh jako část skládačky, k níž se teprve v dalších dílech snad dopracuje. A pokud ne, pořád to bude zcela nová filmová éra, na kterou se opravdu ještě dlouho nezapomene. Film vyrobený pro 3D na maximálním plátně. A o tom pro mě návštěva kina je, o té vizuální podmanivosti, kterou si na monitoru nikdy neužiju. A tohle Cameron zatraceně dobře ví! ()

Blackmonster

Velmi solidní pokračování prvního dílu. Film se nese v duchu svého předchůdce a klade stále důraz na vztahy a rodinu. Příběh je poměrně jednoduchý, jinak se ale jedná o vizuální orgie, a i když jsem měl trochu obavy z té stopáže, tak musím upřímně říct, že ty tři hodiny utekly jako voda :). Akční scény jsou dobře vyváženy prozkoumáváním neznámých zákoutí Pandory a celkově se film obešel bez větších hluchých míst. Uvidíme, jestli se se známými tvářemi uzříme i ve třetím díle... ()

Eaton_Hunt

Avatar je králem dobrodružných filmů a kinematografie obecně. Druhý díl žádné zklamání jedině, co se dá vytknout je délka příběhu, jinak  je to mistrovské dílo. Poté ještě scéna s uříznutou rukou, nechápu jak to tam mohl někdo dát, ale budiž. Audiovizuálně je to strop především poslední bitva, kde hudba doslova vyobrazuje emoce postav, to se vidí málokdy. Každá druhá scéna je podobně dojemná jako celý Pán prstenů Jen tak dal James Cameron. 9/10 ()

swenyx

Tyjo jako já nevím, jsem z toho takovej nesvůj, měl jsem fakt největší očekávání a jako totální fanda prvního dílu jsem docela zklamanej, první díl má neuvěřitelnej soundtrack, kterej sice bylo jasný že 2. díl nepřekoná, ale že ho takhle zmrví a nakonec jediná dobrá věc v něm jsou použitý části z prvního dílu jsem nečekal. Story více zaměřený na Jakeovu rodinu, která bohužel kromě Kiri a Loaka, který byly super, není nijak zajímavá a nebavili mě. Jake a Neytiri mají nepochopitelně o dost méně prostoru a je to o dost více právě o těch NPC postavách z rodiny. Záporák byl asi docela v pohodě, ale to že lovili velryby kvůli tomu že dávají lidem nesmrtelnost bylo úplně zavrhlý a jen to tam tak plácli aby se neřeklo, vlastně to ani nevysvětlili jak to funguje a neukázali jak to používají. Musím zminit i český dabing Quaritche, který byl otřesný. Závěrečná bitva bohužel neměla tu velkolepost, kterou jsem čekal a požadoval. Asi jsem už skončil s negativitou, tak tedy k tomu co je tady vlastně správně. Vizuál. Opět jako první díl je to neuvěřitelný grafický počin, který nikdo několik let nepřekoná a voda je fakt nádherná, hlavně bych zmínil scény za tmy a v šeru, kde je vidět, že si se stíny a celkově nasvícením dost pohráli. Závěrečný kvót tedy je takový, že se to na první díl vůbec nechytá a asi to ani nepotřebuju vidět nějak vícekrát, nevím jak to chce Cameron dotáhnout na další 3 díly, protože už 2 díl v plno aspektech dost hapruje. ()

Marauder

Efekty - nádhera. Proste to bola pastva pre oči a aj pre ducha. Ale čo sa týka zvyšku filmu tak mi to prišlo že si na niečom asi naozaj fičali. Toto vymyslieť akože to chce inú guráž lebo nie každý má na to odhaliť svoju nepríčetnú a vyslovene hlúpu stranku. Človek mal občas aj deja vu že také niečo už videl a bolo to celkom sklamanie. A tie nelogické zábery....proste tých tam bolo naozaj veľa. Toto zdravého človeka jednoducho nepustí. Chápem aj to že príprava na ďalšiu časť ale fakt po tomto kúsku radšej nie. Nech by som ale akokoľvek veľmi chcel nemôžem tomu dať viac ako nejakých 55/100 ()

Mancunian

Nádherné pokračování ikonické jedničky. Možná mě tento díl bavil ještě o chlup více, a to díky příběhu a krásnému vodnímu světu. Většinou v pokračováních nemám rád, když se dějová linka přesune od rodičů, kteří byli hlavními hrdiny v předchozím díle, k dětem. Tady to ale funguje dobře a je to vyvážené. Trochu se bojím, jestli si na sebe tvůrci neupletli bič, když chtějí vytvořit pět dílů. Nerad bych viděl nějaké umělé natahování, čehož se bojím u třetího a čtvrtého dílu. To však ukáže až čas. Tohle pokračování se však povedlo na jedničku. ()

Modular

Avatar je jeden z těch filmů, o kterém každý mluví pozitivně, protože když ho viděli v kině, tak byli unešení kvalitou efektů a počítačové animace. A pokud se narodili později, tak o Avatarovi ví od jejich rodičů. A co dvojka? Budeme o tom my mluvit jako o převratu v kinematografii? Osobně si myslím, že ani ne. Zatímco jiné kultovní filmy se staly známými kvůli své myšlence, hlubokému příběhu a dopadu na popkulturu obecně, Avatar: The Way of Water nesplňuje ani jednu z dříve uvedených bodů. Myšlenku film sice má, ale ta je tak klišé a nudná, že není nijak zásadní pro příběh. Díky bohu se jí Cameron nesnaží nacpat do popředí filmu. OST je lehce nadprůměrný, ale neřekl bych, že se jedná o Bůh ví jak nádhernou hudbu. Samotný scénář/příběh je dost průměrný. Drží se předem určené šablony (skvělý život po předchozím dílu - útěk - nový život - návrat starého života v podobě nemesis), což se ani nesnaží moc skrýt, vzhledem k hlavnímu záporákovi filmu. A je to docela škoda, neboť kdyby příběhové části Avatara byly více promyšlené, jednalo by se o skvělý film. Proč? Protože pak je tu ještě jedna část kinematografie. A tím je obecně grafická stránka snímku. Film je přímo nádherný na pohled. Animace vody, lid N'avi, moderní technika, vodní a vzdušené boje, podmořské stvoření a Eywa. Všechny vyčtené věci a ještě víc jsou prostě přímo překrásné a je to taky důvod, proč od filmu neodtrhnete oči. Realističnost nereálných věcí je tak pokročilá, že Avataři vám nebudou připadat jako mimozemšťané, neboť jsou tak do detailu propracovaní. A to je taky důvod mého dost vysokého hodnocení, i přes výčet chyb na začátku mé recenze. Jeho nádhera je něco, co přebije všechnu mou nechuť k příběhu. Mohl bych ho doporučit všem nadšencům do realizmu a práce pana Camerona, ale určitě nespoléhejte na příběh. Je ale pravda, že málokdo se na tento film podívá kvůli tomu. ()

KolarikKing

Tak jsme se po 13 letech vrátili na Pandoru. James Cameron nám ukázal, že se technika za tu dobu také posunula. Vizuál nemá v současné kinematografii konkurenci. Ten podmořský svět byl prostě neskutečný. Příběhově to není nic nového, ale co ve dvojce Avatara funguje jsou emoce. Ve výsledku se jedná o epický blockbuster, který bude mít návštěvnost, ale za pár měsíců bude filmově na stejné úrovni jako jeho předchůdce. PS té stopáže se není třeba bát, uteče to jako voda. 8/10 ()

ReactLotus

Kripel dostane možnosť chodiť. Za cenu toho, že odcestuje na Pandoru, presvedčí mimozemšťanov pomocou ovládania tela, ktoré pripomína šmolka, aby opustili územie, ktoré chcú ľudia získať pre svoje účely. Samozrejme, je to simp a jeho úchylkou sú šmolinky. A tak, pre jednu takú zradí ľudstvo, obráti sa proti svojej vlastnej rase (úbožiak, pre ženu toto spraví? Však to by som urobil aj ja. Wait a minute. I'm just like him.🤔😱😂) a užije si s ňou mimozemský sex. Už chápem jeho motívy. Toto bol Avatar 1.    Nie je, ani to nebol dobrý/dokonalý film. Stal sa populárnym nie pre svoj príbeh, ten je veľmi predvídateľný s jednoduchou pointou, zápletkou, dejovými líniami, ktoré sa v rámci filmu aj zakončia a v tomto ohľade to je iba jednoduchá zábava v SCI-FI prostredí. A je málo emotívny.  Avatar je avšak významný pre kinematografiu pre 3D a CGI, ktorých vnímanie u všeobecného publika posunul na novú laťku. Akože o dosť vyššie. Stále je akýmsi benchmarkom kvality. Vďaka Avatarovi máme teraz kvalitné 3D. Žiadny Film pred ním to nedokázal presadiť a použiť tak dobre. A to CGI je aj teraz, 15 rokov po svojom uvedení, na vysokej úrovni, síce sa na tom zub času podpísal, je vidno nedokonalosti, grafika a animácie sú trochu zastarané, ale kvalita bola obmedzovaná vtedajšími možnosťami, a aj napriek tomu to bol najkrajší CGI film toho roku a síce teraz pôsobí ako 5 ročný film, avšak v porovnaní s niektorými nedávno vydanými filmami vyzerá lepšie, o dosť, hlavne v animáciách pohybu. Ja to vnímam ako také tech demo čo technológie dokázali urobiť už v tom 2009.    Avatar 2 je asi spolu s Avengers Endgame (ktoré teda už vyšlo) najočakávanejší film za posledných 5, možno aj 10 rokov. (Samozrejme aj SM: NWH a iné boli očakávané a na niektoré sa ešte len čaká, ale oproti A2 a Endgame nie až tak. a taký veľký ošiaľ u ľudí z nich nečakám.)  Avatar 2 sa odohráva približne rok po 1. Začne to rekapituláciou niektorých udalostí a dozvedáme sa, že Jakeovi (hlavná postava) sa mimozemský sex tak veľmi páčil, že si vytvoril celkom veľkú rodinu. Kto by si predsa neužíval rád s mimozemšťankami…  Pozrel som si to v kine, pekne v 3D a musím skonštatovať 2 veci. Je to lepšie ako 1, ale žiadna "kinematografická revolúcia" podobne ako to bolo u 1 sa nekoná. Na film som bol nahajpovaný a v niektorých ohľadoch som bol nakoniec sklamaný, ale vo výsledku som bol veľmi a milo prekvapený kvalitou, čo sa týka príbehu.    Začnem negatívami. Vlastne všetko zlé sa myslím si, v pokračovaniach zlepší (ak budú, v čo dúfam, lebo sú potrebné pre príbeh). Veľa príbehových liniek tu vznikne, ale málo sa zakončí, poriadne ukáže a vysvetlí. Človek sa stratí a na konci si uvedomí, že sa toho až tak veľa nestalo. Rovnako je to aj s postavami (je ich ako nasraných😅). Mnohí nedostali dostatok priestoru aj napriek tomu, že je to dosť dlhý film. Mám rád dlhé filmy, ale tu by možno aj stačilo o pol hodinu menej. Takmer som v kine zaspal.😅 3D ma sklamalo. Nebolo to nič prevratné a úprimne, čakal som viac. Zle zaostrené objekty, nedívalo sa an to najlepšie, boleli ma oči a vlastne ani to nelôsobilo ako 3D. Dosť mi vadila repetetívnosť prostredia a niektorých motívov, našťastie sa potom zmenilo prostredie na vodné. Tá zmena bola nutná a pomohla filmu, ale žiaľ som si tej vody veľa neužil. Za mňa tu bolo ukázaného málo z toho, čo vodný svet dokáže ponúknuť.     CGI je veľmi dobré, ale v jednom konkrétnom prípade, resp. jedna konkrétna CGI vec ma srala. Plavidlo, ktoré tu ľudia používajú vyzerá hnusne, cítiť z toho, že je CGI. Mal som pocit ako by to robili na poslednú chvíľu a preto bolo tak hnusné. Taktiež mi extrémne vadili nadávky (možno aj ten sk preklad urobil svoje a nadávky typu: "to ma poser, pojeb ma" sa mi tu nehodili + sa často opakovali). Taktiež ten film je 12+, takže by tu mali byť maximálne: "do kelu, sakra, atď". Za mňa by sa film zaobstaral aj s tými "slabšími" nadávkami úplne v pohode alebo úplne bez nich.🤷‍♂️ Nebolo to dosť emotívne a sú tu klišé, ktoré človeka iritujú a miestami trochu nelogické a hlúpe (to ale čakám, že sa vysvetlí v ďalších filmoch a tu to znie hlúpo iba preto, že nebol čas to objasniť poriadne).   Čo sa mi ale páčilo? Príbeh je pomerne vážny, napínavejší a je to pekná sci-fi blbostička. (Vážny a blbosť sa síce k sebe nehodia.😅) Je tu kladený väčší dôraz na emócie, ale za mňa to je stále málo. CGI prostredia a Avatarov je nádherné. Ak máte úchylku na realistické stvárnenie prostredia, tak určite bude toto pre vás príťažlivejšie ako nadržané mamičky 5 km od vás a hentai dokopy. Každý konár, strom, tráva, voda, vták, medúza, korál aj avatar sú detailne prepracované, dobre sa na to díva (takže chápem, ak vás avatari priťahujú😅). Pandora je proste nádherná. Prevládajú tu zelená a modrá farba a ich odtiene, ale je tu aj oranžová a iné farby, čo je dobrý kontrast a príjemná zmena. Avatari sú graficky veľmi prepracovaní. Hlavne tvár (mimika) a pohyby, ktoré sú prirodzené a plynulé. Všetky emócie, radosť, smútok na nich vidieť. Človek by povedal, že to je skutočné a nie CGI. Pochvala hercom a ich výkonom, ale taktiež aj animátorom, ktorí šikovne využili dostupné technológie a vytvorili tak nádherný snímok.    Mal som často pocit akoby CGI a reálni ľudia splynuli a vzniklo niečo tak prirodzené ako Pandora a jej obyvatelia. Žiadny iný snímok nie je tak vymakaný v tomto ohľade. Dalo by sa povedať, že toto je prednosťou filmu. Vodné prostredie je krásne, aj tie živočíchy, len škoda, že toho neuvidíme viac. Nevidel som lepší snímok vo vode… Síce ten posun od prvého avatara je veľký, už to nie je taký rozdiel ako bol Avatar oproti iným filmom tej doby. Ale stále je grafika nadpriemerná a lepšia ako mnoho terajších filmov. Soundtrack je nádherný a perfektne sem zapadá. Jediné, čo mi na ňom vadí, že nie je intenzívnejší a častejší. Inak som si ho fakt užil. Príbeh je zložitejší a nedokázal som odhadnúť veľa vecí, takže toto je ďalší posun od jednotky. Teším sa na pokračovania, ktoré dúfam, že prídu. Choďte do kina, podporte tvorcov. Ak film nezarobí dostatočnú čiastku, pokračovania nebudú a to nechcete. 8/10. Nemám čo viac dodať (určite by sa niečo našlo). Najkrajší film o šmolkoch, aký som kedy videl… () (menej) (viac)

PanPyzamo

Bohužel, pokračování už bylo pro mě slabší. První díl měl pro mě šmrnc ve všech ohledech. Bylo to pro mě něco zcela nového a hezky se na to koukalo a to platí i zde samozřejmě. To rozhodně ano, ale už to pro mě neplatí tolik, protože vodní svět sice není špatný, ale nemá na Pandoru, kde jsem se kochal určitě víc. Líbily se mi i více postavy, protože předešlý díl byl hlavně Jake a Neytiri a zde přidali ještě děcka a ti mě moc nechytli nebo aspoň ani ne tak zdaleka, jako předešlá již zmíněná dvojice. Kromě toho mě bavilo v jedničce, jak byla místy Pandora a místy Jake jako člověk, což zde už není. Akce byla supr, ale opět musím zmínit předešlý díl, kde dle mého názoru byla lepší. Co mě nemile potěšilo byla hudba, protože ta byla bohužel místy stejná a to mi akorát jen připomínalo scény z jedničky, které se mi líbily více. Stejná hudba je pro mě asi ta nejhorší věc na tomto filmu, protože i když některé části byly vizuálně pěkné, tak už mě tolik neohromily a to kvůli hudbě, která byla stejná. Neustále dvojku porovnávám s jedničkou, ale bohužel nemůžu si pomoct. Jednička si mě totiž dostala, ale dvojka už ne. Neříkám, že to byl špatný film. Bohužel mě ale oproti předchůdci oslovil mnohem, ale mnohem méně. Stále se na něj ovšem hezky kouká po vizuální stránce a stále nabídne dobré akční sekvence. Za mě dobrý film, který můžu doporučit a možná vás i chytne, pokud milujete podvodní svět a vodu celkově. Já osobně ovšem dám přednost Pandoře z roku 2009, která mě okouzlila a hlavně to bylo rozhodně lehčí získat si tehdy divákovu pozornost, jelikož šlo o něco nového a přišlo s tím i poprvé 3D. Dvojka to už ale měla holt těžší a nedopadla v mých očích tak úspěšně, jako jednička. 7,5/10 ()

v.indruchova

Tak po tak dlouhé době jsme se dočkali. 13 let! Moc neočekávala i když času bylo dost dotáhnout veškeré linky i vizuál do dokonalosti. Film má 3 hodiny přesto se nenudíte. Byla jsem v kině ve 3D, byl to skvělý zážitek. /občas mi déšť a liány uplně padaly do obličeje, vtáhnutá do děje/  I když dávám a budu dávat přednost soukromí mého bytu. Vizuál, hudba a děj parádička. I když určitá část zápletky není vlastně nová, a vadí to? Přesdto se stále vymyká a jde si svou cestou. Pro otevřené mysli pěkná "záležitost". Opět zde vidím, že film má hluboký význam. Je jakýmsi vzkazem pro lidstvo. Při ubližování krásných tvorů jsem trpěla a plakala, a v dalších scénách ze mě film "ždímal" další emoce. Akorát, si myslím že bytosti které jsou mnohem více spojení s přírodou (než my) by měli lepší chování vůči sobě a z jiných kmenů. Nikoli tak lidské špatné chování. Některé postavy se až příliš chovaly lidsky a dětsky...můj pocit. Jediné mi nedávalo smysl. Řekla bych, že to může být záměr, aby jsme se v tom poznali a dokázali se vžít. Jistě se najdou lidé, kterým se film nemůže líbit a budou je častovat nesmyslně zlými narativy. Ale doufám že jich bude málo. Protože film dle mě jasně zve k navrácení k lásce k naší Velké matce Přírodě. Neznamená to že se máme zbavit luxusu doby a vrátit se do chatrčí. Samozřejmě podívám se i po druhé. Apel na to že naše děti a nové myšlenky od nich budou tahounem a budocností? "Otec je od toho aby ochraňoval" ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara