Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne James Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, vďaka čomu pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Avatar: Cesta vody prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú. (Cinemart SK)

Fender

Po více než deseti letech jsme se konečně opět dočkali návratu na Pandoru a okusili výjimečný vizuál, který je pro Camerona už tak typický a několik let to mu to jde stále výborně. Líbí se mi, že to neztratilo na kouzlu prvního dílu a stále to umí emočně diváka strhnout a co se týče akce, tak je to opravdu hutná akční paráda. Druhý díl silně navazuje na jedničku a příběh je už lehce slabší a zaměřený na samotnou rodinu, hledající svoji identitu a snahu o přežívání. Naopak se zde Cameron snaží mnohem více soustředit na vizuální krásu a zobrazit to, co nejvíce miluje a tím je mořský svět a právě tomu dal velký prostor. Záběry a scény na vodní svět byly sice dlouhé ale vůbec to nevadí, byla to opravdu paráda, na kterou se hezky koukalo. Ač byl příběh trochu více slabší, než v jedničce, stále to dokáže neuvěřitelně strhnout a jsem zvědav, co v dalších dílech vymyslí. Sice se toho trošku bojím, jelikož nevím, o čem by se mělo dále pojednávat a vzhledem k tomu, jak tento díl skončil, je mi jasné, kam se to bude ubírat, ale nechám se překvapit, protože věřím, že mě to opět nezklame. ()

Dvorik

Hm nejaky dej je kde? Nekam zmizel. Silena stopaz, bohate by stacilo 100min. Prvni tretina totalne o nicem. Druha z vodniho sveta je uzasna. A treti uz jde zase do kytek. Vsude, kde se objevi nejaka vojenska akce, tak to stoji proste za prd (to uz jsme videli). Finale s nozikama ala Komando ci potapejici Titanic zachranuji 2 sceny: silenost v boji matky Neytiri po ztrate syna a svetelna show male Siqourney ve vraku. Na Avatara 1 jste mohli koukat s uzasem nekolikrat, na tohle fakt ne. Na treti dil uz do kina nepujdu. BTW: na Avatara fakt neni dobry chodit s titulky, dvoje titulky naraz CZ + prekladove z navijstiny do EN stoji za hovno a rusi cely obraz. ()

zodiak217

Som unesený. Práve som sa vrátil z kina a tá emócia z celkového zážitku sa ešte neustálila, no celkom nechápem tie výčitky z dejovej plytkosti, ktorá vraj nepriniesla nič iné, len silný vizuálny zážitok na úkor lepšej výstavby príbehu. Za mňa to ako celok pôsobilo neskutočne dobre. Stále sa niečo deje, je tu veľa postáv, veľa emócií, silné vizuálne scény a úžasné zábery pod vodou. To bolo niečo neskutočné. Preto vravím choďte ľudia do kina a užite si to v 3D aj v 4D lebo tento film v kine za to stojí a rozhodne sa nudiť nebudete. Vidno tu skvelo odvedenú prácu, ktorá na plátne kina nadchla a za mňa sa veľmi páčil aj príbeh, hra s emóciami, vykreslenie Avatarov a ich vzťahu k prírode, zvieratám a naopak nadradené, arogantné sklony ľudí, ktorí majú pocit, že môžu ovládať vsetko a všetkých. Veľmi pekne sa to tvorcom darí ukazovať už v druhom filme. Núti to ľudí rozmýšľať, čo robíme zle keď sa to deje aj v reále a pytliačime, vypaľujeme pralesy alebo drancujeme nerastné suroviny na úkor stability v ekosystéme. Nuž jednoducho si to pozrite a urobte si názor. Za mňa je Avatar 2 veľkolepý filmový zážitok, kde sa nudiť nebudete. ()

BlackAdder87

Vizuálně úchvatné, další filmová revoluce se ale nekoná, přes to je tam vidět jistá evoluce. Zejména záběry z vodního světa jsou nádherné a pokud bych hodnotil čistě vizuální stránku, jedná se bezpochyby o nejlépe zpracovaný snímek letošního roku. Po příběhové stránce už to taková sláva není. Jedná se v podstatě o variaci jedničky jen ve vodě a s "komornějším" finálním střetem. I tak se ale jedná pořád o slušnou zábavu. ()

Hlavonozec

I přes to, že mě Cameron nikdy nezklamal, měl jsem jisté obavy, zda těch 13 let čekání bude stát zato. A světe div se, opravdu stálo. Většina lidí tomu podle mě vytkne spoustu patetických scén, ale sakra, já tady ten patos miluju. Za mě to byl určitě skvělý kino zážitek, kdy jsem si nenuceně užíval každou jednu vteřinu filmu. Po tom, co jsme už více jak 13 let krmení přemírou digitálního bordelu od Marvelu a DC, bylo zase velice příjemné vidět CGI, na kterém byla skvěle odvedena práce. Člověk by řekl, že od prvního Avatara už se nemá vizuálně kam posouvat, ale opak je pravdou. Práce s detaily byla neuvěřitelná a samotné inovace s mocapem pod vodou jsou něco tak velkolepého, že právě animátoři z MCU musí jen blednout závistí. Všichni na tomto filmu odvedli skvělou práci, a je tu zkrátka poznat, že Cameron je srdcař, který sice nevytváří originální náročné filmy s nečekanými zvraty, ale naopak nám předkládá oddychovou, ale i přesto napínavou zábavu, kde je ta největší krása v jednoduchosti. Film za mě neměl žádná hluchá místa, i přes to, že se jedná z velké většiny o poznávací film. Rád jsem viděl staré známé lokace, postavy, bytosti, ale jakmile jsme se dostali k moři, tak jsem zemřel blahem. Permanentně mi nabíhala husí kůže a právě moře je ten důvod, proč já nemůžu být v případě Avatara objektivní. Vizuál i práce s podvodním natáčením je špičková, každý jeden záběr je dech beroucí (Cameron má v inovaci filmových technologií zase jeden zářez na pažbě), a já, naprosto omámen tímto festivalem vizuální krásy jsem si vzpomněl na to, proč jsem si před lety první díl tak zamiloval. Oproti prvnímu dílu se tady více sází na komornější a osobnější příběh než o pompézní a velkolepou bojovku, o to víc jsem si právě dvojku zamiloval. Je v tom znatelný otisk Cameronovy osobnosti, zrcadlí se tam jeho láska k přírodě, moři a potápění a stejně jako první díl, je Avatar především enviromentální alegorie o člověku proti přírodě. A ať už toto adorujete, nebo to pokládáte za nucené, nemůže se mu vytknout, že s tím sdělením umí pracovat. Nemyslím si, že je to můj adept na film roku 2022, ale zaručeně je to adept do top 5 mých kino zážitků vůbec. ()

HrubyLada

Druhý díl Avatara The way of The water je za mě lepší jak první díl a James Cameron opět ukazuje jak schopný to je člověk. Svět je velkolepější jak v prvním díle a to hlavně ve vodní říši, který se naplno ukazuje ve druhé části filmu, která je sice pomalejší, ale Cameron nám chce ukázat nádhery Pandory jak ji neznáme a daří se mu. Vodní zvířata nejsou bez nápadu mají i svoje ministory a celkově je úžasné jak si Cameron dokázal vytvořit tak užasný svět. Co se týče charakterů postav tak se nám vrací hlavní hrdinové a přidávají se další postavy, které jsou ta mě dostatečně prokreslené až na spajdra, který se mi zdál nemasný neslaný. Vrací se nám i záporák s prvního dílu, a ikdyž se zdá že je to vzhledem ke konci prvního dílu nemožné, tak si to Cameron pohlídal a zapadá to do sebe. Jedno velké mínus pro mě na tomto filmu je že konec je otevřený a vzhledem k tomu kolik musí vydělat je to celkem risk. Nu což snad to vyjde a dočkáme se třetího dílu. 9/10 ()

SamGee

Filmár James Cameron sa nebojí experimentovať s technológiou a zlepšovať ju, aby cez ňu  vyrozprával príbeh. Výnimkou nie je ani Avatar: Cesta vody, ktorého výroba trvala 13 rokov. Vyplatilo sa dlho čakať na toto pokračovanie? Ak áno, čím dokáže prekvapiť?   Hrdinovia Jake Sully (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana) si nažívajú v rodinnej harmónií až do momentu, keď pozemšťania z korporácie RDA prichádzajú vydrancovať planétu Pandoru. Po príchode ľudí nájde rodina Sully útočisko v morskom kmeni menom Metkayina. Akým životným skúškam bude čeliť táto família v novom prostredí?   Prvý Avatar z 2009 čelil kritike kvôli dejovej podobnosti s Pocahontas, druhý diel čelí trojhodinovej stopáži. Chápem zámeru režiséra ponúknuť epický rozsah, ale nevyužíva ho rozumne. Tri hodiny nedávajú príležitosť vedľajším postavám zažiariť, zbytočne naťahujú expozíciu a  zamerievajú sa na triviálne dejové odbočky, ako na Lo’akove (Britain Delton) príhody s veľrybou alebo upevnenie vzťahu medzi plukovníkom Quaritchom (Stephen Lang) a tínedžerom Spiderom (Jack Champion). Popritom, snímka žongľuje s témami enviromentalizmu, kolonializmu a hľadaní identity. Z tohto preskakovania tém sa zatočí nejednému divákovi hlava. Jediné, čo funguje v tématickom guláši, sú uveriteľné rodinné momenty.    Najlepšie herecké výkony podávajú detskí predstavitelia, najmä Lo’ak a Kiri (Sigourney Weaver), ktorí perfektne znázorňujú adolescentské problémy. Jake, Neytiri a oceánski vodcovia Tonowari (Cliff Curtis)-Ronal (Kate Winslet) sú solídni, hoci ich deti majú väčši priestor ako oni. Z Quaritcha mám rozpaky. Jeho zmena z človeka na domorodca je zaujimavý koncept, ale keď prichádza na scénu jeho dejová linka, pôsobí komicky.   Produkčná výprava druhého Avatara nestráda kvalitu. Dravé akčné scény idú na plný plyn, hudobné motívy obohacujú obrazovú zložku a vizuál akvatickej Pandory ohuruje publikum farebnosťou a estetickosťou. Pochvalu si zaslúžia aj počítačoví mágovia, ktorým sa úspešne podarilo nasnímať technológiu motion-capture vo vode. Táto tvrdá, niekoľkoročná práca, si zaslúži oscarové ocenenie.    Avatar 2 sa topí v kostrbatom naratíve a dlhej minutáži, ale užíva si návrat do kinosál vďaka koloritnému svetu Pandory a kúzlam pokrokovej techniky. James Cameron predstavuje divákom film, pri ktorom si diváci užijú vizuálnu stránku. Pre nezabudnuteľný  kinozážitok odporúčam vidieť Avatara 2 na striebornom plátne.    Príbeh, témy: 5/10,  Rodinné momenty, herci: 7/10, Akcia, hudba: 8/10,  Vizuál, počítačové triky: 10/10, Celkovo: 8/10. ()

CarLoSiiin

Graficka pecka! Dejove to dost strada a sedet 3 a ctvrt hodiny v kine take neni jen tak. Nicmene za kouzelne zabery to ve vysledku jednoznacne stoji. ()

hufnagel

Vyšperkovaná detailná filmárina so všetkým možným aj nemožným,čo si to vyžaduje.Samozrejme ide hlavne o zábavu.Ale v každom zábere bolo cítiť,že režiséra to hodne bavilo a využil to k celkovému ohúreniu diváka. ()

Teoretik

Vlastně to splnilo moje očekávání. Naprosto dechberocí vizuál. Který provází absolutně nulový příběh který nevyvolává jedinou emoci. ()

david141474

No, jako stálo to za to. Stálo to za ty 3 hodiny v kině. Bylo to velkolepý. Byl to velkolepý návrat nejvýdělečnějšího filmů všech dob na plátna kin. 3 hodiny 20 minut nebyly problém. Voda byla sexy. Krásnej pohled to byl. Krásnej pohled na přírodu, no vlastně na celou Pandoru. Postavy zajímavý. Herci si to jednoznačně užívali. Rozhodnutí Neytiri bylo šílený. Sbližování s Tulkunama bylo skvělý a dalo se na to skvěle koukat. Soundtrack úplná onanie, na konci filmu zazní song od Weeknda, takže super. Akce skvělá. Rozhovory a debaty mezi postavami, byly taky zajímavý. Vtipy byly ve filmu jenom 3 a všechny stály za to. Není to jak u Marvelu, kde je vtip každý 2 minuty. Finále filmu bylo skvělý. Smrt jedné z postav bylo dechberoucí a je to jediná scéna filmu která stojí za nejvyšší známku 10. Na konec to dopadlo, tak jak to dopadlo. Do tří hodin se to perfektně vešlo a ani jedna hodinka nenudila. Bylo to perfektně odvyprávěný. Soundtrack byl velkolepej a finální song od Weeknda byla taková třešnička na dortu. 9/10 Skvělý návrat nejvýdělečnějšího filmu všech dob! (Olympia - 20.12.2022) ()

kokos.o

Snímek filmu Avatar: The Way of Water měl z mé strany velká očekávání a rozhodně je splnil, zdali ne předčil. Film nám nabídl jak známé prostředí z pralesů Pandory, také však předvedl úchvatnou podívanou z mořského světa. Prezentace, pro nás nových velmi propracovaných druhů fauny a flóry nás nechávala v údivu a nadšení po celou dobu filmu. Neopomenutelnou pozitivní myšlenkou filmu je rozvinutí a lepší pochopení napojení NaVi s Eywou.  Celkové hodnocení: 9/10.  Art: 10/10    Akce: 9/10    Vtip: 4/10    Napětí: 9/10    Láska: 8/10    Soundtrack: 8/10    3D    12/2022 ()

halberdier

Prvního Avatara mám rád a jelikož to bylo tehdy moje první setkání se 3D, byl jsem na něm v kině několikrát. Je pravda, že film mimo kino trochu ztrácí ze své působivosti, ale i tak je to bezva film. Na pokračování se čekalo dlouhých 13 let, kdy už hodně lidí ztrácelo naději, že někdy vznikne. Nakonec druhý Avatar konečně dorazil do kin s nemalými očkáváními, jestli se podaří zopakovat úspěch prvního filmu a bude se opět jednat o technickou revoluci. A velký Jim to opět dokázal. O technickou revoluci se tentokrát nejedná, nicméně 3D je opět fantastické, nejlepší od prvního Avatara a CGI je o level jinde než všechny ostaní blockbustery (např. triky v nedávném Black Adamovi za 195 mil. $ vedle druhého Avatara působí vyložené směšně). Dokonce mně ani nevadilo HFR, i když někomu se líbit nemusí. A jak je na tom druhý Avatar po stránce příběhu a atmosféry? Inu opět se nejedná o žádné přelomové dílo a příběh je celkem jednoduchý. Celý film lze rozdělit do tří aktů - první který nám znovu představuje hlavní hrdiny a Pandoru, druhý (kde tempo přece jenom trochu poleví) předsatvuje podmořskou říší (vizuálně neskutečně krásnou) a třetí zůčtovací je plný výborných akčních scén a emocí. Středobodem celého druhého Avatara je Sullyho rodina, příběh kolem ní není sice originální, ale já jsem s ním byl spokojený a emoce na mě fungovaly. Druhý Avatar není možná taková bomba jako první díl (a těžko mohl být), ale jedná se o neskutečnou audiovizuální nálož a společně s Top Gun - Maverick se jedná o nejlepší letošní blockbuster a důkaz že James Cameron je stále král světa. Nemůžu se dočkat třetího dílu. (9/10) ()

Dawe2

90%. Vizuál ve 3D je nádherný. Stopáž je brutální. Chvílemi je znát, že je to natažené, ale skoro pořád se něco děje, nudit se nebudete. Na mě je to už v poslední třetině příliš akční, to je ale spíš otázka vkusu. Ale je to zážitek, doporučuji si na film zajít ve 3D. Ekosystém Pandory včetně polomatrixu je nádherný, člověk jim fandí vlastně proti své rase :-). ()

Grimaldi

Jako někdo, kdo si prvního Avatara z velké části kvůli nekvalitnímu domácímu přehrávači moc neužil, můžu tentokrát prohlásit, že jsem nadšen. Po technické stránce se jedná o naprosto geniální dílo. I přes méně složitý příběh a monstrózní stopáž si vás zkrátka dokáže získat a bavit opravdu po celý čas. A to se cení. Snad se trojky dočkáme dříve než za třináct let. Jo a kino je doslova nutnost, jinak bude vaše hodnocení určitě nižší. ()

Lendak

Možno je to tým, že som prvého Avatara nevidel naživo v kine, ale toto je obrovský kvalitatívny skok. James sa normálne prekonal. The Way of Water je esenciou dokonalého kinozážitku, ktorý nemá v dnešnej dobe žiadnu konkurenciu. Človek si počas tých troch hodín neuvedomí, že sleduje iba kus plátna a naplno sa "ponorí" do toho technologicky vypiplaného neba so zážitkom, ktorý zaručí iba sám Camerom. Oproti jedničke to hraje viac na tú emočnú notu a to, čo mi u jedničky chýbalo tu je vyšperkované do úplnej dokonalosti. Prvá hodina je taká viac nostalgická, druhá preskúmava krásy Pandory (tá voda?!) a tretia časť je učebnicový príklad toho ako robiť epické finále. Pokiaľ si to James postráži, tak sa určite na Pandoru vrátim po tretí, po štvrtý aj po piaty krát. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara