Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Kaka

Inteligentní, zdravě psychedelický a kamerově velmi zručný snímek, kde bylo několik výtečných dialogových scén, několik vizuálních vychytávek a pár kvalitních fines. Konec trochu ztrácí dech a po celou dobu mám pocit, že ač hlavní hrdina má úctyhodný slovní repertoár, je mi krajně nesympatický ať už je trhan, nebo superstar. De Niro v Maybachu potěší, jeho typická role, jinak spíše nestandartní téma, které je atraktivní, s dobrými nápady, ale působí nedotaženě. ()

Spiker01

Naprostá pecka, která mě bavila hned od začátku a už nepustila. Bradley Cooper je neskutečný sympaťák a ačkoli se dřív objevoval jen v menších rolích, nyní si zaslouží veškerou pozornost, jelikož je z něj hvězda a oprávněně. V Limitless předvedl obdivuhodný výkon a nikoho bych tam neviděl radši. Navíc Robert De Niro po delší době opět ve výraznější roli, přičemž dokázal, že na to stále má. Velice mě zaujal příběh, který se povedlo skloubit s chytlavou režií Neila Burgera (i když jeho pozdější Divergence spíš poukazuje na geniálnost Dixonova scénáře a samotného námětu). PS : Žluté filtry dělají divy. PPS : Taky bych si jedno NZT dal :D...100% ()

akisha

Bavilo mě to, ale konec - respektive vyvozenej závěr - jsem asi nepochopila nebo mi přišel minimálně pochybnej. Čekala jsem asi něco krapet jinýho, než čeho se mi nakonec dostalo (ničeho). Škoda. Protože Bradley hraje až se mu za patama kouří, Abbie Cornish je sympaťačka a De Niro s Annou Friel palec nahoru. Navíc námět by se klidně dal považovat za originální, svěží a vtipnej, film rychle ubíhá, nenudí a chválím i hudbu. No není to nic světobornýho, ale obstojnej film, co zabaví. Čtvrtou * přihazuju za to, že mi Bradley zahrál Rachmaninovo preludium cis moll. Víc jsem si ani nemohla přát. ()

Radko

Ľudia dnešného sveta do seba ládujú dobrovoľne skôr tony neskutočných oblbovákov (legálnych aj nelegálnych) ako nejaké zmúdrujúce tabletky. Napriek tomu má film švih. V súlade s mediálnym ladením posledného polstoročia síce vsugerúva predstavu, že dôsledkom využitia absolútnej kapacity mozgu bude len snaha zarobiť neskutočne obrovitánske množstvá peňazí, pričom práca s burzovými analýzami akoby v sebe skrývala nejaký obzvlášť vzrušujúci potenciál. Po zmúdrení tiež bude dosiahnuté stretnutie s množstvom prvotriednych partnerov, ochotných na divoký sex hneď po krátkej inteligentnej konverzácii. Dôležitý je však druhý plán, nenápadne upozorňujúci na skutočnosť spoločnosti, riadenej chémiou nabudenými a čím ďalej tým viac geneticky modifikovanými pakami. ()

Falko

Skvely namet, skvely scenar. Necakal som, ze ma to bude az tak bavit. Velmi ma bavia filmy, kde hra clovek nadpriemerne inteligentneho az do takej miery, ze bud sa o neho zaujima armada, ak rozlusti nejake tajne sifry, to som si spomenul na sci-fi FENOMEN (1996) s Johnom Travoltom, alebo sci-fi serial CHAMELEON (1996), kde si hlavny hrdina bral rozne povolania, aby dokazal nejak pomoct ludom, pricom ho stale prenasledovali ti, ktori s nim robili nejake pokusy, ale bol prilis inteligentny na to, aby ho chytili. V tomto filme si hlavny hrdina vyskusa tabletku a to, co sa bude diat potom, to treba proste vidiet, ale reziser ma potesil, ze nesetril s trikmi, ako ked si Eddie predstavoval rozne cisla a ukazovali sa mu asi v takej podobe, ako aj Johnovi Nashovi v CISTEJ DUSE (2001). Je ale jasne, ze o tu tabletku bude mat viac ludi zaujem, takze o napätie tu nebude nudza. A taktiez je jasne, ze aj keby taka droga existovala, mala by omnoho horsie vedlajsie ucinky na cloveka, ale tak je to len film. _________ Bradley Cooper - (Eddie Morra) +++ Robert De Niro - (Carl Van Loon) +++ Abbie Cornish - (Lindy) +++ Andrew Howard - (Gennady) +++ Anna Friel - (Melissa) +++ Johnny Whitworth - (Vernon) +++ Robert John Burke - (Pierce) +++ Darren Goldstein - (Kevin Doyle) +++ Produkcia: Bradley Cooper +++ (Videl v kine 19.04.2011) +++ ()

viperblade

Zábavný a chytrý film ve 3/4 své stopáže. V poslední čtvrtině ale začne trochu nudit a sem tam se přistihnete, že nenápadně pokukujete po hodinách. Nicméně tohle je asi má jediná výčitka vůči tomuto filmu, takže teď přejdu ke kladům. Bradley Cooper je sympaťák, kterému uvěříte ten "přechod" (z vcelku chytrého spisovatele na génia), Abbie Cornish mi potvrdila, že si na ni musím dávat větší pozor, stejně jako na jméno Neil Burger (přemýšlel jsem, odkud ho znám, no a není to nikdo menší než člověk, co natočil The Illusionist). Co ale tenhle snímek povyšuje nad ostatní blockbustery je dokonalá kamera (ty průlety městem… naposledy se mi takhle líbila kamera u Enter the Void), která snad bude oceněna (alespoň nominací) na příštích Oscarech. Ale co je nejdůležitější, ten závěr byl lahůdkový. Takže Limitless sice není dokonalý film, ale díky castingu a skvělé práci s kamerou vás dokáže zabavit a vy jen přemýšlíte, co byste vy udělali, kdyby vám někdo nabídl pár těchto pilulek… 80 %. ()

castor

Tvůrčí krize je solidní svině. Co když se ale po jedné nenápadné pilulce mohou otevřít neuvěřitelné možnosti. Aneb jak si Neil Burger představuje ono otřepané „využíváme jen 20% potenciálu svého mozku“. Co takhle zkusit jeho celou kapacitu? Zvlášť, když před smrtí dealera získáme pořádně naducaný pytlík těch zázračných bonbónků..? Tvůrci to sice trochu přehnali s těmi dalšími drobnými zápletkami, i tak ale upekli dort se vším všudy. A díky bohu, že upřednostnili přímočarost, zdravou psychedelii a vizuálně zajímavou režii před nějakým filosofováním. O to totiž v daném žánru nikdo nestojí. Samozřejmě může leccos působit nedotaženě a učesaně, ale mně to na téhle popcornové úrovni tentokrát stačilo. Vizuální nápady jsou navíc dávkované s rozvahou, diváka si dokážou získat (vtáhne třeba rvačka s inspirací z bojového filmu), víc bych ale napříště zapracoval na budování napětí. Protože to chybí zejména v druhé půlce, která trošku dodýchává tu první. S Cooperem jest třeba dál počítat, DeNiro je pořád stejný a už bohužel spíš otravný, Cornish nemá prakticky co hrát, ale divá se na ní moc hezky!! ()

ClintEastwood

Když pominu smutný fakt, že hlavní hrdina (skvělý Bradley Cooper jako muž dvou tváří) je narkoman, který užívá svých nově získaných schopností jen k vlastnímu prospěchu a obohacení, musím uznat, že se jedná o jeden z nejzajímavějších a nejzábavnějších počinů posledních let. Film, který jsem sledoval na jedno nadechnutí. ()

*CARNIFEX*

Film v ktorom všetci na niečom "šlapú" a za pomoci tejto špeciálnej drogy za pár dní nahonobia majetku ako Jánošík za pár mesiacov na dolniakoch. Po tejto "šlehe" sú ešte tak chytrí že Einstein pôsobí oproti nim ako víťaz matematicko fyzikálnej olympiády "drbškolákov" v kategórii 10 ročných. No ale čo sa stane ak vám dôjde???Zrazu je 2+2 päť . Dávam 3 hviezdičky zato že by som ju možno vyskúšal :) Tento film som si pozrel bez väčších problémov a myslím že pre každého to bude v pohode večer pri pukancoch. No nemyslím si, že by niekomu od úžasu vypadávali z úst. ()

D.Moore

Řekni drogám ano? Všemocný je slušně natočená, ale prachobyčejná, občas hodně hloupě naivní pohádka s nehorázně odfláknutým koncem (vážně si nemyslím, že člověk potřebuje nějaký zvláštní fištrón na to, aby jinému omlátil o hlavu televizi, nebo aby mu strčil do úst štětku na nádobí), která má naštěstí sympatického Bradleyho Coopera a koneckonců i toho Roberta De Nira, ačkoliv ten zrovna tentokrát nemá moc co hrát a ve filmu je hlavně proto, aby v něm byl. Kniha je prý lepší. Docela rád bych tomu věřil, ale číst se mi ji nechce. Bůhví, kdo a pod vlivem čeho ji napsal. ()

MM_Ramone

Sci-fi thriller o utajovanej droge NZT, ktorá dokáže stimulovať ľudský mozog tak, že je využívaný na sto percent. Tým pádom sa z konzumenta tejto látky stáva absolútny génius. Má to samozrejme aj svoje temné stránky a neželané vedľajšie účinky. Neúspešný spisovateľ Eddie Morra sa pod jej vplyvom vypracuje na najvyššie spoločenské pozície. Bude však musieť za to zaplatiť vysokú cenu. Podarí sa mu ustáť tento nebezpečný experiment? Stane sa z neho "Všemocný" človek? Film režiséra Neila Burgera je pomerne zaujímavým, originálnym snímkom. Tiež ma potešila aj prítomnosť Roberta De Nira. Avšak nepotrebujem brať ani NZT, aby som si tam všimol niekoľko logických kiksov, ktoré mi zabránili dať mu plné hodnotenie. **** ()

PinokKio

Bradley Cooper na tripu do své mysli .. obzory se mu rozšiřují, zvuky se stávají intenzivnějšími a co víc, oproti němu byl i Einstein břídil. Stačí tak málo, mrňavá průhledná tabletka a můžete všechno .. být všemocným. Má to sice ještě nějaké mouchy, ale s NZT nic není překážkou .. ()

Hild

Jako oddychovka film určitě obstojí. Čistě komerční film, který se však snaží navenek působit chytře. Zápletka je hodně zajímavá, snaží se o originalitu, člověka film neurazí, ale nesmí od toho čekat nic víc, než další nevybočující sci-fi thriller z řady, já asi právě čekala víc, proto to hodnocení, které dávám. Scénář v určitých místech dost drhne a především závěrečná patnáctiminutovka je už moc přitažená za vlasy a celé mi to pak vyznělo nějak trapně. Rozhodně ale musím pochválit nápaditost filmu po vizuální stránce, kamera se mi strašně líbila. Bradley Cooper je tady tak nějak v pohodě, ale nemůžu říct, že by mě nějak odzbrojil, uznávám ale, že charisma má velké a celou hereckou kariéru má ještě před sebou. ()

Spooner

Nečekaně svižný a kamerovými nápady natřískaný film, který táhne výborný Bradley Cooper. Ten zde opět ukazuje své velké charisma a v pohodě přehrává i De Nira. Neil Burger si navíc taky vybral svojí lepší chvilku a celý je to tak celkem napínavý a hodně rychle to uteče. Jen ten zprvu zajímavý scénář se začne ke konci trochu bortit, ale i jde o velice zajímavý a zábavný thriller, který jen potvrzuje, že Cooper už patří do první herecké ligy. ()

Ephemeris

Scenáristicky nič nové pod slnkom, toto tu bolo už v ruskej rozprávke o zlatej rybke. Namiesto toho, aby sa jednoduchý človek uspokojil s málom, v momente začne bažiť po všetkých kráľovstvách a zastaví sa, až keď bude kráľ vesmíru. Materializmus je to najväčšie zlo na svete a tento film ho účinne obhajuje. Abbie Cornish sa k svojmu skrachovanému milému vracia, až keď je znova úspešný a na výslní = ďalšie podporovanie archetypov o ženských zlatokopkách. ()

Davies182

Horký kandidát na vizuální počin roku, a to jaro teprve zaklepalo na dveře. Po skončení Limitless se nelze zbavit pocitu, že snímek neměl jedinou vadu, vše šlapalo jako futuristické hodinky na drogách. Ani ta stopáž mi nepřišla zbytečně natahovaná: napětí tu funguje skvěle, Bradley je ukázkový herec-frajer 21. století, soundtrack se nenápadně podbízí sluchovému smyslu ve výborných elektro smyčkách. V kině letos zatím nebyl lepší film. ()

petero

Limitless je celkom slušný vizuálny zážitok s námetom, ktorý sa proste nedá nedoporučiť, škoda že stratí drive v momente kedy by sa mal ešte viac rozbehnúť. ()

gogo76

Najviac ma potešilo, že som po rokoch konečne videl DeNira v niečom kvalitnom. Scenár je určite zaujímavý a na takúto tabletku "vedomostí" by sa dal nahovoriť asi každý. Samozrejme za predpokladu, že nepoznáme vedľajšie účinky. Kto by sa nechcel naučiť cudzí jazyk za niekoľko hodín, vynájsť sa v každej situácii, či ohurovať okolie svojimi znalosťami natoľko aby od úžasu padali na zadky. Vždy, keď film rozoberá tieto veci, alebo dôjde na akciu je to zaujímavé i napínavé, pretože tušíme, že raz príde čas, keď prehltne poslednú. Naopak film ma mierne nebavil v scénach, kde si režisér s kameramanom dokazoval svoju zručnosť a kamera krúži a prechádza skrz ulice či rôzne predmety. Ak by boli zábery kratšie, splnili by účel. Oživením boli scény s neodbitným ruským mafiánom, neúnavným prenasledovateľom i scény pocitu neustáleho ohrozenia. Napriek malým nedostatkom je to slušný a zručne urobený film, ktorý zbehne ako voda. 80%. ()

venus

Asi každý by se chtěl prakticky bez námahy dostat do kruhů, kde se točí těžké miliony dolarů a být mozkem a hnací silou velkých korporací. Klíčem k úspěchu je pouze pravidelné polykání chytré tabletky. Téma všem velmi sympatické, to bez pochyby. Nájezd velmi příjemný, zábavný, ale dojezd těžkopádný a prázdný. Jak film ukončíme? Prostě ho někde usekneme, prásk, jak rána do zdi! Hlavu to má, ale pata chybí. ()

PF 2017

PF 2017